Allerlei initiatieven uit allerlei hoeken nmsis [17] Zo maakte Luuk Verzijden als jonge am bachtsman - hij is smid - installaties voor één van de tentoonstellingen in de Haven- kerk. Het Fotofestival was trouwens niet de eerste keer dat de gemeente (namens het CBK) en jonge Schiedamse ondernemers de handen ineen sloegen. In september 2012 werd in het Monopole op de Hoogstraat door het CBK tijdelijk het pop-uprestaurant Schie Baraj geopend, waar bij Gestaltung werd benaderd voor de inrich ting. Dat leidde weer tot nieuwe samenwer king tussen de gemeente en Gestaltung, in de vorm van Hoogstraat 85. Van een donkere, leegstaande ruimte maakte Gestaltung daar een toffe - knalgele - multifunctionele plek. De genoemde voorbeelden gaan slechts over een klein deel van alles wat er ondernomen wordt. Wie er oog voor heeft en met Schie damse jongeren in gesprek raakt, kan niet anders dan concluderen dat het initiatieven regent. Zo werkt Stichting Kik'r, organisator van participatieprojecten voor kinderen en jongeren uit Schiedam, Vlaardingen en om geving, momenteel aan een plan om jongeren te interesseren voor wonen in Schiedam. "Het is nog enigszins onder voorbehoud, maar als alles volgens plan verloopt, organiseren wij begin september een tiendaags project met de titel 'Proefwonen in Schiedam'. Niet-Schie- dammers, maar ook Schiedammers die eens een uitstapje naar de binnenstad willen ma ken, krijgen de kans om een week, weekend of nacht te gaan proefwonen in Schiedam. Verschillende panden worden omgetoverd tot woonpanden voor zeer uiteenlopende doel groepen. Denk hierbij aan senioren, studen ten, kinderen, jongvolwassenen, hoogopgelei de volwassenen en ex-Schiedammers Daar naast worden hier allerlei tijdelijke voorzienin gen aan gekoppeld, in met name de leeg staande winkelpanden in de Hoogstraat. Dit alles om de woonbeleving voor de proef- inwoners van Schiedam optimaal te maken", vat Deborah van Unen van Kik'r de plannen kort samen. Ook hier is het uitgangspunt par ticipatie. Deborah: "Kik'r neemt de faciliteren- de rol op zich, maar zal de uitvoering van het project geheel in samenwerking met de ge meente en ondernemers uit de stad oppak ken. Denk aan een studentkorting op een dagmenu bij bepaalde eetcafés of de inrich ting van de panden. We willen bijvoorbeeld verschillende activiteiten en evenementen laten plaatsvinden die Schiedam van haar beste kant laten zien. De specifieke invulling van de proefwoningen, de voorzieningen en de activiteiten wordt gedurende het project met allerlei samenwerkingspartners uit de stad vastgesteld. Het ligt in onze bedoeling om hier zoveel mogelijk partijen bij te betrek ken. Ook hopen we dat initiatieven die uit dit project voortkomen, zo succesvol blijken te zijn dat ze ook na de maand 'proefwonen in Schiedam' in de stad blijven voortbestaan." M

Musis | 2014 | | pagina 17