rsëts' is rousi.- presentator Rutger van Houwelingen (r) bevraagt D66 kandidaat-raads lid Johan van Ettinger. t Nieuwe talkshow Peter de Lange Foto's: Ton Delfos ras de Salon een door journalisten opgezette plaat selijke vertaling van Sonja Barends kritische tv- show "Sonja op...", The Talk of The Town lijkt meer de lichte toets te zoeken met een onervaren maar en thousiaste presentator die in hoog tempo een groot aantal items uitserveert naar voorbeeld van de Popquiz a GoGo van VARA-ikoon Matthijs van Nieuwkerk. Het is luchtig vermaak, maar gastheer Rutger van Houwelingen schuwt ondanks zijn vriendelijke aanpak de kritische op merking niet. Van Houwelingen keek de kunst af van Dick van der Lugt, Liesbeth van der Kruit en Aad Rietveld, het interviewt rio dat de Salon zijn speciale gekruide karakter gaf. De Salon ontstond uit de behoefte van deze plaatselijke journalisten om in langere gesprekken voor een live publiek gasten te intervie wen over politieke en culturele onderwerpen waarvoor in hun kranten onvoldoende plaats was. De ene keer ging het over literatuur in Vlaardingen, de volgende keer over het verkeers circulatieplan, weer een andere keer inderdaad over het ver schil tussen Vlaardingers en Schiedammers en hun kennelijke neiging om elkaar zo nu en dan eens de hersens te willen in slaan. Om de toeschouwers niet te zeer te vermoeien en de zware kost beter te laten verteren, werden muzikale intermez zo's ingelast met locale artiesten als Cornelis Pons, Anton Zwaneveld of Ben van der Linden. Het was een populair pro gramma. De Harmonie zat altijd vol. De gastheer van The Talk of The Town was destijds nauw betrokken bij de productie van de laatste afleveringen van de Salon en gold als de voorman van de jonge generatie die de fakkel zou overnemen. Hij kreeg interviewlessen van Van der Lugt en presenteerde enkele afleveringen van de Salon2.o. Met een verhaal over de eeuwenoude vete die tussen Vlaardingen en Schiedam zou bestaan, opende Vlaardings stadsarchivaris Harm-Jan Luth op woensdagavond 5 februari in de Kroepoek- fabriek de eerste aflevering van de nieuwe talk show Talk of the Town. Ook Salon de Harmonie, een talkshow die zo'n tien jaar geleden ophield te bestaan, behandelde dit onderwerp al eens. Houdt de overeenkomst tussen beide programma's op bij deze doublure? Niet helemaal. Er zijn histori sche banden. Oud inspireert jong. En vice versa. maakt veelbelovend debuut Politiek podium bij de eerste editie van talk of the town.

Musis | 2014 | | pagina 18