The Talk of the Town maakte optimaal gebruik van de publiciteitsmogelijkheden via sociale media en mocht bij de eerste aflevering niet klagen over belangstelling. M" Maar dat avontuur ging als een nachtkaars uit toen de univer siteit het won van de journalistieke ambities. Toch, het bloed kruipt waar het niet gaan kan. De journalistiek oefent nog steeds grote aantrekkingskracht uit op Rutger van Houwelin- gen, inmiddels 25 en docent geschiedenis aan het Groen van Prinstererlyceum. Hij hoefde dan ook niet lang na te denken toen podium directeur Renske Verbeek van de Kroepoekfabriek hem bena derde als gastheer voor een nieuwe Vlaardingse talkshow. Het initiatief was hem op het lijf geschreven. The Talk of the Town maakte optimaal gebruik van de publi- citeitsmogelijkheden via sociale media en mocht bij de eerste aflevering niet klagen over belangstelling. Er werden 130 be zoekers geteld, ruim het dubbele van de 60 waarop organisatie en redactie voorzichtig hadden gehoopt. Bovendien kwam de samenstelling van het publiek overeen met de beoogde doel groep: een mix van jongere en oudere Vlaardingers. Dat evenwicht is van cruciaal belang. Een van de hoofddoel stellingen van de show is, zegt Renske Verbeek, ouderen in contact brengen met de meningen van jongeren. Het program ma is bedoeld voor "betrokken Vlaardingers tussen de 15 en 115 jaar die zich interesseren voor actualiteit, muziek, cultuur en politiek" aldus de flyertekst. Verbeek licht toe waarom zo'n breed publiek wordt nagestreefd: "De Kroepoekfabriek wordt regelmatig benaderd door bedrijven, de politiek, het onderwijs of de gemeente die willen weten hoe jongeren over een be paald onderwerp denken. Het leek ons een goed idee derge lijke vragen in de talkshow te integreren." Hoe dat in z'n werk gaat bleek bij bijvoorbeeld bij het onder deel Speeddaten met kandidaat-raadsleden. Voor (wannabee) gemeenteraadsleden, maar ook voor gearriveerde volksverte genwoordigers die willen weten hoe jonge kiezers aankijken tegen de komende raadsverkiezingen en op welke voorkeuren ze hun keuze baseren, zal de confrontatie een leerzame aange legenheid zijn geweest. De blind date tussen stemvolk en par tijen, van elkaar gescheiden door een zwart doek, leverde ont luisterende momenten op. Raadsleden moesten improviseren Stadsarchivaris Harm-Jan Luth Van Vlaardingen debiteert met Rutger van Hou- welingen over de Schiedams - Vlaardingse twisten in het verleden. op onverwachte vragen van onbekende personen, wisten daar geen raad mee, verloren zichzelf in langdradige antwoorden of maakten zich er met een dooddoener vanaf. Bevredigende re acties waren zeldzaam, de meeste raadskandidaten namen hun toevlucht tot een vorm van arrogantie, bijvoorbeeld door hun potentiële kiezers te woord te staan met de handen in de zakken. Commentaar van gespreksleider Van Houwelingen was nauwelijks nodig: de kiezers straften het gedraal en ge draai genadeloos af. Politiek, zegt de gastheer, wordt mogelijk een vast item in de show. Maar het zal niet snel een avondvullend hoofdthema wor den. De redactie wil een leuk en ontspannen programma ma ken. "We zijn er niet op uit een of andere partij te kielhalen. Ik

Musis | 2014 | | pagina 19