Bon Abonnement Musis 35,00 per jaar) musis 21 Ondergetekende abonneert zich tot wederopzegging op het tijdschrift Musis: musis Dhr./Mevr. Adres: Postcode: en plaats: Telefoonnummer: Datum: Handtekening (sturen naar Musis, p/a Broersvest 75"77> 3111 ED Schiedam) Natuurlijk kunt u zich ook per mail opgeven. Stuur een mailtje met bovengenoemde gegevens naar redactie@musis.info varis Luth die met zijn Canon van Vlaardingen ruim een kwar tier aan het woord was in een monoloog die slechts af en toe door Van Houwelingen werd onderbroken. Luth staat ook voor alle volgende afleveringen in 2014 geboekt. "Ik wil hem er heel graag bij hebben," zegt de presentator. Luths deelname was een idee van Van Houwelingen, vanwege de link met zijn eigen vakgebied. "Geschiedenis staat tegenwoordig in het brandpunt van de belangstelling, rond dat thema worden momenteel ver schillende televisieseries uitgezonden. Hoe dichter bij huis het onderwerp ligt, hoe groter de interesse. Ik sta zelf voor de klas en weet uit eigen ervaring dat jongeren grote belangstelling voor geschiedenis hebben. Mits het verhaal aansprekend wordt verteld. Luth kan dat heel goed, hij weet geschiedenis tot leven te wekken. Ik was bijzonder te spreken over zijn optreden." Van Houwelingen verwacht dat er de komende maanden nog wel aan de formule van The Talk of The Town zal worden geschaafd. Zo gaat de redactie actief op zoek naar sponsors. „Hoe meer geld je tot je beschikking hebt, hoe groter de moge lijkheden." Een ruimer budget zou de redactie in staat stellen af en toe een BN'er naar Vlaardingen halen. "Dat verhoogt de kwaliteit van het programma en trekt een groter publiek." Na men? „Joop van den Ende, die kan een goed verhaal vertellen over cultureel ondernemerschap. Schrijver, acteur en regisseur Mare Eikelenboom, komt uit Vlaardingen en is een idool van veel jongeren." Initiatiefnemer Renske Verbeek was ondanks enkele schoonheidsfoutjes dik tevreden over het verloop van de eerste aflevering. "Het was natuurlijk superspannend of het allemaal goed zou gaan. Maar ik vond dat het programma behoorlijk goed uit de verf kwam. Over het algemeen waren we allemaal heel tevreden. Rutger deed het heel goed, de zaal zat vol, de onderwerpen wisselden elkaar vlot af en het publiek deed goed mee. Een veelbelovend begin." A The Talk of The Town is voorlopig eens per kwartaal te zien in de Muzikaal inter- Kroepoekfabriek. De eerstvolgende aflevering staat gepland voor woens- mezzo tijdens de dag 4 juni. Stadsarchivaris Harm-Jan Luth vertelt dan hoe megalomane eerste Talk of stadsplanning vijftig jaar geleden leidde tot de bouw van het monstrum the Town in de Liesveldviaduct. Kroepoekfabriek.

Musis | 2014 | | pagina 21