Vlaardingen zal niet snel de culturele hoofdstad van Europa worden, maar er zijn goede Vlaardingse kunstenaars en er is publiek voor. Froukje Holtrop laardingen heeft tegen de honderd beeldende kunstenaars van allerlei pluimage. De negen galeries die inge schreven staan, hebben een heel eigen doelgroep, zijn onderdeel van een winkel, hebben maar één expositie per jaar of zijn slecht te bereiken', vertelt Look J. Boden. 'Dan heb je Kade 40, de voormalige Vrije Aca demie, dat is meer een educatief centrum voor amateurs. Voor professionele kunstenaars is er eigenlijk geen platform, waarop zij zich op regelmatige basis kunnen presenteren.' Het succes van de eerste reeks kreeg een vervolg in een tweede. Aan de overkant, een paar huizen verder, is de Pop Up Galerie sinds januari neergestreken in het pand van een voormalig uitzendbureau. 'Nee, we hoef den er niet veel aan te doen, de muren waren netjes wit geschilderd, goeie verlichting en een ophangsysteem voor de kunst', vertelt Look J. Boden. En ja, de eigenaar is erg blij met dit initiatief, hij steunt ons door geen huur te vragen. Op onze beurt maken we na tuurlijk reclame voor het pand. En dat heeft al succes, er zijn al gegadigden'. Op dit moment is er werk te zien van de fotograaf Sander Nagel (1975) en beeld houwster Coby Korpershoek. Van Sander Nagel hangt er aan de muur een reeks por tretten van bekende en onbekende mensen. Aan de linkerkant kleurrijke foto's van mooi M">»Ï5 15 opgemaakte dames in houdingen die we ken nen van reclames. Jennifer Hoffman ligt op een bed en is recht van boven gefotografeerd met sigaret in haar mond en haar haar als een aureool om haar heen gedrapeerd. Isabella daarentegen is van opzij gefotografeerd, maar vanachter haar arm, waardoor haar gezicht niet helemaal te zien is en de foto een zeker mysterie meegeeft. Aan de rechterwand han gen zo mogelijk nog meer spannende foto's. Minder kleurrijk en minder licht doemen schaars geklede vrouwen op achter een transparante sluier. Deze meer impliciete wer ken spreken tot de verbeelding en laten ruim te voor een verhaal. Ze vertegenwoordigen meer de artistieke kant van het werk van de fotograaf die zich vooral toelegt op reclame- en portretfotografie en daarmee zijn sporen ruimschoots heeft verdiend. In grote tegenstelling tot het vluchtige en opgemaakte van de reclamefotografie staan Isabella. Foto: Sander Nagel www. sandernagel.com

Musis | 2014 | | pagina 15