Bon Abonnement Musis §<~J I I 35,00 per jaar) - 1 musis de abstracte tijdloze stenen sculpturen van Coby Korpershoek (1938). Sommige in een zachte steen, zoals speksteen, maar de mees te zijn gemaakt van hardsteen, zoals albast en serpentijn. 'Daar werk ik het liefst in. Hoe har der de steen, hoe meer je een strijd moet voe ren om de vorm er uit te krijgen. Dat is de uit daging. Elke steen is een avontuur, van tevo ren weetje niet welke vorm en welke kleur het beeld krijgt', vertelt Coby Korpershoek. Serpentijn komt uit Zimbabwe. In de zomer geven beeldhouwers uit Zimbabwe work shops op Landgoed Quadenoord in Renkum om in de harde steen te leren werken. Zij be heersen de goede techniek, maar werken meer traditioneel en verbeelden mannen- en vrouwenfiguren. Korpershoek is meerdere ke ren in Renkum geweest en heeft er veel ge leerd. Zelf geeft ze de voorkeur aan abstracte vormen, een combinatie en afwisseling van ronde en hoekige vormen. 'De kleur zie je pas na het polijsten en met de afwisseling van ruw en gepolijst oppervlak heb je dan ook een af wisseling in kleuren'. Korpershoek vindt dat de werken geen titel nodig hebben, 'daarmee stuur je de kijker in een bepaalde richting'. Toch hebben de wer ken titels, 'dat is wel zo praktisch'. Maar het gaat al het praktische voorbij als je leest dat de werken prachtige namen hebben als De Zwaan, Op weg, Het ontstaan, Droombeeld, Fantasie, Luchtig en Speels. En dat in combi natie net de zware, harde steen. Het verbindende stuk van de tentoonstelling is Torso. De enige figuratieve sculptuur, we derom van serpentijn. Van een vrouwentorso, een motief dat sinds mensenheugenis kun stenaars inspireert, van zwaar steen tot vluch tige droombeelden. Na deze tentoonstelling (tot 11 april) komt er nog één in de reeks, met schilderijen en beelden van Cees Eykelenboom en Fijkje Fontijne (12-26 april). En dan, eind april, is het voorbij. 'Nee, geen derde editie', zegt Look J. Boden. 'Het was fantastisch, een groot suc ces, maar we willen niet meer het tijdelijke'. Ze hebben laten zien wat er mogelijk is en een platform voor professionele kunstenaars zou er eigenlijk structureel moeten zijn. Daar zou den ze zich met hart en ziel voor inzetten. Vlaardingen zal niet snel de culturele hoofd stad van Europa worden, maar er zijn goede Vlaardingse kunstenaars en er is publiek voor. En het winkelpand is verhuurd. Coby Korpershoek met Torso in de Pop Up Galerie Ondergetekende abonneert zich tot wederopzegging op het tijdschrift Musis: musis Handtekening: (sturen naar Musis, p/a Broersvest 75-77, 3111 ED Schiedam) Dhr./Mevr.: Adres: Postcode: en plaats: Telefoonnummer: Datum: Natuurlijk kunt u zich ook per mail opgeven. Stuur een mailtje met bovengenoemde gegevens naar redactie@musis.info 17

Musis | 2014 | | pagina 17