De aandacht voor de jeugd sprong in het oog dit jaar. Daarmee onderscheidde deze editie zich in ieder geval op een belangrijk punt positief van de vorige edities. Bibliotheek 1e etage theatei Uit die tijd stamt haar fascinatie voor dit land. Van juni 2006 tot augustus 2009 was Vriese- koop correspondent in China voor NRC Han delsblad. Geregeld reist zij terug om vrienden te bezoeken. Over de treinreis die zij met een Chinese vriend en haar zoon maakte, vertelt zij vanavond. Dia's van uitgesproken toeristische plaatsen ("ook dit staat in de Lonely Planet") tot plekjes waar je niet komt zonder een be trouwbare gids. Abdelkader Benali kent Schiedam uit zijn jeugd. Zijn vader heeft een drukke slagerij op de Kruiskade in Rotterdam. Op de donderdag se koopavond gingen hij en zijn vader met lijn 1 naar Schiedam om kleren te kopen. Het enige moment in de week waarop de winkeltijden af weken van de Rotterdamse. Benali haalt herin neringen op, probeert baldadig het Schiedam- se publiek voor zich te winnen met een cabare tesk verhaal. Een aanpak waarmee hij bij een vorig optreden, dat ik van hem zag, indruk maakte. Nu blijft de chemie die toen tussen hem en de zaal ontstond, achterwege. Gelukkig is Herman Brusselmans de sleutel tot de lach niet kwijtgeraakt in zijn haar. Zijn droogkomi sche act blijft ook na een aantal keer leuk. Brusselmans is het soort komiek, waarvan zelfs een overdosis naar meer smaakt. De aandacht voor de jeugd sprong in het oog dit jaar. Daarmee onderscheidde deze editie zich in ieder geval op een belangrijk punt positief van de vorige edities. De optre dende schrijvers waren over het algemeen jonger dan 40. Echt nieuw was het elan dat WOORDEN WORDEN ZINNEN meenam. Rap en poëzie met passie gebracht. Met gierende motoren landt het vliegtuig van de piloten Tim Faab op het vliegveld van Gerona. Nog een klein uurtje bussen en dan zijn we in Lloret de Mar. Daar is het bal. Hier gaan reizen en tijdreizen samen. Begin jaren 1980. Een discotheek aan een Spaanse Costa. Saterday Night Fever, Grease en Spargo. Va- mos a la playa. Het zand schuurt in je zwem broek. Brak, brakker, brakst. Hand in hand langs de vloedlijn terwijl de zon in de zee ver dwijnt. Only a fool. Zo ver van huis durf je meisjes ineens lekkere wijven te noemen, maar verlegen blijf je. Het strand in de nacht. De vakantie van je leven. Die zeventienjarige baldadige uitslover laat ik graag achter op het bal. Op weg naar huis, overvallen door melancholie, overweeg ik even een brief naar "Memories" schrijven. Heel even maar, want voordat ik in bed kruip heb ik dat idee alweer laten varen. 20 r LSlï>

Musis | 2014 | | pagina 20