m«« »is Hans van der Sloot Foto's: Arie Wapenaar r is nog heel veel te doen', merkt Cor Lamers op aan het be gin van het gesprek. Begrijpelijk. Behalve de nasleep van het burgemeesterschap van Wilma Verver zijn er nog wel een paar andere vervelende dossiers die nodig moeten worden opge ruimd. De Participatiewet die in januari 2015 in werking treedt, werpt haar schaduw vooruit. Het wegnemen van de onrust die dit veroorzaakt, is een eerste verantwoordelijkheid van het stadsbestuur. Daarnaast vragen de sanering van de sportac commodaties alle aandacht en kent Schiedam ook nog een niet-Vogelaarwijk waar de problemen huizenhoog liggen op getast, namelijk Schiedam-Oost. Ooit door wethouder Maarten Groene uitgeroepen tot 'aandachtsgebied nummer één', zonder hieraan ook maar enig gevolg te geven. Belofte maakt echter schuld. Zeker in een wijk met een actieve bewonersvereniging. Dus staat 'Oost' voor Cor Lamers weer bovenaan zijn agenda. Na 19 maart is een nieuwe bestuurlijke periode aangebro ken. De kussens zijn flink opgeschud. Kijkend naar de val van het rode bolwerk Amsterdam, ontgaat het de meesten dat de PvdA ook in Schiedam de jarenlange bestuurshegemonle heeft verloren. Er zal samengewerkt moeten worden binnen een spectrum waarin de politieke kleuren zijn geschift in het groen- oranje (ooit gereformeerde kleuren) van het sociaal liberale blok en het tomaatrood van de SP. 'Maar allereerst', zegt de burgemeester, 'is het zaak om bij de bevolking het vertrouwen in het bestuur terug te winnen'. Dit is geen politieke opdracht maar een appel aan lokale verantwoordelijkheid en bestuurlijke integriteit. Afgezien van zo'n detail als de 'bonnetjes'. Het terugwinnen van vertrouwen zal niet gemakkelijk zijn. Dat hebben gesprekken met Schiedammers hem ondertussen wel geleerd. Een factor die daarin zal meespelen, is de samen stelling van de gemeenteraad. Lamers: 'Het zou het gemakke lijkst zijn als je kon besturen met een drie- of viertal grotere partijen in de raad. Maar zo liggen de zaken nu eenmaal niet in Nederland en al helemaal niet in deze regio. Dit noodzaakt veel overleg, veel zoeken naar compromissen en het rekening hou den met veel tegengestelde meningen die alle het recht hebben gehoord te worden'. Gat van Bolmers De kaarten zijn inmiddels geschud. Van de dertien partijen tijdens de verkiezingen zijn er twaalf in de gemeenteraad vertegenwoor digd. Lamers: 'Hoe de samenstelling ook is, de raad zal als collec tief beslissingen moeten nemen. In dat opzicht verandert er niet veel. Ook niet waar het om ingewikkelder zaken gaat. De decen tralisatie van de zorg en ook op het gebied van stadsontwikkeling zullen er beslissingen moeten worden genomen. Eén ervan is na tuurlijk de invulling van het Gat van Bolmers Die kwestie houdt Schiedam nu al meer dan dertig jaar bezig. Er zijn tal van plannen geweest. De één nog mooier en veelbelovender dan de andere. Zo laten liggen kan natuurlijk niet, daarvan is iedereen overtuigd. Er moet dus iets gebeuren om die sloopplaats nu eindelijk 'ns op te ruimen. En datzelfde moet gelden voor dat braakliggende gebied op de uiterste punt van het Schienokogebied. Dat ligt nu inmiddels een halve eeuw braak. Als je twee punten wilt heb ben waarop het gemeentebestuur terecht en voortdurend wordt

Musis | 2014 | | pagina 5