dit zowel voor de wandelaars vanuit het stadscentrum als voor de medewerkers van bestaande nieuwe bedrijven in Nieuw- Mathenesse. De verbinding tussen Buitenhaven en Koemarkt is echter zeer smal en verbergt vanaf de Koemarkt gezien het wandelge bied erachter. Aan de stadszijde wordt de doorgang bovendien geflankeerd door enkele bouwwerken met een monumentale status zoals het uit het eind van de negentiende eeuw date rende 'Café Hoek', het tegenwoordige 'Sterretje' met daar te genover het schoolgebouw van de voormalige gemeente Oud en Nieuw-Mathenesse. Ook het niet monumentale - maar ze ker beeldbepalende- pand van het vroegere 'Hotel Restaurant De Kroon' en het zich op grotere afstand en aan de overzijde van het water bevindende bankgebouw van Willem Marinus Dudok zijn belangrijke stedenbouwkundige elementen. Het gegeven dat de jury geen eerste prijs kon toekennen, geeft volgens het juryrapport aan hoe ingewikkeld het Schie- damse probleem is. Een punt van overweging was daarbij dat het hier in feite een dubbele vraagstelling was die - zelfs teza men geformuleerd - voor een antwoord meer vaardigheden vereisen dan redelijkerwijs van de deelnemers mocht worden verwacht. De Koemarkt is momenteel een druk verkeersplein waarin volgens de Schiedamse plannen verandering zal wor den gebracht. De invulling van de voormalige VROM-locatie vraagt daarbij om een plan dat tegemoet moet komen aan twee verschillende stedenbouwkundige sferen, die van de histori sche binnenstad en van het nog verdere te ontwikkelen bedrij venterrein Nieuw-Mathenesse. Geen van de 48 inzendingen die op Schiedam betrekking 10 Ingewikkeld probleem

Musis | 2014 | | pagina 10