r.v «sis HeavyLight met debuutalbum op weg naar de top Auteur: Renee Hartog Foto's: Adrian Kuipers e ellende', zoals Allart het gekscherend om schrijft, begon toen hij 15 jaar was. "Toen raakte ik voor het eerst een gitaar aan. Ik was heel erg verliefd op een meisje op school en had niet zo'n hoge dunk van mezelf. In tegen deel... Dus ik dacht: als ik indruk op haar wil maken, dan moet ik echt even iets anders verzinnen. Omdat bepaalde nummers mij per soonlijk erg konden, en kunnen, raken, leek me dat de oplossing. Grappig detail: Ik had hiervoor ook eigenlijk heel weinig muziek ge luisterd, omdat ik een overgevoelig gehoor had en ik mijn ouders van het muziek luiste ren had afgeholpen omdat ik altijd moest hui len bij geluid. Toen inderdaad voor het eerst een nummer mij raakte, merkte ik dat dit heel dicht bij het verliefdheidsgevoel stond. Mijn vader had nog een gitaar staan en dus ging ik aan de slag. Noot voor noot zocht ik bekende nummers uit. Ik ging in allerlei schoolbands en, hoewel dit een nogal onhan dige volgorde bleek, begon ik al met liedjes maken nog voordat ik überhaupt echt kon spelen", vertelt Allart lachend. "Dat meisje in kwestie? Tsja, ik heb haar uiteindelijk wel een keertje aangesproken. Maar daar is het bij gebleven, haha. Ze heeft vast geen besef van wat ze heeft veroorzaakt. In één keer raak Sinds die eerste liefdesliedjes is Allart, inmid dels 29 jaar, blijven spelen en zingen in ver schillende bands. Samen met Dylan (19), San- der (22) en Jeroen (20) vormt hij nu bijna drie jaar HeavyLight. Allart: "We kennen elkaar al langer; op festivals en bandavonden kwamen we elkaar wel eens tegen. Destijds zat ik zelf in Revision, een driemansformatie. Het toeval wilde, dat toen de bassist besloot te stoppen, zo ongeveer rond dezelfde tijd Jeroen en Sander contact met mij opnamen. Ze kenden de muziek van Revision, vonden die tof en vroegen of ik een keertje zin had om zomaar wat te jammen. Dat leek me best leuk dus we spraken af in de oefenruimte, waar Dylan - weer een vriend van Jeroen - zich bij ons voegde. Ik had nog een paar thema's liggen en we begonnen met spelen. En vanaf toen ging het eigenlijk vanzelf. Ik weet niet precies wat er gebeurde, maar op een bepaald mo ment begonnen die gasten te springen, het flipte echt de pan uit, ramen besloegen. Drie uur later kwamen we een beetje tot bezinning omdat we echt wat moesten drinken. Er was direct een bepaalde vibe. Geweldig. Zoiets had ik zo lang niet meegemaakt..." Na die eerste 'bizarre' kennismaking in de oefen ruimte is het snel gegaan. "We zijn voor de zekerheid nog één keertje gaan jammen. Mis schien was het toeval... Maar ook die tweede keer was het raak." Stroomversnelling Dan gaat het heel snel. Via via heeft de band al snel een boeker en binnen twee weken staat er al een aantal optredens, waaronder bandwedstrijden, waaruit weer nieuwe optre dens voortvloeien. Tijdens een optreden op Altersonic 2012, ten tijde van het jaarlijkse muziekfestival Eursonic Noorderslag in Gro ningen, wordt de band gescout door Head First Productions, van onder meer producers John Ewbank en Nando Eweg, met namen als Blaf, Di-Rect en Marco Borsato op het CV. Deze zwaargewichten zijn onder de indruk en willen een plaat maken met HeavyLight. Een eerste single wordt gelanceerd: 'Hey'. Dan komt HeavyLight in de huidige stroomver snelling terecht. De single wordt opgepikt door een aantal bekende dj's waardoor de band in een week tijd zo'n elf keer live speelt op de populaire radiozender 3FM. Daarna staat 'Hey' direct op de reguliere play- list van Radio 538 en wordt de single daar dagelijks gedraaid. Vervolgens wordt Heavy Light benoemd tot '3FM Serious Talent' en getipt door Coldplay op hun website. Een bij zonder moment, dat al snel als nieuwsbericht 13

Musis | 2014 | | pagina 13