'Toen we voor het eerst met elkaar in de oefen ruimte stonden, wisten we niet wat er gebeurde...' Keerzijde Mï« »is rondgaat op Facebook, NU.nl, Veronica en 3FM. Met als gevolg televisieoptredens, onder meer bij Toppop3 en De Wereld Draait Door. 'Ik ken jou van tv!' Op landelijke radio en televisie verschijnen, heeft als gevolg dat de heren van FleavyLight soms ineens door wildvreemde mensen wor den herkend. Best een beetje wennen voor deze nuchtere jongens. Al levert het soms hi larische momenten op. "Laatst liep ik hier in de straat en kwam ik een mevrouw tegen van een stukje verderop, die ineens uitroept: 'FHé joh, ik ken jou van tv!' Dat was apart, ze heeft me voorheen nooit aangesproken. Maar ik heb hier praktisch mijn hele jeugd gewoond en zij woont hier ook al jaaaren, want ik ken haar gezicht heel goed", zo vertelt Allart Floekstra, die de humor van zo'n situatie wel in ziet, aan de keukentafel van zijn ouderlijk huis in het centrum van Vlaardingen. "Mijn muzikale basis ligt hier, in deze stad. Ik zal nooit vergeten dat we afgelopen zomer op het grote podium van het Zomerterras in Vlaardingen stonden. Vroeger kwam ik hier altijd als bezoeker en dit was echt een droom van mij. Een geweldig hoogtepunt, een mijl paal der mijlpalen." Nog meer mijlpalen Een andere mijlpaal is het debuutalbum 'Your Kingdom', dat HeavyLight afgelopen zondag 16 maart presenteerde in Rotown. Volle bak, mooie reacties en recensies. Alle nummers op de plaat zijn van de hand van Allart. Al begin nen de anderen langzaamaan ook te schrijven. Zo is de song 'All for me' ontstaan uit een pia nothema dat Dylan heeft verzonnen. "Als ik componeer, dan neem ik alles zelf op; zang, maar ook drums, toetsen, bas en gi taar. Met de band werken we de nummers verder uit", legt Allart uit. "De ene keer gaat dat heel snel en kunnen de anderen zich al goed vinden in de basis, soms gaat alles op de schop. Het nadeel van in je eentje compo neren is, datje wel leuk alle instrumenten in kunt spelen, maar de vibe van het samenko men niet voelt.De nummers op het debuut album zijn daarom ook 'live' ingespeeld." 'Bizar muzikaal' Zijn bandleden omschrijft Allart als 'bizar mu zikaal'. "Zij zijn een stuk jonger, maar dat vormt geen enkele blokkade. Ze zijn getalen teerd en al super ver ontwikkeld. In de loop van de jaren heeft Allart ook het nodige geïn- vesteerd. Twee jaar lang kreeg hij gitaarles van Peter Bregar, een onder muzikanten uit Vlaardingen wel bekende gitarist, helaas be gin vorig jaar overleden. "Ik heb veel van Peter geleerd. Niet alleen muzikaal, maar ook over 'het wereldje'. Hij stond erg dicht bij me", aldus Allart, die in de tussentijd ook zangles nam: "Eerlijk is eerlijk, ik kon niet zingen. Het klonk heel zacht, alsof ik een theedoek voor m'n mond hield. En ik had het bereik van één oc taaf, ofwel een ontzettend beperkte stem. Twee jaar lang heb ik behoorlijk intensief aan mijn techniek gewerkt." Onlangs heeft hij zelfs nog een nieuwe techniek 'ontdekt': de fluit stem. "Daar gaat weer een heel ander regis ter voor mij open!" De band heeft een behoorlijk hectische tijd achter de rug en op het moment van schrijven is er even een kleine 'herstelperiode'. Tussen het opnemen van het album en alle optredens door rondde Allart ook nog even een master Computer Science aan TU Delft af. "Het is voorlopig vooral nog investeren in de band, dus we moeten er ook allemaal naast werken. Zelf werk Ik als zzp'er, ik combineer IT-werk- zaamheden met het componeren van radio jingles en muziek voor (korte) films en com puterspelletjes." Dat is soms best pittig", zo stelt hij. "Mede door de onzekerheid van inko men." De jongens krijgen het succes niet voor niets. De onvoorwaardelijke inzet voor de band heeft een keerzijde; een sociaal leven of een relatie onderhouden is niet altijd even makkelijk te combineren. De band komt nu eenmaal op één. "Maar er zijn mensen die ons onvoorwaardelijk steunen. Vooral onze ouders en onze crew." Dezelfde vi'be die er ontstond tijdens de eerste keer spelen, is er nog steeds. Wie de band live ziet spelen, kan niet anders dan concluderen dat het uit de tenen komt. Het plezier is oprecht, waardoor het overkomt. "Het klikt ontzettend goed onderling, maar vooral ook op het podium", aldus Allart. We denken wel eens na over een 'podiumpresen tatie', maar als we dan eenmaal beginnen te spelen gaat het vanzelf los. We kunnen er niets aan doen, haha." En nu... Met het debuutalbum op zak en een kersvers festivalseizoen in het verschiet, wachten er mooie tijden met waarschijnlijk nog meer mijl palen. Er komen een aantal toffe optredens aan, waaronder Breda Live in juli. Daar staan we dan op de flyer, tussen Guus Meeuwis, DI RECT, Miss Montreal, Hardwell. En HeavyLight. "Dat is best raar", lacht Allart. Inmiddels is Hea vyLight aangesloten bij boekingskantoor AT Bookings. "Dat vergemakkelijkt het regelen van optredens, want dat wordt door AT Boo kings uit handen genomen. Ook artiesten als Waylon, Wende Snijders en Miss Montreal zit ten bij dit bureau en dus worden wij nu regel matig met dit soort grote namen weggezet op een festival. Maar nog steeds geldt dat je het zelf moet doen: Of er nu twee mensen staan of 20.000, het dak moet er af!" M 14 juni 12 juli 2 augustus 22 augustus 30 augustus Reurpop 2014, Ruurlo Breda Live 2014 Geuzenpop, Enschede Glemmer in Lemmer Heideweek, Ede De complete en actuele agenda is te vinden op: www.heavylight.nl Talent van eigen bodem Wie er oor voor heeft, zal weten dat er veel muziek wordt gemaakt in zowel Vlaardingen als Schiedam. Beide steden hebben.een heel eigen, zonder meer bijzondere en vooral levendige muziekscene, die niet zelden stiekem even overlapt. Van coverbands tot artiesten en groe pen met eigen werk; er loopt veel talent rond. Talent dat gelukkig vaak wordt erkend, her kend, opgepikt en dat zo af en toe zelfs doorbreekt. Ook in Musis krijgt nieuwe muziek uit de buurt een podium. Vanaf nu richten we regelmatig de spotlight op een band of artiest van Vlaardingse of Schiedamse bodem, die zijn sporen al heeft verdiend of die net aan het door breken is. Te beginnen met de heren van HeavyLight. 14

Musis | 2014 | | pagina 14