In Schiedam was de centrale vraag met welke interventies een basis kan worden gelegd voor een duurzame verbinding tussen het stadscentrum, in casu de Koemarkt, en Nieuw-Mathenesse. M'SÏS 9 'Complete Schie dam' van Michiel Van Driessche, Bart Pouw, Matteo Bettoni en Miiena Zakianovic Europan is de naam van een internationale tweejaarlijkse competitie waarin jonge architecten oplossingen aandragen voor bestaande stedenbouwkundige problemen in een aantal hiervoor geselecteerde Europese steden. De waarde van de competitie is vooral gelegen in de oorspronkelijkheid waarmee jong talent buiten de bestaande kaders treedt en hierin een vernieuwende architectonische of stedenbouwkundige visie presenteert. Uitvoerbaarheid is een tweede. De inzendingen in Europan zijn allereerst een bron van inspiratie en waar mogelijk de uitdagende aanzet tot een discussie vanuit een vernieuwende stedenbouwkundige impuls. Hans van der Sloot e Schiedamse opdracht in deze twaalfde editie van Europan was er één van de 1.762 ingezonden projecten voor 51 locaties in zestien deelnemende landen onder het motto 'Adaptable City'. Uit deze 1.762 inzendingen hebben dertien jury's 106 prijs winnende teams, 43 winnende teams 63 runner-up teams en 64 eervolle vermeldingen geselecteerd. Het Schiedamse pro ject was hierin goed voor twee tweede prijzen, gekwalificeerd als 'runner-ups'; 'A new start with old genes' dat werd ingezon den door Maarten Thewissen, Redmer Weijer en Joost van Rooijen en 'Complete Schiedam' van Michiel Van Driessche, Bart Pouw, Matteo Bettoni en Milena Zakianovic De Schiedamse projecten zijn ook vertegenwoordigd bij het 'Intersessies Forum' in september 2014 in het Italiaanse Pavia. Tijdens dit evenement hebben de deelnemende gemeenten en de jonge teams alle gelegenheid om ideeën uit te wisselen met elkaar en met vertegenwoordigers van de deelnemende ge meenten. Aan de laatste is het vervolgens om de gepresen teerde en besproken plannen op haalbaarheid te toetsen en geheel of gedeeltelijk in uitvoering te nemen. Deskundigen zul len hierbij de resultaten analyseren vanuit het oogpunt van ver nieuwing en de mogelijkheden om deze binnen de lokale situ atie ook te realiseren. In Schiedam was de centrale vraag met welke interventies een basis kan worden gelegd voor een duurzame verbinding tussen het stadscentrum, in casu de Koe markt, en Nieuw-Mathenesse. Poorten van Schiedam Een belangrijk accent in de herstructurering en revitalisering van Nieuw-Mathenesse zijn de 'poorten van Schiedam'. Deze zullen niet fysiek worden gerealiseerd, maar zijn visueel verbin dende elementen in een stedenbouwkundige vernieuwing. In de revitalisering van Nieuw-Mathenesse is een belangrijke functie toebedeeld aan de Buitenhaven en Buitenhavenweg als aantrekkelijke wandelroute tussen de Maas en het centrum van de stad. Nieuwe faciliteiten voor de binnenvaart en het wa tertoerisme, een aantrekkelijke bestrating en verlichting en de aanleg van nieuwe groenvoorzieningen, maken - met het uit bundig stedelijk tuinlandschap aan de overzijde van de haven - de Buitenhavenweg tot een aantrekkelijk verblijfsgebied. En

Musis | 2014 | | pagina 9