doe het zelf centrum y 0567OO jj »/Cctclbinkic« Onze verlanglijst uit 1970 INGEZONDEN U laat 'i natuurlijk doen door: Laan van Bol'Es - Telefoon 70 68 60 Fietsen in Groenoord ;i GIRO BOOMPLANTAKTIE R Schiedam-Noord R Tuin aan Oreliosingel »Toeh achtergebleven« Er zijn mensen die adver- teren nog niet in NOORDER AKKOORDEN Kunnen zeker geen klan- ten meer gebruiken. Da's jammer hoor! 4. Instruktiebad 5. Klok. 6. Direkte busverbinding met Rotterdam en Vlaardingen. 7. Veel meer kunst in Groenoord. Voor al Uw Verzekeringen Hypotheken Financiering en A. Waalewijn 8. Goed geoutilleerd sport veld. DOE 'S HOUTERIG GEEF EEN BOOM 65 67 00 In ons nummer van 24 oktober j,l. startte onze medewerker jC. A, P. K&itrijk een artikei betreffende de wensen die de Wijkvereniging in 1970 had geuit. Hij wilde eens nagaan aan welke van deze wensen was voldaan, 1. Wijkgebouw; 2. Winkelcentrum Zwaluwlaan en 3. Cafe- restaurant werden reeds door ons op vermelde datum gepubliceerd, Wij vervoigen nu met de andere wensen. Behangl i-~ i Ik ben het met U eens dat fietsen en bromfietsen niet thuishoren op de voetpaden en daar moet iets aan gebeuren. Maar hebt U al eens goed in Groenoord rondge- keken? Dan zult U ook zien dat daar geen plaats is voor fietsen en bromfietsen. Alleen op de toe- voerwegen zijn fietspaden, voor de rest moeten zij zich begeven op het domein van de auto, welke door allerlei wegenbouwkundige vindingen terecht geweerd wordt als intern vervoersmiddel in de wijk, zodat met de auto ook de fiets geweerd wordt. Zou het niet wenselijk zijn, ook ter bevordering van het gebruik van rijwielen, dat men ging plei- ten voor rijwielvoorzieningen waardoor dit milieu en gezond- heidbevorderende voertuig aan- trekkelijker werd binnen Schie dam-Noord en naar het Centrum toe De blauwe brug is een bij toeval rijwielvoorziening. De ligging van postkantoor en bibliotheek b.v. nodigt alle bewoners van Tuin- dorp Kethel uit om of over braak- liggend terrein, of over de stoep te rijden. De andere zijde van de Willem Andriessenlaan laat zien hoe het beter kan. Met uitzondering van de Laan van Bol'Es (welke een doorver- binding met Vlaardingen Holy is) heeft geen enkele weg een rijwiel- pad. In Groenoord leveren wiel- rijders, bromfietsers en automobi- listen dagelijks strijd om het recht op het rechtse of uiterst rechtse Weggedeelte. Geef de fietsers een kans in Groenoord. Pas de weg aan aan de gebruikers en probeer niet de gebruikers aan te passen als het niet noodzakelijk moet, men moet zich toch al zo dikwijls aanpassen. J. v. N. Leek het er even op dat er op ons artikei (uitgave van 26 sept, j.l.) „Eigen Initiatief Tuin" geen en kele reactie binnenkwam, vorige week rolde er toch een brief in onze bus. Van de Politieke Partij Radikalen (via de secretaresse E. v. Schijn- del) kwam er een epistel verge- zeld van documentatie binnen. Wij zijn hier bijzonder dankbaar voor en hebben de stukken door- gezonden aan degene van het Hoofdbestuur die deze materie behandelt. Toch eigenlijk gek, dat er door de inwoners van onze wijk zo weinig belangstelling voor hun „eigen groen" bestaat. J.v.S. Is ons GROENOORD dan toch een achtergebleven gebied? Dat is een vraag, die ik mij nu pas ga stellen. Goed, wij weten, dat het Open- baar Vervoer nog niet alles is in onze wijk, maar daar gaat verbe- tering in komen en ik geloof, dat ons eigen blad hier ook aan heeft mede geholpen. Goed, wij weten ook, dat wij wat het winkelen betreft ook niet direct in een bevoorreohte positie verkeren, maar dat is een groot probleem, dat niet 1, 2, 3 is op te lossen._ Over dit onderwerp ver- schijnen dan ook regelmatig arti- keltjes in ons blad. Bovenstaande problemen vergen veel tijd om tot een bevredigende oplossing te komen voor de Groenoorders. Maar nu ziet men de laatste tijd in vele steden en wijken die aan Belgie enDuitsland aangepaste T.V. antennes verschijnen, aange- sloten op het antennesysteem van de diverse huizenfolokken. Gaan wij hier nu ook weer in achterlopen? Waar is dat toch voor nodig? Het merendeel van de woningen in Groenoord behoort toe aan een van de grootste hui- zenbezitters van ons land, n.l. de Gemeente Schiedam. Is het voor onze Gemeente zo moeilijk om ook onze T.V. antennesystemen aan deze toestanden aan te passen?? De meeste inwoners van Groen oord zullen vast wel bereid zijn een kleine vergoeding voor deze ingreep te betalen bij hun maan- delijkse huur. Op en aan diverse balcons kunt U ze al waarnemen. de antennes voor Belgie en Duitsland. Om het aanzicht van onze flats goed - en de bewoners daarvan tevreden te houden zouden vele bewoners van Groenoord het op prijs stellen, indien de Gemeente Schiedam het eens in overweging zou willen nemen om op haar flats in Groen oord de bestaande antennes aan te passen aan een antenne systeem welk ook Belgie en Duitsland kan ontvangen. P.B. Over een dergelijk bad hebben wij reeds vele malen met de ge meente gesproken. Voor de eerste maal in 1970. Juist dezer dagen is gebleken dat dit bad er nu komt. Althans gaat de gemeente onderzoeken of er mogelijkheden zijn in Sehiedam- Noord zo'n bad te bouwen, Voor zo'n bad dat naar alle waarsohijn- lijkheid ten Noorden van het Baohplein zal komen, komen de gelden uit't watercontract. 't Is er nog wel niet, maar er is nu - na meer dan drie jaar gezeur van de wijkvereniging - tenmin- ste een grote kans. Hier kunnen wij een positief ge- luid laten horen. Zoals U allemaal weet zijn er zelfs meerdere klok- ken gekomen. De vraag heeft het over 1 klok op een centrale plaats in de wijk, doch de Gemeente heeft deze vraag op fantastische wijze gehonoreerd. Dank U. Het openbaar vervoer werd reeds menig maal in onze „Groenoord- Akkoorden" aan een kritische be- schouwing onderworpen. jVeel goede woorden hadden wij daarvoor niet over, en dat is be- grijpelijk. Direkte verbindingen met Rotterdam en Vlaardingen lijkt ons een zeer gerechtvaardig- de eis. Wij menen dat de RET deze aangelegenheid reeds veel eerder, dan tot nu toe, had moeten onderzoeken en tot praktische lit- vering had moeten brengen. Wel- iswaar is er vanuit Schiedam een direkte busverbinding naar Vlaar dingen, maar, o, wonderlijke in consequence, tegen een verhoogd tarief. Vanuit Schiedam-Noord naar Vlaardingen moet .men een soort strafport betalen. Omdat de afstand zo ver is Zijn lijn 1 en lijn 8 naar Rotter- dam-Kralingen dan niet veel lan- gere trajecten? Eindelijk en ten ieste kwam dan op 20 oktober de lang verwachte rechtstreekse verbinding Groen- oord-Vlaardingen tot stand. Van politieke zijde (DS 70) heeft men al informer end de RET de ver ma- ning voorgehouden, in ieder geval voor dit kleine traject zeker niet het straf-tarief voor een buiten- lijn toe te passen. Wij zijn het daar volkomen mee eens. Onze buurtbewoners in Vlaardingen- Holy kunnen wij, bij wijze van spreken, een hand geven, zo dicht- bij is deze wijk bij Schiedam- Noord gelegen. Het zou onverantwoordelijk zijn voor dit bedrag niet de gewone rittenprijs voor stadstarief in re- kening te brengen. Vlaardingen is nu bereikbaar maar Rotterdam Rotterdam is bereikbaar maar dan tooh altijd nog op indirekte wijze, n.l. door overstappen in Schiedam centrum. Dat zou moeten worden voorkomen. Het is duidelijk dat deze wijze van reizen tijd en geld kost, vooral veel tijd. Volgens een goed en oud Neder- lands gezegde: kan tijd ook geld zijn. Zij, die slechts naar Rotter dam willen, vanuit Groenoord, hebben toch in Schiedam niets te zoeken? Vandaar, die rechtstreek se verbinding met Rotterdam, O zo. Wellicht is een combinatie met reeds bestaande lijnen moge- lijk Wij denken aan lijn 40 of lijn 33, Dit aan RET ter overweging, Wachten is een schone zaak, zo zei men vroeger, maar als het te lang gaat duren gaat de aardig- heid er wel fijn af. En wij voegen er aan toe in de andere wijken. In onze nieuwe wijken, waar de zakelijkheid en de vormeloosheid overheersen, zou het niet misstaan als er artistieke scheppingen het aanzien zouden verfraaien niet alleen, maar ook uitzicht zouden geven op een ander beeld van creatieve mogelijkheden. Nu we ten wij wel dat kunst verdeeld kan worden in' allerlei stromingen ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 en niet ieder zal moderne en ab- stracte uitingen van beeldhouw- kunst kunnen waarderen. Doch beter iets dan niets. Maar wij hebben zo'n stil ver- moedendat er voor de artis tieke verfraaiing van onze wijken wel geen geld zal zijn dus blijft dit punt op de lijst staan tot betere tijdenals die ooit komen Ook deze wens kunnen wij van- daag de dag nog van harte onder- schrijven, vooral, omdat aan deze wens nog steeds niet is voldaan. Het is toch een zo grote woonwijk, als Schiedam-Noord in zijn geheel is, onwaardig dat er nog steeds geen behoorlijk sportveld is, waar men zonder lid te zijn van een be staande sportvereniging, sport in velerlei variaties kan beoefenen. Wij, als Wijkvereniging, vinden deze wens wel van een zodanige urgentie, dat uitstel niet kan wor den aanvaard. Het is ons bekend dat in landelijk verband een grote behoefte bestaat aan velden en zalen waar sport kan worden be- dreven. Al te lang heeft men de verwezenlijking van deze plannen vertraagd. Nu echter, juist in onze moderne wijken, is een goede sport-accomodatie niet meer weg te denken. Het niet bestaan hier- van moet als een groot gemis wor den gezien, en als een ernstig ver- wijt aan diegenen, die zulks heb ben nagelaten te realiseren. Ook hiermede dus spoed betrach- ten, en geen verder uitstel. wordt vervolgd. GIRO BOOMPLANTAKTIE voor een goede HA.RTIGE P uitsluitend le kwaliteit Origineel SCHEPIJS diverse smaken Geopend dinsdag - donderdag van 12.00 - 24.00 uur vrijdag en zaterdag van 12.00 - 01.00 uur zondag van 14.00 - 24.00 uur maandag gesloten. J. ORELIOSINGEL - GROENOORD TEL. 70 08 54 - 71 09 34

Noorder Akkoorden | 1973 | | pagina 11