Alle bronneii van natuurlijke frislieid G. J. J. Ponje INGEZONDEN s Install-Landvreugd Groenoord Jochen Xalni a- a. CARAVAN- tentoonstelling in AHO Y« Weihnachts- oratorium in Grote kerk Er zijn mensen die adver- teren nog niet in NOORDER AKKOORDEN Kunnen zeker geen klan- ten meer gebruiken. Da's jammer hoor! Hulp aan Noord-lerland pleegouders Kerstviering Bejaarden GEK OP WORTELS? PLANT EEN BOOM 65 67 00 Coiffures Er verschynen nogal wat klachten petr. vervoer e.a, zaken in Groen- oord. En terecht, Mag ik er nog lets aan toevoegen? Ai 4 weken zijn de bussen 52 en 53 met nieuwe, zeer onregelmatige tijdsehema's aan !t rijden, Eij de haites zijn echter geen dienstregelingen aangeplakt, zodat niemand weet weike bus gaat ko- men en hoe laat, Als je hier toevailig woont, en het Stadsblad van 17 oktober bewaard hebt, dan kan je ongeveer uitreke- nen hoe laat bus 53 zai verschij - nen. Van de uit Viaardingen ko- mende bus 52 is dait niet t'e over- zien. En als je die krant niet hebt, en toevailig aan de halte staat te wachten, dan is dat een hopeloos geval, en zai er heel vaak gemop- perd worden, of te laat komen is het gevolg. En dat nu de kou gaat komen! Verder geen enkele zebra t.o. de Co-op., vrijwel de enige zaak, die ons het hoognodige verkoopt om in leven te blijven. En geen enkele zebra om vanaf het bejaardenhuis Spaland de bus- halte aan de overkant in de rich- ting van de stad te bereiken. Moet er eerst een ongeluk gebeu- ren? Misschien kunt U deze klach ten ook doorgeven naar een in stance die er iets aan wil doen. Met dank voor Uw aandacht, hoogachtend, Mevr. D. P.-K. Gaarne, zou ik willen referen aan het stuk in de Noorder Akkoorden van 28 nov. waarin o.a. wordt geschreven over de slechte toe- voerwegen. Daarvoor zou ik het volgende onder Uw aandacht wil len brengen. In Bijdorp bij de Blauwe Brug is een noodweg aangelegd echter zonder verlichting dit is levens- gevaarlijk voor fietsers en brom- fietsers. Ook de inrit tot de Smeta- nalaan direct vanaf het winkel- centrum „De Ketel" is onverlicht (waar ook de vrachtwagen van expeditie v. d. Most wordt gepar- keerd). Toe Gemeente Schiedam laat in 1974 eens van Uw beste kant zien en breng eens spoedig de noodzakelijke verlichting aan. Ook de fraaie klok die door toe- doen van de Wijkvereniging bij het winkelcentrum is geplaatst loopt al enkele weken achter. A. v. B. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd DeKlandseweg 250 SCHIEDAM - Tel. 704014 O o It i-t o o Al is er door de buitengewone omstandigheden waarin wij leven ook de klad in de caravanverkoop gekomen, toch wordt er op het ogenblik een speciale caravanten- toonstelling gehouden. In de Ahoy hallen te Rotterdam kunt U nog tot 16 december a.s. een keur van caravans bezichtigen. Er zijn daar meer dan 200 modellen tentoon- gesteld en U kunt er ook alle in- lichtingen verkrijgen over nog vrije staanplaatsen in ons land. De tentoonstelling is geopend van 10.30 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. Zaterdags en zondags tot 17.00 uur. Geachte Redactie Erg fijn vind ik het om Noorder Akkoorden te lezen, alieen vind ik nooit iets over de grote groep mensen die er ongetwijfeld is n,i. weduwe en weduwnaren en dat vind ik persoonlijk een groot ge- mis, je krijgt zo het idee dat je a'iieen op de wereld bent. Voor de bejaarden wordt veel meer ge- daan o.a, soos, kaarten bezoek enz. Wat ook niet eerlijk is dat bejaar den veel dingen voor half geld mpgen. Wij zouden net zo goed voor half geld kunnen" uiteinde- lijk zijn wij ook gezakt in inko- men en alles blijft voor ons even duur. Daarbij komt dat de weduw- naar nog meer geld nodig heeft voor eventuele hulp die hij zelf moot betalen. Graag zou ik zien dat in Groenoord waar veel mo- gelijk is ook daaraan gedacht zou worden. Juist voor deze groep is contact erg belangrijk omdat ze allemaal het zelfde meegemaakt hebben dus elkaar beter aanvoe- len. Zelf ben ik ook weduwe het valt niet mee om alles alleen op te knappen. Natuurlijk kan je praten met de mensen om je heen maar er wordt toch niet helemaal be- grepen wat jij voelt en dat is niet ongewoon die mensen zijn niet alleen. Dit lijkt misschien wat op zielig vinden maar zo voel ik het toch niet. Ik zou graag ook eens iemand op bezoek willen hebben of een gezellige avond en of mid- dag als je ergens naar toe wil moet je altijd naar Rotterdam en om- sitreken. Waarom ver weg als het dichtbij kan. Veel vrouwen dur- ven niet alleen op straat als het donker is en je moet zo ver weg, ik vind het ook niet prettig. Hopelijk wilt u dit overwegen. Bij voorbaat hartelijk dank, m. vr. gr. Groenoord bewoonnter. Naschrift Redak.tie. Geachte Mevrouw, Ja, daar snijdt U een probleem aan dat wel iedereen weet maar toch onderkend is. Wij zijn ons er van bewust dat we inderdaad aan deze groep mensen weinig of niets doen. Of hiertoe mogelijkheden in Schiedam en in 't bijzonder in Groenoord/Kethel bestaan heeft wel enige studie nodig. We zullen hierover onze gedachten nog na- der laten gaan en hopen er later op terug te komen. Overigens moeten we zeggen dat er toch - en zeker in Rotterdam - speciale verenigingen bestaan waarin de door U hedoelde mensen een har telijk welkom kunnen vinden. J.v.S. Op zaterdag 15 december a.s. zai door het Toonkunstkoor in de Grote- of St. Janskerk te Schie dam het W eihnachtsor ator ium' worden uitgevoerd. Dit beroemde werk van J. S. Bach wordt verzorgd door het Kamer- orkest „Arrangelo Corelli" m.m.v. de solisten Trudy Koeleman (so- praan), Tony Jaanus (alt), Paul Schotmans (tenor). John Broche- ler (bas en Tijn van Eyk (orgel). Dirigent is Aad van der Hoeven. Aanvang is om 20.00 uur, toe- gangsprijs f 7.50, leden Toonkunst jeugd en 65-pl. f 5.00. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de V.V.V. en indien voorradig aan de kerk. Telefonische bestellingen nr. 26 82 70. Nog enkele weken en dan staan de Noord-Ierse kinderen in Schie - dam-Noord. Waarschijnlijk heel onwennig en nieuwsgierig, vol al wachting wat er zai gebeuren, U kunt zich dat gevoel voorstellen. Juist daarom moeten wij zorgen voor een goede en verantwoorde opvang, prettige herinneringen blijven lang leven, slechte nog langer in vele gevallen. Eerder heeft u al vernomen dat het programma, de huisvesting van de leiding en het eten gere- geld zijn. Maar, in tegenstelling tot eerdere berichten blijkt het aantal pleegouders dat na de voor- lichtingsavond hun aanbod beves- tigden, beneden het minimum. Aanvankelijk gaven zich 73 pleeg- gezinnen op. Tot nu toe reageer- den 33 positief, enkelen moesten om persoonlijke redenen afzeggen Velen reageerden helemaal liet. U begrijpt dat wij nu weer in de zorgen zitten. Wij stelden ons voor dat =t 45 pleegezinnen zich defini- tief beschikbaar zouden stellen. Daarom vragen wij u met klem: mocht u om de een of andere reden nog niet gereageerd heb ben, doe het als nog. Het is echt nodig - wij kunnen geen kinderen terug sturen. De voorlichtingsavond is misschien tegengevallen. U moet niet ver- geten dat woorden altijd anders klinken dan de werkelijkheid is. Ik wil de situatie niet rooskleu- riger voorstellen, maar u weet uit eigen ervaring dat je problemen op het moment altijd beter de baas kunt dan theoretisch voor mogelijk werd gehouden. Mocht uw aarzeling op dit gebied liggen, denk er dan nog eens over na. Vertrouw op uw inspiratie van het moment en stel u als nog be schikbaar. Het welslagen van deze weken hangt voor een groot deel van de pleegouders af. a.v.k. Op 17 december a.s. houdt de Wijkvereniging „Groenoord" e.o. voor de bejaarde en licht-invalide leden de jaarlijkse Kerstviering ditmaal in het gebouw „de Rank" aan de Schiedamseweg, waarvoor een ieder die hiervoor in aanmer- king komt een persoonlijke uitno- diging heeft ontvangen. De zaal is open om 10 uur en om plm. 4 uur gaan alien weer huiswaarts. Zij, die moeilijk ter been zijn zul len wij trachten te laten halen, doch gezien de huidige omstandig heden is het moeilijk nu reeds iets hierover iets definitiefs te zeggen. Hierover wordt een nadere af- spaak gemaakt als U maar ons kenbaar hebt gemaakt hiervoor in aanmerking te komen. Het moet ehter wel echt noodzakelijk zijn. Wij doen bij deze mededeling een beroep op degenen die op 17 dec. over een auto, benzine en tijd be- schlkken zich op te geven bij: Mevr. v. d. Spek, Obrechtstraat 85, telef. 70 95 38. Dhr. G. de Jager, H. Bosmanspl. 125, tel. 70 10 65. De zieke en invalide leden, die niet naar deze Kerstviering kun nen komen zullen voor Kerstmis nawiens de Centenpot iets thuis ontvangen. De namen van deze leden zijn bij ons bekend. Het Bestuur. De afgelopen 6 weken hebben wij met plezier kunnen vaststellen dat nog heel veel kinderen de weg naar de Boerderij weten te vin den op zaterdagmorgen. Wij stellen ons dan ook voor op de ingeslagen weg voor.t te gaan en te blijven proberen zoveel mo gelijk variatie in het Instuif-pro- gramma te brengen. Hieronder volgt een overzicht voor de maanden december, januari en februari: 15 dec. Schilderen 22 dec. Kerstinstuif 29 dec. Film 5 jan. Film 12 jan. Wedstrijdochtend 19 jan. Schilderen 26 jan. Leerbewerken 2 febr. nadere bekendmaking volgt. 9 febr. Collages maken 16 febr. Film 23 febr. Carnaval. Wij zouden het zeer op prijs stel len met belangstellenden voor het Instuifwerk in kontakt te treden. Mogelijk heeft U eenmaal in de 3-4 weken 'n paar uurtjes be schikbaar om met ons de Instuif goed draaiende te houden. U werkt dan tevens mee aan de bevordering van de leefbaarheid in Groenoord Medewerkers Instuif. Kontakt adres: Mevr. J. B. Kraak, Bart Verhallenplein 68, Telefoon 70 67 68. GIRO BOOMPtANTAKTlE De fiisheid van de bergbeek koelte van. lover - geurige bloesem en vruchtenextracten - heel dit samenspel van verkwikking wordt U geboden door hydriane van Dr. N. G. Payot. Deze intens stimulerende vloeibare crfeme houdt het natuurlijke vochtgehalte in Uw huid op peil, Uw make-up de gehele dag heerlijk gaaf en fris. Frisheid-Schoonheid-J eugd LAAN VAN BOL'ES 23 SCHIEDAM TELEFOON 70 69 86 Dr. N. G. Payot-Holland N.V. Keizersgracht 12-14 - Amsterdam-CL

Noorder Akkoorden | 1973 | | pagina 13