a IS Gezondheidszorg Kethel - Groenoord z a GELDLENINGEN 3- VAN DE BESTUURSTAFEL Iedere maand zit of het dage- lijks bestuur of het Algemeen bestuur om de tafel in het wijkgebouw aan de Kerkweg Het is dan zogezegd in verga- dering bijeen. U kunt zich afvragen of dat nu inderdaad nodig is. Ja, dat is nodig, omdat bij een vereniging van meer dan 3000 leden (gezinnen) met zoveel verschillende taken allerlei za- ken aan de orde zijn, die het bestuursbeleid raken. Het bestuur heeft in de eerste plaats de belangen van de leden te behartigen, waardoor regelmatig onderling contact, ook met de medewerkers zoals medisch-adviseurs en wijkver- pleegsters noodzakelijk is. In het blad ,,Noorder Akkoor- den", waarin vanaf heden een speciale pagina is gereserveerd zullen de voor de leden be- langrijke zaken, die ,op de be- stuursvergaderingen ter sprake kwamen onder het hoofd „Van de bestuurstafel" ter kennis worden gebracht. Het bestuur wil n.l. het Con tact met de leden en hun ge zinnen zo goed mogelijk on- derhouden en bewaren. Deze pagina geeft daartoe alle gelegenheid en die hopen we te benutten. Wij zullen U niet vermoeien met allerlei ingewikkelde za ken, waarover het bestuur zich ter dege moet beraden. We noemen slechts de struc- tuur van de kruisverenigingen en b.v. de kraamcentra, waar over momenteel veel wordt gediscussieerd. Wij willen met onze mededelingen dicht bij huis blijven en de leden blijven informeren over de vereniging, waarvoor zij niet alleen trouw hun contributie betalen en dat intussen ook voor het werk zeer belangrijk is, maar waar- van zij meelevende leden be- horen te zijn. Graag Uw belangstelling voor de hele pagina, maar ook voor de mededelingen „Van de BESTUURSTAFEL". De secretaris. WELKOM GYMNASTIEK NA DE BEVALLING DE WIJKVERPLEEGSTER TELEFOON 7006 47 Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. o o o o >-t ca rt 3 17 november arriveerden de eerste bewoners in de serviceflat Heyer- mansplein. Het was het begin van een ware intocht, want gedurende vele weken zullen vrijwel dage- lijks 4 flats in gebruik worden genomen. De Vereniging Gezondheidszorg heet alle nieuwgekomenen van harte welkom en hoopt dat zij prettig zullen wonen in hun nieu- we flat en vlug ingeburgerd zul len zijn. Heeft U onze hulp nodig dan kunt U ons bellen, telef. no. 71 05 27 of U kunt hulp aanvragen via de be- heerster van de serviceflat, flat no. 38. Als de benedenruimte klaar is hopen wij regelmatig spreekuur daar te houden. Bent U nog geen lid? We raden U dan ten sterkste aan lid te worden zodat U indien nodig gebruik kunt maken van onze diensten. Aanmeldingskaarten voor het lid- maatschap kunt U bij uw beheer- ster verkrijgen. Velen van U zal het bekend zijn, maar voor degenen onder U, die het mogelijk nog niet weten het volgende; na de geboorte van de baby is het van groot belang dat de moeders onder zeer deskundige leiding de korrekte houding weer hervinden, juist in deze periode, waarin het voor de jonge moeder weer veel tillen en bukken gebla- zen is, denk maar aan het tillen uit het bedje, uit de box, de trap op en af, het torsen van de mand met wasgoed etc. Een verkeerd toepassen van de bewuste bewegingen kan waar- sehijnlijk niet direkt, maar wel in de toekomst tot vervelende klach- ten aanleiding geven, zoals rug- klachten als gevolg van een ver- keerde bekkenstand. Een holle rug en een uitgezakte buik zijn hovendien nu niet be- paald bevorderlijk voor het zelf- vertrouwen van een jonge vrouw. De Verg. voor Gezondheidszorg biedt de mogelijkheid aan post- natale gymnastiek deel te nemen. overigens wanneer de baby 6 we ken oud is. De kursus kan elke week ingaan en bestaat uit 12 lessen. U kunt hiervoor terecht op maandagavond van half acht tot half negen in 'het Schepphuis (te bereiken via 't straatje naast bakker De Lange aan de Dorpsstraat. Aan het eind van het straatje steeds rechts aan- houden tot aan de „boerderij". Voor nadere informatie kunt U zich wenden tot Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78 tel. 703820 Zoals reeds lang bekend is bestaat er in onze wijk ,,Schiedam-Noord" een vereniging van de gezond heidszorg en voor de rneeste van u is dit geen nieuws en ook niets bijzonders. Niettemin blijkt in de praktijk herhaaldelijk dat er nog steeds mensen zijn die niet van het bestaan van deze vereniging afweten; die niet weten hoe ze er- mee in contact moeten komen of welke werkzaamheden door de vereniging worden verricht. Het lijkt daarom zinvol om in het bestek nog eens lets over het werk van de Gezondheidszorg te ver- tellen. Hoewel vele mensen vele uren be- steden aan de onganisatie, de fi- nancien, de planning, de coordi- natie etc. van de vereniging, zijn het de wijkverpleegsters die in nauwe samenwerking met de huis- artsen, dagelijks hun ronde doen en bij de patienten thuis komen. Hoe kornt nu de wijkverpleegster aan de adressen? Zij wordt daarop attent gemaakt door de huisarts of door de patiente zelf die om hulp vraagt. Hulp kan om velerlei redenen worden gevraagd. Ik noem slechts het wassen van zieke mensen of van bejaarden die daar zelf niet toe in staat zijn; het verwisselen of verschonen van een verband; het geven van inj ecties zoals bij - voorbeeld bij suikerpatienten. Een zeer belangrijke taak die de gezondheidszorg op zich heeft ge nomen is het consultatiebureau, waar uw baby of peuter intensief worden gecontroleerd door erva- ren arisen; waar u adviezen krijgt met betrekking tot de voeding, de hygiene en de opvoeding; waar uw kind op tijd de zo belangrijke vaccinaties krijgt. Met name bij diegenen bij wier kind iets vroegtijdig is ontdekt zodat een snelle en effectieve be- handeling of verwijzing mogelijk was, is de dankbaarheid voor het bestaan van een consultatiebureau groot; dooh ook voor die ouders wier kinderen gezond zijn, is het noodzakelijk te weten dat hun kinderen bloot staan aan talrijite gevaren en ziekten waarvan vroegtijdige vaststelling slechts ten voordele kan zijn voor ieder- een. Zo wil ik als voorbeeld noemen het bureau voor gehoor-screening. Het behoeft mijns inziens geen betoog, dat een snelle opsporing van een (beginnende) doofheid, voor het kind van vitaal belang is. Een ander, iets meer voor de hand liggend en ook minder bekende taak is het bezoeken van bejaar den. Dit niet alleen voor de ge- zelligheid doch ook om te zien of er op enigerlei wijze hulp kan worden geboden. Zovele bejaarden zijn vrijwillig of onvrijwillig, gebonden aan hun. huis en trekken zich vaak terug binnen de beschutte muren van hun huiskamer om daar de laatste jaren van hun leven te slijten in de anonimiteit. Velen van deze bejaarden zouden anders willen. Misschien weet de vereniging van gezondheidszorg er iets op, doch zij moet er wel van op de hoogte worden gebracht. Belt u eens Ik hoop met dit artikeltje u een indruk te hebben gegeven over de gevarieerdheid van het werk dat de wijkverpleegster verricht. Indien u van haar diensten ge bruik wil maken dan kan dat, doch u dient hiervoor wel zelf contact op te nemen met ons. Zr. Wagenaar-Walta. Zr. van Dalen telefoon 71 03 59 Zr. Gielen telefoon 70 57 74 Zr. Wagenaar-Walta telefoon 70 90 90 Zr. Smink-van Kasteel telefoon 70 53 53 Zr. Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 05 27 15/16 december telefoon 70 53 53 22/26 ecember telefoon 70 90 90 25/26 december telefoon 71 03 59 Dietiste (op medisoh advies), in ,,De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, (Wit-Gele en Groene kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 9148. KurSUSSWl (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 9411. Opgave van of informaties over lidmaatschap Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van f 18,--. meerdere informaties over lidmaatschap. Naam: Adres: tel.:

Noorder Akkoorden | 1973 | | pagina 9