Aangeklede Boterhammen doe Kei zelf centrum oortvliet Kerstverhaal 'Bzuflgettidn Zaalvoetbal HIPKE Elk zingen is nog gee VLAARDINGSEWEG 4 KETHEL - TELEF. 704146 Bij aankoop van ...een 12 pers. cassette: 1 aardappel-, 1 groente-, 1 saus- en 1 soeplepel gratis. een 9 pers. cassette: 1 aardappel-, 1 groente- en 1 sauslepel gratis. ...een 6 pers. cassette: 1 aardappellepel en 1 groentelepel gratis. U koopt t natuurlijk bij: Laan van Bol'Es - Telefoon 70 68 60 Wij wensen U prettige Ft en een voorspoedig 1974 met het goede ,gezonde van uw WARME BAKKE Brood- en Banketbakkerij Borodinlaan 62 - Winkelcentrun Telefoon 70 85 81 Hoe vond U het? Onder andere leiding. Winkelcentrum „DE KETEL" en Dr. Wibaufplein Groenoord I - Demos I. Ons standaardlteam moest het op 3 december opnemen tegen de koploper Demos. A1 direkt vanaf het begin gingen onze jongens fel in de aanval en loste G. de Klerk enkele felle schoten die echter zeer vakkundig door de goalie van Demos werden gestopt. Nadat de eerste 5 minuten duide- lijk voor Grenoord waren geweest werd Demos geleidelijk aan wat brutaler en zocht meer de aanval op, waardoor ook het doel van Groenoord nogal eens in gevaar kwam. Toen bij een van deze aan- vallen enkele spelers van Groen oord te lang voor bleven hangen, Waardoor het aantal aanvallers van Demos groter was dan het aantal verdedigers van Groenoord was het gauw gebeurd en keken wij beteuterd tegen een 1-0 ach- terstand aan. De ellende voor ons werd nog groter toen Barto, aan- vankelijk voor 2 minuten uit het veld werd gestuurd, maar daar tegende scheidsrechter aanmer- kingen over maakte. Hierdoor kwam ons team onder grote druk te staan, maar dankzij koelbloedig verdedigen en uitstekend werk van onze doeknan Ram kon Demos deze numerieke meerderheid niet uitbuiten. De tweede helft gaf een fel ja- gend Groenoord te zien, maar zeer beheerst probeerde Demos met zorgvuldig tikken deze voorsprong te behouden. Daarbij kwamen zij ook nog een paar maal in kans- rijke posities maar in het afwer- ken faalden zij jammerlijk. In het niet benutten van kansen deed Groenoord echter niet veel onder door Demos 5 minuften voor het einde kwam toen de verlos- sende gelijkmaker, en objectief bekeken was deze 1-1 stand toch wel de rechtvaardigste uitslag. A.K. Met de feestdagen in zicht krijgt iedereen weer zin in het maken van gezellige en lekkere dingen. Een aangeklede boterham of open sandwich is vrij eenvoudig te ma ken, het resultaat is geweldig en bovendien zijn er voor ieders smaak; mager of vet, zoet of har- tig, van bruin- of van wittebrood. Een maaltijd van open en gesloten sandwiches op tweede kerstdag of oudejaarsavond heeft beslist suc- ces. Kies voor deze gelegenheid ook eens een andere broodsoort dan u gewend bent. Open sandwiches Hiervoor kunnen alle soorten brood, crackers enz. worden ge- bruikt. U kunt natuurlijk een an dere broodsoort nemen dan die in het recept wordt genoemd. De meeste andere soorten zijn te gebruiken. Sandwich van: met een broodzaag voorzichtig doorgesneden bruin knackebrot, bedekt met een gewassen en zorgvuldig gedroogd blaadje sla, een schepje Hiittenkase, met daarop een smal reepje ansjovis kappertjes en gehakte hardge- kookte eierdooier. een sanovitecraoker, belegd met een plak leverkaas, een plak to- maat, daarop een ring ui en wat kleingesneden peterselie. 14 sneetje Paderborner brood (Duits), belegd met een plakje rookvlees en daarop een schijfje perzik. Garneer de sandwich met wat peterselie. i/2 sanovitecracker, belegd met een plakje belegen kaas (in de vorm van de cracker), enkele plakjes banaan, besprenkeld met citroensap, en bestrooid met ge- raspte schil van een schoonge- maakte citroen. 1/4 sneetje Paderborner brood (Duits), belegd met een gewas sen en goed gedroogd slablad met daarop enkele gekookte mosselen. Schep hierop wat mosterdsaus, gemaakt van 1 eet lepel mosterd, 1 eetlepel azijn, leetlepel slaolie. Garneer de sandwich met y2 plakje citroen. een sneettje oud wit casinobrood belegd met plakken (geschilde) sinaasappel en plakken banaan. Snijd de sneetjes brood scheef door en garneer de sandwiches met halve gepelde walnoten. i/2 sneetje (Brabants) rogge- brood, een eetlepel roerei, ge maakt van losgeklopte eieren, peper, zout, aroma, kleingesne den peterselie, selderij en gegar- neerd met een stukje paprika- zoetzuur en ringen groene prei. Gesloten sandwiches Hiervoor wordt vaak wit of bruin casinobrood gebruikt. Maar ze kunnen ook gemaakt worden van roggebrood of Paderborner brood. Maak sandwiches van: 2 sneetjes bruin casinobrood met daartussen een plak kaas en wortelsla, gemaakt van grof ge- raspte wortel, vermengd met citroensap en gewelde rozijnen. Snijd de boterhammen schuin door. 2 sneetjes bruin casinobrood met daartussen een plak kaas, een plak ham, die besmeerd is met mango-chutney of mosterd. Snijd de boterhammen schuin door. 2 sneetjes wit casinobrood met daartussen wat zalm, kleinge sneden appel en daarover ge- schonken een kaassaus van 50 g smeerkaas, losgeroerd met 2 eet- lepels hete melk; dit is genoeg voor 5 sandwiches. Snijd de boterhammen schuin door. 2 sneetjes (Brabants) rogge brood met daartussen een meng- sel van Hottenkase, kleingesne den ham, appel, augurk en kleingesneden peterselie. Snijd de boterhammen schuin door. KETHEL-GROENOORD In een kleine franse stad voerde monsieur 1' Abbe elk jaar met een aantal amateurzangers, mannen en jongens, een kerstkantate uit in zijn dorpskerkje. Hij werkte daar bijna het gehele jaar aan, en als het dan kerstmis was, zongen zij dat het een nieve lust was, bege- leid door de bejaarde organist aan het niet helemaal onberispelijke orgel. Op zekere dag, het liep tegen kerstfeest, ontmoette mon sieur 1' Abbe een ervaren Parijse musicus, die de kleine stad be- zodht. Blijft U met kerstfeest hier, vroeg de geestelijke? Het is wel de bedoeling antwoordde de mu sicus. Komt U dan eens luisteren in mijn kerkje? Ik voer daar elk jaar met mijn parochianen een kerstkantate uit, ik zou het pret- tig vinden dan Uw oordeel te ver- nemen. De grote man beloofde dat hij zou komen, en hij kwam. De abbe stond voor zijn koor en hief zijn dirigeerstok, de koorleden de mannen en de jongens, keken naar hun leider en het was net of zijn gebaren deftiger waren dan anders. Zij zongen voor wat ze waard waren, en de organist kij- kend in zijn spiegeltje kon de zang aardig bijhouden. Tevreden en voldaan nam de abbe de hoge gast na afloop van de dienst mee naar zijn pastorie, haalde de beste wijn uit de kel- der, en, na een goed glas te hebj ben ingeschonken, vroeg de abbe aan de musicus: „en, hoe vond U bet?" De geestelijke wachtte wat ge- spannen op het antwoord. De musicus had eerst alleen nog maar aandacht voor de wijn, die voor hem stond en knikte goed- keurend, maar dat betrof de wijn. Maar toen schudde de grote man treurig van nee. Was het dan niet goed? De abbe schrok. Neen, zei de mu sicus, het was niet goed, ik zou zelfs willen zeggen, het was hele maal niet goed. Uw koor zingt niet zuiver en het gaat ook niet gelijk. De inzetten zijn niet zoals het wezen moet, het geheel maakt geen verzorgde indruk. De abbe keek bedroefd. Heb ik daar nu zo lang voor gestudeerd, en hebben mijn koorleden dan niet met voile overgave gezongen? Tja, zei hij eindelijk, ik ben ook geen vakman. Ik kan wel noten lezen en een beetje de maat slaan maar meer ook niet. Maar ziet U, zei de geestelijke, wij doen het tooh met algehele toewijding, en, heus, het komt echt uit ons hart. De vakman antwoordde, ja, dat kan wel zijn, maar dat is niet ge noeg, er moet inderdaad vakman- schap aan te pas komen. Als U nu eens de leiding van het koor van mij overnam? U bent een vakman, U kunt met kerst feest de kerstkantatte laten klin- ken zoals het behoort. De musicus dacht na, en zei ten- slotte. Nu, dat wil ik wel doen. De dokter heeft mij rust voorge-

Noorder Akkoorden | 1973 | | pagina 10