JT1 I® Q Gezondheidszorg Kethel - Groenoord 55 VAN DE BESTUURSTAFEL paging tot communicatie Op de laatste algemene leden- vergadering is ook door het bestuur van de vereniging voor gezondheidszorg bezorgd ge- constateerd, dat contact tus- sen leden en bestuur nauwe- lijks aanwezig is. Toch is het van groot belang voor ieder bestuur de mening te weten van de achterban, het grote geheel van belangstellende en belanghebbende consumenten. In deze tijd worden achter vele zaken vraagtekens ,gezet en aktiegroepen ontstaan om te vechten voor het doordrukken van belangen. Ook ten aanzien van de ge- zondheidsvoorzieningen ont staan twijfels. De verschillende voorzienin- gen worden op hun doelmatig- heid getest en soms te iicht bevonden. Kritische groepen en individuele personen, waar- van sommigen binnen de or- ganisatie zitten, wijzen op on- volkomenheden, te grote af- hankelijkheid, te weinig begrip voor de mens als een eenheid. Als vereniging voor gezond heidszorg moeten wij attent blijven en de nieuwe ontwik- kelingen voJgen en waarderen. Onze taken moeten wij steeds opnieuw doordenken. Van onze leden verwachten wij stimulansen en aanwijzingen voor nieuwe taken. informatie grotere eenheden in de gezondheidszorg fysioiheiapeuten preveritie Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. Redaktie; Meeuwensingel 74, telefoon 70 28 54. ij H3 O o 1-1 a> -a v. o o Daar-voor is het wenselijk dat de leden gei'nformeerd worden over ontwikkelingen op plaatselijk, provinciaal en landelijk niveau en tijdig hierop kunnen inspelen. Alleen dan kunnen zij meeden- ken, wenselijkheden bespreken, plannen maken en meewerken aan de uitvoering. Vooral in deze wijk met een ac- tieve bevolking, verwachten wij reacties in allerlei vorm. Via deze pagina willen wij u inlichten en stof geven tot aktie. Het bestuur, dat thans uit 13 per sonen bestaat, ward in november j.l. opgeroepen voor een vergade- rinig met de medisch-adviseurs en de wijkverpleegsters, omdat de agenda enkele belangrijke punten bevatte, waarover besluiten moes- ten worden genpmen. De nieuwbouw in Groenoord vormde wel een zeer belangrijk punt. In de plannen tot stichting van een wijkgebouw, dat voor onze leden centraal gelegen is, komt langzamerhand schot. Er is intussen heel wat water door de Maas gestroomd eer ihet zover was. De besteding van de z.g. watergelden" was voor de ge- meenteraad van Schiedam een moeilijk probleem, hetgeen ten slotte voor onze vereniging in gunstige zin is opgelost. Het gebouw komt er en hel be stuur zal zo spoedig mogelija de voliedige plannen openbaar ma ken, Nog een paar liindernissen en de eerste paal /gaat de grond in. Dat moet voor Kethel-Groenoord een feestdag worden. Hiermede in verband staat de af- stoting van het wijkgebouw aan de Schiedamseweg 31, dat inmid- dels door onze takken van dienst is ontmimd en dat deze maand aan de nieuwe eigenaar zal wor den overgedragen. Ter nagedachtenis aan het oude, vertrouwde wijkgebouw, dat 25 jaar zijn diensten heeft bewezen, zullen wij nog wel wat publiceren. Het is geschiedenis geworden van ons kruiswerk in Kethel. De tijd gaat verder en we moeten voor- uitzien. De propaganda voor het kruiswerk koint op de bestuursvergaderingen regelmatig ter sprake. En dat is nodig, omdat het ledenaantal gro- ter kan zijn, dan het nu is. De niet-leden, maar ook de nieuwe bewoners wordt het in de Noorder Akkoorden bijzonder gemakkelijk geinaakt. U zult aanmeldingsfor- mulieren aantreffen in de Gids Schiedam-Noord en op deze pa gina, waarmede U zich voor het jaar 1974 kunt aanmelden. De con - tributie bedraagt 18.— per jaar. Wacht niet langer en nieidt U aan als lid. Hoe meer leden, hoe ste- vig-er de basis, waarop ons werk kan worden gedaan en voortgezet. In december 1973 komt het dage- lijks bestuur nog een keer bijeen om de lopende zaken af te wik- kelen en we stomen vol moed en vertrouwen op naar 1974, dat voor onze vereniging een belangrijk jaar zal kunnen worden. Sinds kort worden alle kruisver- enigingen overkoepeld door een Stichting „Interkruis Zuid-Hol- land" geheten. Door „Interkruis" is een plan gemaakt om grotere bestuurseenheden te maken. In het bedrijfsleven wordt door fusies getracht een meer doel- matige opzet en grotere deskun- digheid te krijgen. Dit is ook de bedoeling met het vormen van grotere eenheden in de gezond heidszorg. Een gebied van 200.000 inwoners wordt ideaal geacht voor een goe- de organisatie. Het is de bedoeling dat ook in deze organisatie de wijkverpleeg- ster (nieuwe term gezinszuster? het directe contact onderhoudt. zij zal echter bijgestaan worden door vele gespecialiseerde des- kundigen, die zo dicht mogelijk bij de hand zijn. Nog meer riadruk zal gelegd worden op het voor- komen van ziekte o.a. door voor- lichting en gerichte bezoeken. Voor dit gebied wordt een orga nisatie gedacht van Schiedam - Vlaardingen en Maassluis. Over het resultaat van de eerste bespre- kingen (gehouden op 27 novem ber) komen wij terug. de secretaris. In de onlangs verschenen „Gids voor Schiedam-Noord" ontbrak onder het hoofdstuk „Volksge- zondheid, Maatschappelijk werk" (biz. 37) de informatie omtrent de fysio-therapeuten. Wij willen hieronder gaarne als- nog de betreftende informatie bie- den, in de' hoop dat U deze aan- vulling in Uw gids overneefnt, zo- dat deze weer woor 100% is bij- gewerkt. Inrichting voor Fysiotherapie K. J. Koerts, Schiedamseweg 41 f, Schiedam-Kethel, tel. 70 38 98. Heilgymnastiek en Massage: Mevr. N. E. Bruning-Koopman, Hargplein, Schiedam-Kethel, telefoon 70 79 30. Mej. E. Kievit, Willem Pijperstraat 63, Schiedam- Giioenoovd, telefoon 70 74 73. Fijne en plezierige Kerst- ilagen worden U toegewenst door de medewerksters en medische adviseurs en door het bestuur van de Vereniging voor Gezondheidszorg. Het is niet alleen 'bevoogdings- drang', die doet vragen om een verbod van bijvoorbeeld rook- en drinkreclame, Het is ook de op- rechte wens om de consumptie van tabak en alcohol in te dam- men. De gezondheid van veel mensen is ermee gemoeid. En wie gezondheid zegt. zegt ge zondheidszorg. We naderen het punt waarop 'gezondheid voor ie- dereen' als principe in gevaar komt, Omdat het te duur wordt. Voorkomen is niet alleen beter dan genezen, het is ook goedkoper Er zijn verschillende mogelijkhe- den van preventie. Optimaal zou regelmatig vacci- natie en 'check-up' voor iedereen zijn. De vraag is of dit de kosten zal doen verminderen. Binnen re- delijke tijd zeker niet Daarom wordt de trend tot ge- ilwongen preventie steeds sterker. We kennen al van derkelijke maatregelen: dronken automobi- listen krijgen een forse boete, tegen hinderlijke herriemakers wordt opgetreden enz. Maar veel meer is nodig, wil de samenleving uit de gezondheidsproblemen van nu komen - met bloedvatvernau- wingen, kanker, mentale proble- men enverkeers- en bedrijfsonge- vallen als .voornaamste 'kosten- posten', maar daarover een an- dere keer. Zr. van Dalen telefoon 71 03 59 Zr. Gielen telefoon 70 57 74 Zr. Wagenaar-Walta telefoon 70 90 90 Zr. Smink-van Kasteel telefoon 70 53 53 Zr Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 05 27 22/23 december telefoon 70 90 90 25/26 december i telefoon 71 03 59 29/30 dec. 1 jan. telefoon 70 53 53 Dietiste (op medisch advies), in ,,De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden f 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in ,,De Ark", Hargplein 101, (Wit-Gele en Groene kruis). Magazijn, ICerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. Kursusseil (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Opgave van of informaties over lidmaatschap Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) -tegen een jaarkontributie van 18,—. meerdere informaties over lidmaatschap. Naam: Adres: tel.:

Noorder Akkoorden | 1973 | | pagina 9