Waar (ver)blijven wij? Rabobank Q UW voorAL BANKZAKEN W 3 januari 1974 6e jaargang no. 146 vooiheen ,,GROENOORD-AKKOORDEN" SIIVICA Automobielbedrijl PETER STOLKER B.V. SIMCA Chrysler SUA BEAM Wijkver. vraagt Postzegelautomaat in Kethel Verregaande baldadigheid met Kerstmis Kefhel-Kerk krijgt weer een bus! Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerkers: C. A. P. Kortrijk, telef. 70 41 72; Mevr. A. van Kan, telef. 70 47 62. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklaehten tot dond 19 uur, tel. 701956. oorden Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Het is gebruikelijk in deze tijd een soort nabeschouwing te geven over de achter ons liggende periode en daar dit voor ons toch wel een belangrijk jaar was, willan wij in dit geval geen uitzondering op de bestaande regels maken. In 1973 vierde de Wijkvereniging niet alleen haar eerste lustrum, doch vond er eveneens, mede door de langzaam ontluikende mentali- teitsverandering, een andere filo- sofie over haar werkzaamheden plaats, die tot uiting kwam in o.a. de inzamelaktie van wegwerpglas, na ongeveer 2 maanden door de gemeente voortgezet; de boom- plantaktie; de aktie voor het be- houd van de dorpskern van Kethel door een doorrijverbod voor het zware verkeer, wat nu heeft ge- resulteerd in een omlegging van de busroute en, indien de nieuwe weg klaar is, algemeen zal wor- den; de ondersteuning van de ak tie tegen de afbraak van het Raadhuis in Kethel; het bezwaar- schrift tegen de voorgenomen plannen voor de vernieuwing van het stadscentrum en tenslotte, hoewel dit op een ander vlak ligt, de aktie Hulp aan Noord-Ierland in samenwerking met de verschil- lende kerken en we zijn van plan aan deze aspecten van onze sa- menleving veel meer aandacht te gaan schenken. Dit houdt echter niet in, dat de huidige rekreatieve aktiviteiten als Bejaardensoos, J igd-disco, de befaamde avondjes in de Boerderij toneel, schaken, klaverjassen, i'otograferen e.d. minder in de be- langstelling komen te staan, ik zou zeggen in tegendeel, deze aktivi teiten hebben voor vele inwoners van Schiedam-Noord een belang- rijke plaats ingenomen in hun „uitgaanspatroon", zij zijn niet meer weg te denken uit onze wijk; wij zijn er zelfs van overtuigd, dat door de energie-beperking ze zich snel zullen uitbreiden. Immers, door de ge'fsoleerde lig- ging van Schiedam-Noord, zijn kille bouw en zijn gebrek aan faci- liteiten waren vele bewoners ge- wend om even de auto te pakken en naar het Centrum, Rotterdam, Vlaardingen of Delft te gaan, het- geen nu met de voorgeschreven 15 liter benzine per week veel moei- lijker gaat worden en zij zodoende hun afleiding in hun eigen wijk moeten zoeken, wat op zich zowel voor de beperking van het ener- gie-verbruik als voor de samen- leving in de wijk een gunstige ont- wikkeling is. Maar dan komen er de moeilijk- heden; niet bij de afdelingen of de vereniging, die U snel en met ple- zier in hun groep willen opnemen en dit organisatorisch best kunnen oplossen, daar ben ik zeker van, Officieel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 dooh wel bij het vinden en ver- krijgen van voldoende ruimtelijke accomodatie voor zioh uitbreiden- de reeds bestaande of nieuwe ak tiviteiten; om niet te spreken over de problemen, die zich voordoen als U prive er eens even tussen uit wilt. Goed, ik geef toe, wij kunnen in Sohiedam-Noord een portie patat of een kroket kopen en zelfs chi- nees gaan eten; maar waar kunt U in onze wijk 's-morgens een kopje koffie gaan drinken, anders dan bij Uw buren of vrienden?; waar kunt U 's-avonds een partij- tje biljarten of een potje ping- pongen?; waar kunt U zo maar een biertje gaan drinken en een praat- je gaan maken, uitgezonderd op vrijdagavond in Boerderij Land- vreugd? Hebben wij de mogelijkheid hier om eens naar de film, naar een expositie of te gaan? Tot onze grote spijt moeten wij nog steeds al deze vragen negatief beantwoorden, dit ondanks het feit, dat de eerste huizen al zo'n tien jaar geleden gebouwd werden en wij hier inmiddels met ruim 18.000 mensen wonen. Komen wij nog even terug op de reeds in het begin aangehaalde andere aspecten van samenlevings opbouw, dan struikelen wij weer direkt over de ruimtelijke acco modate; voor de, na enkele jaren van aanvragen, verkregen opbouw werkster is nog geen passende werkruimte gevonden; voor de pas opgerichte peuter-creche is de belangstelling bijzonder groot, doch wegens gebrek aan ruimte kon slechts 50% van de aanvragen gehonoreerd worden. Deze laatste twee voorbeelden vallen onder de hoede van de S.S.S.N., waarin ook de wijkvereniging panticipeert, dooh wij voelen ons hier zo nauw bij betrokken, daar het in het be long van ons allemaal is, dat wij ze moesten vermelden. Om al deze redenen, en er komen er vast nog meer, is het zo ont- zsttend belangrijk, dat U nu, spe- ciaal in de komende maanden van dit nieuwe jaar, aktieve be langstelling gaat igeven aan de wijk, waarin wij wonen en ook leven, zodat wij mee kunnen den ken, praten en beslissen' over allerhande zaken, die invloed hebben op ons leefmilieu. Daarom vangen wij deze maand aan, in samenwerking met de S.S.S.N., met de oprichting van een alternatieve werkgroep Ont- moetingscentrum, die zo snel mo- gelijk, aangepast aan de huidige omstandigheden, een voorstel moet indien en om de verwezen- lijking van dit in Schiedam-Noord zo broodnodige gebouw van de grond te krijgen en die, dat nemen wij tenminste aan, ook bij de uit- werking en inrichting van dit centrum een volwaardige ge- sprekspartner is. Heeft U verstand c.q. interesse om aktief in deze groep te willen mee- werken of wilt U liever op een ander gebied aktief zijn voor het welzijn van de bewoners van Noord stel o*s dan daarvan in kennis en wilt U passief daaraan meewerken wordt dan lid van de wijkvereniging. Tot slot wens ik alle bestuurs- leden, leden en natuurlijk ook alle lezers van ons orgaan een geluk- kig, gezond en aktief 1974 toe. J. B. Winketonan, voorzitter. Enkele inwoners van Kethel maakten ons attent op het feit dat in Kethel-dorp geen postzegels te verkrijgen fcijn. Men moet hiervoor naar het post- kantoor op het Jac. Urlusplein, terwijl de dichtstbijzijnde post zegelautomaat zich in „Tuindorp" bevindt. Daar beide verkooppunten inder- daad nogal ver zijn verwijderd, heeft de Wijkvereniging „Groen- oord" e.o. zich met de P.T.T. in verbinding gesteld met het ver- zoek in Kethel-dorp (omgeving Kerklaan) een postzegelautomaat te plaatsen. Van te voren kan je natuurlijk nooitzeggen hoe iemand het Kerst- feest viert. Zeer velen doen dit wellicht niet in de stijl van 't werkelijk gebeuren en het is van- zelfsprekend ieders zaak hoe die dagen te beleven. Of men de beide dagen wat inge- togen viert of - zoals zo velen - er een waar "eetfestijn" van maakt; wie zijn wij om te oor- delen? Toch schijnen er Sehiedammers te zijn die er een nog wat vreem- dere wijze van "feestvieren" op na houden. We spreken maar niet over het onbeschrijfelijke plezier dat men denkt te hebben door - met Kerstmis - s'nachts om 0.15 uur vuurwerk in portieken van flatgebouwen af te steken. Dat vlak daarboven mensen zich "een rotje" schrikken, speelt daar- bij natuurlijk geen roll We willen het niet eens hebben over de beschadigingen aan Kerst- versiering, die verscheidene wel- willende huismeesters in hun flat- gebouw hebben aangebradht. Ronduit ergerlijk vinden wij het feit, dat onverlaten het op de 2e Kerstnacht nodig vonden in flat II van het Bachplein de daar door de aktieve huismeester opgestelde fraaie Kerstboom geheel te laten verdwijnen. „Geheel" in de meest uitgebreide zin van het woord, n.m. met stan- daard, versiering en verlichting. Wanneer de dader (of daders) deze regels mochten lezen, dan verzoeken wij hen zich met ons in verbinding te stellen. Er wordt dan echt niet gescholden noch wordt er een vermanende vinger opgestoken. We zijn alleen zo uitermate nieuwsgierig wat dat nu wel voor „mensen" kunnen zijn. J.v.S. de bank voor iedereen Schiedam Kernel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 Volgens een vermelding in de pers krijgt het geisoleerde Kethel weer een bus-verbinding. Al met al was het tooh maar een droe- vige situatie dat men van de ene op de andere dag een aantal ba- woners van Kethel-Kerk zonder vervoer laat zitten. In onze on- schuld dachten wij dat RET als gemeentelijk vervoerbedrijf de plicht had ook onrendabele lijnen in stand te houden als service te- genover bewoners welke exclu- sief op het openbaar vervoer zijn aangewezen. Destijds heeft de RET de verplichting op zicli ge- nomen het openbaar vervoer in Schiedam en Kethel te verzorgen. Dit zou dan zo moeten blijven. Maar neen het tegendeel is ge- sohied. Onbegrijpelijk. Gelukkig gaat men er nu wat aan doen. Het is evenwel zeer onbegrijpelijk waarom het nu weer zo lang moet duren alvorens deze verbinding er dan definitief komt. Juist in deze tijd van feestdagen met daar- mede verbonden het in huis halen van allerlei boodschappen zal men de verbinding met "de bewoonde wereld" extra hebben gemist. Een tocht naar de winkelcentra lijkt me in deze tijd van het jaar niet erg aanlokkelijk, als deze tocht een "voetreis" moet zijn. Niettemin moet men, alweer vol gens de eerder genoemde beridh- ten, nog een maand wachten al- eer de definitieve beslissing zal vallen. En hoe lang duurt het dan nog voordat men kan zeggen, stap maar in Mevrouw. Wij brengen U naar daar waar U moet zijn. Wij hebben meerdere malen over het openbaar vervoer in Schiedam Groenord en Kethel geschreven, zdat wij het er nu maar bij zullen - laten want breek me de bek niet open Wat me wel van het hart moet is dit: het lijkt mij toe dat zij, die deze maatregel moeten nemen, zelf weinig of nooit van dat open baar vervoer gebruik behoeven te maken. Was dit wel het geval dan zou die verbinding wellicht nim- mer zijn opgeheven, of althans, nu deze verbinding is weggeval- len, het weer niet zo onmenselijk zou hebben geduurd voordat die toegebrachte isolering ongedaan zou zijn gemaakt. Wij wensen de bewoners van Ke- thel-kerk toe, dat zij nu toch spoedig krijgen waar zij recht op hebben: vervoer van uit hun ge- dwongen isolement. capk.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1