Rioolaanleg in Kethel in impasse Hoe ging het met de Ierse kinderen? Rabobank voorAL BANKZAKEN 16 januari 1974 6e jaargang no 147 vooxheen .GROENOORD AKKOGRDEN" Fouten. Duidelijkheid gewenst. Automobielbedrijf PETER ST0LKER B V. Si MCA CHRYSLER SCAREAM Bewoners Bart Verhallenplein ontevreden over ver- hoging stookkosten Wie helpt Peuterspeelzaal 2 en 3 Inwisselingstermijn zilveren guldens en rijksdaalders verlengd Soepele aanpassing. Jassen aanhouden. Geen verveling. Veel hulp. Vertrek. Briefbezorging bij P.T.T. verliespost Orgaan van de Wijkvereniging -Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg, Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 Telefoon 70 35 18. Medewerkers: C. A. P. Kortrijk, telef. 70 41 72; Mevr. A, van Kan, telef. 70 47 62. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66, - Bezorgklachten tot dond, 19 uur, tel. 701956, Versohijnt elke 14 dagen huis aan huis. Een van de imposantste singels die Kethel rijk is, ligt er nu al maanden troosteloos en rommelig bij. Gras -en bomen zijn verdwenen en hebben plaats gemaakt voor stenen, brokken hout, zand en nog eens zand. De toevallige voorbij ganger zal dit maar met een half oog zien en weten dat dit woestijntje voor de aanleg van het hoofdriool noodzakelijk is. Dat is ook zo, maar het zal hem wellicht niet opgevallen zijn ,dat er nu gedurende een groot aantal weken aan deze toestand NIETS wordt gedaan. Aan de bewoners van Meeuwen- singel e.o. is indertijd door de ge- meente per brief medegedeeld, dat gedeeltelijke demping van de sin- gel noodzakelijk was en men ge durende enkele maanden ..in de rommel" zou zitten. Medio febru- ari zou echter alles weer in de oorspronkelijke staat zijn terug- gebracht. Wei, niets is minder waar Want er blijken nu met de aanleg van het riool bepaalde fouten te zijn gemaakt. Welke en waar die fou ten liggen zijn voor ons - als leek - niet te achterhalen en bij nader onderzoek blijkt dat de aannemer de schuld aan de gemeente jjeeft en omgekeerd. Over het feit hoe het nu allemaal komt, maken we -ons ook niet zo druk. Maar het zal de gemeente toch duidelijk moeten zijn dat. het voor de bewoners van de Vogel- buurt toch bijzonder onaangenaam moet zijn zo langdurig (en op het Officleel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 Bewoners van het Bart Verhallen plein zijn niet tevreden over de aangezegde verhoging van de ser vice- en stookkosten. Het betreft hier het flat dat eigendom is van Zomerhof-Muys te Rotterdam en in de z.g.n. „vrije sector" behoort. De fa. Zomerhof zegde een ver hoging van meer dan 40 gulden per maand aan en dit vinden de huurders wel een beetje al te gortig. Bovendien schijnt nooit een afre- kening van de stookkosten te zijn ontvangen eh weet men daardoor niet of men in het verleden reeds teveel betaalde. De bewoners hebben een en ander in een gezamenlijke brief aan de fa. Zomerhof medegedeeld. oog onnodig) in een opgebroken en in desolate toestand verkeren- ,de wijk te moeten huizen. Nogmaals, waar de schuld ligt weten we niet en we geven door middel van dit artikel ook de ge meente er de schuld niet van. „Haast" is naar onze mening ech ter wel geboden! En we zouden het ook niet vreemd vinden, wan- neer Gemeentewerken door mid- del van een circulaire de betref- fende bewoners van een en ander eens op de hoogte stelde. Open- en duidelijkheid vinden wij in dit geval een normale zaak. Bovendien voorkomt het onnodige wrevel en gemopper. J.v.S. Enige tijd geleden heeft U al kun- nen lezen dat Schiedam-Noord er een peuterspeelzaal bijgekregen heeft. De belangstelling is zo groot dat we een tamelijk grote wachtlijst van peuters hebben, die voorlopig niet aan bod kunnen komen. We willen daarom met een twee- de groep beginnen en wel op dinsdag- en vrijdagmorgen van 9.00 - 12.00 uur. Het ontbreekt ons echter aan een hoofdleidster, die ervaring met peuters in groeps- verband en/of kleuters heeft en die het leuk zou vinden om haar tijd 2 morgens per week aan de peuterspeelzaal in't Schepphuis te Kethel, te besteden. Dit in samen- werking met moeders en andere vrijwilligsters. Inlichtingen kunt U inwinnen bij: Mevr. -M. van Rijthoven, Bach plein 331, Schiedam, tel. 70 43 80. Het Ministerie van Financien heeft besloten de termijn voor in- wisseling van zilveren guldens <en rijksdaalders) te verlengen. Deze munten die sinds 1 januari 1973 geen wettig betaalmiddel meer zijn kan men nu nog tot 31 decem- ber 1974 inwisselen. Er blijken nog vele zilveren. mun ten te blijven „zweven". Gedu rende de eerste 10 maanden van 1973 zijn - sleohts - voor f 43 mil- joen aan zilveren guldens en voor 33 miljoen aan rijksdaalders in- gewisseld. Op 1 november vorig jaar stonden nog voor 85,5 miljoen aan zilve ren guldens en rijksdaalders uit! Vanuit, in en rond het Koetshuis starten de dag- en avondprogramma's van de Ierse kinderen, allemaal met het doel om de integratie tussen hen op gang te brengen en hen een paar onbezorgde weken te bezorgen. Iedereen die zo'n doel nastreeft weet van te voren dat dit niet gemak- kelijk is. Er zijn obstakels, zoals: het verschil in taal en gebruiken; verschillende opvattingen over de manier waarop dit doel te bereiken valt; het korte verblijf (wat is drie weken op een mensenleven? het langzaam groeiende vertrouweh vanzelfsprekend gepaard aan openheid van de kinderen voor elkaar en de anderen waarmee zij te maken krijgen; organisatorische dingen en onverwachte gebeurtenissen. Maar na ruim een week werken kan men rustig zeggen dat't goed gaat. De meeste kinderen passen zich soepel aan aan de gastgezinnen, de gastgezinnen aan hen. De kinde ren gaan zich spontaner uiten, geven weerwoord en kritiek, vra- gen naar het waarom van de din gen en beginnen iets over zichzelf te vertellen. Als u weet dat een groot deel van de groep de afgelopen maanden vader, moeder of andere familie- leden verloor door bomaanslagen of stomweg doodschieten, tafe- relen meegemaakt heeft die ne- derlandse kinderen alleen op de T.V. zien, kunt u zich indenken dat er heel wat in hun hoofdjes omgaat. Oppervlakkig gezien hebben zij met praten geen last. Een blik in de eetzaal van het Koetshuis, achter boerderij Land- vreugd, geeft u de indruk van rus- tige en gezellige kinderen. Het enige opvallende is misschien dat enkelen met hun jas aan eten. In Ierland neemt men niet het risico zijn jas kwijt te raken door hem aan de kapstok te hangen. Verder zou de hoeveelheid toma- tenketchup verbazen die gebruikt wordt om het eten, gekookt door de Marine, te versieren. Een an dere firma brengt ons elke dag dit eten precies op tijd. Met de ketchup komt weer duide- lijg naar voren dat elk land zijn eigen eetkultuur heeft. Het programma is heel knap op- gezet om verveling te voorkomen. Tot nu toe stonden op het pro gramma o.a. een sportochtend in Vlaardingen (kontakt met elkaar) een kerstcircusvoorstelling in de Ahoyhal, waar wij veel korting kregen en een flesje prik; disco's waarbij ook nederlandse kinderen aanwezig waren (Agreat eve ning!) met gratis rondjes van de sooskommissie. Films en Bingo- avonden. Grote tochten, ekskur- sies en niet te vergeten alle din gen die niet geprogrammeerd maar wel belangrijk zijn. Zoals het luisteren naar een kind, ermee praten, opvang door de gastgezinnen. Veel mensen bieden en boden spontaan hulp aan. Er worden karweitjes gedaan die in de mist dreigen verloren te gaan. Maar bedenk eens wat ihet wil zeggen als iemand dagelijks tassen vol boodschappen sjouwt naast zijn eigenlijke werk, aan de trouwe debankvoor Iedereen Schiedam Kerne! Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 -.Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw afwasters en tafeldeksters, op- ruimsters, financienbeheerders, aan alles wat gedaan moet wor den om een programma vlekke- loos te laten verlopen. Het onderhoud van de leidersflat, de geduldige buschauffeur en en en Ik ben er van overtuigd dat veel in mijn opsomming ontbreekt, ho- pelijk neemt niemand dit kwalijk. Het is maar om u een beeld te geven van alles wat met zo'n pro- jekt te maken heeft, dat men zich realiseert dat er mankracbt en geld nodig is. Daarom willen wij u ook even herinneren aan het gironummer van de Landelijke Stichting: Aktie ,,Hulp Noord-Ierland", 9992 (wordt 286200), die het in eerste instantie mogelijk maakt groepen hier te ontvangen. Als u dit leest is het woensdag 16 januari. Op die dag vertrekken de kinderen weer naar Noord-Ier land. Laten wij hopen dat ze wat aan het verblijf gelhad hebben en kans zien daar over te dragen wat men hier hen probeerde te laten ervaren. Dank aan alien die meehielpen om de AKTIE te laten slagen.. Veel dank. A.v.K. In zijn nieuwjaarstoespraak ver- telde de directeur-generaal van de P.T.T., de Heer P. Leenman, dat het bezorgen van brieven voor de P.T.T. een grote verliespost is. Het verlies (in 1972 f 99 miljoen) was in 1973 f 111 miljoen. De winst van de telefoondienst steeg daarentegen van 216 mil joen naar f 279 miljoen. Er is nog geen beslissing genomen over een nieuwe tariefsverhoging.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1