Zaalvoetbaltoernooi GROENOORD" gespeeld in Hoogvliet de Stam Instuif „Landvreugd voor meubelen PARKWEG 201SCHIEDAM Ingezonden ANWB Jongens en meisjes OPGELET Op 2 februari a.s. om 10.30 uur org'aniseren wij met HANS BORGHARDT een kinderfeest. Het wordt een programma vol vrolijkheid O.a.: Muzikale reis; Ballonnade; Goochelen; Conferences; Kinderkwis met prijzen; Poppentheater enz. Omdat wij veel kinderen verwachten hebben wij deze keer ,,DE RANK", Schiedamseweg gehuurd. TOEGANGSPRIJS 1,~. Kaarten; Tijdens de Instuifuren op 19 en 26 januari en bij Mevr. J. B. Kraak, Bart Verhallenplein 68. TOT ZIENS IN „DE RANK"!! 33 Lezing voor Wetenschappelijke Kring Schiedam Ook in Kethel slechte ontvangst T.V. Ledenvergadering Wijkvereniging Autorijschool Groenoord Toenemende vraag naar abonnemenfen if Voor die mensen welke niet bekend zijn met de toestanden in onze wijk „Groenoord" zal het bij het lezen van dit artikel merkwaardig overkomen, dat een toernooi georganiseerd door een zaalvoetbal- vereniging uit de wijk Groenoord plaats moet vinden helemaal in Hoogvliet, terwijl er in de wijk zelf een prachtige sporthal staat. Om echter maar een kleine kans te maken op het gebruik van deze hal zouden we om te beginnen over een goed gevulde clubka's moeten beschikken en zeker niet afkomstig mogen zijn uit de wijik Groenoord. Het is een trieste situatie, te meer daar er in onze wijk toch al zo weinige mogelijkheden bestaan tot zowel aktieve als passieve rekre- atie. We zijn -dus uit pure armoede uitgeweken (op een autoloze zondag) naar het gastvrije Hoogvliet. Ons reserve team was 's-morgens aan de beurt om te trachten de nodige puntjes in de wacht te slepen, en zij hebben dit geweldig gedaan. Uit 4 wedstrijden zijn zij ongeslagen op de tweede plaats geeindigd met een totaal van 6 punten. In de eerste wedstrijd zagen de onzen geen kans om tot doelpunten te komen, ondanks een enorm overwicht. Eindstand 0-0. De tweede wedstrijd tegen de Rotterdamse scheidsrechters was geweldig spannend, met voor bei- de teams genoeg mogelijkheden om tot een voorsprong te komen, maar deels door het falen van de schutters, en voor het grootste deel door het goede werk van de beide keepers bleef het geruime tijd 0-0. Het was echter toch Groenoord die aan het langste eind trok door een doelpunt van de altijd gevaar- lijke Leen v. d. Grijp. Cor de Jong had daarna nog een unieke kans om de voorsprong verder uit te ibouwen, maar de bal was kennelijk voor hem te klein, want hij trapte er grandioos over- heen. Dit was voor onze Cor wel jammer, want zeker in dit -toer nooi heeft hij een goede inzet ge- toond en was naast Jaap Ram en Wim Pelkman een van onze beste verdedigers. De derde wedstrijd tegen Hoogenboom werd voor de Groenen een regelmatige over- winning en in de laatste wedstrijd tegen de uiteindelijke winnaars van het toernooi zagen zij kans om een 2-0 achterstand in te lopen en de eindstand op 2-2 te brengen dankzij 2 voortreffelijk genomen strafschoppen door Wim Pelkman. Ons eerste team was dus door het reserve team in een zeer gunstige positie gebracht, om tenslotte het gehele toernooi op onze naam te brengen. De eerste wedstrijd werd door de onzen na een aanvanke- lijke achterstand van 2-1 gewon- Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. nen met 3-2, dus zag het er alle- maal nogal veelbelovend uit. Daarna ging het echter helemaal mis, de belangrijkste wedstrijd van het toernooi tegen de koplopers Kuiper werd verloren met 2-1, en niet doordat het team Kuiper zo'n geweldige tegenstander was, maar eenvoudig omdat wij uit zeker 10 doelrijpe kansen maar in staat waren om er 1 van waar te maken. De slechtste wedstrijd was echter die tegen het team Hoogenboom, die de enlge kans die zij kregen benutten tegen legio onbenutte kansen van ons team. Eindstand 1-0 voor Hoogenboom. In de laatste wedstrijd tegen de Rotterdamse scheidsrechters zag ons basisteam kans zich enigszins te herstellen en in een enerveren- de wedstrijd, waarin beide teams weinig kansen tot scoren boden werd de eindstand bepaald op 0-0. Het eerste door onze vereniging georganiseerde toernooi is een groot sukses geworden en gezien de totale opkomst van onze beide teams bbhoudens de zieke Offer- man en (de pas vader geworden) de Geus geeft dit ons zeer veel vertrouwen voor 1974. De prijzen werden uitgereikt door onze penningmeester Krien van de Hil, die daarbij de Heren scheids rechters en de Heer Becker van de R.V.B. fhartelijk dankte voor hun belangel-oee medewerking en als blijk van waardering ieder een fles Sherry overhandigde. De eerste prijs ging naar het team Kuiper, de tweede prijs naar 'Groenoord', nogmaals dankzij de geweldige prestaties van ons re serve team, terwijl de derde en de vierde prijs door het lot moesten worden beslist tussen de teams Hoogenboom en R.V.S. daar deze beiden met een gelijk aantal pun- ten waren geeindigd en ook in het doelgerniddelde gelijk waren ge eindigd. A. K. Dr. H. J. J. Nijkamp zal voor de Wetenschappelijke Kring te Schiedam een lezing houden over „Be'invloeding van de erfelijke aanleg van de mens". Deze lezing vindt plaats op maan- dag 21 januari a.s. (om 20.00 uur) in het gebouw van de Nederlandse Protestantenibond, Westvest 92. Zoals wellicht bekend zal zijn maakt in Schiedam-Zuid een T.V.- Aktiegroep „Zuid" nogal tam-tam over de slechte ontvangst van T.V. beelden in de Gorzen. Binnenkort zal deze groep in sa- menwerking met de bewonersver- eniging van Schiedam-Zuid een enquete houden of men (bewo- ners) genegen is eventueel een nog te bepalen bedrag neer te leggen om tot betere ontvangst te komen. Wat niet zo bekend is, is het feit dat een gedeelte van Kethel ook te klagen heeft over vrij slechte beeldontvangst. De Wijkvereniging Groenoord e.o. heeft z'n werkgroep Kethel ver- zocht deze kwestie nader te on- derzoeken. Resultaat daarvan was dat inrnid- dels door de Wijkvereniging een bezwaarschrift (met handtekenin- gen) aan de gemeente is over- handigd. J. v. S. Op 27 februari a.s. houdt de Wijk vereniging Groenoord" e.o. weer haar jaarlijkse algemene leden vergadering. Belangstellenden, leden en bestuur, onderafdelingen worden 's-avonds om 20.00 uur gaarne in Boerderij „Landvreugd" verwacht. Wrede manier om huisdier kwijt te raken. Donderdag 3 januari 1974, toen de schoonmaker van de BENELUX- FLAT", Chopinplein ,te 13.30 uur, de vuilniszakken in de stort- koker gooide; trof hij op de 4e woonlaag tussen de plastic-vuil- niszakken een met verbandgaas dichtgemaakte korf welke is be- stemd voor vervoer van katten. Toen hij de korf in de stortkoker wilde gooien bleek, dat in de korf een grote zwarte kater zat inge- sloten. Dat de kater geen val heeft gemaakt van 10 meter in de stortkoker en levend werd begra- ven tussen het huisvuil, had hij te danken, aan zijn gewicht, zijn klaaglijk gemiauw en de oplet- tendheid van de schoonmaker. Wie is het, die op een dergelijk lage manier zich van zijn huisdier wil ontdoen? Mogelij-k iemand uit de omgeving, die met de kater naar de op de 4e woonlaag wonende dierenarts is gegaan, toen ontdekte dat de arts geen practijk hield in zijn woonhuis en het gemakkelijker vond zich van zijn huisdier te ontdoen door het met korf en al tussen de plastic zakken met huis vuil te gooien. De schoonmaker iheeft zich over de kater ontfermt, eten en melk voor het dier gekocht en op 4 januari naar de dierenbescher- minig gebracht. Schoonmaker veel dank namensi dierenvrienden en zeer speciaal namens de bewoners van de „BENELUXFLAT". (naam en adres van inzender bij redactie bekend). Naschrift redaktie. Ja, wat moeten we aan zo'n ver- haal nog toevoegen? Na het erger- lijke geval met het in Schiedam gevonden hondje, nu in onze stad weer zo iets. Met de geachte in zender vragen wij ons inderdaad af wat voor type mensen zoiets kunnen doen. We zouden haast gaan denken, dat het gezegde „Hoe meer ik naar de mensen kijk hoe meer ik van m'n hondje houd'' steeds meer bewaarheid wordt. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. De RET heeft in de afgelopen we- ken een toenemende vraag naar abonnementen voor tram, bus en metro geconstateerd. De verwach- ting is gerechtvaardigd dat velen nog voor het moment waarop de benzine wordt gedistribueerd, zul- len besluiten zich van een abon- nement te voorzien. Het publiek wordt erop gewezen, dat tussen het aanvragen van een identiteitskaart bij een RET- agentschap en de aflevering van deze kaart in de regel een periode van ongeveer tien dagen ligt. Alleen wanneer men zich tijdens kantooruren bij de afdeling Plaats bewijzen in 't RET-hoofdkantoor aan de Kleiweg vervo-egt, kan deze procedure aanzienlijk wor den versneld. Men moet dan ech ter wel gelijktijdig een recente pasfoto meebrengen. Wie voornemens is in de nabije toekomst gebruik te maken van een abonnement, doet er goed aan zich reeds nu een identiteitskaart aan te schaffen. Voor zo'n kaart wordt een waar- borgsom van f 2.50 gevraagd. De kaart kan op elk gewenst moment in gebruik worden genomen door er een week- of maandcoupon in te schuiven. Hoewel alles in het werk zal wor den gesteld iedereen zo snel mo- gelijk van dienst te zijn, lijkt het niet onwaarschijnlijk dat - wan neer iedereen met het aanvragen van een identiteitskaart wacht tot het allerlaatste moment - sommi- gen niet" op tijd kunnen worden geholpen.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3