OUD en NIEUW cot voormeubelen dill PARKWEG 201SCHIEDAM Voor al 11 tv Verzekeringen Hypotheken Finan cieringen A. liVaaletvijn Schiedamse belastingen omhoog Gevonden voorwerpen Heeft U de advertenties^ I op de andere pagina's al gezien ^het is de moeite waard! j GELDLENINGEN TELEFOON 7006 47 Werknemers „Zestienhoven' vinden sluiting vliegveld onjuist Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 Inwonersaanfal Schiedam nu beneden 80.000 e <U na >- O O h. 0) T3 >H O o mm Het kan niet elke veertien dagen 60.-- of 80.— zijn wat er aan kopergeld binnenkomt, dat zou te mooi zijn, bovendien ihebben wij alien een ontzettende dure maand aehter de rug, vakantie van de Dr. Sauerschool enz., toch hoop en vertrouw ik de volgende keer weer een flink staatje te vermel- den. Nu is het van enkelen, of- schoon wij daar toch ook dank- baar voor zijn; alle kleine beetjes helpen. Wij ontvingen van: Mevr. T., Willem Pijperstr. 275 De Heer V., Schubertplein 300 Onbekende 500 Mevr. J., Henr. Bosmansplein 306 Totaal 1381 Allen heel hartelijk dank. U weet waarvoor wij deze aktie voeren. Ik heb in het vorig num- mer igeschreven over de Kerst- aktie, dat ze allemaal tooh zo blij waren met hun Kerstgave, dank zij U, nu gaan wij weer aan de maandelijkse bezoekjes beginrien waar heel veel centen voor nodig zijn. Ik weet wel de prijzen gaan omhoog of zijn het reeds, maar moeten diegenen, waar wij een bezoekje brengen, daarvan ook de dupe worden, zoals de zieken en zij die in de ziekenhuizen ver- pleegd worden, de invaliden? Laat voor Ihen, voor zover het in ons vermogen ligt, de zon toch blijven schijnen. Door U werd in het afgelopen jaar 127923 centen gespaard, een prachtig bedrag. Laat het dit jaar s.v.p. niet minder worden, ondanks de energie-crisis met alle gevolgen vandien. Wat heeft kopergeld nog voor waarde? Maar voor ,,Breng eens een Zon- netje" wel, mits wij met ons alien daarvoor inzetten. Bij voorbaat mijn hartelijke dank. Mevr. de Jager. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 De gemeente Schiedam is voorne- mens een groot aantal stedelijke belastingen drastisch te verhogen. Zo heeft de verhoging van de straat- en rioolbelasting reeds per 1 januari j.l. plaats gevonden en wel met meer dan 40 procent. In de komende maanden zullen nog vele gemeentelijke belastin gen een fikse verhoging onder- gaan. Reinigingsrechten en begra- fenistarieven alsmede brandweer- en politietarieven zullen belang- rijk duurder worden. Ook leges- gelden worden opgetrokken, zodat paspoorten, visaktes e.d. 10 pro- cent duurder zullen worden. Ook de water- en gastarieven zullen in 1974 aan een tariefsver- hoging niet kunnen ontkomen. Te bevragen aan het Hoofdbureau I van Politie te Schiedam dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: etui met 2 sleutels; koperen schroefdop; fiets-zitje; 1 bruine handschoen; goudkleurig dames- horloge; armband; dames-pol3- horloge; bruine tas; zwarte sport- tas met zwem attributen; zwarte etui met sleutels; fietstas met in- houd. Bij de Vinders; zwarte portefeuille met inhoud, Van Linschoten, Jan Steenstr. 1; rieten tas met inhoud, Mevr. Loke Galile'istraat 32b; bankbiljet, Post, van Ostadelaan 36; hals ketting, A. van der Ende, van Oldenbarne- veltstr, 125; hals-ketting, Hessel- berth, Hoofdstraat 237; armband, Hesselberth, Hoofdstr. 237; dames- polshorloge, A. J. Meijer, Mgr. Nolenslaan 109; geldsbedrag, Ulu Hasan, Nieuwe Haven 31b; ring, Van Wensen, Parkweg 8; bank biljet, Kaasenbroot, Dr. Wibaut- plein 45; cihroom horloge, M. Meij- vogel, J. van Lennepstr. 22; gelds bedrag, Borsboom, Snelliussingel 12 c; dames-horloge, van Vliet, Esdoornlaan 4; kleding, Mevrouw StePk, Nwe Damlaan 441; 1 hand schoen, H. Ottolini, Prof. Aalber- selaan 14; 2 mini rokjes W. Koogje Fabristraat 19; 1 paar dameshand- schoenen, E. van Laren, J. C. van Markenstraat 68, telef. 70 26 11; bruin middel hoog hondje (teef), dierentehuis, Sint Anna Zuster- straat 45; autoped, A. D. Huizer, Vlaardingerdijk 285; kinderfietsje, Dhr. Schoonbok, Vlaardingerdijk 241; Duitse Herder (teef), Visser, De Lareistraat 82, Bolnes; plastic- zak met inhoud, H. G. de Jager, Lekstraat 94; sleutelring met 4 sleutels, van Pelt, Schubertpl. 55, tel. 71 10 08; zonnebril, van Pelt, Da Costastraat 37. Eind december deed het comite werknemers. Zestienhoven een brief uitgaan, waarin zij hun mis- noegen uitsprak over de moties in de gemeenteraad van Rotterdam om het vliegveld te sluiten. In hun brief wijzen zij er op dat door de Minister van Verkeer en Waterstaat is bepaald, dat Zes tienhoven niet gesloten mag wor den, alvorens een plaatsvervan- gende luchtvaart accommodatie is verwezenlijkt. Het comite vind sluiting van het vliegveld een nekslag voor de 700 werknemers en een aantasting van de werkgelegenheid in Rotterdam. Als dit nummer van de „Noorder Akkoorden" voor U ligt is het al weer kerstfeest geweest en ligt tevens de Oudejaarsavond achter ons. De romantiek van de kerstdagen is voorbij en de geur van olieboilen en appelbeignets is opgetrokken. Maar dat is dan ook alles. Wij hebben mis3chien een paar dagen ervaren hoe het in de wereld zou kunnen en moeten zijn, doch thans zijn wij over de drempel van het oudejaar heengestapt en staan wij midden in die nuchtere sfeer van de maand januari. Goede wensen zijn verzonden en alle bekenden hebben wij het allerbeste toegewenst voor het jaar, dat inmiddels is aangevan- gen. Het oude jaar ligt achter ons het nieuwe ligt voor ons als een 'onbesdhreven folad papier waarop wij-zelf, ieder voor zich, zijn levensverhaal mag schrijven. Hoe dat zal luideh is voor ieder van ons in de schoot -van de toe- komst verborgen. Wat ons zal overkomen, wat onze ervaringen zullen zijn, hoe de loop van ons leven zal zijn, niemand die het weet. Staan wij dan volkomen machteloos? Zeker niet. Hoe wel wij op de gang van zaken in het algemeen en ten aanzien van ons eigen leven in bet b'jjzondeir, weinig of geen invloed kunnen uitoefenen, voor een ander deel kunnen wij toch ook weer ons eigen leven een bepaalde richting geven, en dat is de adel van het mens-zijn, dat wij voor ons doen en laten onze verantwoordelijk- heid mogen en kunnen dragen. In deze verantwoordelijkheid ligt dan opgesloten in welke richting ons levensverhaal zich zal ont- wikkelen. Het Oude jaar is voor bij, maar die drempel is niet ge- lijktijdig een barriere waarvoor het oude blij ft staan en niet mee zou gaan naar het nieuwe jaar. Het oude van het oude jaar is niet zo oud als wij denken, zoals het nieuwe van het nieuwe jaar niet zo pril is als wij wel zouden willen, of hopen. Beide begrippen zijn derhalve zeer relatief. Slechts dan kunnen wij het Nieuwe van 1974 nieuw noemen indien wij als mens per- soonlijk, en als gemeenschap, on ze koers radicaal zouden wijzigen. Maar zal dat gebeuren? De problemen van 1973 zijn in 1974 niet anders. Zij zouden wel anders kunnen zijn indien wij er op een nieu- were manier tegen-aan zouden kijken. Maar wie is bij machte die nieuwe visie aan te geven9 En zou er onder ons de bereid- heid zijn ons door die nieuwe visie te laten leiden? Wie van ons kan de olie-sjeiks tot andere ge- dachten brengen? Wie onzer kan de vrede in het Midden-Oosten bewerkstelligen? Deze en nog vele andere vragen en problemen zijn met ons meegegaan toen wij die denkbeeldige drempel van het oude jaar naar het nieuwe jaar overschreden. Echter, dit is ook een gegeven- heid aan ons mensen, dat wij in bepaalde ogenblikken afstand kunnen nemen van alles wat ons op die momenten verontrust. Wij mogen dit niet zien als een vlucht uit de werkelijkheid, want dit zou ons toch niet baten, omdit die realiteit zich toch weer aan ns zal opdringen, vroeg of laat, maar wij mogen dit afstand-ne- men ervaren als hoop op beter en als de realisatie van een droom welke ons niet verlaat. In dit verband denk ik aan een woord van E. Rostand, die schreef j'aime les espoirs grands, et les reves infinis. Wat zoveel wil zeg- gen, als, ik houd van de Hoop, en de oneindige dromen. Nu weet ik wel dat hopen niet altijd de juiste levensinstelling is, omdat hoop zonder meer de levenskracihten kan doen' ver- slappen. Er bestaat ook zo iets als een valse hoop, een hoop tegen beter weten in, en dat kan nim- mer de oplossing brengen. Hoop op beter moet gepaard gaan met een levensvisie welke die hoop doet verwerkelijken. Zo is het eigenlijk ook met die oneindige- dromen. Het bekende volksge- zegde: dromen zijn bedrog, is er om ons te waarschuwen, dat wij ons niet aan dromen zonder meer moeten en mogen overbeven, maar dat die dromen van een betere wereld, een andere mens- heid, een nieuwe verantwoorde lijkheid voor elkaar, ons brengen tot een werkzaam leven. Martin Luther King had ook ziin droom, hoewel hij aan die droom is ten ondei1 gegaan, dromen anderen zijn droom voort en wer- ken om deze te realiseren. Blank en zwart, hand in hand we shall overcome. Ik houd van de hoop en van on eindige vergezichten, welke dro men soms kunnen zijn. De tijd gaat voort, zonder stil- stand, een jaar ging, ?en jaar kwam. Wij hadden het voorrecht opnieuw deze jaarwis-seling te be- leven. Maaren dat is het nieuwe... dat wij geroepen zijn onze hoop te verlevendigen en onze droom tot werkelijkheid te maken. Juist in 1974. Moge het nieuwe jaar ons werk zaam vinden voor het goede. capk. Wat gevreesd werd is nu dan bewaarheid geworden, sinds 1 jan. j.l. is het inwonersaantal van onze stad beneden de 80.000 gekomen. Vorig jaar was reeds maandelijks te zien hoe het inwonersaantal te- rugliep, doch men had goede hoop dat de grens niet in de aanvang van dit jaar zou worden bereikt. Het heeft n.m. wel wat konse- kwenties voor de financiele zijde. Burgemeester, wethouders, enz. gaan door het oversohrijden van de 80.000 grens in salaris achter- uit eh - logisch - „dat zijn nare dingen voor de mensen".

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9