Terug naar Noord-Ierland Rabobank BANKZAKEN voorAL Ledenvergadering damaval 1974 voorheen „GROENOORD-AKKOORDEN" 30 januari 1974 6e jaargang no. 148 Drukte in ,,De Rank"' Jan Het afscheid Vertrek Automobielbedrijf PETER ST0LKER B.V. SMMCA CHRYSLER SCAREAH ALGEMENE WIJKVERENIGING BUREAU HUISVESTING VERPLAATST Gevaarlijk parkeren Gem. Sociale Diensf VERHUISD YooiilcrA ld;»oi<lni Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerkers: C. A. P. Kortrijk, telef. 70 41 72; Mevr. A. van Kan, telef. 70 47 62. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Twee weken igeleden vertrokken onze Noord-Ierse kinderen. Ik schrijf met opzet onze, want ieder die de al'scheidsavond meemaakte zal dit onderstrepen. Er was geen onderscheid tussen Noord-Ieren en Nederlanders, tussen de groepen onderling. Rond acht uur was iedereen aan- wezig; gastgezinnen, kinderen en genodigden, leiders, pers en mede werkers. Ook enkele leden van de landelijke organisatie, ihoewel zij maar kort konden blijven omdat zij ook afscheid moesten nemen van een groep in Santpoort die de vogende dag zou vertrekken. Zij vertrouwden ons toe, dat van- uit hen bekeken, de weken ge- slaagd waren. De telefoontjes die hen bereikten waren miniem. Hulde aan de gastgezinnen en de leiding! Er werden nog meer hoeden met een pluim versierd via toespraak- jes en dankzeggingen, deels in het engels, deels in het nederlands. Dat maakte niet zoveel uit. Drie weken oef enen had iedereentot goede luisteraars gemaakt. Door de muziek, dranken en hap- jes, maar vooral door de stemming van de aanwezigen was de sfeer 'geweldig. Jan F. van Roon, inmiddels enkele kilo's lichter, stond met de kinde ren in het middelpunt van de be- langstelling. Zonder hem en de gastgezinnen was het niet gelukt, daar was ieder het over eens. De sfeer, de aanpak en de programma-afwer- king, het geheel stond of viel met hem. Ontelbare telefoontjes en af- gelegde kilometers waren hiervoor nodig. Een dikke tas vol papieren afspraken vergezelde hem overal. Toch bewaarde hij zijn geduld en had in de groep altijd tijd om grappen te maken en mee te doen. Evenals de Ierse leiding en de vrijwilligers Freeke, Berry en Bert. Vakantiedagen werden op- geofferd met veel plezier. de bankvooriedere«n Schiedam Keihel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw Op het avondprogramma stond: disco, goochelaar, imitator, optre- den van een groep met Ierse volksliedjes. Het sloeg allemaal in. Tijdens de disco, het lievelings- programma van de groep, kon iedereen zijn energie kwijt. Later keek men ademloos toe toen een Iers meisje een demonstratie gaf van een volksdans, begeleid door een violist. Aandachtig werd ook geluisterd naar zang en gitaarspel van twee jongens uit de groep. De goochelaar toverde een doos koekjes uit krantensnippers, touw en zout, samen met een Ierse kooklustige. De zangeres zonder naam was aanwezig in de persoon van de imitator, die groots gebruik maak te van meterslange armen. Tenslotte werd het afscheid be- vestigd met tastbare bedankjes. Jan en Freeke gingen de lucht in, Berry en Bert kwamen in het voetlicht, de ouders kregen een geweldige bos voorjaarsbloemen, de kinderen een groepsfoto. Kort en bondig: het was af. Jan gaf als laatste tip: maak het afscheid gemakkelijker door niet mee naar Schiphol te gaan en een zakdoek mee te nemen. 16 januari om 9.30 uur was het zover. Kinderen en ouders hadden soms zichtbaar moeite om hun ontroering te bedwingen. Zij wis- ten het van elkaar. Het is ook af- schuwelijk te weten naar welke ellende de kinderen weer terug keren, zonder dat je daar wat aan kunt doen. Voor de kinderen was het duidelijk geworden dat men ook anders kan leven, maar in Ierland lijkt dat nog een utopie. De band tussen ouders en kinde ren en leiding was groot gewor den. Achteraf hoop je dat dit een steun voor de kinderen zal zijn, zeker als het kontakt via een briefwisseling aangehouden wordt De bus- en vliegtocht verliep ge- smeerd, maar in Ierland stond een groep militairen klaar om de kin deren beschermd naar de bussen te brengen, want de onrust was in de afgelopen dagen weer toege- nomen. Het was een harde kon- frontatie met de werkelijkheid. Zij zijn, voor zover wij dit weten allemaal behouden thuis geko- men. Enkele Ierse ouders lieten dit al telefonisch weten. De algemene indruk van alien die bij dit projekt betrokken waren is goed. Natuurlijk zijn er achteraf altijd zaken die je anders zou doen. Misschien kan deze ervaring ge- bruikt worden in een volgend projekt. Er zijn wat vage plannen om door te gaan. Op welke ma- nier is nog niet zeker. Wei hebben de meeste betrokke- nen de overtuiging dat het de moeite waard is om met elkaar samen te werken aan Meine ver- anderingen in de situatie daar. Tot slot mag wel worden gezegd, dat de aktie die op initiatief van de Wijkveren. Groenoord werd gehouden in alle opzichten ge- slaagd mag worden-genoemd. Nogmaals dank aan alien. Wij ho- pen dat u het enthousiasme voor dit projekt ook zal laten blijken voor vergelijkbare akties. a.v.k. Officieel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 Op woensdag 27 februari a.s. zal het hoofdbestuur van de Wijkver eniging Groenoord e.o. een alge mene ledenvergadering houden. Op deze vergadering zal een over- zicht worden gegeven van de akti- viteiten in het afgelopen jaar en de plannen voor 1974. Tevens zal de nieuwe verdeling van functies in het Hoofdbestuur worden be- kend gemaakt. De leden krijgen - zoals gewoonlijk - gelegenheid tot het stellen van vragen. De ledenvergadering wordt ge houden in Boerderij 'Landvreugd' aanvang 20.00 uur. Het Bureau Huisvesting, sinds jaar en dag gevestigd aan de West- molenstraat is verplaatst. Het kan- toor is nu aan de Korte Haven 27. Gelijktijdig heeft men in de struc- tuur van het bureau enkele wijzi- gingen aangebracht. Het bureau Huisvesting behandelt in het ver- volg alleen nog maar huisvestings- zaken wanneer het een gemeente- woning of van een woningbouw- vereniging betreft. Voor z.g.n. ,,particuliere" wonin- gen dient men zich in het vervolg te wenden tot de afd. Algemene Zaken op de 2e etage van het Stadskantoor. Bureau Huisvesting aan de Korte Haven is geopend op werkdagen van 8.30 tot 12.00 uur. We hebben in het verleden al meer geschreven over het lang- durig parkeren van vrachtauto's op de Oostelijke aanvoerstraat van het Bachplein, ter hoogte van het marktterrein. We hadden toen succes want de beide vrachtauto's verdwenen vrij snel. De laatste maanden wordt ver- melde straat echter weer intensief gebruikt door een vrachtauto en een vrachtauto-combinatie. De straat is ter plaatse toch al niet al te breed en door het parkeren van de beide (vrij brede) auto's wordt de doorgang - zeker voor twee elkaar passerende auto's - zeer smal. Omdat bij het winkel- centrum Prelude" bovendien aan cle overzijde personenauto's staan, wordt op dat punt de doorgang beangstigend nauw. De verlichting op dat gedeelte van het Bachplein bestaat uit padde- stoelachtige lantaarns, die als aan- zicht wel prettig doch qua ver lichting geen daverende uitvin- ding zijn. Daar ze soms ook nog op halve sterkte branden maakt dat de situatie aldaar o.i. bijzonder gevaarlijk. We beseffen dat men nu eenmaal ook vrachtauto's ergens moet la- ten, we begrijpen echter niet dat de betreffende chauffeurs juist die vrij smalle straat uitzoeken om hun vehikel kwijt te raken. Want een levensgroot parkeerter- rein waar aan de zijzijde nog ruimte genoeg is, ligt slechts en kele meters verwijderd! We willen langs deze weg de chauffeurs van de' betreffende vrachtauto's verzoeken het goede voorbeeld van de fa. van Dijke te volgen en daardoor de kans op on- gelukken te vermijden. Verstandig rijden betekent ook „verstandig parkeren". J.v.S. De gemeentelijke sociale dienst heeft haar kantoor aan het Broers- veld verlaten en is nu gehuisvest in het gebouw Nieuwstraat 26. Het telefoonnummer is nu 26 90 51 terwijl de spreekuren van maan- dag tot en met vrij dag van 8.30 tot 11.00 uur (en verder volgens af- spraak) zijn. Zaterdag 23 FEBRUARI komt U natuurlijk ook weer naar Boerderij „Landvreugd" om met z'n alien het traditioneel geworden carnaval (boven de grote rivieren) te vieren. Er zal gedeind en gehost kunnen worden op muziek ver- tolkt door leden van wijkvereniging Groenoord. Denkt U nog alle tijd te hebben om te beslissen of U wel of niet zult gaan? Waarschijnlijk vist U dan achter het net. De ervaring heeft geleerd dat de kaarten (we hebben er inaar 175) snel zijn uitverkoclit. Haast U U kunt kaarten a j' 4.00 per stuk krijgen bij: Mevr. A. Haan, Jozef Oreliosingel 99; Hr. J. v. d. Slot, Dirk Schaferplein 90. Op 23 februari kunt U in de Boerderij terecht vanaf half 9, terwijl de muziek om 9.00 uur de eerste tonen zal spelen en hiermee door zal gaan tot in de kleine uurtjes. Tot ziens op 23 februari De Sooskommissie.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1