DAGTOCHTEN en VAKANTIE &f*-ers 1974 voor meubelen PARKWEG 201SCHIEDAM H AiNIWB ENQUETE ONDER BEWONERS VAN WOUDHOEK BROODJE HALF-OM Autorijschool Groenoord Stukje Groenoord weer groener Gevonden voorwerpen Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN Zoals reeds gebruikelijk is geworden wordt ook dit jaar in de maaiul mei voor de 65-plussers een dagtoeht georganiseerd, waaraan kunnen aeeinemen alie valide ieden en voor zover er ruimte is ook niet-leden Groenoord-bewoners De juiste datum is nog niet bepaald en wat de route betreft is er gedacht pan Brabant en zoveel rnogelijk de natuur in, aan een Brabantse koffietafel en tegen de avond een diner. Daar dit alles nog niet rond is zijn de kosten nog niet te bepalen, doen worden gesehat op pirn, j 40,-- per persocnvoor de ieden, voor met-leden zal dit kornen op pim. j' 46.--. Voorts zal de vakantieweek, welke de Wijkveremging ook dit jaar weer he'lpt organiseren, gehouden worden van zaterdag 31 augustus t.m. 7 September, dit wil dus zeg- gen wij vertrekken zaterdag 31 augustus plm. 13.00 uur en keren zaterdag 7 September weer terug. Ook hiervoor kunnen zich alleen valide Ieden opgeven en voor zo ver er ruimte is kunnen ook niet- leden, dooh wel Groenoord bewo- ners zich hiervoor opgeven, doch* voor hen is de kostprijs 12.-- hoger. Voor de Ieden worden de kosten dit jaar gesehat op f 150.— p.p. en niet-leden 162.--, Het is rnogelijk gezien de huidige onzekerheid dat de kosten misschien enkele 'gul dens hoger komen, in welk geval U nog iets moet bijbetalen, raaar daartegenover zal bij laigere kos ten het teveel betaalde worden te- ruggegeven als dit meer dan 1.— bedraagt. Wij hebben getracht om voor de afwisseling een ander adres te vinden dan vorige jaren, doch dit is ons niet gelukt waarschijnlijk omdat zovelen dit jaar hun vakan- tie niet in het ibuitenland kunnen of willen doorbrengen en zadoen- de zijn de meeste vakantie-adres- sen bezet tot oktober/november. Het moet dus dit jaar weer wor den „de Dennenhoeve" te Nun- speet, waaraan degenen, die daar vorige jaren zijn geweest, zulke prettige herinneringen hebben. Wij hopen in de komende zomer enkele adressen te vinden voor 1975 Als derde attraktie staet genoteerd een bezoek aan de Studio's van de K.R.O. te Hilversum op vrijdag 29 november waar wij te gast zul- len zijn bij het bekende proigram- ma van 12 tot 2, waarvoor wij reeds een voorlopige afspraak hebben gemaakt, Vanzelfsprekend is het de bedoe- ling er een gezellige dag van te maken. Per autobus gaan wij naar Hilversum, drinken onderweg er gens koffie, de lunch bij de KRO? na de uitzending om 2 uur een rondrit door de bossen, dan weer ergens wat gebruiken of afhan- kelijk van het W-eer ergens iets eten en dan naar huis. Dit alles moet nog worden geor ganiseerd zodat de kosten moei- lijk te zeggen zijn, maar een be- drag -van f 40.— willen wij zeker niet te boven gaan. De Ieden die voor deze toehten in aanmerking komen kr-ijgen zo spoedig rnogelijk een invulformu- lier thuis dat weer zo spoedig rno gelijk moet worden ingeleverd, maar U kunt zich reeds nu tele- fonisch of liefst schriftelijk op geven bij Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmans- plein 125, telefoon 70 10 65; Mevr. G. v. d. Spek, Obrechtstr. 86 (na 28 februari; Faassenplein 7) telefoon 70 95 38. Ook niet-leden die aan een van deze toehten of aan de vakantie week willen deelnemen gelieve zich zo spoedig rnogelijk schrifte lijk op te geven. U gelieve wel eraan te denken dat wanneer U bericht krijgt dat U aan een van deze toehten kunt deelnemen de kosten tevoren moe- ten betaald zijn. Bij eventuele verhindering door ziekte kan Uw boekinig worden geannuleerd mits tijdig bericht gegeven. Namens het Bestuur, G. de Jager, penningm. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 igediplomeerd instructeur. of 70 78 94. De bewoners van „Woudhoek" zul- len via een enqueteformulier aan de Gemeente kunnen mededelen hoe zij hun nieuwe woning en wijk vinden. Wetbouder Colle zal aan de hand van de gegevens nader kunnen be- zienwat er verder met de woning- bouw in Woudhoek zal moeten gebeuren. Wij juichen de maatregelen van de gemeente in deze toe, wellicht dat eindelijk de bewoner eens „inspraak" in zijn wijk en woning krijgt. Gelet op de fouten die in de wijk Groenoord zijn gemaakt, werd het tijd dat de gemeente eens luistert naar zijn inwoners en naar de huurders van zijn woningen. O.i. werd er - juist door de wo- ningnood - veel te gemakkelijk over de zaken gedacht en was de stem van de werkelijke bewoner, van het gezin dat ook daadwerke- lijk het huis (en wijk) zal betrek- ken, een roepende in de woestijn. Tot nog toe bepaalde de gezins- grootte de soort en indeling van de woning en was er geen sprake van enige inspraak. Het is te hopen dat er in de toekomst ter- dege rekening zal worden gehou den met de wensen en klachten, die ongetwijfeld uit de ingevulde formulieren tevoorschijn zullen komen. We hopen ook dat de nog te bouwen woningen wat „wijd- ser" zullen worden neergezet en een „Coronationsfreet"-achtige aanblik zal worden vermeden. We zijn benieuwd. J. v. S. Op 16 januari j.l. is op het tenrein tussen de school aan de Peter van Anrooylaan en het benzinestation van Peter Stolker aan de Laan van Bol'Es een groot aantal bomen en struiken geplant. Dit geschiedde door een aantal leerlingen van de Willem Gehrelsschool in samen- werking met de Gemeentelijke Plantsoenendienst. Er werden daar zo'n kleine 1000 elzen, meidoorns, ligusters, rozen- struiken en berken geplant, het- geen niet alleen een uitbreiding betekent van de speelgelegenheid van genoemde school, doch ook een nieuw „bosplantsoen". Corresp. adres Wijkver, Groenoord; Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver,; f 4.50 per kwartaal, f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Ik heb altijd een wat huiverige afkeer gehad van dronken mensen, hoewel (zoals wordt beweerd) die - samen met de kinderen - de waarheid spreken. De man die in de eafetaria naast mij op een kruk zat, maakte daarop misschien een uitzondering. Wellicht omdat 'ie niet bepaald „zat" was, maar ook weer niet helemaal brandschoon. Hij had mij al een paar maal met z'n sluwe cognacoogjes aangekeken en zei plotseling - wijzend naar mijn bordje - met een zware en naar geestrijk vocht walmende stem „Wat eet U?" „Dat is een broodje half om" zei ik weinig toeschietelijk. „Half om?" vroeg 'ie mateloos ver- baasd. ,,Half om? Nou ja, ik ben zelf ook half om" glim- lachte hij. „Jan" schreeuwde hij naar de ijverige buffetbediende „geef mij 's zo'n broodje verschrikkelijk!" De goed- en wit gemutste bediende zette even later het gevraagde broodje voor hem neer en mompelde „Alstublieft, maar ik heet wel Kees". „Da's fijn boor" antwoordde m'n buur- tnan cn voegde er aan toe „Dank je wel, Piet." „Moet IJ bestek?" vroeg de smakbarman onverstoorbaar. „He, wat wat? Ja, geef me maar 'n beetje bestek" zei buurman vrindelijk, Hij keek wat verwonderd toen hem dat werd overhandigd en bromde „Ben je gek, Arie, vork en mes? Voor geen goud, nee dat hoel't niet". „Ik dacht dat hij liet over die tomatenbestek had" wendde hij zich tot mij. „ll bedoelt zeker ketchup?" hielp ik - „He, wat wat? Heet dat kletsup? Nou ja, van die prut bedoelde ik" zei hij met 'n meer dan voile mond. Hij had het broodje in een razendsnel tempo verorberd en bestelde d'r nog een, want hij riep „Wim, geef mij nog eens zo'n halfom geval". Hij bocg zich naar mij toe en zei op vertrouwelijke toon „Ik hcu niet van vorken en messen. Ik ben van huis uit bijgelovig, ziet U". Terwijl ik 'm wat ongelovig aan keek, vervolgds hij „Heus, meneer vorken en messen kunnen ongeluk betekenen. M'n tante is d'r an dood gegaan!" „Ach, kom nou dat is toch onzin" antwoordde ik weinig enthousiast. „Meneer, ik mag omvallen als't niet waar is. M'n tante liet d'r vork vallen en effe later was ze hardstikke mors- overleden". „Ja, hoor, dat zal wel" zei ik ongeduldig. „Moet U horen" ging hij hardnekkig door. „M'n tante zat vis te eten en liet d'r vork vallen. Ze stond op om 'm op te rapen, maar trapte d'r met d'r blote voet ill. Tegelijker- tijd schoot d'r een graat in d'r keel en ze rende naar de keuken - zeker om water te drinken - weet ik veel. Tante- struikelde over de drempel en viel met d'r hoofd op de stenen keukenvloer. Hatsjee afgelopen! Nou is dat ongeluk of niet?" „Joop, geef me 's een broodje ei" schreeuwde 'ie naar het buffet, terwijl hij zich weer naar mij toeboog. „Ja, kijk meneer, 't verhaal is nog niet uit. D'r was voor mij een erfenis, eventjes 100.000 gulden! Daar kijkt U van op, he? Maar omdat bet op Vrijdag de 13e gebeurd was, weer ongeluk. Want 't was m'n tante niet die dood was, maar m'n oom. 't Waren geen guldens, maar Belgische franken en't was niet voor mij maar voor m'n neef. Boven- dien was t geen bezit maar schulden. Over bijgeloof gesproken." Toen hij even later wegging zei 'ie als afscheid tegen me „Denk er om, meneer dat U buiten nooit onder een zwarte kat doorloopt." Bij de deur keek 'ie nog eens om en riep naar de taria- bediende „Dag, Nelis!" JAVAS. Te bevragen aan Ihet Hoofdbureau van Politie te Schiedam, dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en z'ondag: 1 poar bruine suede herenhand- schoenen; plastic fas met inhoud. Te bevragen bij de vinders; opvouwbare paraplu, groen van kleur, B. Ham, Loeffstraat 95, tel. 70 36 90; kinderportemonnee met inhoud, J. Spaans, Vlaardingerdijk 173; schooltas met inhoud, v. Chr. Hofman, C. v. d. Velde, Fabristr. 6; plastic tas met inh., Dhr. Ver- kerk, v. Heuven Goedhartstr. 105; plastic tas met inhoud, Visser, van Ostadelaan 20b; krnderschoentje, bruin/geel, v. Eijk, Aleidastr. 112d; telef. 26 82 17; kinderbril, bruin, Heesen, Gr. Florisstraat 69; bruin etui inh. een bril, Noordijk Mgr. Nolenslaan 265; zilverkleurig be- delarmband, Gunnewegh, Jan Oudengeeststr. 94; dameshorloge, Stahlie, Mozartlaan 173; zilver kleurig kettinkje met 2 bedeltjes, F. Berkhout, Burg. Honn. Grete- laan 291; bastaard, bouvier, Pijper Boerhaaveplein lib; leren bal, G. van IJzendoom, Mackaystraat 47; 1 voetbalschoen en 1 scheenbe- schermer, P. van Hees, Burgem. Knappertlaan 188b, tel. 26 18 24; postidentiteitskaart tt.n.v. Mar jo Heukels, Janse, Nieuwstraat 22; blokfluit bruin, Mevr. v. Steen- oven, Louis Zimmermannplein 44, tel. 71 10 73; doos, inhoud oranje vloertegels, Schilten, Zwartewaal- sestraat 57b.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3