IS uweliei <^p&oot Q Gezondheidszorg Kethel - Groenoord Een nieuw horloge of een sieraad koopt U bij de vakman LiLJ V-a van de bestiiursiafel werkplan '74 nieuwbouw nieuwe leden pasgeboren zuigelingen z o o ca rt ca rt 3 Dr. Wibautplein 15, Telefoon 70 69 05 schaalvergroting bestuursleden dienst ,,Warme Maaltijden" Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Kursussen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. ZIP Redaktie.- Meeuwensingel 74, telefoon 70 28 54. Na een korte rustperiode, waarin Kerstmis Oud- en Nieuwjaar voor de nodige afwisseling zorgden en wij nieuwe kracht opdeden voor het pas begonnen 1974, hield het algemeen bestuur zijn eerste ver- gadering. We stonden weer in de startblokken om onze taak voort >te zetten. Bestuursleden en Adviseurs heb- ben zich in goed overleg gebogen over een agenda, die allerlei be- langrijke punten aangaf. Over enkele punten, die voor de leden van belang zijn, een korte uiteenzetting. De steeds nauwere samenwerking met de Stichting Samenlevingsop- bouw Schiedam-Noord (U heeft hierover uitvoerig kunnen lezen in Noorder Akkoorden) heeft gere- sulteerd in de benoeming van onze voorzitter, dhr. Drs. Smits, in het bestuur van deze Stichting. Tot op heden kwamen leden van het da- gelijks bestuur van de SSSN en de Wijkvereniginjg regelmatig in vergadering bij elkaar. Door deze afvaardiging kan dat besturen- overleg vervallen, hetgeen een vereenvoudiging in de werkwijze betekent. Constructieve bijdragen voor de ons ter beschikking staande pagi- na in Noorder Akkoorden zullen door bestuursleden, adviseurs en wijkverpleegsters worden ingele- verd bij de redactie-commissie. Het doel is leesbare, korte artike- len te plaatsen, die in verband met het werk van onze vereniging nut- tig zijn voor de lezers. Beschouw Noorder Akkoorden daarom als een informatieblad voor de gehele wijk met al zijn aspecten en waaronder de GE- ZONDHEIDSZORG toch wel zeer belangrijk genoemd mag worden. In 1974 zal bijzondere aandacht worden besteed aan de nazorg van ontslagen ziekenhuispatienten, het foezoek aan invaliden en bejaar- den en uitbreiding van de bezoe- ken aan moeders met zuigelingen en kleuters. Ook de ex infarctpa- tienten zullen meer aandacht vra- gen, waarvoor de vorming van een non-professionele groep mogelijk moet zijn. De gemeentelijke molens malen langzaam, waardoor op dit mo ment niet veel te melden is om- trent de NIEUWBOUW van het te stiohten WIJKGEBOUW. We heb- ben echter goede moed in dit op- zioht en we houden onze belofte gestand: zodra we definitief we- ten, dat de plannen zijn goedge- keurd krijgt U volledig opening van zaken. Met de aanmelding van nieuwe leden gaat het goed. Degenen, die tot op heden hebben verzuimd zich aan te melden, wordt ver- zoeht het aanmeldingsformulier zo volledig mogelijk ingevuld op te zenden via het antwoordnummer. STEUN inUw eigen maar ook in ALLER belang het werk van de GEZONDHEIDSZORG. Aangezien nieuwe adressen ons niet tijdig bekend zijn worden nieuwe wijkbewoners met nog zeer jonge zuigelingen verzocht zo snel mogelijk kontakt op te nemen met een van de wijkver pleegsters. Belt U hiertoe mevr. Kletter, telefoon 71 05 27 die de betreffende wijkzuster zal verwit- tigen. De kans op voedingstoornis- sen is in dit stadium nl. niet uit- gesloten. i-t 7? 7T O O Op een bijeenkomst waar afge- vaardigden van alle besturen in de gemeenten Schiedam, Vlaar- dingen, Maassluis en Maasland aanwezig waren werden de plan nen tot schaalvergroting bespro- ken. De meesten besturen zagen de ene grote organisatie voor het gehele gebied niet zitten.Vooral de band met de achterban - de leden van alle verenigingen - le- vert problemen op. Hoe kan de stem van een lid bij een zo hoog en ver zetelend bestuur doorklin- ken. Waar blijft de niet in geld te waarderen inzet van zovelen vrij- willige leden. Anderzijds werd wel geconstateerd dat ook binnen het kruiswerk grotere eenheden moeten ontstaan om de dienstverlening op goed peil te houden. Afgesproken werd stedelijk nau- wer te gaan samenwerken. Voor Schiedam betekent dit een inten- sivering van binnen de kruisraad, waarin de vier Schiedamse vereni gingen samenwerken op enkele punten. Door- vertrek naar elders komen in onze vereniging enkele bestuursplaatsen vrij. Vooral in een zich steeds vernieuwende wijk als de onze zullen zeker personen wonen, die gei'nteresseerd zijn in de gezondheidszorg. Belangstellenden, die bereid zijn mede verantwoordelijk- heid te dragen voor een stuk welzijnswerk willen wij vra- gen te reageren. Als lid van ons bestuur kunt U actief zijn en al naar gelang ervaring en ambitie taken op U nemen. Het kruiswerk is altijd al ge- kenmerkt door onderlinge solidariteit. In deze tijd zul len we dit opnieuw samen waar maken. Voor candidaat bestuursleden zal een informatie bijeen komst gehouden worden. Aanmelding bij de secretaris. Niet ze doen, maar ik doe! Voor hen die door ziekte of inva- liditeit zelf niet meer regelmatig kunnen koken, en voor hen die een moeilijk dieet hebben, is deze dienst al 8 jaar aktief. 3 x in de week (maandag, woens- dag en vrij dag) worden de maal tijden door vrijwilligsters bezorgd De kosten per maaltijd bedragen momenteel f 3,75, (voor hen die naast hun A.O.W. geen inkomen hebben f 2,75). Belt U no. 26 95 90 (mevr. Lauwaars) of no. 70 81 10 (mevr. van Iperen). Zr. van Dalen telefoon 71 03 59 Zr. Gielen telefoon 70 57 74 Zr. Wagenaar-Walta telefoon 70 90 90 Zr. Smink-van Kasteel telefoon 70 53 53 Zr. Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 05 27 2/3 februari telefoon 70 53 53 9/10 februari telefoon 71 03 59 Dietiste (op medisch advies), in „De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, (Wit-Gele en Groene kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. Sekr.- C. DubbeLd, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 9411. Opgave van of informaties over lidmaatschap Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van f 18,—. meerdere informaties over lidmaatschap. Naam: Adres: 7.tel.:

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 5