Licht in de duisternis &r oor meubelei IRKWEG 201-SCHIEDA Ingezonden Zaalvoetbal DISCO Klaehten Te donker Voor al Uw Verzeheringen f# ypothehen Finan cieri tigen A. Wattleivijn Bewoners Bejaardenflat protesferen tegen aangezegde kostenverhoging D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Ak'koorden gehoord. Woudhoek krijgf Openbare school GELDLENINGEN TELEFOON 7006 47 1!"' s ZET EEN BOOM OP 65 67 00 Meer en meer blijkt de redaktie van dit blad als een soort „ombuds- man" gebruikt te worden en vooral de laatste maanden wordt er nog al eens een beroep op ons gedaan. Nu hebben we daar - in zekere mate - niets op tegen en (zo vriendelijk zijn we' dan wel) traehten we de mensen zo veel mogelijk ter wille te zijn. Het behoeft natuurlijk geen be- toog, dat we onmogelijk alle klaehten kunnen behandelen en hangt het van de ernst van de klaoht af of we er in ons blad aandacht aan kunnen wijden. Bovendien voelen we er weinig voor om als buffer te fungeren tussen een bewoner en de ge- meente en willen we nog minder het aanzicht van een „klachten- blad" verkrijgen. Onze kontakten met de gemeente - we mogen dat rustig zo stellen - zijn vrij goed en we hebben weinig fiducie ons bezig te houden met het zoeken naar spijkers op laag water. Een dezer dagen kregen we de opmerking van een bewoner van onze wijk, dat wanneer hij vanaf het Johann Straussplein naar de rnarkt (of Winkelcentrum Pre lude) gaat, hij wel lieslaarzen kan aantrekken. Dat wij deze klacht niet in onze kolommen hebben "vermeld, vindt weer zijn oorzaak in het feit dat wij over de voort- durende onafgewerktheid reeds meerdere malen hebben geschre- ven en niet steeds in herhaling willen treden. Een uitzondering maken wij dit maal voor een bewoner van het Jac. Urlusplein die vond dat de ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon'70 61 58 Maakten wij in ons vorig nummer gewag dat bewoners van het flat aan het Bart Verhallenplein geen genoegen nemen met de verhoging van stookosten, ook elders in Schiedam is dat het geval. De bewoners van de twee bejaar- denflats aan de Burg. Stulemeyer- laan vinden ook dat de aange zegde verhoging van stookkosten wat te hoog is. In een protestbrief wijzen de be woners er op, dat aan andere ge- meentewoningen in Schiedam ver- bogingen worden berekend van 10 tot 25 gulden per maand, ter- wijl voor genoemde flats een ver hoging van 38.— per maand gaat gelden. Vinden zij dat al een on- rechtvaardig verschil, zij maken de gemeente er op attent dat het ten opzichte van de aan hen ver- strekte AOW uitkering helemaal een voor hen onoverkomelijke verhoging is, terwijl zij bovendien in een oudere en zeer kleine flat huizen. De protestbrief, vergezeld van 4 handtekeningenlijsten werd door een aantal afgevaardigden van de bejaarde bewoners aan Wethouder Colle overhandigd. J. v. S. Ondanks al de prijsverhogingen kregen wij van onderstaandeper- sonen in de afgelopen 14 dagen weer een aardig bedrag aan ko- pergeld binnen waarvoor wij U hartelijk dankzeggen. Van de 3de klas Dr. Sauerschool Mevr. P., Bachplein Mevr. P., Joh. Wagenaarstr. Mevr. H., Valeriusstraat Mevr. B., Molensingel Fam. K., Toon Verheystraat Mevr. S., Bachplein Mevr. G., Bart Verhallenpl. Mevr. J., Henr. Bosmansplein - Totaal 2175 Nogmaals hartelijk dank. Mag ik Uw naam er de volgende keer ook bij vermelden? Mevr. de Jager. In de nieuwe wijk Woudhoek zal tussen het Faassenplein en de Harreweg een nieuwe openbare school worden gebouwd. Het wordt een semi-permanent gebouw vsfn 7 lokalen, dat zo'n 10 tot 15 jaar gebruikt zal moeten worden. In verband met de uit- breiding van deze wijk, zal de school later meer naar het Noor- den worden verplaatst. Verwacht wordt dat met de bouw spoedig zal kunnen worden aan- gevangen. verlichting van dit plein zo uiter- mate slecht is. Welnu, we hebben de gewoonte de zaken eerst te onderzoeken al- vorens hierover in de pen i.e. schijfmachine te klirnmen. We moeten zeggen dat genoemd plein nu inderdaad 's-avonds niet overvloeit van helderheid en het predikaat „Noorderlicht" verdient Wel moeten we opmerken dat het D. Schaferplein het maar met 3 lantaarns moet doen en helemaal aan „Donker Schiedam" doet denken. Helaas is het zo, dat het bedoelde plein van slechtere verlichting is voorzien dan de later verrezen pleinen. Ook zonder energiecrisis had de gemeente Schiedam de gewoonte om op gezette tijden de verlichting te halveren en in die omstandigheden zal het plein veel te donker zijn. Om schade of dief- stal aan/van auto's te voorkomen, lijkt het ons wenselijk om op het Jac.'Urlusplein (en eventueel an dere pleinen) de verlichting op voile sterkte te laten branden. Dat voorzover dit technisch mo gelijk is. J.V.S. JONGENS EN MEISJES VAN 12, 13, 14 EN 15 JAAR, Dit is speeiaal lets voor jullie. Wij hebben nsmelijk gekonstateerd dat er bijna nooit lets is waar jullie naar toe kunnen. Vaj) daar dit plan, een DISCO MIDDAG. EEN keer per maand, de 2e zondag, een disco middag voor jullie. Om te kijken of dit slaagt zullen we dit organiseren tot en met de 2e zondag van juni. Daar zullen we bekijken of het wel of niet doorgaat. Dat hangt hele maal van jullie zelf af. De toegangsprijs bedraagt J' 1.50 en kan naar onze mening geen bezwaar zijn. Breng dus je vriendjes en vriedinnen mee Tot 10 februari om half drie (tot 5 uur), in Boerderij „Landvreugd". De Sooskommissie. F.C. Ommoord - Groenoord. Dit was' voor Groenoord een be- langrijke wedstrijd, want verlies betekende definitieve afhaking van de aansluiting met de kop- groep en tevens het gevaar dat de plaatsing in de tweede klasse ver- speeld kon worden. Groenoord begon meteen de zaken energiek aan te pakken, in tegen- stelling tot de laatste wedstrijden, waarin teveel individueel werd gespeeld, kwam men nu tot vaak goed lopende kombinaties, waar- door Ommoord steeds verder in de verdediging werd gedrukt. Het was dan ook onvermijdelijk dat Groenoord in deze faze van de strijd de leiding moest gaan nemen, en het eerste doelpunt werd gescoord na een uitstekende kombinatie tussen Leen v. d. Grijp Gerard Elderkamp en Ge de Klerk die tenslotte vrij gemakkelijk kon doelpounten. Nico Barto bracht met een uitgekookte vrije schop nummer 2 op zijn naam, en ieder- een was in de veronderstelling dat Groenoord deze avond een grote overwinning tegemoet ging. Helaas pakte dat heel anders uit. Bij een verkeerde uitgooi van onze doelverdediger bracht Om moord de bal hoog voor de doel- mond waardoor een nogal onover- ziChtelijke situatie ontstond en van deze verwarring maakte Om moord gebruiik om tegen te scoren Jan de Ridder kwam vlak na dit doelpunt alleen vrij voor de keper maar in het benutten van deze kans faalde hij echter. Door Ge de Klerk wist Groenoord in de eerste helft toch nog op 3-1 ie komen. In de tweede periode speelde Groenoord nog wel verdienstelijk, maar met duidelijk minder over- tuiging dan in de eerste periode. Er werden enkele zeer reele sco- ringskansen gemist, en mede daar- door begon Ommoord er steeds meer in te geloven en ging naar- mate de strijd vorderde meer en meer het initiatief nemen. De mandekking werd bij Groen oord verwaarloosd, waardoor de spelers van Ommoord steeds beter aanspeelbaar werden. Dit leidde tenslotte tot twee doelpunten, waardoor de strijd weer in even- wicht was gebracht. Groenoord probeerde daarna nog wel verwoed tot het winnende doelpunt te komen, maar het ging allemaal te gehaast om nog tot sukses te kunnen leiden, zodat de eindstand op 3-3 bepaald bleef. A.K. Vrachtauto-ergernis op Bachplein. Reeds eerder is in ons wijkorgaan aandacht gevraagd voor het feit, dat onverantwoordelijke vracht- wagenchauffeurs hun voertuig maar op het Bachplein deponeren, vlak voor het winkelcentrumpje Prelude. Eerst waren het de gevaarlijke wagens met pijpen beladen, de laatste tijd staat er vrij regelmatig ieder weekeinde vlak voor die winkel een trailer die een groot deel van de weg in beslag neemt. Niet alleen betekent dat des avonds een groot gevaar omdat het voertuig bij de slechte ver lichting nauwelijks te zien is, doch overdag en vooral ook op vrijdag- avond en zaterdag, maakt het een onmogelijke toestand bij het toe- nemend drukke verkeer over de weg, omdat slechts een wegge- deelte vrij is en het andere door de vraohtwagen geblokkeerd. Degenen die hun inkopen komen doen in de winkels, moeten maar zien dat zij ergens hun auto kwijt raken; de chauffeur - die in een andere omgeving schijnt te wo- nen - is zijn vrachtauto kwijt. Rond kerst en nieuwjaar, liet hij het geval er meer dan een week, achter. En dat zijn dan de lieden, die als zij op de weg zitten, meest- al de grootste mond hebben over door hen vermeende fouten van andere weggebruikers! Het gemeentebestuur en politie doen niets, trekken zich kennelijk nergens wat van aan, of volstaan met doen van allerlei beloftes. Waarom wordt hier niet op korte termijn een parkeerverbod toege- past om dergelijke wegmisbrui- kers tot de orde te brengen? Het is meer dan tijd, dat die soort vrachtwagens uit een woonwijk worden verwijderd. De kosten voor eventuele verbe- teringen zouden althans voor een deel gedekt kunnen worden mid- dels controle op betaling van de hondenbelasting voor de vele tien- tallen blaffende en niet-blaffende honden, die per dag bij het win kelcentrum worden geparkeerd. Mevr. A. N. Naschrift redaktie. Juist in dit nummer - zie pag. 1 - hebben wij aandacht gewijd aan de in Uw brief vermelde „erger- nis". Ondanks dat er nu in het zelfde nummer al is over geschre- ven, vonden we het onjuist Uw brief daarom niet op te nemen. Of de chauffeur (zoals U schrijft) de grootste mond heeft, dat weten we niet. Het is verder juist dat de betreffende vrachtauto er een week heeft gestaan. GIRO BOOMPLANTAKTIE

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9