cot Spofthuis Hitman Zaalvoetbal Schaak- vereniging GROENOORD Houd de schors in ere 6 5 6 7 00 Nieuwe boekjes bij Voedings- voorlichtsngsbureau Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN „Voor Uw broodnodige rust" Voor al Uw VerzeUeringen Hypotheken Finan cieri ngen /IIVaalewijn Rust is broodnodig In harmonie met onszelf Heeft U de advertenties I op de andere pagina's I al gezien ^het is de moeite waard! Besfuur D.D.H. »Groenoord ZET EEN BOOM OP I 65 67 00 EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BI] DE VAKMAN Groenoord - Schiedam 19-13. Op initiatief van oud-wedstrijd- leider de heer J. van Troost vond op dinsdag 29 januari j.l. de mas- sakamp plaats tussen de twee grootste Schiedamse schaakvere- nigingen t.w. Schiedam en Groen- oord. Het primaire doel van deze wedstrijd was het verstevigen van de vfiendschappelijke handen tus sen beide verenigingen, terwijl het sportieve resultaat op de tweede plaats kwam. Alvorens tot de wedstrijd over te gaan kon gesteld worden dat het treffen volledig aan het doel heeft beantwoord. Zowel van Schiedam als van Groenoordzijde werden vele positieve reacties waargeno- men, hetgeen de wedstrijdleider deed beslui-ten terstond een af- spraak te maken voor een return. Deze zal medio September plaats- vinden. De schaakveren. Schiedam zal dan als gastheer optreden. De wedstrijd heeft uiteindelijk een verrassende winnaar opgeleverd. Schiedam als de grootste vereni- ging bezit zeker in de breedte de grootste speelkracht en gold daar- om als grote -favoriet. Beide teams moesten aantreden met enige ver- zwakkingen. Zo waren bij Schie dam vier eerste team spelers af- wezig, bij Groenoord twee. Het scoreverloop heeft helaas wei- nig spanning gekend. Groenoord kwam snel vier punten voor en gaf daarna de zege niet meer-uit handen. Toen de winnaar reeds bekend was werd de marge nog vergroot tot zes punten, hetgeen tot de 19-13 einduitslag leidde. Vermeldenswaardig is dat Groen oord aan de eerste tien borden zijn grote slag sloeg. Hier werd de score 7y2-2i/2. Resumerende kan gezegd worden dat het een geslaagde schaakavond was die stellig om herhaling vraagt. GIRO BOOMPLANTAKTIE Klaverjasclub GROENOORD Even een terugblik op de achter ons liggende kaartavonden van de afgelopen maanden. Dan kom je toch wel tot de konklusie dat de meesten van ons met veel plezier elke maandagavond naar Boer- derij Landvreugd komen om een kaartje te leggen. Het is dan ook buitengewoon ge- zellig, Ach, er gebeurt in elke ver- eniging wel eens wat, maar beste mensen, laten we toch niet uit het oog verliezen dat we in de eerste plaats komen voor de gezelligheid en niet alleen om koste wat kost maar nummer een te worden. Eaten we allemaal met elkaar spelen Ik geloof toch wel dat er nog veel mensen in Groenoord wonen die ook graag een kaartje zouden wil- len leggen. Kom gerust, U kunt elke maandagavond in de boer- derij terecht of anders bij de be- stuursleden. Voor de kosten hoeft u niet thuis te blijven, 65-plussers krijgen nog extra reduktie ook. Nog even het volgende: wij van het bestuur spelen met de gedach- te om eens een dagje uit te gaan met een bus. De kosten zullen voor het merendeel door de ver- eniging worden gedragen. Wederhelften gaan natuurlijk ook mee. Denkt u er eens over na. Misschien heeft u andere plannen. Suggesties zijn welkom. Secretaris L. J. Heinsbroek, Sibeliusplein 178. Groenoord - M.S.V. 61. Groenoord nam in het begin een afwachtende houding aan, en be- paalde zich door in de verdediging zoveel mogelijk opbalbezit te spe len. M.S.V. kon daar aanvallend weinig tegenover stellen, waar- door naar mate de strijd vorderde Groenoord meer het initiatief overnam en wat aanvallender ging spelen. De gevaarlijke Ge de Klerk kwam tot enkele goede schoten, die echter geen doel troffen, Dit ging Piet Immerzeel kennelijk irriteren, want na een ogenschijn- lijk ongevaarlijke aanval, maakte hij zich met een voortreffelijke schijnbeweging vrij van zijn di- rekte tegenstander en verraste de goalie van M.S.V. met een lage schuiver in de hoek. M.S.V. begon hierna de zaken wat energieker aan te pakken en kwam met een paar gevaarlijke schoten, die ech ter door onze gelegenheids doel- man Romanchenko met veel allure worden gestopt. Door eenverkeer- de ingooibal van Groenoord ont- stond er een verwarrende situatie Voor het doel van de groenen, waarvan M.S.V. dankbaar gebruik maakte om de stand weer in even- wicht te brengen. De tweede speelhelft was een ge- lijk opgaande strijd. de stand Ibleef voorlopig nog 1-1. Groenoord ging echter steeds meer het tempo verhogen en dank zij het zeer nauwkeurig passen in hoog tempo van Jan de Ridder, en Aad Visser kwam M.S.V. steeds meer in moeilijkheden. Uit een van de vele door Groen oord opgezette aanvallen wist Ge de Klerk tenslotte alweer met een schuiver de stand op 2-1 te bren gen. Teun van Zijl was hierna nog dicht bij een doelpunt, maar door enigszins ruw attaqueren van de doelman van M.S.V. werd deze kans om zeep geholpen. In de slotfaze van de str-ijd was het Romanchenko die door ver- schillende fraaie reddingen en moedig uitlopen de stand op 2-1 kon ihouden. A.K. Het Voorlichtingsbureau voor de voeding heeft een nieuw boekje uitgebracht ,,Groente gewoon/an- ders". Het geeft algemene wenken voor de beste bereidingswijze, doet wat ideeen aan de hand voor niet vette sausen en geeft aan welke groente in een bepaald jaargetijde in grote hofeveelheden worden aangevoerd. Een handige index wijst de weg naar 150 recepten en 60 menu's. Een boekje van 64 bladzijden (en rijk ge'illustreerd) voor slechts f 1.-. Tevens verscheen de 18e druk van „De voeding voor de schoolgaande jeugd". Voor opgroeiende kinde- ren is het niet alleen belangrijk dat ze goed eten om gezond te blijven, maar ook dat ze van jongsaf leren wat een goede en normale voeding is. Prijs van dit boekje f 0.25. Men kan de boekjes bestellen bij het voorlichtingsbureau voor de Voeding, Postbus 1772, Den Haag. Door middel van het plakken van extra postzegels (plus 0.40 ver- zendkosten) op een briefkaart - aan de adreszijde - krijgt men het gewenste boekje(s) in huis. J. v. S. Voetbal Zaalsporfen voor al uw sportartikelen Oranjettraai 15 - Schiedam - Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey (vervolg van pagina 9) niet zo gemakkelijk het brood uit de mond stoten, en laten ook de kaas niet van ons brood eten. En zo vdorts. ,,Broodnodig" gebruiken wij der- halve voor die zaken, waarvan vast staat dat ze onontbeerlijk zijn. En nu is juist het grappige dat die broodnodige rust, in de reklame, wordt aangetroffen tus sen een vaatwasmaehine, en dure tandpasta, of gedistilleerd. Men begrijpe ons goed wij hebben niets tegen het aanprijzen van die broodnodige rust, integen- deel, maar wel tegen dat middel dat voor dit doel wordt aange- prezen. Men zou dit agressie in de reclame kunnen noemen. Koop dit, koop dat, en uw rust is verzekerd. O. zo ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Niemand van U zal willen ont- kennen dat het juist rust is waar- aan onze maatschappij zoals die reilt en zeilt dringend behoefte heeft. Ook van dit standpunt uit gezien, was de autoloze zondag voor de fietser en de wandelaar een verademing. Langs de wegen zou men nu tot rust kunnen komen Rustig kon men oversteken, zon- der de kans te lopen toch nog op een zebra-pad geschept te worden Maar eveneens in onze huizen wordt de rust, weet U wel, die broodnodige sehaarser. De geluids-industrie, om deze nu maar zo te noemen, voorziet ons van steeds meer apparaten, en steeds duurdere, om zelfs het ge- luid al uit de vier hoeken van de kamer te laten komen. Wel gefe- lioiteerd, mevrouw. Maar toch, niet alleen deze uiter- lijke dingen beroven ons van onze innerlijke kalmte. Want, woont deze in ons, dan zal zelfs een be- paalde dosis lawaai ons niet we- zenlijk schaden. Er is meer lawaai dan vroeger, en wellicht daardoor ook meer zenuwspanning, doch zulke omstandigheden zijn meer aanleiding dan oorzaak. De diepere oorzaak van onrust en spanning moeten wij in eerste in stance zoeken bij en in ons zelf. Dat tabletje, die slok voor Uw broodnodige rust, tasten die oorzaken niet aan. Het kan zijn dat deze middelen tijdelijk enig soelaas bieden, en dat kan nodig en goed zijn, de kern van de zaak ligt dieper. Daarover moet met een ander worden gesproken, in een sfeer van volkomen vertrouwen. De onrust van ons hart is vaak een bitter feit. En niet altijd ligt die onrust in de omstandigheden maar wel hoe wij tegen die omstandigheden aankij- ken en ze verwerken. De arts kan zeer waardevol zijn als hij tijd heeft met ons te pra- ten de apotheek kan even waardevol zijn als men ons die middelen ver- strekt welke inderdaad heilzaam zijn. Let op dat woord, heilzaam, d.w.z. helend, genezend. Al naar gelang ons inzicht zullen wij een weg moeten zoeken om te komen tot een volwaardig leven, een leven in volledige innerlijke rust en tevredenheid met de din gen om ons heen, in gepaste sober- heid en in bewogenheid met hen die zo veel moeten ontberen, in- dien wij hen vergelijken met onszelf. Er zou nog heel veel zijn te zeg- gen en te schrijven over dit wel zeer interessante onderwerp, dat juist nu, in het middelpunt van de belangstelling staat. Drugs en ver- slaving zijn woorden die een troosteloze wereld van leed en geestelijke armoede verraden. Die broodnodige rust moet gezocht en verworven worden. Niet bij anderen zoeken wij de schuld, niet in de omstandigheden, maar de diepere oorzaak is meest- al te vinden in onszelf. Wij zullen moeten. leren leven in innerlijke harmonie met ons zelf. Dan zal inderdaad die rust over ons en in ons komen die zal blij- ken nog nodiger te zijn dan brood. capk. Elders in dit blad berichten wij over de oprichting van een nieuwe honkbalvereniging. Het bestuur van H.V. D.D.H. Groenoord-Schiedam" is als volgt samengesteld; Ir. A. Smit, voorzitter; K. L. C. van Veen secretaris; G. Smit, penning- meester en de leden E. Schoneveld en E. Korpel. Als trainer-coach voor deze ver- eniging is aangesteld de Heer Cor v. d. Velden. GIRO BOOMPLANTAKTIE Dr. Wibaufplein 15 - TeUfoon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 11