Rabobanh S Parkeren aanvoerweg Bachplein niet gevaarlijk? voorAL BANKZAKEN Gamaval 1974 r PETER ST0LKER B.V. UITNODIGING L voorheen GROENOORD-AKKOORDEN' 13 februari 1974 6e jaargang no. 149 Niet al te licht Toch niet gevaarlijk Verwonderd Automobielbedrijl SIMC A CHRYSLER SCAREAH Dat zien we morgen dan wel weer. D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Akkoorden gehoord. Posfzegelautomaat in de Kerklaan Burg. H. Roelfsema blijlt in Schiedam Ruzie over postzegels Openbaar vervoer naar Kethel-Noord weer (summier) op gang „Eenden-borden" komen er! Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerkers: C. A. P. Kortrijk, telef. 70 41 72; Mevr. A. van Kan, telef. 70 47 62. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. In onze vorige uitgave stond - naast een ingezonden brief hierover - ook een redaktioneel artikel betreffende het parkeren op de oostelijke aanvoerweg bij het Bachplein. We maakten melding van het feit dat op deze - o.i. vrij smalle weg - een vrachtauto en een vrachtauto- oombinatie daar regelmatig par- keerden. Daar op dit gedeelte van de weg de verlichting juist niet bijzonder goed is en bovendien de lantaarns op gezette tijden half branden, waren we met het par keren van deze vrachtauto's niet bijster gelukkig. In acht nemende, dat winkelende wijkbewoners ook hun auto (zij het kort) naast het winkelcentrum Prelude parkeren en daardoor de rijruimte nog smaller wordt, kwa- men wij tot de overtuiging dat ter plaatse van een vrij gevaarlijke situatie gesproken kan worden. Wei, we schijnen het helemaal verkeerd te zien. Onze redaktie werd namelijk door politiezijde benaderd, die ons mededeelde dat zij van oordeel zijn dat de toe- stand aldaar zeker NIET gevaar lijk genoemd kan worden. De chauffeurs van de betreffende auto's is geadviseerd hun vehifcels NIET op de parkeerplaats te zet- ten, doch rustig hun plaats op de aanvoerweg te blijven aanhouden! Er geldt daar namelijk geen stop- of parkeerverbod, zodat er van een overtreding geen sprake is. We hebben in de loop der tijd zo wel het een en ander meegemaakt en zijn we daardoor niet zo heel snel verbaasd. Toch waren we na bovenstaande mededeling wel ver wonderd, want natuurlijk WIS- TEN we dat er ter plekke geen verbod was. Vandaar dat we in ons vorig nummer beleefd ver- zochten de vrij brede wagens Officleel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 elders te plaatsen. Verder was het ons bekend dat - behoudens enkele lichte aanrijdingen op die weg - er niets van belang is gebeurd. We vragen ons echter wel af of een plaats pas gevaarlijk is wan- neer er ernstige ongelukken heb ben plaatsgevonden. WIJ zouden die trachten te voorkomen Zoals uit bovenstaande blijkt, kunnen wij aan deze kwestie ver der niets meer doen. Omdat wij van diverse inwoners klachten ontvingen, zijn wij vorig maal in onze schrijfmachine geklommen en ook omdat wij zelf het gevaar van de situatie daar niet onderkennen. Dat de politie het er niet mee eens is, is in onze ogen wel raad- selachtig maar moeten we de zaak maar even verder afwachten. Aanvankelijk wilden we er zelfs niet eens meer op terugkomen, doch een vraag welke wij hierover ontvingen noodzaakte ons hier een pasklaar antwoord te geven. We weten maar al te goed dat de chauffeurs van de yrachtwagens ook ergens hun wagen kwijt moe ten en we hebben in Schiedam nu eenmaal geen verordening - zoals sinds januari in Rotterdam - der- gelijke grote auto's uit de woon- kern te weren. We weten ook dat er - zoals reeds boven vermeld is - van overtredingen geen sprake is. Vooral wanneer er vlak in de fouurt parkeerruimte voldoende aanwezig is, houdt dit naar onze mening niet in dat je er maar niets aan moet doen. Maar ja, ,,met het wetboek in de hand, parkeer je je auto door het ganse land". J.v.S. Enkele weken geleden deden wij melding van het verzoek vande Wijkvereniging om - naar aanlei- ding van klachten van Kethel-be- woners - een postzegelautomaat in het dorp Kethel te plaatsen. Dit omdat de dichtstbijzijnde auto- maat (in Tuindorp) wat ver weg was. Inmiddels is ons via een schrijven van het Postkantoor Schiedam duidelijk geworden, dat de klach ten van de bewoners niet geheel juist waren. Want sinds 23 mei 1973 is er zo'n automaat aanwezig en wel riaast de brievenbus in de Kerklaan. Dit was ons (en blijkbaar de rnees- te bewoners) niet bekend en wij hopen dat door middel van deze publicatie hieraan nu wat meer bekendheid is gegeven. J.v.S. de bank voor iedereen tot ihet bijwonen van de Algemene Ledenvergadering van de Wijkver. „Groenoord" e.o. op woensdag 27 febr. a.s. in Boerderij „Landvreugd". Bekendmaking verkiezing nieuw 'Hoofdbestuur, J a ar- verslag en gelegenheid tot het stellen van vragen. Aanvang 20.00 uur. Naar wij vernamen blijft de Heer H. Roelfsema, na afseheid als bur- gemeester van Schiedam, toch al- hier woonachtig. En nog wel als inwoner van Schiedam-Noord aan de Zwaluwlaan. Wij vinden het zeer prettig dat hij in onze wijk zal wonen en zoveel moeite doet om de „Noorder Ak koorden" niet te missen. 0 0 0 0 Zaterdag 23 FEBRUARI komt U natuurlijk ook weer naar Boerderij „Landvreugd" om met z'n alien het traditioneel geworden carnaval (boven de grote rivieren) te vieren. Er zal gedeind en gehost kunnen worden op muziek ver- tolkt door leden van wijkvereniging Groenoord. Denkt U nog alle tijd te hebben om te beslissen of U wel of niet zult gaan? Waarschijnlijk vist U dan achter het net. De ervaring heeft geleerd dat de kaarten (we hebben er maar 175) snel zijn uitverkocht. Haast U II kunt kaarten a f 4.00 per stuk krijgen bij: Mevr. A. Haan, Jozef Oreliosingel 99; Hr. J. v. d. Slot, Dirk Schaferplein 90. Op 23 februari kunt U in de Boerderij terecht vanaf half 9, terwijl de muziek om 9.00 uur de eerste tonen zal spelen en hiermee door zal gaan tot in de kleine uurtjes. Tot ziens op 23 februari De Sooskommissie. Schiedam Kethe! Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groeneloan 52 - Telef. 26 21 60 uw Binnen het kabinet Den Uyl is nogal wat verwarring ontstaan over de aanmaak van bepaalde postzegels. Dit muntte uit tot een complete postzegel-ruzie. De ministers uit het progressieve kamp wilden een nieuwe postze- gel, die de aandacht moest vesti- gen op gezinsplanning, terwijl de confessionelen een speciale NATO-zegel wensten. Uiteindelijk is er een prima op- lossing gevonden; de twee ge- noemde postzegels komen er nu geen van beiden. Zoals bekend zal zijn zat Kethel- Noord sinds de nieuwe dienstrege- ling van de RET (vorig jaar okto- ber) zonder openbaar vervoer. Dankzij een groot aantal protes- ten is hier nu verandering in ge- komen. Vanaf 16 februari a.s. zal de RET met buslijn 53 drie maal per dag een rit naar het noorden van Ke thel uitvoeren. Deze ritten vinden plaats vanaf de Lindeijerstraat op werkdagen om 9.28, 19.33 en 22.33 uur, op zaterdagen op 9.38, 19.33 en 22.33 uur en op zondagen om 9.33 uur, 19.33 en 22.33 uur. Deze ritten zijn gratis. Voor 0.25 per persoon brengen om 12.10 uur, 13.10 en 16.20 uur bovendien taxi's inwoners van Kethel-Noord weg. Vanzelfsprekend kan men dus ook in omgekeerde rich ting (enkele minuten later dan de opgegeven tijden) van dit vervoer gebruik maken. Hoewel een en ander nog van be- perkte omvang is, zijn de bewo ners van Kethel-Noord toch uit hun isolement verlost en kan men 6 maal per dag van de nu ter be- schikking staande diensten ge bruik maken. Zoals in de „Noorder Akkoorden" indertijd vermeld is, verzocht de wijkvereniging de gemeente en kele borden te plaatsen in de van Beinumlaan omdat daar herhaal- delijk overstekende eenden wer- den aangereden We hebben goed nieuws voor de initiatiefnemers, de leerlingen van de Mgr. Bekkersschool; de borden komen er. Een dezer dagen ont vingen wij van Gemeentewerken bericht dat deze borden (met daarop de beeltenis van eenden) in aanmaak zijn en dat twee daar- van in de omgeving van de J. Ore liosingel zullen worden geplaatst. Leuk dat de gemeente ons verzoek heeft ingewilligd en zo snel de zaken heeft aangepakt. Wij - en wellicht ook de eenden - zijn er dankbaar voor. J.v. S.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1