DE GELEGENHEID voor meubelen PARKWtG 201 SCHIEDAM OPHEFFING DAMESKAPSALON Met vleugels, Soms KENNISGEVING VAN Bij deze delen wij onze geachte clientele mede dat na zaterdag 2 maart onze dameskapsalon aan de Schiedamseweg 41a te Kethel opgeheven zal worden. Wij danken hen langs deze weg voor het genoten vertrouwen en zouden het op prijs stellen U in de toekomst in onze salon aan de Aleidastraat 56b te mogen ontvangen. Voor eventuele afspraken kunt U ons daar bellen onder nummer 26 76 88. Hoogachtend, Fa. R. Zalm. Grijp de kans! Vloot van het Zeelcadettenkorps komt weer op^peil D.D.H. 'Groenoord' ANWB Autorijschool Groenoord Adm. kanf. GROENOORD GEK OP WORTELS? PLANT EEN BOOM 65 67 00 Gevonden voorwerpen Gereed staan en afwachten. Deze begrippen lijken statisch te zijn, staan en waehten, maar bij nadere beschouwing blijken deze woorden tooh te getuigen van een dynamische spanning, Gereed-staan, af wachten, wil toch zeggen, spanningsvol letten op de tekenen der tijden en afwachten tot de kans komt bij te springen als de gelegenheid zich voordoet. Veel hangt af in het leven van ons mensen, van dat ene moment, van die ene gelegenheid, Als zich die kans voordoet, als dia gelegenheid er is, waarop we gewacht hebben en waarvoor we gereed stonden, dan moeten we die grijpen. Zo niet, dan is het voorbij, dan is er weer een verspeelde kans, een onbenutte mogelijkheid. Een kunstenaar maakte eens een marmeren beeld, een vroUwen- gestalte, met vleugels aan schou- ders en voeten. Hij noemde dit beeld „de gelegenheid". Dit is nu precies wat wij willen uitdruk- ken. De gelegenheid is vluchtig, als wij haar laten voorbij-gaan is zij voorbij dan komt er later wel weer een andere gelegenheid, maar, het is maar de vraag, of die dan door ons wordt geaccep- teerd. De gelegenheid heeft vleu gels, zoals dat beeld. Wij moeten gereed staan, en waehten, zodat, wanneer de gelegenheid zich voor doet, wij paraat zijn. Bereid zijn en durven. Daarop wacht een gelegenheid. Zijn wij niet bereid, of hebben wij geen durf, dan is er weer een gemiste kans. Bij de zovelen. Als wij te veel kansen laten glippen en de gelegenheid steeds maar weer de kans geven van ons weg te vlie- gen, dan worden wij zelf vleugel- lam. Soms kunnen wij in het leven van alle dag, iets bereiken, iets dat de moeite waard is, vooral voor an- deren. Soms kunnen wij in onze omgeving iets doen, iets goeds. Soms is er een beweging, een aktie, een vereniging (de wijk- vereniging, bijvoorbeeld) die ons benadert, waarbij wij ons kunnen aansluiten, en die ons kan mee- nemen en ons kan onttrekken aan onze eigen kleine belangen. Of ook, er is een mens, die ons nodig heeft, een hand, die wil worden gegrepen, een vreemde op onze weg, die moet worden geholpen. Er zijn alzo gelegen- heden te over, maar wat doen we er mee. Wie al deze kansen over- laat aan anderen, blijft zelf een- zaam, en teleurgesteld staan aan de kant van de weg. Zij immers stonden niet gereed, zij wachtten niet op de gelegenheid, die hen wenkte. Vindt wellicht veel eenzaamheid, waar men tegenover zo veel over spreekt, niet zijn oorzaak in het laten liggen van geboden kansen? Er zijn er ook, en in onze tijd heel veel, die niet kunnen wach- Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, S 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam, - Telefoon 70 10 65. ten. Men wil alles wat voor ogen is, grijpen en hebben. Ook dat laat de mens koud en eenzaam. Want de vervulling van een wens, de bevrediging van een begeerte, het hebben van een of ander object, dit alles tesamen geeft nog geen geluk, geeft niet altijd voldoening, integendeel, het stre- ven naar hebben, het grijpen van dichtbij is, doet de behoefte ont- staan naar meer, naar steeds meer. Dat geeft onrust, dat geeft onvoldaanheid, maakt ongelukkig. Gereed staan en waehten actief en vol spanning. Waehten op werk dat ons bevredigt, op vriendschap en liefde die levens- lang ons vergezellen, op een groep en taak, waarin wij onze idealen kunnen ontplooien. Want, wie niet kan of wil waehten op DE gelegenheid, zal genoegen moeten nemen met surrogaat, terwijl dan het levensvervullende hem of haar voorbij gaat. Nu is het ook weer niet zo dat het altijd om hoogdravende dingen behoeft te gaan, meestal ligt de kans dichtbij ons, is het geluk in ons en dichtbij te vinden, wenkt de gelegenheid in onze buurt, in onze wijk, in het flat waar wij wonen. Ook, ja ook, in de wijk, wij schreven het reeds. Door middel van Noorder Ak- koorden wordt telkenmale een beroep op U gedaan U aan te sluiten bij een groep mensen, die met elkander iets goeds van de wijk, of wijken, willen maken. Misschien is dit, heel in het klein, zulk een gelegenheid, die vraagt aangegrepen te worden. Alle grote dingen moeten immers in het klein beginnen. Grijp toch de kans, stel U dispo- nibel, sluit U aan. Gereed staanen waehten geef de gelegenheid niet de kans, haar vleugels uit te slaan en te ontvluchten. Het geeft veel meer voldoening de kansen te grijpen, dan een geboden gelegenheid nut- teloos te laten voorbij gaan. Klein begonnen is al heel veel gewonnen. Hier, in Schiedam-Noord, liggen voorlopig Uw kansen. capk. De vloot van het Schiedamse Zee- kadettenkorps komt weer lang- zaam op peil. De afgelopen twee jaar moest het korps 2 sloepen af- keuren wegens ondeuglijkheid. Toen vorig jaar na een inzeiltocht de laatste grote sloep het bijna niet lukte de overzijde van de Maas te halen, moest zij direkt weer de wal op en werd besloten haar definit'ief af te keuren. In november kon het Korps een aluminium sloep van 7.80 m. aan- kopen. Geheel kompleet met luehtkasten was dit een ware aan- winst voor het korps. Voor deze sloep is een zeiltuig aanwezig. Zij zal getuigd worden met 2 grootzeilen en een fok. Het grote probleem is nu alleen nog maar het bevestigen van een zeil- keil onder deze sloep. Half januari kreeg het korps van de Ned. Lloyd een houten sloep cadeau. Ook deze was geheel kom pleet en werd door de kadetten zelf opgehaald. Ook dit sloepje zal worden om- gebouwd tot zeilsloep. Met deze Een nieuwe Honkbalvereniging Sinds enige maanden bestaat er in Groenoord een nieuwe honkbal vereniging, die ontstaan is uit de honkbalafdelingen van de sport- vereniging D.H.S. en D.R.Z. De nieuwe vereniging beschikt voor het komende seizoen over een origineel honkbaiv en wil juist daarom zoveel mogelijk men- sen betrekken bij de nonkoai- sport. Velen van U zullen een dezer dagen een folder in de bus krijgen (of juist ontvangen heb ben) over de honkbalsport en over de nieuwe honkbalvereniging in het bijzonder. Wij hopen dat deze folder U en- thousiast zal maken voor de honk balsport. Voor een nadere kennis- making met deze sport kunt U als junior altijd iedere maandagavond terecht in de Jan Ligthartschool in de van Ostadestraat (vanaf 18.30 uur) en als senior in de Gym-aal aan de Dr. Kuyperlaan (eveneens vanaf 18.30 uur). Nadere inlichtingen worden gaar- ne verstrekt door de Heer K. L. C. van Veen, telefoon 71 09 73. (ingezonden mededeling). Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. twee sloepen erbij is de vloot weer aardig op sterkte en bestaat mo- menteel uit: 2 kleine gelijkwaar- dige houten sloepen, 1 grote hou ten zeilsloep, l grote aluminium zeilsloep, 1 stalen zeilvlet, 1 poly ester roeisloep en de motorboot „Krukas". De grote opknapbeurt die het schip de Jan van Gelder ondergaat nadert haar voltooiing. De streef- datum is half april. Direkt daarna zullen de kadetten de sloepen voor het zeilseizoen klaarmaken. Het ligt in de bedoeling van het kader om dit jaar extra aandacht te be- steden aan de opleiding zeilen, terwijl roeien daarbij niet ver- geten zal worden. Jongens in de leeftijd van 12% jaar en ouder, die interesse heb ben in dit zeilende zeekadetten- korps kunnen inlichtingen inwin- nen na 18.00 uur onder de tele- foonnummers: 26 30 01 en 71 03 49 of aan boord van de ex-mijnen- eger „Jan van Gelder", te berei ken via de hoofdpoort van de I.H.C.-Gusto, Maasdijk 5, op de zaterdagmiddagen vanaf 14.00 uur VOOR VERZORGING van: BELASTINGAANGIFTEN indienen BEZWAARSCHRIFTEN ALLE BOEKHOUDINGEN B.T.W. aangiften LOON adminisfrafies BALANSEN Barf Verhalienplein 102 Telefoon 70 06 47 GIRO BOOMPLANTAKTIE Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politic te Schiedam, dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: portemonnee met inhoud; 1 duim- stok; pak inhoud nieuwe gummi- laarzen. Te bevragen bij de vinders: een paar steunzooltjes, Punt, Dirk Schaefferplein 26; 1 paar grijze herenhandschoenen, Stouthandel, Lange Haven 84; witte verpleeg- sterschort, Van Ipenburg, Fabri- plein 14a; bonthoedje, Groenhorst, Verdistraat 37; 1 paar zwarte da- mes-handschoenen, Kant. AZVS, Tuinlaan 90, voor 15.00 uur); bruine heren handschoenen (L), Van Hel, Schiedamseweg 181; goudkl. schakelarmband, Mevrouw Lucassen, Stadskantoor toest. 383; 1 bankbiljes, Kenson, Lindenl. 2; 1 dameshorloge, S. van Driel, A. van Heelsstraat 6, Maassluis, tel. 01899- 12387; 1 grove schakelarm band, Van Nus, Bart Verhallenpl. 150, tel. 71 02 38; 1 bankbiljet, de Regt, Havendijk 349, tel. 26 35 02; goudkleurig halskettinkje, C. Wol- beek, J. Oreliosingel 237; porte monnee met inh., Sporthal „Mar- griet"; zwart knipprtemonnee met 1 sleutel, Vermaat, Halleystr. 28a; zwarte portemonnee met rits, met inh.. Van Meurs, Dr. Wibautpl. 2; paraplu, M. van Beek, Filips van Bourgondie straat 9; portemonnee met inh., Sati Bayram, Warande 65 br. knipportemonnee met inhoud, Admiraal, De Meesterstraat 8; bril in zwart etui, Mevr. Groenewegen P. J. Troelstralaan 34a; sleutelring met 4 sleutels, Pronk, Brigantijn- straat 41a, Rotterdam, tel. 155583; Ierse Setter, Castelein, Hargpl. 86 tel. 70 52 95 na 18.00 uur. Te bevragen bij het Dierentehuis, Sint Anna Zusterstr. 45 te Schie dam: jonge hond, soort Dalmatier (wit met zwarte vlekken); bruine boxer, reu, 1 jaar, (E. Boerma).

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3