J 0] IS Gezondheidszorg Kethel - Groenoord g van de bestuurstafel saluut aan de penningmeester verhuizingen pijnstiller wordt te duur betaald vragen staat vrij Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uur v.m.: Kursussen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. 1 Redaktie; Meeuwensingel 74, telefoon 70 28 54. o o V T3 1- O o Wanneer men als leek op een ver- gadering van het dagelijks be- stuur, waarop medische adviseurs en wijkverpleegkundigen aanwe- zig zijn, een verhandeling hoort over PKU dan denk je in eerste instantie aan een nieuw rnerk bromfiets of iets dergelijks. Maar spoedig kom je tot de ontdekking, dat het een bloedproeftest voor pasgeborenen is. Juist op die vergaderingen met deskundigen worden de bestuurs- leden geinformeerd over derge- lijke belangrijke zaken. U zult on- getwijfeld hierover in de volgende Noorder Akkoorden op deskundige wijze worden ingelicht, want wij houden ons in „Van de Bestuurs tafel" verre van medische aange- legenheden. Toen ik deze week het bordje met de naam van onze vereniging van het oude wijkgebouw aan de Schiedamseweg schroefde dacht ik nog even terug aan kort na de 2e wereldoorlog toen het voor ons nieuwe gebouw in gebruik werd genomen. De aankoop werd des- tijds bekostigd door een financiele gift, tombola's en een bepaald zuinig beheer. Het was destijds het eerste wijkgebouw en we wa- ren wat trots. Die tijd is voorbij. Er worden andere eisen gesteld en U vindt het wel goed, dat het bestuur met z'n tijd meegaat. Vandaar voor de nieuwe wijken een doelmatig ingericht gebouw, waarop we ook weer trots kunnen zijn. Allerlei andere, niet onbelangrijke zaken, wil ik U besparen. Alleen dit: de penningmeester van de ledenadministratie is niet ontevre- den over de aanmelding van nieu we leden. Het aanmeldingsformu- lier op deze pagina wordt meer en meer ontdekt, en ook gebruikt. Want het „zien" is niet voldoende. INVULLEN en OPZENDEN, dat is ihet werk. Voor LEDEN de tip: LEDEN werft LEDEN. seer. Op de laatst gehouden Algemene Ledenvergadering werd onder voorbehoud van de goedkeuring door de accountantsdienst, onze penningmeester, de Heer Ooms gedechargeerd. Deze goedkeuring is dezer dagen afgekomen en wij willen gaarne op deze plaats de Heer Ooms hartelijk dankzeggen voor het beheer over 1972. De telling in debet en credit sloot met een bedrag van (schrik niet) f 112.914.04 met een voordelig saldo van f 5.527.43. Het kapitaal, dat in de loop der jaren is ge- vormd, zal voor een deel gebruikt kunnen worden voor de stichting van het nieuwe wijkgebouw, waarover wij U reeds eerder in het kort iets meldden. Men moet voor de stichting van een nieuw gebouw wel een lange adem heb- ben, maar de project-commissie en het bestuur hebberi nu goede moed, dat deze ingewikkelde zaak zijn beslag krijgt. Nog even doorzetten. Op het secretariaat en bij de pen ningmeester van de Ledenadmini stratie, dhr. Th. van Deurzen (nieuw adres; Chopinplein 120, Schiedam-Groenoord) komen re- gelmatig berichten van verhuizing binnen. Toch blijkt telkens weer, dat niet alle leden, die naar elders of zelfs binnen Schiedam verhui- zen dit bericht doorgeven. Bovendien, en dat is ook belang- rijk, dienen leden met zuigelingen en kleuters hun vertrek op te geven aan de wijkverpleegster, zodat deze de betreffende zuige lingen- of kleuterkaart mee kan geven voor het nieuwe bureau, waar de zuigeling- of kleuter zal worden gecontroleerd. Nazending kost tijd en geld. De leden wordt verzocht van het bovenstaande goede nota te ne- men. Het vergemakkelijkt de ad- ministratie. Een hoofdpijn verdrijven hoeft aanzienlijk minder te kosten dan wat de consument er nu voor be- taalt. Voor diverse merken pijn stillers van naam bestaan minder bekende, maar geheel gelijkwaar- dige en veel goedkopere vervan- gers. Dit meldt 'Koopkraeht', maand- blad van het Konsumenten Kon- takt in het novembernummer. Koopkraeht komt tot deze con- clusie na een prijsvergelijkend onderzoek van de vele tientallen merken en soorten pijnstillers, die in Nederland op de markt worden gebracht. De farmaceutische industrie ver- dient goed geld aan de onrwetend- heid van de lijdende klant, zo meent Koopkraeht. Want de mees- te consumenten weten doodeen- voudig niet, dat er voor dure mid- deltjes tegen ihoofdpijn, kiespijn, verkoudheid, griep en andere on- gemakken goedkopere alternatie- ven bij de apotheek te verkrijgen zijn. Een paar voorbeelden: voor 20 ta- bletten Hedex moet 3,17 worden neergeteld en voor 20 Panadol- tabletten 3,05. Wie bij de apo theek naar paracetamol vraagt, krijgt echter exact hetzelfde. Voor 20 tabletten paracetamol be- hoeft sleohts 0,90 te worden be taald, meer dan drie keer zo wei- nig voor een merkloze pijnstiller die in geen enkel opzicht versehilt van de twee bekende merken. Ook het populaire Aspirine van Bayer heeft een volstrekt iden- tieke vervanger; acetosal. Ook hier is alleen sprake van verschil in prijs: Aspirine kost in een doosje van 20 stuks f 1,50 en ace tosal in dezelfde hoeveelheid maar f 0,45. Zo bestaan er nog vele, net zo goed werkende, maar goedkopere en naamloze vervangers van goed in de handel liggende pijnstillers. T^lleen de medewerkers van de ziekenfondsen (artsen en apothe- kers) worden door de Arnhem- sche Prijzen Voorlichting over deze prijsverschillen geinformeerd Deze ziekenfondsmedewerkers krijgen - terecht - het advies hun patienten de goedkopere vervan gers voor te schrijven. Maar de consument, die niet voor elke pijn of griep naar de dokter gaat, mag niet weten wat op farmaceutisch gebied goed en goedkoop voor hem is. Koopkraeht vindt dit - mede in het kader van het streven naar inperking van de kosten in de ge- zondheidszorg - een hoogst merk- waardige situatie. Overigens brengt Koopkraeht prijsvergelijking van de merken pijnstillers opzienbare verschil- len aan het licht: verschillen die op kunnen lopen tot 800 percent. En dat voor produkten die alleen op secundair vlak (bijverschijn- selen) in kwaliteit kunnen ver schillen. Voelt U misschien behoefte enkele kanttekeningen bij onze rubriek- jes te plaatsen, of branden bepaal- de vragen U op de lippen? Uw reakties, positieve en nega- tieve, wachten wij graag in op ons redaktieadres. Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. Wagenaar-Walta Zr. Smink-van Kasteel Zr Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 03 59 telefoon 70 57 74 telefoon 70 90 90 telefoon 70 53 53 telefoon 71 05 27 16/17 februari telefoon 70 57 74 23/24 februari telefoon 70 90 90 Dietiste (op medisoh advies), in „De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, (Wit-Gele en Groene kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Opgave van of informaties over lidmaatschap Ik wens A lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 18,—. meerdere informaties over lidmaatschap. Naam: Adres: teL:

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 5