„Voor Uw broodnodige rust" Instuif 'Landvreugd' Xngezonden CKlcinc akkoordjes P. A. v. d. K R U I T Welvaart en rust 16 februari 23 februari 2 maart 9 maart FILM CARNAVAL KOPSTUKKEN KNUTSELEN 16 maart FILM 23 maart SCHILDEREN 30 maart FINALE (met hopelijk een verrassing) Broodnodig e Van verschillende kanten is reeds meerdere malen kritiek geleverd op de STER-reklame, welke iedere avond, voor en na het nieuws, onze huiskamers binnenkomt. Door Wim Kan is op navolgbare wijze de draak gestoken met de vaak stupide manier van reklame-maken. Het is vanzelfsprekend dat niemand iets tegen het maken van reklame kan hebben, mits deze op verantwoorde wijze tot ons komt. Maar zoals het vaak op de T.V. gebeurt is het een lachwekkende vertoning. Heus, de "huisvrouwen weten zelf wel wat goed is, en zij zijn ook niet zo bnoordeelkundig als in de spots wordt voorgesteld. Als wij denken aan dat verknipte truitje, of aan dat sop, dat veel langer mee gaat, aan die fletse kieuren die een seconde later weer helder zijn, dan moet men daarmede onze vrouwen van vandaag niet zien te vangen. We begrijpen best dat iedere fabrikant zijn produkt als het beste wil aanbevelen. IJskoud de zachtsteof witter dan wit, de praktijk en de prijs zal het wel leren. Het is ook be- grijpelijk dat men in een con- sumptie-maatschappij als de onze al het mogelijke doet om de meest onnodige dingen toch maar aan te praten. Hoe meer wij kopen hoe beter het voor hen is, die de waren aanprijzen. Maar hebben wij al niet te veel? Hebben wij alien met elkaar al niet zo veel geproduceerd en ge- consumeerd dat het nodig zou zijn daaraan een halt toe te roepcn, teneinde ons te gaan beperken tot het meest nodige en het uiterst noodzakelijke. Want is dat ook niet het doel van de reklame dat men ons wil aanpraten dat dit of dat noodzakelijk is, terwijl wij er heel goed buiten kunnen. Bovendien weten wij reeds lang dat wij zuiniger moeten omsprin- gen met grondstoffen en energie. Hoe meer wij echter verbruiken, hoe meer de industrie moet leve- ren, des te groter de vervuiling van lucht en water. Bovendien, wordt het zo langzamerhand geen tijd dat wij eens iets, of meer, van onze eigen welvaart afstaan, aan hen, die weinig of niets hebben, zelfs geen voedsel. Nu het woord „welvaart" is ge- vallen moeten wij daarop nader ingaan, ook ten aanzien van een reklame-spot op de T.V. Herkent U dit gezegde? (hier volgt een naam) voor Uw broodnodige rust". Ja, beste mensen, ondanks onze welvaart hebben wij allerlei kal- merende middelen nodig. Valium, librium enz. enz. beheersen deze welvaartstij d. De farmaceutische industrie kan het niet aangeleverd krijgen. Slaapmiddelen, kalme- ringsmiddelen, peppillen en noem maar op, zijn nodig om de mensen in bedwang te houden. Doch hoe meer men slikt, des te meer heeft men nodig wil het gewenste resul- taat bereikt worden. Bovendien neemt men met deze middelen de kwaal niet weg. Deze blijft levens- groot aanwezig. Zo lang de welvaart ons blijft overheersen en aan het geestelijk welzijn niet de plaats wordt inge- ruimd die dat welzijn toekomt zullen wij moeten blijven luiste- ren naar de stem van de kalme- rings-industrie: voor uw broodnodige rust omdat die industrie weet dat de omzetten steeds blijven groeien. Zijn we onrustig, zijn we gejaagd, zijn we nerveus, liggen wij met onszelf overhoop, of zitten wij met onszelf in de knoop geen VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is het voordellgst en meest vertrouwde adres toch allijd Voornsestraat 26 SCHIEDAM - Tel. 2644 32 v/h G. J. J. PONj£ Delflandsestr. 250 Schiedam Tel. 704014 nood neem een tablet, neem een slok van Mhet is voor Uw broodnodige rust. Er zijn talrijke mensen die niet meer kunnen leven zonder die kalmerende middelen. Onlangs las ik in een krantje dat er mensen zijn die in een jaar zo'n 1600 a 1700 tabletten slikken. Is het won der dat vele mensen in de zieken- huizen moeten worden opgeno- men wegens medicijn-vergiftiging Het is hier verder niet de plaats nader op dit probleem in te gaan, wij wilden slechts even aantippen in hoe grote mate de behoefte, of moeten we zeggen, verslaving aan slaap- en kalmeringsmilleden is voort geschreden, judst in onze zo verheerlijkte welvaartsstaat. Bij het schrijven van dit stukje en het nadenken over dit onderha- vige probleem, dacht ik, dat het toch niet zo onlogisch is dat de reclame voor de broodnodige rust Een zeer dankbaar publiek had Hans Borghardt zaterdag 2 februari j.l. aan de 250 kinderen die naar „De Rank" gekomen waren. Met het giootste gemak heeft hij ze ea. \y2 uur bezig gehouden met: zang, kwissen en vooral niet te vergeten dat spannpnde poppenkast- verhaai van Jan Kiaossen en Katrijn met Linke Jopie. „De Rank" heeft werkelijk op zijn grondvesten staan schudden Nu we alweer aardig door het Instuii'-seizoen heen raken zijn we toe aan de laatste programma-indeling voor de komende 7 weken. Jongens en meisjes wij verwachten jullie weer om 10.00 uur in de Boerderij. Tot ziens Medewerkers Instuif. X wordt opgenomen in de lange lijst van artikelen, welke ons worden aangepraat, en welke wij ook zo nodig moeten hebben Maar maakt het hebben van al deze dingen, zoals auto, koel- kast, wasmachine, vaatwasmachi- ne, electrische koffiemolen, electr. koffiezet-machine. electr. citrus- pers, electr. mixers, snij -machines tweede auto, caravan, tweede huis en ga zo nog maar een poosje door ons nu werkelijk blij? En gelukkig? Ondanks al deze dingen grijpen de mensen naar middelen voor verkrijging van broodnodige rust. Hieruit blijkt maar weer, en heel duidelijk, dat het geluk niet aan de buitenkant zit, en niet afhan- kelijk is, van al die verworvenhe- den die de industrie ons biedt, maar dat het geluk, en de brood nodige rust slechts wonen binnen in ons, in ons hart, en dat deze gevoelens niet gebonden zijn aan het werkwoord „hebben" maar te maken hebben hoe wij innerlijk „zijn". In geen enkele taal treft men zo- veel omschrijvingen aan met het woord brood, als in onze eigen nederlandse taal. Men zegt ook, dat men nergens elders zoveel broodjes-winkels vindt als in ons land. Wij laten (vervolg op pagina 11) GLASCONTAINER WINKELCENTRUM DE KETEL' In de Noorder Akkoorden van 12 december '73 plaatste ik een inge- zonden stuk o.a. betr. de schaarse verlichting bij de Blauwe Brug en de toegang tot de Smetanalaan di rect vanaf het winkelcentr. De Ketel. Proficiat gemeente Schie dam dat U een prima verlichting aanbracht bij de Blauwe Brug (ja, liefst 5 lantaarnpalen) alleen wachten we nu nog op de verlich ting bij de ingang van de Smeta nalaan waarop een hinderlijke wijze nog steeds 2 vraehtwagens worden geparkeerd van expeditie v. d.Most en van een drukkerij, welke zeer slecht zichtbaar zijn als men de Smetanalaan uitrijdt via bovengenoemde richting. De Glascontainer bij het winkel- centrum 'De Ketel' wordt niet op tijd geleegd zodat kinderen er makkelijk glaswerk uit kunnen ha] en en uiteraard kapot gooien op het trottoir en op de parkeer- plaats van het Sibeliusplein. Door de zeer vele glasscherven (tot me ters van de container) lijkt mij dit voor spelende of passerende kinderen zeer gevaarlijk om het over geparkeerde auto's maar niet te hebben. Is daar niets aan te doen A. v. B. Ol T3 o o VI 01 T3 VI o o Tarief: Iedser woord of leesteken a 10 ot. Brieven onder nummer 1 gulden extra. Lndien niet vooraf betaald, incassokosten 1,50. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen worden opgegeven bij Fa. J. Hipke - P. Pons - „De Favoriet" F. J. Blderhorst - Slijterij - Wijnhandel „Chandon". Kleine akkoordjes minimaal 1.— De Spaarbank anno 1820 vooir strikte geheimhou- ding en snelle efficiente bediening. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze op- geven bij: Slijterij-Wijnh. 'Chandon', Schied.weg 41c. Bij de Spaarbank anno 1820 al Uw verzekeringen tegen lage premies. Opgave nieuwe leden Wijkvereniging Groenoord tel. 7010 65 of Postbus 410. Kosten sltchts f 1.50 p. mnd. De Spaarbank anno 1820 voor Uw reisverzekering en vreemde valuta. Pedicure - Manicure Schoonheidsspecialiste Mej. M. Maliepaard, tel. 70 24 10. Bachplein 444, Schiedam - Groenoord. Frisse lucht te koop. Stort een willekeurig bedrag op giro 65 67 00 t.n.v. Boom- plantaktie Schiedam-Nrd. U kunt tevens een plaats vragen en de soort boom. Help mee Schiedam-Noord leefbaar te maken door lid te worden van de Wijkver. Postbus 410, Schiedam. Bij de Spaarbank anno 1820 6i/2% rente voorl jaar vast 71/2% rente voor 2 jaar vast 8% rente voor 3 jaar vast zelfs 9% rente voor 4 jaar vast. Aardige ATTENTIE bij al- le bij ons bestelde geboor- te-, verlovings-, huwe- lijks- en visitekaarten. Verkoop dagelijks van 9.00 - 21.00 uur. Drukkerij ,De MAGNEET' Rotterdamsedijk 279 - 281 Schiedam - Telef. 26 86 66 TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze op- geven bij: F. J. Elderhorst, De Spaarbank anno 1820 voor de Zilvervloot, het spaarplan voor de jeugd, met 10% premie en 7% rente. De Spaarbank anno 1820 UW REISBUREAU. Gediplomeerd Coupeuse. Voor veranderen van da- meskleding. Korter maken naden innemen, ritssluitin- gen inzetten enz. Mevrouw van Dongen, Bart Verhallenplein 28 telefoon 71 07 06. Heeft U ideeen om de leefbaarheid in Schiedam- Noord te verbeteren. Stuur ze naar de Wijkvereniging. Postbus 410 - Schiedam. Zij worden graag voor U uitgewerkt. Bij de Spaarbank anno 1820 is Uw bankbiljet van 1.000,— na 60 maan- den 1.500,— waard. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze op- geven bij„De Favoriet", Winkelcentr. „De Ketel". Voor slechts 10 cent per woord zetten wij uw ad- vertentie voor koop of ver koop en komt deze adver- tentie onder de ogen van haast 20.000 mensen. Is dat te duur? Probeer het eens, succes verzekerd. Bij de Spaarbank anno 1820 Ideaalspaarrekeningen met 5%% rente. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze op- geven bij: HIPKE Winkelcentr. „De Ketel". Losse centen zijn lastig en haast niets meer waard. De oentenaktie heeft ze graag en weet er wel weg mee. Voor bejaarden, invaliden, allecn- staanden, zieken, enz. enz Bel. 7010 65 en ze worden even gehaald.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9