Nog 1600 woningen in Schiedam-Noord Rabobank Q voorAL BANKZAKEN 27 februari 1974 6e jaargang no. 150 voorheen .GROENOORD-AKKOORDEN' Niet allemaal tegelijk. Betere woningen. Automobielbedrijf PETER ST0LKER B.V. SiHCA CHRYSLER SCARE AM! Veel laagbouw. Inspraak. Meer groen. Gewijzigde Openingstijden Kinderboerderij Beatrixpark Brievenbus in Woudhoek Gemeente gaat straten opknap- beurt geven Vrachtauto's moeten verdwijnen Nummer YookIitA kkoorik'n Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N, en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Tijdens een vergadering van de commissie Stadsontwikkeling op 18 februari j.l. deelde Wethouder Bolmers mede, dat in Schiedam-Noord niet meer dan 1600 woningen zullen worden bijgebouwd. Geen hoge flats meer. De bouw van deze woningen zul len over een groot aantal jaren worden uitgesmeerd en voorlopig beslist niet verder gaan dan het opgespoten gebied ten Westen en Oosten van Kethel. De noodzaak om verder dan deze ,,zandgrens" te gaan ontbreekt volgens de wet houder. In verband met de achteruitgang van het bevolkingsaantal van Schiedam is dit natuurlijk een vrij logische gedachtengang. We zijn al een heel tijdje onder de 80.000 grens en het ziet er o.i. niet naar uit dat de ..uittocht" is stop- gezet. Volgens de wethouder stijgt de vraag naar woningen van goede kwaliteit en zal met de bouw daar v-an terdege rekening worden ge- houden. Wei, we juichen dat toe, want naar onze mening moet dat ook een van de redenen zijn waarom zoveel mensen naar elders ver- huizen. Er wordt veel gepraat over ge- luidshinder en over het algemeen wordt dan gedacht aan het lawaai van verkeer of van vliegtuigen. Het streven hier iets tegen te on- dernemen is bijzonder lofwaardig, maar in zeer veel flats bestaat de geluidshinder in grote mate uit het geluid dat buren produceren. We denken nu niet aan de electro- nische apparatuur waarmede men zich denkt te moeten omgeven, dat is een zaak van de bewoners zelf. We denken meer aan de flats (b.v. die op het Bachplein en Beet hoven plein) waar men zonder veel moeite gesprekken van buren kan waarnemen, en die te wijten zijn aan gebrekkige bouw Wanneer de wethouder met „goe- Officleel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 de" woningen die bedoelt waar men ook aandacht aan de „bin- nenisolatie" besteed is hij een heel stuk in onze achting gestegen. Het plan is dat de nog te bouwen 1600 woningen voor een groot ge- deelte uit laagbouw zal bestaan. Ook dat is een prettige bijzonder- heid, want het staat al jarenlang zonneklaar vast, dat lage huizen in trek zijn en de mensen van hoge flats hun bekomst hebben. Het is een ontwikkeling die met succes reeds langere tijd geleden in Holy (Vlaardingen) is toegepast. Bij het ontwikkelen van het nieu- we woongebied zullen de nieuwe bewoners hun wensen kunnen ui- ten en inspraak" hebben. Hiertoe zullen enkele vertegenwoordigers van de bevolking in een team zitting nemen. Zoals wij in een van onze vorige nummers reeds vermeldden, ho- pen wij dat daardoor de straten en huizen wat „wijdser" zullen wor den opgezet en een wat bekrom- pen aanzicht vermeden zal worden Er zullen in Schiedam-Noord ook wat buurtparkjes worden gepro- jecteerd en wellicht ten noorden van Kethel een wat groter park kunnen komen. Ook aan de vesti- ging van winkels zal worden ge dacht. Al met al plannen die onze in- stemming zeker hebben en waar- van wij ten sterkste hopen dat ze ook zo zullen worden uitgevoerd. Alleen, gemeente, wacht er niet al te lang mee J. v. S. Voor de Kinderboerderij in het Prinses Beatrixpark zijn met in- gang van zaterdag 16 februari j.l. gewijzigde openingstijden vast- gesteld. De boerderij is voortaan op zater- dag en zondag geopend van 12.00 tot 16.00 uur en op de overige dagen van 13.30 tot 16.30 uur. De praktijk wijst uit dat --dit de tijden zijn waarop het publiek gewoonlijk komt, buiten die uren is er weinig aanloop. Bij slecht weer, wanneer er toch bijna niemand komt, blijft de boerderij gesloten, hetgeen ook bij de toegang zal worden aange- geven. Doch bij druk bezoek in de zomer zal de beheerder er assi- stentie bijkrijgen, voor het geven van uitleg en voorlichting, vooral aan de kinderen. Sinds enige dagen heeft de P.T.T. aan de (blinde) muur van het Heyermansflat een brievenbus ge- plaatst, t.z.t. zal de bus wat verder in de wijk Woudhoek zijn defini- tieve plaats krijgen. Volgens een bericht in de Schie- damse Courant gaat de gemeente Schiedam een groot aantal straten opknappen. Met name worden de straten Mariastraat, Nwe Haven, Westfrankelandsestr., Boerhaave- plein en een aantal straten in Schiedam-Zuid genoemd. We zijn voor de bewoners van die straten verheugd met deze plan nen, dooh we missen in de opsom- ming de straten in Schiedam-Nrd. en met name van Kethel en Groenoord. In vorige artikelen wezen we er al op in welke desolate toestand sommige straten verkeren en het verbaast ons dat hieraan nog niets is gedaan en blijkens bovenstaan- de berichtgeving er in die richting ook geen plannen bestaan. Nu ja, wij hobbelen wel door. J. v. S. In de voorafgaande nummers van ons blad hebben wij nogal wat aandacht gewijd aan geparkeerde vrachtauto's in onze wijk. In navolging van de gemeente Rotterdam (ook Vlaardingen kende een dergelijke verordening reeds langere tijd) heeft nu ook B W van Schiedam besloten de geparkeerde vrachtauto's te weren. Met ingang van 1 maant a.s. zal het voor voertuigen met een lengte van meer dan 6 meter of een hoogte van 2 meter verboden zijn in de woonwijken te parke- ren. Op 8 verschillende plaatsen in de stad kunnen deze voertuigen dan nog parkeren. Deze plaatsen zijn in hoofdzaak in de diverse indus- triegebieden of in gedeelten waar geen woonkern is. Een maatregel die wij ten zeerste toejuichen, hetgeen gezien onze recente publikaties hierover wel niet verwonderlijk zal zijn. de bank voor iedereen Schiedam Kernel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nleuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw Voor U ligt dan de "Noorder Akkoorden" 6e jaar gang NUMMER 150! Maakten we indertijd van nr. 100 een wat spe- ciale, feestelijke uitgave; dit maal willen we niets bijzonders doen. Toch konden we niet nalaten er in dit artikeltje extra aandacht aan te wijden. Want we vinden het toch een mijlpaal in ons bestaan. Zoals U wellicht zult begrijpen, valt het voor de eenmansredaktie niet altijd mee om (zo helemaal in de vrije tijd) het blad vol en leesbaar te houden. Temeer om- dat er vanuit de wijk zelf verhou- dingsgewijs weinig nieuws los- komt. Uit de reacties die wij zo af en toe ontvangen, blijkt echter wel dat we nog steeds op de goede weg zijn en er in slaagden elke 14 da gen een goed leesbaar wijkblad uit te geven. Niemand zal het ons daarom kwa- lijk nemen, dat we daar toch wel een beetje trots op zijn. Dus ver der; "op naar 200". Red.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1