tllltT IMS Ingezonden voor meubelen L PARKWEG 201 SCHIEDAM a Vh S ANWB GEK OP WORTELS? PLANT EEN BOOM 6 5 6 7 0 0 Gids voor Schiedam 1974 verschenen basis- en hleuterschool Weer negen geslaagden bij Instituut de Jongh EEN BEETJE NOSTALGIE D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Akkoorden gehoord. In 1975 toch een N.S. halte Nieuwland Open Huis - Kerst Inn heeft belangstelling voor BROMFIETSPLAATJES« Autorijschool Groenoord c CJ -O >- O 0 01 -a o o Van onderstaande personen kre- gen wij weer de nodige hoeveel- heid centen, waarvoor wij hen zeer erkentelijk zijn.. Persoonlijk hebben zij hun be- dankje reeds in hun bezit. Fam. Z., Corn. v. Zantenplein 180 Mevr. S., Geersdijk, Noord.-Beveland 282 Mevr. S., Sem Dresdenplein 316 Fam. B., Edj_ v. Beinumlaan 355 Mevr. E., Corn. v. Zantenpl. 452 B. L. 66 evr. S., Sem Dresdenplein 367 r Sauerschool klas 2, 4, 5b 1636 Fam. M., Obrechtstraat 425 Mevr. G., van Beethovenpl. 115 Mevr. J. Henr. Bosmansplein 186 Totaal 4379 Nogmaals alien heel hartelijk dank. Mevr. de Jager. GIRO BOOMPLANTAKTIE De Stichting Schiedamse Gemeen- schap liet vorige week de „Gids voor Schiedam" verschijnen, wel- ke aan het bureau van de stiohting (Proveniershuis) a f 3.50 te ver- krijgen is. De 82 pagina's tellende gids voor- zien van een nieuwe kaart van Schiedam ziet er alleszins appe- tijtelijk uit, al hebben we toch wel enkele bedenkingen. Want vooral de Wijkvereniging Groenoord e.o., hiernaar gaat uiteraard onze eer- ste belangstelling uit, is nogal wat verkeerd weergegeven. Als secre- tariaat staat op biz. 71 B. Zweers- plein vermeld, hetgeen een adres van al enige jaren geleden is. Onder het hoofd „pers" of ,,adver- tentiebladen" komt Uw blad niet voor, daarentegen is de - oude - naam „Groenoord-Akkoorden" weer wel onder het hoofd „Club- huizen" gerangschikt. Zijn wij voor wat betreft onze vereniging hier niet zo bijster te- vreden over, ook het ontbreken van adressen van Schiedamse ver- enigingen (biz. 64 t.m. 71) komt ons wat vreemd voor. Volgens de grote en dubbeldikke „van Dale" is een „Gids" een leidsman, d.w.z. iemand die er zijn beroep van maakt aan reizigers de weg te wijzen. Ondanks het feit dat de Stichting telefonische inliohtingen kan geven over be- doelde verenigingen, vinden wij het ontbreken van kontaktadres- sen toch een vreemde zaak. Hetgeen natuurlijk weer niet wil zeggen, dat wij de nieuwe gids niet van harte aanbevelen. T. v. S Iepenlaan 45 - Perenlaan 5 - Schiedam (Kethel) U kent ons wel of niet. Twee samenwerkende scholen, in het rustige Kethel, waar we heel prettig werken, een goed team hebben, kleine klassen, moderne leermiddelen, trachten goed en zorgvuldig te vernieuwen, opleiden voor alle soorten onderwijs wanneer Uw kind daarvoor de capaciteiten heeft. Dat daarnaast nog veel buitenschoolse aktiviteiten plaats vinden, in samenwerking tussen teamleden en ons-, oudercomite, is daarbij meegenomen. Vindt U het gek dat wij deze scholen bij U aanbevelen? Namens het O.C., P. Dries, telefoon 70 01 23. U kent ons wel, of niet. Wilt U daarom nadere informatie, belt U dan even naar school om een afspraak te maken. hoofd, M. van Akkeren, telefoon 70 84 70 hoofdleidster, M. Lavalaye, telefoon 70 50 91 Wereldgebedsdag 1 maart „Maak ons vredestichters" is het thema van de dienst dat over de hele wereld gevierd zal worden. De liturgie is samengesteld door vrouwen uit Japan. Het Intema- tionaal Comite Wereldgebedsdag. roept U op om op 1 maart a.s. samen te komen om te bidden de vrede te mogen bevorderen. Voor Kethel-Groenoord is de dienst in de Martinuskerk aan de W. Andriessenlaan in Groenoord. Muzikale medewerking verleent het Tienerkoor van de kerk en de Heer C. Dubbeld verzorgt het orgelspel. We hopen dat U ook komt en die eenheid ervaart, die alle verdeeld- heid (ook van de kerkelijke gren- zen) te boven gaat als we ons ver- enigd weten op die ene dag in dat zelfde gebed met ontelbaar velen over de gehele wereld. B.G. Bij onlangs gehouden examens voor het diploma maohineschrij- ven slaagden 9 van de 11 leerlin- gen. De geslaagden zijn de dames: Jos de Bruin, Mevr. Koogje, Mevr. Veenendaal, Yvonne Voogd, Dinie Claassens, Marj an Bomas, Mevr. Zuijdam, Mevr. Bothof, Joke Bal. Weer een aardig succes voor Insti tuut J. de Jongh, Griegplein 144 vooral daar een van de leerlingen (Yvonne Voogd) zelfs 240 aansla- gen per minuut wist te halen. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Sinds ik - en dat is al heel wat jaartjes - tot de grote kudde autobezitters behoor, maak ik slechts zelden gebruik van de geneugten van het openbaar vervoer. M'n autootje was aan z'n 140.000 Km-beurt toe en omdat dit een nogal ingrijpende en zwaar met BTW belaste in- greep werd, stond ik op een dag, wat landerig tegen een papierbak geleund, op de tram te wachten. Wanneer je je dan - „eindelijk" - in de tram naar binnen hijst, doet juist de wat kille zakelijkheid je aan vroeger tijden denken. Want de hoogst moderne kaartjesautomaat zegt wel vinnig „ping"; het vrolijke „Goeiemorgen mensen" van zo'n ouderwetse tramconducteur ontbreekt. Dat nu bijna uitgestorven ras bezat vroeger een haast onuitroei- baar goed humeur en wist zich steeds met aan acrobatiek grenzende behendigheid tussen de opgepropte mcnsen- massa te bewegen. Afhankelijk van vraag en aanbod, deelde zo'n man - vaag glimlachend - gaatjes, knipjes, stempels of kaartjes uit en verleende in een nog niet over- sexste tijd ongestraft aan eerbiedwaardige huismoeders „overstapjes". Gevat waren die conducteurs in die jaren zeker en zaten om een antwoord niet verlegen. Ik herinner me dat een broodmagere passagier zich in de afgestampte tram erger- de aan een dikke man, die naar zijn zin wat al te veel ruimte opeiste in het nauwe gangpad. Het ontlokte hem de humeurige opmerking „Ze moesten de mensen naar het gewicht laten betalen". De conducteur keek 'm eens rustig aan en zei „Dan zou het voor U niet de moeite zijn om te stoppen". Dat dit soorf amusement voltooid verleden tijd is, besef je wanneer je op een harde plastic stoel gezeten zo je ge- dachten eens laat gaan. En dan denk ik even toen ik - in de grijze oudheid - nog regelmatig van lijn 8 gebruik maakte. Ik bewonderde des- tijds een conducteur die enkele haltes voor het eindpunt alvast een lijstje met verkochte kaartjes invulde. Op een dag vroeg ik hem hoe hij het in vredesnaam klaarspeelde om in zo'n slingerende tram te kunnen schrijven. „Ach, meneer" zei 'ie vriendelijk, „Alles went, he? Ik kan d'r zelfs niet meer buiten. U gelooft 't misschien niet, maar als ik thuis eens een brief moet schrijven, moet m'n vrouw de tafel heen en weer schuiven, anders breng ik 'r niks van terecht". Ja, toen was het nog een geinlijn. JAVAS Na jarenlange, vrij slepende on- derhandelingen tussen de Nederl. Spoorwegen en de gemeente Schiedam heeft Schiedam uitein- delijk het pleit gewonnen. Er komt een halte 'Nieuwland' op het baan- vak Rotterdam-Hoek van Holland. Volgens Ir. H. de Block, directeur gemeentewerken van Schiedam, zal deze halte medio mei 1975 een feit zijn. De halte komt ten westen van de Nieuwe Damlaan en zal voorzien zijn van een ruime parkeerplaats voor automobilisten. Bushalte's komen op ongeveer 150 meter af- stand. Met deze outillage kan de halte ook van betekenis voor de inwo- ners van Schiedam-Noord zijn. Per 1 maart moeten alle bromfiet- sen van nieuwe W.A. - plaatjes worden voorzien. Gooi Uw oude plaatjes niet weg, maar lever ze in (ook event, van vorige jaren!) bij de volgende contactadressen; Ch. de Bourbonstraat 33, Westmolenstraat 25. Met de opbrengst daarvan kan dan de Stichting Open Huis haar acti- viteiten uitbreiden resp. haar suc ces herhalen. Voor het geval U geen bromfiets heeft en toch onze Stichting wil helpen volgt hier het gironummer: 3097960 t.n.v. Stichting Open Huis Schiedam, Vlaardingerdijk 444, Schiedam. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Sohiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur. of 70 78 94. VOOR VERZORGING van: BELASTINGAANGIFTEN indienen BEZWAARSCHRIFTEN ALLE BOEKHOUDINGEN B.T.W. aangiften LOON administrafies BALANSEN Adm. leant. ,,GR0EN00RD Bart Verhallenplein 102 Teletoon 70 06 47

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3