Jaarverslag 1973 van de Wijkver. GROENOORD e.o. Sport huis Hitman Sfichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord GELDLENINGEN c Onderafdelingen. Andere aktiviteiten. Voeibal Zaalsporfen voor al uw sporiartikelen Wat wil de Stichting? Hoe doet de Stichting dat? Wat doet de Stichting al? TELEFOON 7006 47 Kursus „Potfenbalcken" door S.G. <D -T3 O O hi s> -o V-l O o De Wijkvereniging heeft het afgelopen jaar - meestal door vertrek naar elders - een vrij groot aantal leden verloren. Door de aanmelding van nieuwe leden is het ledenaantal tooh ca. 600 gebleven. Opgemerkt mag wel worden dat dit gezinnen betreft, zodat in totaal wellicht over ongeveer 1800 leden gesproken mag worden. Ondanks dat de wijikver. er veel aan doet om de image van „gezelligheidsvereniging" (dat wel- iswaar een onderdeel vormt) kwijt te raken, leeft bij vele - dikwijls nieuwe - wijkbewoners toch die gedachte. In het komende verenigings- jaar zal de vereniging door middel van publikaties e.d. moeite doen de bawoners inziciht te geven in de vele andere aktiviteiten. Deze zijn voor het grootste gedeelte gericht op het algeheel „welzijn" in de wijk. In het afgelopen jaar bestond de wijkvereniging 5 jaar, dat met een feestavond in het Passage-Theater werd gevierd en waarop wij met voldoening kunnen terugzien. Twee hoofdbestuursleden moesten hun aktiviteiten beeindigen, de Heer C. A. P. Kortrijk enkele maanden geleden wegens gezondiheidsredenen, Mevr. A. van Kan-Vos stelt zich niet herkiesbaar. In het afgelopen jaar is er regal- matig contact met deze afdelingen geweest, al bleek het door ont- breken van nieuwe bestuursadres- sen wel eens moeilij'k de juiste mensen te benaderen. Klaverjasvereniging. Deze afdeling draait goed. Men heeft wel een aantal leden ver loren, doch met zo'n ea. 35 leden blijft dit een zeer aktiieve afdeling Bridgevereniging. Deze afdeling die zich in 1972 als zelfstandige onderafd. afscheidde verheugt zich nog steeds in een stijgemde belangstelling. Scliaakvereniging. Deze zeer aktieve afdeling neeft een bijzondere goed bestuur en draait zeer goed. Men wist met zijn leden talrijke overwinningen op andere verenlgingen uit de bus te halen. Toneel vereniging. Deze bijzonder goede toneelafde- ling kampte aanvankelijk met te weinig leden, dooh door toetreding van enkele nieuwe leden wist men het spelersarsenaal op peil te hou- den. Een bijzondere voorstelling op 26 oktober 1973 in het Passage- Theater (Kat op een heet zinken dak) oogstte veel succes. Indoorl raining. De Indoor/training wordt vooral door de dames-leden goed bezocht Aan deze afdeling is in het afge lopen jaar de afd. „Zaalvoetbal" toegevoegd, welke zeer aktief is en reeds verseheidene wedstrijden heeft gespeeld. Sinds September 1973 draait deze afdeling mee in de K.N.V.B.-competitie. Breng eens een zonnetje. Vooral de „centenaktie" nag zich in een grote belangstelling ver- heugen en verridht zeer veel goed werk. Fotoclub. Deze in begin 1973 opgenichte afd. wist na een wat aarzelende start aaridig in de belangstelling te ko- men en heeft momenteel 25 leden. Bejaardensoos. Deze soos wordt door zo'in 60 deel- nemers bezocht. Door bijzondere omstandigheden vinden de bijeen- komsten niet meer in de Boerderij plaats, Postzegelclub. Door het vertre'k van de Heer de Graaf is deze afdeling wat in een Impasse geraakt. Er wondt ge- tracht deze afdeling nieuw leven in te blazen. Societeitscommissie. Hier wiist men weer talrijke eve- nementen te organiseren waarvan Bingo, Wijnfeest, Carnaval en Kerstbal grote aandacht hadden. Ook de lustrumavond op 11 mei 1973 is door deze commissie ver- zorgd. Veel werk verriaht de com missie bij het origaniseren en toe- zioht houden van de wekelijkse Jeugd-Disco. Om ook voor de jeugd van 12-15 jaar iets te doen orgaruiseerde de sooscommissie onlangs een Z o nd a gmiddaigdisco. Noorder Akkoorden. In november 1973 werd het raad- zaam geacht de naarn „Groenoord Akkoorden" te wijzdigen. De per 14 dagen huis aan huis verspreidde kranit kreeg door de nieuwe wijk Woudlhoek een groter bereik, ter- wijl ook Bijdorp in het versprei- dingsgehied werd opgenomen. Hierdoor werd de naam „Groen- oord" niet juist meer geacht, bo- vendien werd het blad tevens mededelingorgaan van de S.S.S.N, en Gezondheidszortg. De krant be- staat permanent uit 12 pagina's. In het afgelopen jaar heeft de wijkvereniging talrijke aktivitei ten aan de dag gelegd. Niet alleen vonden regelmatig besprekingen plaats met Hoofden van Scholen, Gemeente, Politie, men kwam ook tot samenwerkang met de Stich- ting Samenlevingsopbouw Schie- dam-Noord en Gezondheidszorg. Na enkele informatieve besprekin gen neemt de wijkver. met enkele leden zitting in het bestuur van de S.S.S.N. Met de benoeming van een opbouwwerker voor de wijk Schiedam-Noord hoopt men tot goede resultaten te komen, De in 1972 door de wijkvereniging gestarte boomplantaktie vertiep tamelijk succesvol. Hierdoor was het mogelijik om op 15 en 16 rmaart 1973 een aantal bomen in Groen- oord en Ket'hel te planten. De op 5 mei 1973 in samenwerking met enkele scholen georganiseerde Bomen- en Plantenmiarkt braoht 1415.51 op. In het voorjaar van 1974 zal aan dit geld een goede bestemming worden gegeven. Op initiatief van de wijkvereni ging startte op 4 juli 1973 de Hulpaktie Noord-Ierland. In sa menwerking met kerken wiist men over voldoende geld de beschik- king te krijgen, waardoor 38 jon- gens en meisjes uit Ierland in staat waren in onze wijk een 3-weekse „vakan;tie" door te brengen. Verder was de vereniging ook op anidere punten aktief, zo zette men zich in voor het beihoud van het oude Raadhu-is in Kethel, ageerde men teigen de binnenistadsplannen nam men deel aan de z.g.n. „Wa- tergeldinspraak", terwijl i.z. de omleggintg van de bus in Kethel onze werkgroep Ketihel veel werk verriahtte. Ook werd er in 1973 weer een bejiaardentocht gehou- den. Ondanks een aantal moeilijk- heden slaagde de wijkvereniging er in om ook in het afgelopen jaar St. Nicolaas weer onze wijk te laten bezoeken. Ook werkte de vereniging samen met de V.N.F.G. i.v.m. de kinderspelen. Het bestuur van de wijkvereniging kan op een vrij druJk jaar terug zien en zal ook in de toekomst - al/leen en met anderen - alle mo- gelijke moeite doen de leefbaar- heid in Sohiedam-Noord te verbe- teren en zo moigelijk te verhogen. Schiedam, 27 februari 1974. De secretanis, J. van Schaverbeke. Oranjesfraal 15 - Schiedam - Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey Allereerst dit: S.S.S.N, betekent: Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord, sinds 1971 inge- schreven bij notaris en sinds 1973 door gemeente en rijk goedge- keurd. Het is dus een stichting. Dat betekent dat het een instelling is zonder leden, maar wel met een bestuur. Hieronder volgen hun namen: Dhr. J. Roelands (voorzitter), Wm. Bandreplein 51, tel. 71 12 39. Mevr. A. van Kan (sekretaresse), T. Verheijstraat 55, telef. 70 47 62. Dhr. A. Hellwig (penningmeester) Sweelincksingel 6, telef. 70 08 92. Dhr. J. Alijk. Zwaluwlaan 68, telefoon 70 37 73. Dhi: E. Blaauw (sekr. Wijkver. Bijdorp), Schietbaanstraat 2a, tel. 70 66 48. Mevr. A. Magre-Terpstra, Zwaluwlaan 50, telefoon 70 65 17. Dhr. J. van Roon, Wm. Pijperstraat 72, tel. 71 03 49. Dhr. B. van Rijthoven, Bachplein 331, telefoon 70 43 80. Dhr. G. Smits, (voorzitter Gezondheidszorg), Zwaluwlaan 46, telefoon 70 61 32. Dhr. J. Winkelman, (voorzitter Wijkver. Groenoord), C. van Zantenplein 23, tel. 70 97 98 Mej. G. Bot, (opbouwwerkster), Heijermansfiat 36, tel. aangevr. U ziet dat het toenmalige 4-'be- stuien overleg (Gezondheidszorg, Wijkvereniging Bijdorp, Wijkver. Groenoord en de S.S.S.N.) zijn voortzetting gevonden heeft in de S.S.S.N. via hun vertegenwoordi- gers. Officieei gezegd: Wat is het doel van de S.S.S.N.? In de statuten staat: het bevorde- ren van het maatschappelijk en cultureei welzijn van. de bewoners van Schiedam-Noord. Dit klinkt nogal vaag. Misschien is het U wat duidelijker geworden toen U het artikel van de voor zitter, dat in het begin van dit jaar in de Noorder Akkoorden ge- staan heeft, gelezen hebt. - Zij wil U helpen bij het oprich- ten van aktiviteiten. - Zij wil U helpen bij verdere uit- werking van plannen. - Zij wil proberen problemen aan te pakken, waar die ook liggen in Schiedam-Noord. - Zij wil U ondersteunen bij bet voeren van bepaalde akties. - Zij wil de mensen uit dit gebied wat meer tot elkaar te brengen. - Zij wil aan groeperingen, die dat niet zelf kunnen, de mogelijk- heid bieden om verzekeringen af te sluiten. - Als dat nodig mocht zijn wil zij een helpende hand bieden aan peuters, jongeren, tieners, vol- wassenen, gezinnen, nieuwko- mers, eenzame mensen, zieke mensen, bejaarden, alleenstaan- den, enz. Het is echter een onbegon-nen taak om met 10 personen al de moge- lijke problemen van de ongeveer 20.000 inwoners van Schiedam- Noord tegelijk aan te pakken. Er zal gelijdelijk aan gewertkt gaan worden. Maar dit alles kan pas bereikt worden wanneer U ons ook een handje toesteekt. De Stichting wil een motor zijn voor het in beweging zetten en ten uitvoer brengen van al de plannen en akties van U. Sinds januari 1974 as de S.S.S.N. een full-time kracht rijker. Gera Bot (zij stelt zich ineen bij - gaand artikel aan U voor) is een groot deel van de dag bezig te praten met U, te lezen over U, en vooral te luisteren naar U. En in dit beginstadium bespreekt zij met het bestuur de gevallen waaraan de Stichting hulp zou kunnen ver- lenen. Hierdoor ontstaan er werk- plannen: Waar liggen de proble men precies? Hoeveel mensen en wie voelen er zich precies bij be- trokken? Hoe kuniien we hen het best bereiken? Met welke mensen kunnen we dat probleem alvast gaan aanpaikken, enz. a. Ondertussen draaien er, lichte- lijk met de hulp van de Stidhting, maar hoofdzakelijk zelfstandig 2 groeperingen: de jeugdinstuif „Landvreugd" en de peuterspeel- zaal 2 en 3. b. Er is een werkgroep opgericht om in Groenoord een trefeentrum te verkrijgen. Zij geven hierin de Gemeente tegenspel. c. Er is een aanvangswerkgroep opgericht, die het probleem Mid- den-Delfland gaat bekijken en zo- nodig van de grond helpen. d. De Stichting maakt deel uit van de Federatie van Schiedamse in- stellingen voor Sociaal-Cultlreel Werk en Samenlevingsopbouw. Zegt U: „En wij nou?" (En ik nou?"). „Wij komen niet aan onze trekken!" Dan kunt U het beste een briefje schrijven t.a.v. Gera Bot, Heijermansfiat 36. (Heijermansfiat 36 is tevens de vergaderruimte van de Stichting). Of belt U anders een van de be- stuursleden! B. van Rijthoven. Het is thans weer mogelijk deel te nemen aan een eursus ,,Werken met klei", waaronder pottenbak- ken. De cursus omvat 10 lessen van 2 uur op de dinsdagavond. De docent is Rob Kooman. De kosten: 50,- incl. materiaal. De organisatie is in hgnden van De Schied. Gemeenschap afd. VeO De cursus start op 19 maart a.s. lnlichtinigen en inschrijvingen: bureau S.G./V.V.V., Overschiese- straatl, tel. 26 80 43 of 26 60 00. Geopend; iedere werkdag van 8.45 - 17.30 uur.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 11