Rabobank S BANKZAKEN I Algemene ledenvergadering slecht bezocht voorAL KEANISIIAKIAU voorheen GROENOORD-AKKOORDEN" 13 maart 1974 6e jaargang no. 151 Nieuvve bestuursleden Rondvraag Jaarverslagen v Verkenners houden oud-papieraktie Nieuwe bestuursleden J. B. Winkelman, voorzitter J. van Schaverbeke, secretaris H. F. YV. Haan, penningm. H. 0. Gusman, 2e voorzitter G. de Jager, 2e penningm. Mevr. W. v. Wijk, 2e secretar. Mevr. A. Jongste-Quartel Mevr. M. Poortvliet Mevr. L. Boersma J. W. J. Roelands A. J. Hellwig R. de Leeuw p pons J. v.S. Gevelversiering Dr. v. d. Kuyschool Groenbeplanting in Woudhoek AGENDA Orgelconcerten Instructiebad op Bachplein Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN Automobielbedrijf PETER ST0LKER B.V. SiMCA CHRYSLER SIX It E\ II NoorderAkkoorden Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Korfcrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huia. Dat niet rneer dan zo'n 20 leden van de wijkvereniging (van de bijna 600) de moeite nemen om de Ledenvergadering van 27 februari te bezoeken is eigenlijk een trieste zaak. Of de voorronde van het Songfestival op de televisie daarbij part-en heeft gespeeld, weten we niet. Overigens werden op de ledenvergade ring bij de rondvraag ook enkele goede „liedjes" gezongen. Veel nieuwe bestuursleden waren er op genoemde vergadering niet te kiezen. Het ging hier alleen om een nieuwe le penningmeester, welke funotie na stemming door de Heer H. F. W. Haan zal wor den vervuld. Dat de weiniigi aanwezige leden uit het goede hout waren gesne- den, bewezen wel de vele vragen en suggesties die werden gedaan. Een van deze suggesties was om een kommissie in te stellen die tot taak zal krijgen een nieuwe, pak- kende ledenwerfaktie voor de wijkvereniging te gaan voeren. Tijdens komende hoofdibestuurs- vergaderingen zal hieraan verder worden gewerkt. Een van de leden vroeg het hoofd- bestuur waarom de naam van ons orgaan „Groenoord-Akkoorden" destijids gewijzigd werd in ,,Noor- der Akkoorden". Hij vreesde dat dit wellicht verwarrinlg zou wek- ken. Het bestuur vond dit niet om- dat hieraan in het verleden vol- doenide publiciteit was gegeven en het naar hun mening algemeen bekend is, dat het blad voor heel Schiedam-Noord bestemd is. (Jammer is, dat een plaatselijk blad in zijn uitgave deze vraag foutief interpreteerde en daardoor een scheef beeld omtrent bedoel- de vraag schlep). De jaarverslagen van de penning- mhester en van de secretaris de bank voor iedereen Schiedam Kernel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nie-jwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw Verkenners en welpen uit Kethel- Noond gaan een oud-papieraktie voeren. Op vrijdag 15 en zaterdag 16 maart a.s. zal op het Bachplein een container staan waar U Uw oud-Papier kwijt kunt. De opbrengst van de aktie komt ten goede aan verbetering van het clubhuis. (welke wij elders in dit blad pu- blicenren) werden goedgekeurd. Ter afsludting van de vergadering werd nog dank gebracht aan de Heer G. de Jager (nu 2e penning meester) voor het vele werk in de afgelopen jaren door hem gedaan. Van de aftredende Mevr. A. van Kan kon door haar afwezigheid geen afscheid worden genomen. Dit zal via een brief alsnog wor den gedaan. Het nieuwe hoofdbestuur van de Wijkvereniging die het komende verenigingsj aar hun beste krach- ten aan de vereniging en aan de wijk Schiedam-Noord zullen ge- ven, ziet er als volgt uit: In het februarinummer van de sohoolkrant BP 582 lazen we, dat aan de gevel van de Dr. v. d. Kuy school aan het Bachplein onlangs een gevelversiering is aangebracht Voor het aan versiering „bloed- arme" Groenoord is dat een wel- kome aanwinst. Wie de door J. de Winter uitge- voerde en ontworpen versiering ziet, zal wellicht in de aanvang niet helemaal begrijpen wat het koperrelief wil zeggen. Wel, de titel - zo leerden wij uit de sohoolkrant - is „Educatie" en met als grondvorm een cirkel be- tekenen de wat antenne-achtige vormen aan de rechterzijde het opnemen van kennis, de rode en blauwe kleuren in de kern van de cirkel verbeelden het verwerken van de leerstof, terwijl de vleugel- achtige vormen aan de linkerzijde het uitvliagen in en het verkennen van de maatschappij uitbeelden. De kunstenaar heeft getracht het funetioneren van een school in de maatschappij in koper en glas te verbeelden, waarin hij - met bovenstaande uitleg - zeker is geslaagd. J. v.S. Beste mensen, Aangenaam kennis met u te ma- ken! Mijn naam is Gera Bot en ik ben de nieuwe opbouwwerkster in dienst van de Stichting Samen- levingsopbouw Schiedam-Noord. 15 januari ben ik gestart en ik heb in die paar weken al met velen kennis gemaakt. Ik heb scholen, peuterspeelealen en bejaardente- huizen bezocht en gesprekken ge- voerd met dominees, pastoors, doktoren, wijkverpleegsters en politie. Wat is nou eigenlijk opbouwwerk? Sommigen vragen of ik ook gelijk vakantie heb met de bouwvakkers. Nou, dat is niet zo. Ik zie mijn taak als het stimuleren en begeleiden van pro- cessen ter bevordering van de samenleving hier in Noord. Een opbouwwerker is iemand, die met grotere groepen mensen werkt en die probeert samen met die mensen oplossingen te vinden voor zaken, die hen in hun woon- en leefsitiutie niet bevallen. We staan nu nog aan het begin, ik moet verder onder- zoeken waar behoefte aan is en wat als belemmerd erva- ren wordt. We kunnen een heleboel leuke en ook serdeuze1 dingen gaan doen, maar dan wel met elkaar. Dat vereist de nodige inzet van tijd en energie in het meedenken en meebeslissen. We kunnen enthousiaste vrijwilligers en goeie ideeen best gebruiken. We hebben een eigen ruimte in de Heijermansflat, le ver- dieping, no. 36. Helaas nog geen telefoon, maar dat komt u de volgende keer wel te wgten. Wanneer de eerste bewoners van het flatgebouw aan de Bouwmees- terweg, gelegen in de westelijke helft van de wijk Woudhoek-Zuid, op 1 maart hun nieuwe woning gaan betrekken, zullen zij in het reeds voor het gebruik gereed- staande parkeerterrein voor de flat tevens de beplanting aantref- fen. De afd. Plantsoenen van de dienst van Gemeentewerken heeft er op deze manier voor willen zorgen dat de nieuwe bewoners meteen een leuk aangeklede om- geving aantreffen. Op bedoeld parkeerterrein aan de Bouwmeesterweg, met plaats voor 75 auto's, zijn de vaste bloembak- ken reeds gevuild en wel met rozen in een rand van berberis in de bakken dicht bij het gebouw en in de verderaf gelegen bakken z.g. bosplantsoen van jonge heesters van els, gelderse roor, liguster en berk in een rand van berberis. In de bakken zijn tevens een 17-- tal wat grotere bomen ingeplant, platanen, populieren en wilgen. In de komende lente zal alles reeds in blad of in bloei staan. Het is het streven van de Plant- soenendienst am zoveel als moge- iijk is de woninigbouw 'bij' te hou den, door te zorgen dat de groen beplanting aanwezig is wanneer de nieuwe woningen in Woud hoek-Zuid worden betrokken. De geplande orgelconcerten op het Hoofdorgel van de Grote- of St. Laurenskerk te Rotterdam zijn voor de komende dagen vastge- steld; op maandag 25 maart speelt Piet van Egmond en op maandag 8 april Kees van Eersel. Aanvang 's-avonds 8.15 uur. Met 1 miljoen (gulden aan bouw- kosten (grotendeels afkomstig uit ihet z.g.n. ,,Watergeld") zal in Sdhiiedam-Noord een instructie bad worden gebouwd. Voor de vestiging van een instruc tiebad, dat op het Bachplein (in de omgeving van winkelcentrum Preludezal worden gebouwd gol den enkele belangrijke argumen- ten. Het groeiende inwonersaantal van Groenoord, Kethe'l en Woud hoek, de gunstige ligging ten op- zichte van de scholen en de be- perkte openstelling van het bad Groenoord. Het te bouwen instructisbad zal deel uitmaken van een groter ge- heel, want er zullen t.z.t. ook zwembaden komen voor geoefen- de zwemliefhebbers. Het instructiebad zal ca. 2500 m2 groot zijn, later wordt er nog zo'n 1500 m2 aan toegevoegd. Olficieel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1