Samen uit, ja, gezellig!! Ingezonden ANWB Autodagtocht bejaarden Noorder Akkoorden veel geiezen Autorijschool Groenoord Vakantieweek. Voor til I/i« Verzekeringen Hypotheken Fin (to ci eringen A. Waaletvijn Dienstencentrum vrijwel gereed ZET EEN BOOM OP 6 5 6 7 00 't IS DE GROENTE EN HET FRUIT DIE HET DOEN Wat staat ons dan te wachten 1 PROGRAMMA E.H.B.O. - examen in Kethel, veel geslaagden e <u -a o o VI 4> T3 VI O o De in Noorder Akkoorden van 30 januari aangekondigde dagtoeht voor bejaarden en licht-invaliden is thans vastgesteld op maandag 27 mei. Gezien de reacties van verschillende kanten op de ge-^" schatte kosten per persoon hebben wij gemeend het diner aan het einde van de dag te moeten laten vervallen. Hierdoor kunnen de kosten per persoon worden terug- gebracht tot 25.- per persoon. Het blijft in ellk geval een Bra- bantse route. Het is de bedoeling om 's-morgens ti uur te vertrekken richting Breda waar in ihet Mastbos koffie met gebak wordt geserveerd. Na de koffie kunnen de liefhebbers liefst groepsgewijs enige tijd wandelen, waarvoor diverse routes staan uit- gestippeld en voor hen, die zich moeilijker kunnen bewegen is in het bos of anders op het ruime terras voldoende zitgelegenheid. Daarna gaan wij dwars door de Brabantse bossen richting Oister- wijk waar ons een uitgebreide Brabantse koffie-tafel wacht. A1 naar gelang er tijd is kunnen wij voor de tafel de Oisterwijkse ven- nen bezoeken of daar nog wat wandelen. Het is in elk geval de bedoeling om ons zo weinig mogelijk te ver- moeien maar om zoveel mogelijk te genieten van de zuivere natuur, welke hier in Groenoord helaas moet worden gemist. Op de terugweg gaan wij langs Oosterhout naar het klooster van de Zusters Norbertinessen, waar de zusters onder- een kop koffie of thee ons veel van hun ikunstarbeid zullen laten zien. Zo mogelijk bezoeken wij daarna de Drunense duinen waar wij ook heerlijk kunnen wandelen of van de natuur genieten en zo nodig een of andere consumptie kunnen gebruiken als de tijd het maar toelaat. In geen geval mag de tijd uitlopen, waarom wij om 6 uur 's-avends weer in Groenoord terug moeten zijn. Voor zover er ruimte is kunnen Toen mijn buurvrouw Mevr. Pen ning, mij vroeg een stukje te schrijven voor Spaland Flltsen had ze nooit gedaoht, dat dit zo'n suc- ces zou worden. A1 wist ik wel dat ons blad een wijdere sprei- dingskring had' dan alleen Spa- land, Ze ontving nu veel brillen! Nu U in Uw blad aandacht schonk aan „Spaland-Flitsen" en deze aktae, is het succes buitengewoon igeworden. Ze noemde mij het aan- tal brillen dat ze buiten Spaland ad ontvangen had. Ik wil dit getal miet noemen, dat laat ik graa,g aan haar zelf over. Dat is aardiger voor haar. Er blijkt uit dat Uw blad intens geiezen wordt. Men leest niet al leen de advertenties maar zeker ook het redactionele gedeelte. Uiit de aanhef van het betreffende ar- tikel izou ik bijna kunnen conclu- deren idat U ook de vorige S.F. geiezen fhebt? In ieder geval de grote maeht van de pers is weer eens bewezen! En wat Spaland aangaat; het is een prima pension met nog - veel ac- tieve mensen. Mijn schrift is niet fraad, maar 86 levensjaren maken je vingens niet leniger. Wilt U het als een inge zonden stuk plaatsen, mij best! Met dank voor de aandacht en groeten, JiV. - Huize Spaland. Naschrift redaktie. Nu, U schijft met Uw 86 jaar nog bijzonder goed, vinden wij. U zoudt als medewerker aan ons wijkblad ook geen slecht figuur slaan. We krijgen „Spaland Flit- sen" regelmatig toegezonden en besteden in ons blad zo nu en dan hieraan zeker aandacht. Leuk dat uit bovenstaande blijkt dat ons blad zo goed geiezen wordt en reakties niet uitblijven. Hartelijk dank voor Uw compli ment en Uw fijne brief. J.v.S. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur. of 70 78 94. ook niet-leden zich opgeven, maar dan zijn de kosten f 31.- per pers. Het is echter wel zaak zich zo spoedig mogelijk op te'geven daar alles nu zo vlug mogelijk nader moet worden vastgelegd. Zij die zich reeds hebben opge- geven zijn genoteerd. U kunt zich melden ibij: Dhr. G. de Jager, Henr. Bosmans- plein 125, telefoon 70 10 65, Mevr. G. v. d. Spek, Bouwmeesterweg 40, tel. 70 95 38. Voor de aangekondigde vakantie week van 31 augustus t.m. 7 sep- teber hebben zich tot op heden ng te weinig liefhebbers gemeld, terwijl wij een zeker aantal moe ten hebben wil het tegen de op- gegeven prijs kunnen doorgaan. Als U wilt deelnemen haast U zich op te geven ook aan bovenstaande adressen. Namens het Bestuur, G. de Jager. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 Nu bijna alle bewoners hun intrek hebben genomen in de torenflat op het Heyermansplein willen we graag een begin gaan maken met de servioeverlening vanuit het aangrenzende Dienstencentrum. De verbouw van dit centrum is nu zover gereed dat het deze maand wordt geopend. Na deze officieuze opening kunnen in eer- ste instantie de bewoners van het serviceflat elkaar in dit centrum ontmoeten en deelnemen aan di verse aktiviteiten. Daarnaast zul len ook andere diensten worden verleend. De vaste medewerksters zouden graag in contact komen met een aantal dames, die op vrijwillige basis gedurende enkele uren per week assistentie willen verlenen. Er wordt gedacht aan dames die, naast het serveren van consump- ties, vooral contacten zoeken met de gasten. Eventuele belangstellenden willen wij graag ontvangen gedurende de maand maart iedere woensdag- middag van 2-3 uur in ons Dien stencentrum. Ook telefonisch kunt U een afspraak maken. Ons tele- foonnummer is: 70 95 55. Medewerksters Dienstencentrum. GIRO BOOMPLANTAKTIE Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, 5 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Deze zin komt U wel bekend voor mogen wij veronderstellen. Uit goed voor U is ook zo'n bekende slogan. En niemand van onze lezers en lezeressen zullen het daarmede oneens zijn. Want, het is gezellig zo samen er eens een avondje uit te zijn. Als men zo gelukkdg is kinder- oppas te be machtigen, kunnen man en vrouw eens fijn de zorgen van alle dag vergeten. Nu, dit kan op woensdag 27 maart a.s. in Schiedam-Noord gaan gebeuren. Wij mogen ons gelukkig prijzen dat deze gebeurtemis ons te waohten staat. Mannen, ook U zien wij op deze avond gaarne verschijnen, maar als U om de een of andere reden niet zou kunnen komen, stelt dan zeker Uw vrouwen in de gelegenheid deze avond van de partij te laten zijn. Het is hun ibelang in de aller- eerste plaats, doch niet minder het Uwe. Wij hopen dat wij U al foehoorlijk nieuwsgierig hebben gemaakt, en wij wensen die nieuwsgieriigheid niet langer op de proef te stellen. Nu dan, op woensdag 27 maart a.s. in de grote zaal van „De Rank" Schiedamseweg 122 te Sobiedam- Kethel zal ihet igaan gebeuren Het Productschap voor Groenten en Fruit uit Den Haag, zal op die avond in „De Rank" neerstrijken en U een bant en nuttig program- ma aanbieden. Samen uit en hele- maal voor niets. Daar kunt U, da mes en heren, toch niets op tegen hebben. Verlaat op die woensdag 27 maart in grote getalen Uw hui- zen en richt Uwe schreden naar de Schiedamseweg en igeniet met voile teugen wat U daar te wach- ten staat. De bekende groente- en fruitspecialist uit Groenoord, de Heer H. Hofland, iheeft zijn bemid- deling verleend tot het beleggen van deze avond. Uitnodigingen tot het bijwonen van deze avond kun nen in zijn zaak, in het winkel- centrum Prelude" worden afge- haald. Al wilt U niets kopen dan zal men toch gaarne aan U een uitnodiging verstrekken. Want het is van groot belang dat vooral de dames kennis nemen van datgene wat op die avond te berde wordt gebracht. Het Productschap voor Groenten en Fruit, aldus lezen wij in de uit nodiging, zal U op deze avond niet alleen aanschouwelijk via dia's en films laten zien, wat men zoal kan doen met groenten en fruit en hoe U lekkere hapjes kunt klaar ma ken, maar men kan ook proeven van een groentesnack. Ons wacht een vlot en afwisselend programma. Wij schreven al dat de toegang gratis is en dat iedereen van harte welkom is. Uitreiking van een set folders welke U alles vertellen wat U eigenlijk allemaal zoudt moeten weten, bovendien bevindt zich daarin een gratis lot, waarop nog iets te winnen valt. Dat is altijd meegenomen. Voorlichting met dia's over groen ten en fruit door een voedingsdes- kundige van het Productschap. Daarna volgt een gezellige pauze. Tijdens deze pauze kunt U proe ven van een groentesnack en zal er een verloting zijn van zakjes, bakjes en schaaltjes fruit welke o.m. besohikbaar zijn gesteld door de Groente- en Fruithandel. Als de inwendige mens is ver- sterkt gaat het programma verder met een tweetal films: Groenten en fruit, wat doen wij er mee, en Het zorgen voor het maal van morgen. In deze film treden op Riek Seha- gen, wel bekend uit de serie Swie- bertje, en Bernard Droog ook een bekende televisie-persoonlijfeheid. Men is zo'n 2y2 uur onder de pan- nen en reken maar dat U zich geen moment zult vervelen. Voor al niet als al het gebodene U geen cent zal kosten. (Eventuele con sumptie uitgezonderd). Wij dachten dat dit vooral een goede avond voor de huisvrouwen zal zijn, al mag manlief zeker niet ontbreken. Men klaagt wel eens dat er in Schiedam-Noord zo wei nig te doen is en dat men hier zelden eens een avondje gezellige verpozing kan zoeken, welnu, hier is Uw kans. Laat deze kans niet ongebruikt voorbij gaan. Hier word het nuttige met het aangename verbonden. En wat wil men meer? Vergeet het dus niet; een uitnodi ging halen bij de Heer H. Hofland nogmaals het adres: Prelude-win- keloentrum. Vaders en moeders, bejaarden en alleenstaanden komt op woensdag 27 maart naar „De Rank". Aanvang 8 uur, zaal open half aoht. Tot ziens. capk. P.S. Bent U niet in de gelegenheid een uitnodiging te halen, geen be- zwaar, U bent toch van harte wel kom. Hoe ineer ziele, hoe meer vreugde. Vrijdag 1 maart j.l. werd in het Sehephuis door dokter J. v. d. Merwe uit Maassluis voor boven- genoemde vereniging het examen afgenomen voor het behalen van het Eenheids-diploma E.H.B.O. Er waren 33 candidaten, zij slaag- den alien. Een bijzonder goed re- sultaat. De cursus stond onder leiding van dokter R. v. d. Veer uit Kethel en Mej. M. van Dorp uit Voorfourg. De geslaagden waren: de dames P. N. Bergkotte, M. C. Borsboom, C. M. Clarijs, J. H. Garretsen, C. Goldsiborough,J. Hijdra, C. M. Heijman, E. P. de Jong, H. J. Koster, M. J. Kraak, M. Kuiper, S. Maliepaard, C. Mazee, E. v. Mil, H. Muijzer, A. v. Oers, M. Plant, C. Schaap, Z. Siwers, L. Soeteman M. V. van Veerr, M. de Vette, M. Vriens, R. Wilms, P. N. de Zwart, en de heren P. Hartem, J. Koster, A. Kuiper, A. C. Olsthoorn, J. A. Roeling, F. Siwers, A. M. Soete man, P. H. Snijiders. Het is verheugend te weten, dat veel mensen het belang van de E.H.B.O. inzien. Wij wensen alle geslaagden, van wie er vele in Schiedam-Noord wonen, proficiat met het behaalde succes.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3