r 0^luweliex (S^oot INGEZONDEN P. A. v. d. K R U I T ..Woudhoek-Zuid" Verlenging Mozartlaan levensgevaarlijk Bejaardenflat Heyermansplein Totaal 4077 ct GeVOfldeil Premiere eenakter in »ln de Teersfoof« voorwerpen Heeft U de advertenties op de andere pagina's I al gezien ^het is de moeite waard!j| EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Bij ,het lezen van enkele artikelen in uw blad viel het mij op dat de kritieik op deze in aanbouw zijnde wijk zo negatief was. Als buitenstaander had men met wat moeite te weten kunnen ko men dat een -der algemene doel- stellingen was de bewoner de keu- ze te geven tussen; a. wonen, bereikbaar voor het wegverkeer en b. wonen in een verkeer-vrije omgevmg. Zelfs in het eers-te geval kan men zich al in een voatgangersgebied bevinden waar de auto slechts ge- tolereerd wordt en de voetganger ten alle tij.de voorrang heeft. In het tweede geval is er geen verkeer mogelijk. Dit houdt dan tevens in dat de brandweer- en ziekenauto niet voor de huisdeur kan komen. Maar bij welke woninig kan dat nu wel in Groenoord? Zo men al bang is voor een even- tuele brand, waar waant men zich veiliger: op de begane grond of zeven-hoog of nog hoger. En is het ziekentransport in een flat, Naschrift redaktie. In de aanvang was de bedoeling van Uw brief' - jammer genoeg - ons wat onduidelijk. Kennelijk handeit bet hier om ons artikei over de eengezinswoiiingen in Woudhoek van 7 november 1973 Wel, zo'n artikei mag bij U als negatief" overkomen, de door ons gewenste uitwerking, n.m. dat de woningen niet meer blokkcdoos achtig pal tegen eikaar worden gebouwd, is dan zeker als „positief" te betitelen. .Dat dit een wissel op de toekomst is en hiervan (de huidige bewoners van Woudhoek niet profiteren is een andere zaak. In ieder geval kunnen onze pogingen in de richting van een betere leefbaarheid in Schiedam-Noord niet met de door U gememoreerde ikke-ikke-ikke- ikke- en ikke-mentaliteit worden afgedaan. Met de door ons eerder gebruikte uitdrukking „Coronationstreet"- achtige aanblik bedoelen wij de ellenlange T.V. serie waar sprake is van een eenzijdige laagbebouwing. Overigens, dank voor Uw schrijven, wij zijn met ELKE reactie blij. J. v. S. waar de lift te klein is voor een brancard, nu zoveel aangenamer? Dat ook sommige Woudhoek-be woners eerder genoemde doelstel- l'ing niet ondenkennen is helaas niet te wijten aan oribekendheid maar heeft een andere, kwalijke, oorzaak. Wat de invalide ervaart als een afsohuwelijk gemis, is voor som mige bewoners een even afsohu- weiijke hebbeiijkheid, n.l. het (moeten) lopen. Een ontwikkeling die men ook elders aantreft, zij het wat minder gevaarlijk. ..Coronation Street" is ook waar- neembaar bij galerijworuingen evenals bij andere woonvormen. Jammer voor het merendeel der burgers dat er zich van bewust is dat de maatsohappij met een beetje gevoel voor verhoudingen meer gediend is dan met de ikke- ikke-ikke mentalitert, welke al- leen maar voert tot wat men ook wel noemt „verloedering van onze maatsohappij". Daartegen helpt zelfs geen ver- keersbord zo groot als de Chinese Muur. A. W. v. P. De ladvertentiies lezende in de laat- ste Noorder Akkoorden, lees )k de Uwe over leefbaarheid in Schie dam-Noord te verbeteren. Zo'n idee beb ik inderdaad. Of lie- ver gezegd een idee, om de leef baarheid te behouden en veel el- lerude te voorkomen. Wij wonen op het Joh. Strauss- plein aan de kant van't Bachplein. Daar waar de gemeente een vier- baansweg wil raaken. De gemeen- teleden, die dit ,,verzonnen" heb- ben, wonen hier beslist niet. Anders zouden ze weten, dat wan- neer deze weg er eenmaal is, dat 't vrijwel zeker veel kinderlevens zal kosten. De kleuter- en lagere scholen lig- gen namelijk precies aan de an dere kant van die weg, dan waar de woonhuizen en flats staan. Al meerdere mensen heb ik ihierover gesproken en met zijn alien zijn we het er over eens, dat dit plan ..levensgevaarlijk" is. Is er geen magelijkheid om met zijn allien te proberen om dit te voorkomen? Waarom niet een soort van parkje er van gemaakt met zandbakken etc. en een soont van kinderboer- derijtje? In afwachtinig van Uw antwoord, hoogaohtend, Mevr. J. v. d. S. Naschrift redaktie. De door U bedoelde nog aan te leggen „snelweg'' heeft zeker ook onze instemming niet. We hebben in het verleden via ons blad hier- aan nog al eens wat aandacht ge- wijd, laatstelijk met het - vrij grote - artikei „Wie zijn wijk schendt, schendt zijn aangezicht" in onze uitgave van 28 nov. 1973. Wel een bewijs dat wij het groten- deels met U eens zijn. U richtte Uw brief aan het Hoofd- bestuur van de Wijkvereniging, zodat wij Uw schrijven op onze e.v. bestuursvergadering zullen behandelen. U hoort hierover be slist nog nader van ons. Inmiddels onze dank voor Uw toe- stemming Uw brief als „ingezon- den" in ons blad op te nemen. Wij zouden gaarne willen weten hoe de andere bewoners van Schie dam-Noord over deze kwestie den- ken, wij stellen Uw reakties gaar ne op prijs. Adres: Postbus 410 of Bachplein 189 te Schtedam. J.v.S. Hierbij wil ik even in de pen klimmen over de toegang naar het bej aardenflat Heij errrransplein. Voor de bejaarden en igehandi- capten die in dit flat wonen is het een hopeloze liange weg die zij moeten maken en tevens moeiilijk vanwege de ongeegaliseerde zand- viakte die er is op hun weg die het kortsite is naar de diohtstbij- zijmde halte van bus 52 of zo zij naar winkelcentrum „de Ketei" willen. Nu moeten zij, willen ze bun foe- nen niet breken een omweg via Bachplein maken, terwijl met een nood trottoir over het mu noch braak liggende stuk weg (van wege de aa.nl eg hoofdrdool) naar de Borodinlaan aan dit ongerief voor bejaarden en gehandicapten voor goed een einde zou komen. Ik spreek Ihier niet ais. inwoner maar wel naar ik zeker weet als talk vad alle bewoners van het Heijermamsflat. J.H. Naschrift redaktie. Ook wij zijn met de toegangsweg naar bedoeld flat niet zo tevreden, al vinden wij het niet zo alarme- rend als U doet voorkomen. Dat wij het flat niet zo centraal ♦en nnzichte van de winkels of de buslijn vinden liggen, bewijst wel ons artikei hierover van sept. 1973 waarin wij deze zaken al aan de orde stelden. Ten slotte moet nog worden opge- merkt dat de Vlaardingse bus nu nog een tijdelijke route heeft en t.z.t. wat dichterbij het Heyer mansplein komt. Dank voor Uw brief. m m Uit onderstaand staatje kunt U zien dat er deze keer twee jonge kinderen een hoeveelheid centen hebben meegespaard. TjeerdU jaar oud zelf geihandicapt blijkt, on- daniks hij nu in Zwijndreoht woont zijn mede .gehandicapten in Schie dam niet te vergeten, hartelijk dank Tjeerd en blijf doorsparen. Ook Reinier spaarde voor het goe- de doel, blijf je 'best doen en spoor je vriendjes daar ook toe aan. De overige spaarders vanzelfspre- kend heel hartelijk dank. Van de familie K., Louis Zimmer- manplein ontvingen wij 257 ct Tjeerd v.d.S., Zwijndreoht 856 ct Reinier v.d.L., D. Schaferpl. 322 ct Mevr. B., Molensingel 250 ct Mevr. B„ Lisztplein 124 ct Fam. de K., D. Sahaferpl. 262 ct Mevr. S., Geersdijk, N.-Beveland 180 ct Mevr. P., Joh. Wagenaarstr. 300 ct Mevr. V., Sem Dresdenplein 488 ct Mevr. H., Vivaldilaan 750 ct Fam. v.d. M„ Henr. Bosmansplein 288 ct toch heel goed door. U leest dan wat er hier in Groenoord zoal voor de bewoners gedaan wordt, ook o.a, over i;Breng eens een Zon- netje" en de centen-aktie en ver- dere aktiviteiten. Mocht U ergens aktief aan willen deelnemen neem dan de telefoon op en bel 701065. Ook zijn er tooh wel mensen in Groenoord te vinden die over plenty tijd ibeschikiken en die zag- gen zicli min of meer eenzaam te voelen en toch nog voldoende fit zijn om ook iets te doen. Er is werk genoeg aan de winkel, denk er eens heel goed over na Mevr. de Jager. P.S. Een trouw medelid van de Wijkvereniging die .ik regalmatig namens „Breng eens een Zon- netje" bezocht, de Heer M. Goddijn is van ons heengegaan, vier maan- den na het overlijden van zijn vrouw die toon plotseling over- led en is. Zijn dochter, schoonzoon en kleinkinderen en naaste famd- lieleden wensen wij heel veel sterkte toe in het voor hen zo'n simartelijk verlies, VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is hel voordeligst en meest vertrouwde adres loch altijd Voornsestraat 26 SCHIEDAM - Tel. 264432 v/h G. J. J. PONJ6 Delflandsestr. 250 Schiedam Tel. 704014 De vorige maand was er een da ting te bespeuren in onze centen- aktie, doch ik heb nu weer goede hoop gezien de iaatste bedragen die er deze maand zijn binnen- gekomen. Iedere aktie kent zo zijn up and downs, ik geloof en hoop dat wij deze nu te boven zijn. Op het ogenhlik zijn er veel zie- ken, ook in de ziekenhuizen ver- blijven er veel uit Groenoord, ieder bezoekje gaat .gepaard met eep presentje wat veel geld kost en dan onze terugkerende bezoetk- jes aan de eenzame bejaarden en invaliden niet te vergeten. Ik blijf op Uw steun rekenen door mee te besparen iedere cent of stuiver. Zij die 'zich hier pas ge- vestigd hebben, lees vooral Noor der Akkoorden wat U iedere 14 dagen An Uw brtevenibus krijgt, Op 15 maart 1974 zal in Zolder- t'heater ,,In de Teerstoof" de pre miere plaatsvinden van „Fluister 't eens in m'n oor", een eenakter van William Hanley. Het stuk wordt gespeeld door Jan Gudde en Koos de Groot. De regie is in handen van Ad Hoeymans. Aanvang 21.00 uur. Toegangskaar- ten zijn a 3.50 (C.J.P. f 1.25) verkrijgbaar bij de V.V.V., Over- sohiesestraat 1, telefoon 26 60 00. De praduktie is de eerste z.g. „vrije produktie" en wordt uitge- bracht door de afdeling Toneel van de Sohiedamse Gemeenschap. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politic te Schiedam, dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur, behalve- zaterdag en zondag: zwarte portemonnee met inihoud; sleutelbos met 7 sleutels; sleutel met nr. 6; bruin etui met bril; sleutel lang model en fietssleutel; kiniderzwembroekje; bruine suede handsohoen (R). Te bevragen bij de vinders: ziwembroek en badhanddoek, Bak- ker, Rlaas Katerstraat 92; donker bruine stola, Eurotax, 's-Grave- landseweg; witte handsohoen met kap v. Muziekkorps, Mevr. Blauw, Sohietbaanstr, 2a; bruine aktetas, v. d. Most, Alphons Ariensstr.74; metalen hon'den halsband, De Roo Beierlandsestr. 43a; gymschoenen en shirt in tas, v. Katwijk, Vlaar- dingerdijk 102; 1 paar basketbal- schoenen, Mevr. Waterreus, Maas- dijk 118; bruine Pinser, ong. 4 jr., gebroken aohterpootje, Piet Wag- tendonk, Mariastraat 46; zilveren armband, Rijntalder, Klaas Kater straat 57, tel. 706452; herenhorloge De Visser, Paulus Potterstr. 41b; dameshorloge, Dalvers, Burg, van Haarenlaan 1027, tel. 70 81 14. Dr. Wibauiplein 15 - Telefoon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9