Ingezonden Sporthuis Hitman Zaalvoetbal GR0EN00RD Voor til Uw Verzeherin gen Hypotheken Finat i cieringen A. Haaleivijn Schaak- vereniging VUILIGHEDEN. Poppenmoeder deed ,,Boodschappen bij de Kes Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Klaverjasclub GROENOORD Kosten van levensonder- houd sterk gestegen Teleloonnummer Invalidenvervoer VERKOOP STAATSLOTEN Zwemmen voor gehandicapten ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58 H uu Geachte redaktie, Een dezer dagen ontvingen de be- woners van de flats aan bet Schu- bertplein en Lisztplein een schrij- ven van de gemeente met de mededeling, dat om hygienische reden de containers voor vuil niet meer in de kelders worden gezet, maar dat men bet vuil voor zover mogelijk in stortkoker, zeg maar gerust kokertje moest doen en voor bet overige vuil wordt twee- maal in de week op dinsdag en vrijdag de container neergezet. (Men moet dan het vuil in huis in plastic zakken opsparen). Naar mijn mening, wordt door ons voor de mogelijkheid regelmatig vuil in deze containers te deponeren, be- taald n.l. bij de huur. In andere flats staan deze dingen tooh ook. Verder wil ik u vragen een stukje te plaatsen in de Noorder Akkoor- den want in het verleden werd al vaak 's-avonds na 9 uur soms is het 12 uur of nog later afval in de stortkokers gegooid, zoals flessen, blikken etc. die dan met donde- rend geraas naar beneden komen. Deze stortkokers liggen naast de slaapkamers van de twee-kamer flats en men schrikt zich berhaal- delijk ongelukkig. Er heeft al eens een aanplakbiljetje van een van de bewoners gehangen met het verzoek hiermee rekening te hou- den maar zonder sukses. Er wonen flink wat bejaarden in deze flats en deze mensen hebben toch al vaak last van slapeloosheid en als je dan net in slaap zult vallen en er komt weer zo'n knal of men staat maar te jutteren en te bon- ken om de rommel te laten zak ken, kunt u zich wel voorstellen dat het weer een -tijd duurt eer je in slaap valt. Nu we meer van deze kokers gebruik moeten gaan maken zie ik het helemaal niet meer zitten. Ik hoop dat u de mensen uit de flats hierop attent kunt maken en bij voorbaat dank. Een bewoner van een van deze flats. Op 18 januari was ik jarig En de cadeautjes echt niet karig. Van Oma een suede schoudertas Die kwam mij prachtig mooi van pas. Met een kralen geldbeurs er in Ja, dat was mij naar het zin. Zaterdagmiddag de 19e kwam voor mij een les Deed ik „boodschappen" bij de ,,Kes", In Kethel aan de Kerklaan Met poppenwagen en tas ben ik er been gegaan. Terug over de Meeuwensingel in de zon, En daar is't waar mijn leed begon! Ik verloor daar mijn mooie tas, Waar ik toch zo groots mee was. We bemerkten het binnen de 5 minuten tijd, Maar de tas was reeds kwijt. Ondanks navraag bij Oom Agent, Ben ik nog steeds niet content. Komt mijn tas nu alsnog over de bres Dan betaal ik de beloning, „Kes"! Tosca Dries, Laseurpad 46. Groenoord I - Capelle Shah Mata 5 - Groenoord 2 %-7 y2. Groenoord 1 is in de 5e ronde van de RSB-competitie dan toch over- eind gebleven. Zoals vorige maal in deze kolom reeds was voorspeld moest het eerste optornen tegen een fel voor lijfsbehoud vechtend Capelle. De uitgangspositie, 3-2 voor Groenoord, zag er gezond uit maar de posities van de resterende partijen wezen in de richting van een gelijk spel. Nu bezit Groen oord in meer dan een opzicht een voortreffelijke capt. n.l. J. Schae- ben. Als puntenverlies dreigt dan gaat hij er nog eens speciaal voor zitten, waarbij een uurtje schaken meer of minder voor hem geen rol speelt. Na totaal zeven uur spelen sleepte Schaeben voor de tweede maal dit seizoen de totaal- zege uit het vuur. Dat deze over- winning van belang is werd nog onderstreept to en vernomen werd dat denog enig overgebleven con current, de Zwarte Pion uit Mid- delharnis met een gelijk spel ge- noegen had moeten nemen. Groenoord 1 heeft nu met nog 2 wedstrijden voor de boeg het kam- pioenschap in eigen hand. Het is nu wel duidelijk dat Groen oord 2 het begrip medelijden niet kent. Op indrukwekkende wijze werd de 5e achtereenvolgende overwinning geboekt en ofschoon de zege niet zo eenvoudig tot stand kwam als de uitslag doet vermoe- den is het wel zeker dat het twee de op dit moment een klasse apart vormt. Ook hier heeft men met nog twee ronden te spelen het kampioenschap in eigen hand. De enig overgebleven concurrent is het Schiedamse Zwarte Paard, tegen welke vereniging in de laat- ste ronde gespeeld zal worden. Oranjesfraat 15 Schiedam Telefoon 26 7513 Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey De consultatiepartij van 5 maart j.l. tegen en met schaakcrack dhr. C. van Wijgerden is wederom een groot succes geworden. De tegenstanders, de Groenoord- spelers Rusch, Vermeul en Keet- baas hebben voortreffelijk partij gegeven. Zelfs is er sprake ge- weest van een precaire Mtuatie voor van Wijgerden en c.s. Maar uiteindelijk zorgde de grote rou tine met name in het eindspel voor de zege. De analyses van van Wijgerden hielden de overige Groenoordspe- lers de hele avond in de ban, zo- dat ook net didactische aspect voortreffelijk verzorgd was. MEDEDELINGEN. De vernieuwde opzet van Noorder Akkoorden is er de oorzaak van geweest dat vorig maal het artikel van de schaakvereniging niet ge- plaatst kon worden. Om nu in den vervolge de kans op plaatsing te vergroten zal het publiceren van de ranglijsten van de interne com- petitie tot een minimum beperkt worden. Zoals reeds vele schakers weten moet door omstandigheden wed- strijdleider F. de Groot zijn activi- teiten staken. Zijn fbnctie wordt overgenomen door J. Rusch. Afbellen, let op, dinsdagavond na 7 uur naar Boerderij 'Landvreugd' telefoon 70 23 63. Tenslotte worden alle Groenoord- schakers er nogmaals aan herin- nert dat de Krantenaktie nog steed van kracht is. Heren, doe mee en schakel desgewenst ook familieleden en kennissen in. TWEEKAMP HOEK/LOOS - GROENOORD. De tweekamp met Hoek/Loos ligt alweer achter ons. De eerste wed- strijd hebben wij gewonnen met een verschil van 1624 punten; Hoek/Loos 39572 punten, Groen oord 41196 punten. De thuiswedstrijd hebben wij wel- iswaar verloren met een klein ver schil n.l. Hoek/Loos 45808 punten, Groenoord 45712 punten, maar de totaalstand is toch in ons voordeel zodat de wisselbeker, voor het eexst ingesteld, voor de eerste maal in Groenoord blijft. U weet het; drie maal achter el- kaar winnen of vijf maal in totaal, dan wordt de beker eigendom van die vereniging. Hoofdzaak is toch echter daoht ik, de gezellige avonden die wij hier- aan hebben gehad. Er moet mij nog lets van het hart. Door te weinig animo onder de leden zal het dagje uit per tou- ringcar geen doorgang vinden. Jammer toch. Wij zullen nu pro- beren iets anders te organiseren. Te zijner tijd zullen wij u nog nader inlichten. Hopelijk kunnen wij hier wel uw interesse voor winnen. Mocht u echter zelf een voorstel hebben, dan graag even laten weten aan het bestuur. Tot ziens op maandagavond in de Boerderij. Secretaris L. J. Heinsbroek. Het prijsindexcijfer van de gezins- consumptie (basis 1969 100) nam toe van 134,1 in december tot 134,8 medio januari, dus met 0,6 procent. Er was ook enige daling in prijzen meikbaar en deze traden voor- namalijk op in de sectoren kle ding en sghoeisel. De belangrijkste stijgingen deden zich voor bij brood en banket, groenten, alcoholhoudende dran- ken, margarine, vloerbedekking, gas, electriciteit, water, benzine, dagbladen, autoreparaties en sohadeverzekering. Ja, wanneer je zo'n lijstje eens op je in laat werken, denk je: „Een Hollandse gulden, ijskoud de zadhtste." Van de afd. Schiedam van het Nederlandse Rode Kruis vernamen wij dat men voor Invalidenver voer van deze afd. de volgende nummers kan bellen: 26 80 13 of b.g.g. 26 79 75 of 26 61 23. start maandag 1 april 1974 Mevr. Vaz Dias-Noach Henri Polakstraat 120 (bij Parkweg), Tel. 7047 73 Verkoopuren tussen 9-1400 u. en 17.00-19.00 uur. Eurosport 1 - Groenoord 1. In de race voor de eerste of twee de plaats moesten we op 18 febr. aantreden tegen de koploper Euro- sport. Al direkt na het eerste fluit- signaal ging Groenoord gretig in de aanval, en onze tegenstander had het grootste geluk van de we- reld, want een glaszuiver doelpunt werd wegens te vroeg affluiten van de scheidsrechter voor een overtreding van Eurosport afge- keurd. Tegen de veirhouding in kwam Eurosport op 1-0, maar hierna begonnen zij de fout om het tempo te gaan verhogen, het- geen ten koste ging van de zuiver- heid. Jan de Ridder en Aad Vis hadden dan ook geen moeite om de aanvallen van Eurosport een vroegtijdig halt toe te roepen en daarbij was Groenoord uiterst ge- vaarlijk met counteren.Uit een van deze afgeslagen aanvallen kreeg J. de Ridder de bal vrij en plaatste over grote afstand zuiver op de sprintende G. de Klerk, die toen vernietigend met zijn linker voet uithaalde 1-1. Nadat G. El- derkamp nog eerst tegen de bin- nenzijde van de paal had gescho- ten, was het alweer G. de Klerk die de stand binnen 4 minuten op 1-3 bracht. Eurosport stond op dat ogenblik op instorten, maar op dat moment werd G. Elderkamp voor een in mijn ogen liehte overtreding voor 2 minuten naar de strafbank ge- zonden, waardoor Eurosport uiter- aard het initiatief naar zich toe kon trekken. J. de Ridder, A. Vis en W. Romanohenko konden ech ter met uitgekiend uitverdedigen en knap vertragen de schade tot 1 doelpunt beperken, daarbij ge- steund door Koos Ram, die als een tijiger de meest onmogelijke ballen zijn doel uitranselde. Na de rust kozen wij weer voor een aanvallend concept, en niet zonder resultaat, want binnen 5 minuten was de voorsprong tot 1-5 uitgegroeid. We kregen het nog wel even zwaar te verduren toen er 2 man van ons op de strafbank zaten, maar dank zij J. de Ridder en G. de Klerk, kwam Eurosport in die periode niet tot doelpunten. De eindstand werd tenslotte 4-7 in het voordeel van Groenoord, waarbij ik niet mag vergeten te vermelden een voortreffelijk doel punt van Aad Onder de Linden en een doe'lpunt voortkomend uit een praohtige kombinatie tussen Aad Vis, T. van Zijl en G. Elderkamp. Op initiatief van de Schiedamse Invaliden Sport Veren. ,,De Ooie- vaars" kunnen nu ook gehandicap ten aan de watersport bij uitstek, „zwemmen" meedoen. Invaliden (en spastisCh gehandi capten) kunnen vooriaan de daad bij het woord voegen en behoeven niet meer aan de kant toe te zien. Dankzij de speciale voorzienin- gen in het Zwembad „Zuid" met aangepaste kleedkamefs, een spe ciale rolstoellift die tot in het water gaat en een speciale water- temperatuur kunnen de gehandi capten elke woensdagavond van 7.30 - 8.30 uur (met een toegangs- prijs van 1.00) in het Zwembad „Zuid" terecht. Nadere inlichtingen hierover wor den gaarne via telefoon nummer 70 04 54 verstrekt.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 11