Rabobank Q Bewoners ontevreden over plannen en slechfe weg en in Schiedam-Noord voorAL BANKZAKEN Jaarleest 1974 PETER ST0LKER B Y. CENTEN-AKTIE voorheen „GROENOORD-AKKOORDEN" 27 maart 1974 6e jaargang no, 152 Veel reakties. Groenoord hobbelt maar door. Aulomobielbedrijf sine.i CHRYSLER SUNBEAM Mozartlaan. Vreemde zaken. Geen paard achter de wagen spannen. Aanleg hoofdriool in Kethel hervaf Noonler Afckoordcn Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Verschijnt el'ke 14 dagen huis aan huis. In vele artikelen in de afgelopen jaren hebben wij geageerd tegen de o.i. foutieve beslissingen die er in Schiedam ten opzicbte van de wijk Schiedam-Noord zijn genomen. Wij zijn dikwijls fel van" leer ge- trokken tegen beslissingen die HELEMAAL NIET genomen werden. Veelal tot ongenoegen van de bestuurders van deze stad, die wel- licht onze redaktie chicanes verwijten of misschien nog erger. Wei, niets is minder waar we trachten alleen de vinger op de wonde te leggen en er is ons alles aan gelegen om de leefsituatie in onze wijk te verbeteren en bestaande fouten in de toekomst te voorkomen. Ons laatste artikel en de ingezon- den brief van een medebewoonster heeft inmiddels een stroom van reakties te weeg gebracht. Naast een tiental telef oontjes kwamen er ook een aantal brieven binnen, die wij elders in dit nurnmer heb ben opgenomen. Wij zijn hier blij mee, omdat het bewijst dat wij het - als spreek- buis van de bewoners - bij het rechte eind hebben gehad. De tele foontjes zijn prettig, doch een wat ■minder tastbaar resultaat dan ge- noemde brieven, die wij gemaks- halve „de stem des volks" zouden willen noemen. Het wordt - dachten wij - lang- zamerhand tijd Schiedam-Noord een volwassen onderdeel van de stad te laten zijn en aan de reeds veel te lang durende opbouwpe- riode eens een eind te maken. Hoeivel we het vervelend vinden om voortdurend in herhalingen te treden; wijzen wij toch maar weer op de rommelige aanblik die de vele - nog steeds niet afgewerk- te - straten bieden. Vooral de Laan van Bol'Es en de van Beinumlaan liggen er troosteloos bij. Niet al leen dat met name de van Beinum laan sterk aan ,,Berg en Dal" doet denken, de provisorisoh afgewerk- te wegranden voltooien het beeld van stiefmoederlijke bedeling van onze wijk. Geen wonder dat een aandachtige bezoeker ons eens vroeg of wij geen hulp uit het fonds voor onderontwikkelde ge- bieden hadden gekregen. Een wrang grapje; maar helaas al te zeer op onze wijk van toepassing. Om even bij de twee genoemde straten te blijven, de Laan van Bol'Es, waarvan het trace ook al „tijdelijk" is, is als druk gebruikte verkeersweg een regelrechte aan- fluiting en het verbaast ons alleen de bank voor iedereen Schiedam Kerne! Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw Officleel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 dat er verhoudingsgewijs weinig ongelukken gebeuren. De bewo ners die in het oudste gedeelte van Groenoord wonen, moeten het nog steeds met slechts een smalle toegangsweg doen om hun huizen te bereiken. Een absurde situatie die „tijdelijk" al meer dan acht jaar duurt. Bepaald ergerlijk is de situatie in de van Beinumlaan, we schreven reeds over het heuvelachtige weg- dek. Na een fikse regenbui moeten voetgangers attent zijn op het autoverkeer dat door diepe water- plassen zijn weg moet zoeken. (Wat dat betreft beschikte Groen oord blijkbaar reeds lang over een ,,instructiebad"!). Dat de meeste bewoners tegen de aanleg van een vierbaansweg zijn, is beslist geen wonder. Vinden wij de ruimte die voor een dergelijke weg beschikbaar is veel te klein, we kunnen juist daardoor wel met grote zekerheid vaststellen, dat het verkeers'lawaai voor de aan weerszijden liggen de vijf flats be paald hinderlijk zal zijn. Dat bo- vendien zo'n acht scholen juist aan de andere zijde van de weg zijn geprojecteerd, doet ons wel ernstig twijfelen aan de vooruit- ziende blikken van de Sohiedamse plannenmakers. De Churchillweg (ook nog steeds ,,'tijdelijk" als eenrichtingsverkeer) is feitelijk een doodlopende weg, hetgeen met zich meebrengt dat daardoor de van Beinumlaan zijn functie van „doorgaande verkeers weg" zeker niet zal verliezen. Het ware beter de tijdelijke weg aan de oostzijde van het Bachplein te laten bestaan en geschikt te maken als toevoerweg naar Woud- hoek. Er liggen daar 'slechts' drie scholen en 1 flat (waarvan de voorzijde aan het Bachplein is). Hierdoor zal ter plaatse de over- last en de kans op ongelukken duidelijk minder zijn dan in het eerste geval. We weten het, het moet straks de 'metrobaan' worden. Of die er ooit komt, we weten het niet, boven- dien kan d'r nog een 'tijdelijke' weg best bij, dat zijn we nu een- maal gewend. Over het ontbreken van het ge- plande winkeloentrum, waarvan de geplande m2 verkoopruimte al drastisch is teruggebracht, kunnen we kort zijn en het beste verwij- zen naar de beide ingezonden brie ven elders in dit blad. Toch jook wel weer een bewijs van de langzaam malende Schie- damse molens, Uit Tuindorp kre- gen we ook nog al wat klachten i.z. de verdwenen overloop op de Molensingel. Zoals algemeen be- kend zal zijn, zijn de meeste buurtwinkels (slager, bakker, melkman, sigarenmagazijn) uit dit wijkje verdwenen. De bewoners moeten nu noodgedwongen f een stevige omweg maken om de win- kels in Groenoord te bereiken. Schitterend idee vinden wij de geproj ecteerde parkeerplaatsen voor de - nu nog niet bewoonde - flats aan het Faasenplein. Deze krijgen door het vervallen van de stoeprand een plaats op't trottoir. Een auto die het netjes doet en niet te ver doorrijdt (stoprand ontbreekt!) staat dan ca. 2 meter van het raam van de beneden- bewoners. Prachti2 uitzieht en gratis verlichting met autolampen in de avond. Moest dat nu zo? Tnwoners van het bejaardenhuis op het Heijermansplein moeten vanaf de halteplaats van de bus (Borodinlaan) een verre voetreis naar huis ondernemen. Een iets kortere weg vid het Liszt- plein eindigt in het zand. Is het veel moeite om daar 'n 'alweer tij- delijk' tegelpaadje aan te leggen? We willen onze klaagzang (het geen het dan in feite ook is) maar eindigen, we hebben er al lang genosg en Veel woorden aan vuil gemaakt. We hopen er - ondanks het wat uit de kluiten gewassen artikel - in geslaagd te zijn de ge- meente op de vele fouten te wij zen. Zoals wij reeds eerder mede- deelden beseffen we dat geldge- brek een van de oorzaken kan zijn Misschien dat rijkssubsidie ont- brak of nog niet binnen is. Dan wekt dat het vermoeden, dat de subsidie te laat is aangevraagd en dat de gemeente Schiedam niet voortvarend genoeg is. Er wordt veel gesproken over het binnenstadsplan, over het 'Cen trum-gat', wel wij barsten van de gaten in Schiedam-Noord De Wijkvereniging en de bewo ners zijn het 'eeuwig' schijnende 'tijdelijke' karakter van hun wijk meer dan beu en dringen er bij B W op aan nu eindelijk eens haast te maken met de uitvoering van reeds jarenlange, sluimerende plannen. Het zal de toch al niet op hoog peil staande leefbaarheid ten goede komen. Inmiddels heeft het Hoofdbestuur van de Wijkvereniging een ge- sprek over bovenstaande zaken met B W aangevraagd. In deze tijd van' verkiezingen stemmen wij voor verbetering van de wijk, al het andere bezorgt ons alleen maar kies-'pijn' J.v.S. Op vrijdagavond 19 april a.s. om 20.15 uur zal in „De Rank" het jaarlijks feest voor de leden van de Wijkvereniging „Groenoord" gehouden worden. De toneelgroep „Groeton" zal het blijspel „de Hoekse en Kabeljouw- se twisten" opvoeren. Meer over dit blijspel kunt U elders in dit blad lezen. De leden van de Groenoord band, bij velen van U bekend van de ge- slaagde avonden zoals het Wijn- feest en het Kerstbal, zorgen voor de muzikale omlijsting. Na afloop van het toneelstuk gaan we nog gezellig verder met dansen voor oud en jong. Ook de tombola met vele aantrek- kelijke prijzen zal op deze avond niet ontbreken. Kaarten voor het jaarfeest zijn gratis verkrijgbaar bij: Rob Bonneur, Arnoldipad 41, tel. 70 40 34; Ans Haan, J. Oreliosingel 99, tel. 70 25 93; Jan v. d. Slot, D. Schaeferplein 90, tel. 70 48 53. Dus tot ziens op vrijdag 19 april in „De Rank" De Soos Kommissie. Vorige week is de aanleg van het hoofdriool in Kethel hervat. Nadat het werk geruime tijd is onder- broken doordat de buizen niet aan de gestelde eisen voldeden, (hier- over schreven wij reeds enkele weken geleden), zijn inmiddels nieuwe buizen gearriveerd. Tijdens de aanleg zullen enkele straten in Kethel voor het verkeer afgesloten zijn, zoals Koekoekslaan Zwaluwlaan en Meeuwensingel. Verwacht wordt dat binnen twee maanden het karwei geklaard zal zijn. VOOR VERZORGING van: BELASTINGAANGIFTEN indienen BEZWAARSCHRIFTEN ALLE BOEKHOUDINGEN B.T.W. aangiften LOON admlnisfrafies BALANSEN Adm. kant. .GR0EN00RD' Bart Verhallenplein 102 Telefoon 70 06 47 Een mooi bedrag aan kopergeld kwam er in de afgelopen veertien dagen van onderstaande personen weer binnen en wel van: Bejaardensoos't ,,Praethuys" 1327 Mevr. R., Diepenbrockstraat 500 Dr. Sauerschool, kl. 5a en 5b 1120 Fam. O., Bachplein 220 Fam. K., Toon Verheystraat 91 Fam. S., Bachplein 257 Fam. J., Hens. Bosmansplein 216 Totaal 3731 Allen heel hartelijk dank. Mevr. de Jager.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1