I r Gezondheidszorg Kethel - Groenoord CKlcinc akkoordjes 9 a Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: zaterdag en zondag 8.00- 8.30 uur v.m.: Gezondheidszorg Kefhel-Groenoord Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. van de bestuurstaiel \s Redaktie; Meeuwensingel 74, telefoon 70 28 54. Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 03 59 telefoon 70 57 74 telefoon 71 05 27 30/31 maart telefoon 71 05 27 6/7 april telefoon 71 05 27 Dietiste (op medisch advies), in „De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, (Wit-Gele en Groene kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. KursUSSen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. i Opgave van of informaties over lidmaatschap Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 18,—. meerdere informaties over lidmaatschap. Naam: Adres: tel.: Ditmaal ging de secretaris met met een tas vol stukken naar een bestuursvergadening maar naar een bijeenkomst, die door het be- stuur was belegd om afscheid te nemen van ons bestuurslid, Mevr. Van Gils-Bodde, die (helaas) naar Zwijndrecht vertrekt. Bovendien konden de candidaat-bestuursle- den, die zich bereid verklaard had- den hun medewerking aan het werk van de Gezondheidszorg te verlenen kennis maken met onze medewerkers sters) Verder was de Heer Hoek uit Rotterdam in ons midden. Hij heeft een groot aandeel gehad in de opgravingen, die enkele jaren geleden in onze omgeving plaats hadden. Hij vertelde ons, dat Kethel reeds voor het begin van onze jaartel- ling bewoond is geweest. De ne- derzetting werd beyolkt door de Kelten, onze voorouders, die op gunstige plaatsen een aantal boer- derijen bouwden waarvan de paal- funderingen en stookplaatsen bij de laatste opgravingen werden blootgelegd. Soherven, later met zorg samen- gevoegd, vormden een groot aan tal gebruiksvoorwerpen uit die lang vervlogen tijden. Bizonder mooie dia's vormden een interessante documentaire over de leefgewoonten van deze primi- tieven. De gevaren, waaraan deze mensen waren blootgesteld, zijn onvoor- stelbaar. Het water vormde een voortdurende bedreiging en het is niet vserwonderlijk, dat in een be- paald jaar de hele nederzetting onder water en vloedgolf ver- dween. Een nieuwe situatie ont- stond o.a. door een stroom klei, die het bestaande land en de behuizing bedekte. Later (en we zijn nu alweer in 1200 na Chr.) werden deze streken opnieuw bevolkt; nieuwe boerde- rijen werden gebouwd; de be- scherming tegen het water werd weer ter hand genomen; gehuch- ten en dorpen ontstonden; de Dorpskerk (op een terp) werd in de oorspronkelijke vorm gebouwd. Het gemeenschapsleven begon op nieuw. Kreken en riviertjes doorsneden het land, hetgeen op de gereprodu- ceerde kaarten uit de 12e en 13e eeuw duidelijk zichtbaar was. De Harg; de Vlaaring en de Slimme Wetering (m de volksmond „de slinger") waren duidelijk te zien. Alles is, wat dat betreft, totaal verdwenen door de opspuiting. Het was opvallend, dat archeolo- gen dieper graven dan paalfunde- ringen en stookplaatsen en dat zij zich een beeld traohten te vormen van de samenleving in het verre verleden. Hoe met primitieve mid- delen een woon- en leefgemeen- schap werd opgebouwd, ondanks de grote gevaren. Wat een moed en doorzettingsver- mogen moeten onze voorouders bezeten hebben om, verstoken van alle gemakken, die wij nu kennen en hebben, te leven, te werken en ook nog gelukkig te zijn. Misschien is het mogelijk de Heer Hoek nogmaals uit te nodigen om voor een groter publiek zijn dia- serie te vertonen en ons te infor- meren over het ontstaan van Ke thel, waar wij thans wonen en waar wij ook zo graag gelukkig willen zijn. De Groenoorders en Woudhoekers moeten maar niet kwaad zijn, dat Kethel de oudste rechten heeft. Dat leert nu een- maal de historie en die kan ik niet veranderen. Maar de les uit de historie mag niet worden verge- ten: met doorzettings vermogen werken aan de samenlevingsop- bouw via de organen, die ons ter besohikking staan en met name onze vereniging voor Gezondheids zorg Kethel en Omstreken. seer. Tarief: Ieder woord of leesteken 5 10 ot. Rrieven onder nummer 1 gulden extra. Indlien niet vooraf betaald, incassokosten 1,50. Het maximum aantal regels is bepaald op 15. Akkoordjes kunnen worden opgegeven bij Fa. J. Hipke - - „De Favoriet" F. J. Elderhorst - Slijterij - Wijnhandel ..Chandon". Kleine akkoordjes minimaal f 1.-- De Spaarbank anno 1820 vooir strikte geheimhou- ding en snelle efficiente bediening. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze op- geven bij: Slijterij-Wijnh. 'Chandon', Schied.weg 41c. Bij de Spaarbank anno 1820 al Uw verzekeringen tegen lage premies. Opgave nieuwe leden Wijkvereniging Groenoord tel. 7010 65 of Postbus 410. Kosten sltchts f 1.50 p. mnd. De Spaarbank anno 1820 voor Uw reisverzekering en vreemde valuta. Pedicure - Manicure Schoonheidsspecialiste Mej. M. Maliepaard, tel. 70 24 10. Bachplein 444, Schiedam - Groenoord. Frisse lucht te koop. Stort een willekeurig bedrag op giro 65 67 00 t.n.v. Boom- plantaktie Schiedam-Nrd. U kunt tevens een plaats vragen en de soort boom. Pedicure - behandeling volgens afspraak. Mevrouw A. J. Hottinga, J. Oreliosingel 119, S'dam- Groenoord, tel. 010-708950 Bij de Spaarbank anno 1820 61/2rente voorl jaar vast 7y2% rente voor 2 jaar vast 8% rente voor 3 jaar vast zelfs 9% rente voor 4 jaar vast. Aardige ATTENTIE bij al le bij ons bestelde geboor- te-, verlovings-, huwe- lijks- en visitekaarten. Verkoop dagelijks van 9.00 - 21.00 uur. Drukkerij ,De MAGNEET' Rotterdamsedijk 279 - 281 Schiedam - Telef26 86 66 Gedipl. Coupeuse voor ver anderen van dameskleding Korter maken, naden in- nemen, ritssluitingen in- zetten enz. Mevrouw van Dongen, Bart Verhallen- plein 28, telefoon 71 07 06. De Spaarbank anno 1820 voor de Zilvervloot, het spaarplan voor de jeugd, met 10% premie en 7% rente. De Spaarbank anno 1820 UW REISBUREAU. Gediplomeerd Coupeuse. Voor veranderen van da meskleding. Korter maken naderj innemen, ritssluitin gen inzetten enz. Mevrouw van Dongen, Bart Verhallenplein 28 telefoon 71 07 06. Heeft U ideeen om de leefbaarheid in Schiedam- Noord te verbeteren. Stuur ze naar de Wijkvereniging. Postbus 410 - Schiedam. Zij worden graag voor U uitgewerkt. Bij de Spaarbank anno 1820 is Uw bankbiljet van f 1.000,— na 60 maan- den 1.500,— waard. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze op- geven by: HIPKE Winkelcentr. „De Ketel". Voor slechts 10 cent per woord zetten wij uw ad- vertentie voor koop of ver koop en komt deze adver- tentie onder de ogen van haast 20.000 mensen. Is dat te duur? Probeer het eens, succes verzekerd. Bij de Spaarbank anno 1820 Ideaalspaarrekeningen met 5%% rente. Losse centen zijn lastig en haast niets meer waard. De oentenaktie heeft ze graag en weet er wel weg mee. Voor bejaarden, invaliden, alleeh- staanden, zieken, enz. enz Bel. 7010 65 en ze worden even gehaald. TE KOOP diverse kleine akkoordjes voor slechts 10 cent per woord, sukses verzekerd. U kunt ze op- geven bij: F. J. Elderhorst,

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 5