INGEZONDEN j CVg_ meubelen CIC Olcllll PARKWEG 201 SCHIEDAM Ontmoefingscentrum moet er komen Consument wordt vergeten Veel teles! - weinig plaats Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN Toneelgroep „Groeton Ned. Chr. Vrouwen Bond Kethel P. A. v.d. KRUIT nKleine Akkoordjes" worden i( MAGNEETJES" GELDLENINGEN TELEFOON 7006 47 Voorlichting over narcose EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN Verscheidene malen heeft de re- daktie van dit blad de laatste tijd gewezen op het ontbreken in Schiedam-Noord van een centraal gelegen ontmoetingscentrum en op het gebrek aan goede verbindin- gen met stadscentra in de buurt. In Noorder Akkoorden van 28 nov van het vorig jaar pleitte J. v. S. voor vestiging van een wijkcen- trum waarin vergaderruimte en ruimten voor sociale diensten, bi- bliotheek, medische dienst en al- lerlei vormen van ontspanning. Het Winkelcentrum Ketel waar- van fase 2 pas in 1980 gereed zou zijn en fase 1 (3200 m2 verkoop- ruimte en parkeerruimte) in na- jaar 1975 voltooid moet zijn, daar- bij is geen rekening gehouden met de wensen van de bewoners van de wijk. Dat verzuim was vooral merkwaardig omdat het wordt begaan door zakenlieden die er altijd de rnond vol over hebben dat zij in de le plaats het belang van de consument dienen. Toen in mei 1973 op inspraak van de bewoners werd aangedrongen verschool de Stichting Winkel centrum Ke<thel zich achter „Em- peo" en anderen. In „Adformatie" een vakblad voor reclamemensen en verkoopbevor- In het blad „Adformatie" las ik een artikel dat op het lijf van onze wijk geschreven is. Om maar met de deur in huis te vallen; hadden we maar een win kelcentrum, een klein Lijnbaantje met grotere zaken als AH en de Gruyter en anderen, als ook de- tailhandel, zelfs dat ontbreekt/in Groenoord-Kethel, Tuindorp. Alleen 4, 5 jaar praten, praten, praten of er zoiets zal komen aan de Zwaluwlaan, maar doen ho maar. Zelfs de winkels die er in Tuindorp waren, worden succes- sievelijk gesloten. Door een enorme toevloed van tekst en vrij veel „ingezonden stukken", waren wij helaas niet in staat vorig maal alles in ons blad op te nemen. De bericbten van de schaakveren. en zaalvoetbal moesten daardoor o.a. sneuvelen. Is het op zichzelf verheugend dat de „Noorder Akkoorden" zo in de belangstelling staat, bijzonder jammer vinden wij het dat wij noodgedwongen bijdragen soms moeten laten liggen. Wij moeten nu eenmaal roeien met de riemen die we hebben, terwijl er door de huidige papierschaarste voorlopig geen paginauitbreiding te ver- wachten is. Wij vragen begrip voor de situatie Wellicht door Uw bijdragen (qua tekst) wat in te krimpen, kunnen wij in de toekomst wat meer met de ruimte woekeren. Red. deraars, publiceerde L. Jakma on- langs een artikel „Welvaartsbe- vorderaars bedachten winkelcen- tra en vergaten consument", waar in eigenlijk diegenen gelijk krij- gen die in Noorder Akk. bezwaar tegen de winkelplannen hebben gemaakt. De Heer Jakma merkt in het Artikel op, dat in vele win- kelcentra de consument geen ge- legenheid heeft „mensen te ont moeten en contacten te leggen". Daardoor ontstaat z.i. „geisoleerd raken, vereenzaming". Jakma stelt vast „dat in nieuwe woonwijken ghetto-achtige toe- standen ontstaan, zoals b.v. in Breda-Noord. Daar is wel een distributie-apparaat aanwezig, maar er zijn geen mogelijkheden om tot sociale contacten te komen. Samen met de enorme woonflats en fantasieloze aanleg veroorzaakt dat een psychisch ziektebeeld, dat de huisarts veel werk geeft". Vele bewoners van Groenoord zullen met mij van rnening zijn dat onze wijk met Breda-Noord in vele op- zichten vergelijkbaar is. Het vestigen van een Horeca- ruknte i.e. ontmoetingscentrum verdient de voorkeur en is een economisch haalbare kaart. En omdat het een economisch haal bare kaart is, zou de vestiging van zo'n centrum verschoven moeten worden naar fase nr. 1 J.A.R. Is het wonder, dat het inwonerstal van Schiedam steeds verder terug- loopt? Waarom kan hier niet wat in andere plaatsen wel kan? In het vermelde artikel staat: „Door de beperkte aanwezige mo- gelijkheid om boodschappen te gaan doen en daarbij mensen te ontmoeten ontstaat een gevoel van irritatie of vereenzaming." Dit spreekt wel heel sterk in Groenoord, maar meer nog in Kethel-Tuindorp. Vroeger zat er op het rijtje bij „de Spar" nog wat, maar sinds daar een bank, een physiotherapeut (en de kapper weg) is gekomen, heeft dit ook geen naam meer. Veel succes in Uw werk om hierin verandering te brengen, zodat ook hier een leefbaar klimaat ontstaat. J. W. - Kethel. MEDEDELING Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord. De Stichting Samenlevings opbouw Schiedam-Noord maakt bekend, dat zij haar jaarverslag uit zal stellen tot September '74, gekoppeld aan een openbare inspraak- en discussieavond. De "Stichting, die sinds 15 januari '74 een opbouwwerk- ster - Mej. G. Bot - in dienst heeft, acht het niet zinvol eerder verslag uit te brengen van haar werkzaamheden omdat konkrete plannen en werken nog in een beginfase verkeren. Wij hopen U in September te ontmoeten. Hoewel langzaam is er toch ook in Schiedam een stijgende belang stelling merkbaar voor het ama teur toneel. De toneelgroep Groeton vindt het derhalve heel prettig door de wijk- vereniging uitgenodigd te zijn om op 19 april a.s. het jaarfeest op te luisteren met een leuk toneelstuk. De akteurs en aktrices van Groe ton hebben zich dan ook met man en macht geworpen op een vrolijk blijspel met de oer Nederlandse titel „De Hoekse en Kabeljauwsfe twisten". U kunt er van op aan dat bij het zien van dit stuk de tranen van het lachen loskomen. Hoewel Groeton zich de laatste tijd nogal aan serieuse stukken heeft gewijd, wil ze toch graag be- wijzen op het komisch vlak goed uit de voeten te kunnen en hope- lijk zult U massaal naar deze voor- stelling op 19 april in „De Rank" komen kijken. Nu we toch bezig zijn over Groe ton toneel, willen wij U graag nog wat nader nieuws vertellen over de toekomstplannen van Groeton. Na het succecvol optreden in het Passage-Theater in oktober 1973 met „Een kat op een heet zinken dak" wil Uw toneelgroep in het najaar weer met iets heel goeds voor de dag komen. Wegens ver- bouwing van het Passage-Theater is spelen daar niet mogelijk, maar wellicht zullen we dan in het sfeervolle sublieme vestzaktheater „In de Teerstoof" enige voorstel-" lingen geven. In verband daar- mede is het voor diegenen die geinteresseerd zijn in toneelspelen nu de beste tijd om als medewer- ker tot onze groep toe te treden. U vindt bij ons vast en zeker die mensen die U warm zullen ont- vangen. U ontmoet daar jongelui van 17 en 18 jaar, maar evengoed jongelui van 30-40 jaar en zelfs 50 jaar. Aarzel niet, kom gerust, we zijn iedere maandagavond in boerderij „Landvreugd". Bovendien heeft de Gemeentne Schiedam grote to- neelplannen voor het Jubileum- jaar 1975, waarbij Groeton hoopt met alle hens akte de presents te kunnen geven. Kom nu en doe mee, even een telefoontj e aan onderstaande adressen en U weet alles. Roon Pluym, Borodinlaan 10, tel. 70 45 62. Loes Bonneur, Arnoldipad 41, tel. 70 40 34. Paul Segaar, Heijermansplein 246, telefoon 70 53 59. Toneelspelen is een heerlijke ge- legenheid eens te ontspannen aan de dagelijkse spanningen. Een avond toneelrepetitie bezorgt U een fijne opfrisser, U kunt U heerlijk uitleven zonder te wor den uitgelachen, maar eerder aan- gemoedigd en U vindt waardering voor Uw inspanning. U zult onder- vinden dat Uw ontspanning, met inspanning overgebracht op Uw medemensen een uiterst dankbaar werk is. Bedenk, dat het steriele t.v. toestel met zijn perfectie in feite nooit op kan tegen de eigen sfeer van het theater, U ziet het rondom u de hang naar het gezellige verleden in kleding, meubels, muziek en ook het live theater, natuurlijk met zijn tekortkomingen, maar juist daardoor zo charmant. Lieve mensen we hebben elkaar zo nodig in deze razende enerve- rende tijd. Draag Uw steentje bij tot ontspanning van onze geeste- lijke dwangbuis, doe mee en pro- beer met ons in Schiedam het toneel weer te brengen op het peil waar het thuis hoort, want het is een onmisbaar stukje volkskunst, dat'niet verdient af te zakken tot een herinnering uit het verleden. De Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Schiedam-Kethel en Groenoord (met 135 leden) zal zo op gezette tijden ook in ons blad publiceren. Helaas waren wij - door plaat&ge- brek - niet in staat een ons eerder toegezonden artikel te plaatsen. Een volgend maal zult U onge- twijfeld meer wetenswaardighe- den omtrent deze aktieve afd. in de kolommen van ons blad tegen- komen. VOOR WITTEN, SCHILDEREN en BEHANGEN is het voordeligst en meest vertrouwde adres toch altijd Voornsestraat 26 SCHIEDAM - Tel. 264432 v/h G. J. J. PONj£ Delflandsestr. 250 Schiedam Tel. 704014 Met ingang van ons volgend num- mer (10 april a.s.) zullen de „klei- ne" advertenties - tot nog toe kleine akkoordjes geheten - een verandering ondergaan. De naam van deze annonces zal gewijzigd worden in „Magneetjes" terwijl zij niet meer onderge- braoht worden in een aparte ru- briek, dooh door de gehele krant heen worden verspreid. De „Magneetjes" kunnen worden opgegeven aan de bekende adres sen: Fa. J. Hipke, „De Favoriet", Fa. F. J. Elderhorst, Wijnhandel „Chandon", Fa. Manelli en vanaf heden ook bij de Coop., Laan van Bol'Es. Red. In samenwerking tussen de Stich ting Excerpta Medica en de acade- mische ziekenhuizen in Leiden, Groningen, Utrecht, Nijmegen en Rotterdam, is een klein boekje tot stand gekomen ter voorlichting van de patienten over de narcose bij het ondergaan van een operatie Van de hand van de arts J. A. van Hegelsom van het St. Radboud Ziekenhuis te Nijmegen kwam een alleszins interessante brochure. De bedoeling is de betreffende pa tienten voor de operatie zo'n boek je ter hand te stellen, waarin op duidelijke en voor de leek begrij- pelijke taal verteld wordt waarom en hoe een narcose wordt toege- diend en wat voor gevolgen (na- werkingen) dat kan hebben. Juist omdat het voor veel patien ten een bijzonder zenuwachtige tijd zal zijn, juichen wij de bro chure ten zeerste toe. Het lijkt ons dat hierdoor veel - wellicht on- nodige - angst weggenomen zal worden. Het is een proefuitgave voor de met name genoemde ziekenhuizen; wij hopen dat de proef zal slagen en ook de andere ziekenhuizen in staat zullen worden gesteld de brochure aan hun operatie-patien- ten uit te reiken. J. v. S. Naschrift redaktie. Helaas moesten wij Uw zeer interessante brief drastisch inkorten. Door de zeer vele „ingezonden brieven" waren wij niet in staat Uw schrijven in zijn geheel op te nemen, doch wij vertrouwen dat wij er door bovenstaande samenvatting toch in zijn geslaagd Uw denkbeelden op de juiste wijze te hebben gepubliceerd. J. v. S. Teleloon 70 69 05 Dr. Wibautplein 15

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 9