Sfichting ■HJWi Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord Er is alweer een heieboei gebeurd! ANWB Autorijschool Groenoord Gevonden voorwerpen Paasruilbeurs in Rotterdam Klaverjasvereniging GROENOORD Veel prijzen bij onze open PAAS-DRI VE op 11 april a s. Toegang f 2.50 p.p. a z DISCO Zondag 14 april a.s. (1e Paasdag) Kampioenschapswedsirijden Schaakveren.Schiedam Lekker met de trein mee PAASTOURNOOI Honkbalveren. .Schiedam. AGENDA Orgelconcerten Ten eerst e hebben we telefoon en dat werd wel erg noodzakelijk, want steeds meer mensen weten me te vinden. Het nummer is 70 22 07 en ik ben elke dag van 1 tot 2 uur op kantoor aanwezig en natuurlijk als er vergaderingen zijn, Verder heb ik nog veel af- spraken in de wijk. Er zijn enkele leuke reakties bin- nengekomen van mensen, die zioh vrijwillig "willen inzetten voor aktiviteiten. Ik probeer ook zoveel mogelijk aktuele vraagstukken in de gaten te houden zoals bijv. de doortrek- king van de Mozartlaan. Speelt u kontakten en ideeen aan mij door, zodat we tot een gezamenlijke aanpak kunnen komen. Tijdens een gesprek met 3 dames kwam er naar voren, dat het wel leuk zou zijn om hier een kursus makrame (knoopwerk) in de wijk te hebben. Vier keer in de mei- maand We hebben er een ge- pland op de maandagavond en een op de donderdagmorgen. Dan kunt u iets ieren en eens praten met andere wijkbewoners. U kunt zich opgeven en informatie krijgen bij Mevr. Arbon, Baohplein 401, telefoon 70 38 37; Mevr. Winkelman, C. v. Zantenplein 23, tel. 70 97 98 en bij de stiehting zelf aan de Korte Dam 5, telefoon 26 47 81. Een andere aktiviteit is. het poli- tiek kafe op 7 mei waar u allemaal aanwezig behoort te zijn! Daar komen enkele partijmannen en -vrouwen ons informeren over de stand van zaken in Noord. En wat niet is, kan nog komen, zullen we maar optimistisch denken. Deze informatieavond is het initiatief van de wijkvereniging en de SSSN Gera Bot, opbouwwerkster H. Heijermansplein 36 Telefoon 70 22 07. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politic te Schiedam, dagelijks van 9.00 uur tot 17.00 uur, behalve zaterdag en zondag: groengeblokte fietstas met inhoud; bos sleutels aan ring; bruin etui met 2 sleutels; groen trainings'jack en een regenjas; zwart lederen aktentas. Te bevragen bij de vinders; kinderstep, R. v. d. Pluim, St. Li- duinastraat 33a, tel. 263281bank- biljet, Donker, Broekweg 119 te Vlaardingen tel. 347017; goudkleu- rige armband, Gijtenbeek, v. Lim- bur(g Stirumstraat 35; zilveren ket- tinkje met naamplaatje, F. v. d. Dood, Johann Straussplein 178; zegelring, Seip, B. Verhallenplein 119; zwarte damesportemonnee, Hersbach, Hofje van Belois 12; fietstas met inhoud, Fa. Kaptein, Nw. Mathenesserstraat 48; zwarte kinderportemonnee, Van Schaijk, Willem Pijperstraat 71, tel. 709618; bruine damesportemonnee, Mielo, St. Liduinastraat 96, telef. 266177; zwarte lederen portemonnee, Mvr. Sauer, Van Hallstraat 62; bruine portemonnee met inh„ Wapenaar, Daltonstraat 33; rood etui met sleutels, v. d. Poort, Oude Maas- straat 8b; rood etui met sleutels, van Schijndel, Burg. Knappertlaan 249; sleutelring met 3 sleutels, van Leeuwen, Joh. de Wittsingel 299; groene regenbroek, Warmte-meter Nwe Haven 147 (Mej. Gunneweg). fotocamera Agfa, Mejuffr. Gerrets IJssalon La Venezia; parkiet kleur groen, De Koning, Singel 10; chroom heren polshorlo.ge. Sonne- veld, Valeriusstr. 4; goudkleurige schakelarmband met sterrenbeeld Spee, Wenenweg 183, Vlaardingen; zilveren armband met plaatje, Oosterman, Schuttersveld 16; 2 bankbiljetten, Slooff, Obrecht- str. 7, tel. 70 53 75; kinderringetje Simon de Wit, Groenelaan. Op maandag 15 april (2e Paasdag) organiseert „De Verzamelaar" weer haar grote jaarlijkse ruil- beurs. Deze zal worden gehouden in de zaal van het Verzamelge- bouw, Strevelsweg 700 te Rotter dam (2e etage). Men kan er terecht voor het ruilen van munten, suikerzakjes, lucifer- merken, postzegels, sigarenbandjes oude aanzichtkaarten e.d. Ook is er nu een afd. Antiek aan toege- voegd. De Paasruilbeurs is ge- opend van 11.00 tot 17.00 uur. Boerderij „Landvreugd" 20.00 uur <u T3 t-l o O -T3 Ul O o G E E N disco-avond in Boerderij Landvreugd Op maandag 22 april a.s. begint weer de jaarlijkse strijd om het persobnlijk kampioenschap van Schiedam. De 3 samenwerkende Schiedamse Schaakverenigingen nodigen een ieder uit aan deze wedstrijden deel te nemen. Het is beslist niet alleen voor de allersterkste sohakers, men kan vanaf 8 jaar reeds mee- doen. Omdat in verschillende klas- sen wordt gespeeld kan een ieder, ook huisschakers en schooljeugd op prettige partijen rekenen. In totaal zullen 7 wedstrijden wor den gespeeld, zodat op 10 juni de laatste ronde zal worden gestre- den en de prijsuitreiking op 17 juni zal plaatsvinden. Teg en beta- ling van een zeer laag inschrijf- geid kan men zich (tot uiterlijk 11 april) opgeven bij Dhr. Rade- maker, Bart Verhallenplein 88. (telefoon 70 27 01). Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Fostbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, j" 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. De Nederlandse Spoorwegen gebruikten in vroeger jaren de slogan „Vlug, Veilig en Voordelig" en wijselijk praten ze daar nu niet meer over. Ach, vlug en veilig is 't wel, maar zonder bejaardenkaart is het niet bepaald voordelig te noemen. De argeloze reiziger van vandaag doet - door het kopen van een kaartje - nutteloze pogingen een bodem- loze put te dempen. Op zichzelf al een vreemde zaak, want de Nederlander is nu eenmaal niet iemand die graag geld in 't water gooit, al smaak je dan tenminste het twijfel- achtig genoegen nog een plons te horen. Toen ik vorige week een retourtje Amsterdam kocht liep ik, mij bewust van het feit dat ik het tekort van de Spoor wegen met f 12.40 verminderd had, naar perron 3. De trein was akelig precies op tijd en tot mijn verwondering was de wagon waar ik was ingestapt practisch leeg. Nu vind ik zo'n bijna lege coupe zeer ongezellig en ik haastte mij daarom naar de volgende wagen, waar het wat voller was en je bovendien wel mocht roken. Als kind wilde ik al niet achteruit rijden, maar wel bij 't raampje zitten en zo'n plaatsje bleek er voor mij nog te zijn. Tegenover me zat 'n hoogblonde dame, die m'n vriendelijk „Goeiemorgen" met 'n knikje beantwoordde. De naast haar zittende man keek me door z'n half gesloten oogleden aan en trok z'n linkermondhoek razendsnel op, wat ik wel een wat vreemde groet vond. Overigens leek't me helemaal geen groet te zijn, omdat 'ie het onderwegnog wel 100 keer deed. Aan de andere zijde van het rijtuig zaten 4 als zakenmensen uitgedoste lieden. Een bijna pensioengerechtigde heer deed haarfijn uit de doeken hoe ons landje geregeerd diende te worden. Joop den Uyl deed wel z'n best, maar 't was toch niet je „dat". Boven het slaapverwekkende cadans-geluid uit, verkondigde de man dat hij eerst gedacht had dat Koekoek niets meer van zich liet horen omdat 'ie zeker z'n gewicht kwijt was, maar dat Vader Abraham toch maar mooi voor wat meer stemmen had gezorgd. „Den Uyl was in den Olie" was toch maar een schitterend „stemmings- liedje" geweest. Ik richtte mijn aandacht nu wat op m'n overburen, omdat ik weer eens een niet weg te cijferen zin kreeg in „Mensie kijken". De man leek me een wat zorgelijke middenstander, die op weg was naar het bij hem behorende produktschap om raad en bijstand te vragen. Met z'n half gesloten ogen en z'n very dry pale gezicht, leek me - gezien z'n naderend faillissement - dat het juiste reisdoel. Ik had in de gaten dat de vrouw me wat wantrouwig aan- keek. Ik dacht eerst dat er iets met m'n kleren niet in orde was. Een voorzichtig uitgevoerde inspectie bewees me dat alles, als gewoonlijk, correct was. Ze had nog een paar keer gekeken en plotseling dacht ik, dat ze niet wantrouwig maar sensueel keek. (Al weet ik niet eens precies wat dat eigenlijk is). Ze zag d'r keurig uit, iets te hoog en te blond haar weliswaar, maar ze had voor d'r leeftijd toch verheugend fraaie in onberispelijke Panty "P" gestoken onderdanen. 't Was kennelijk een vrouw die geen zorgen an d'r kop, maar wel polonaise an d'r lijf wilde hebben. Ja, natuurlijk daarom was ze ook naast die bleke vent in plaats van in een eigen hoekje gaan zitten! De wat morsig neergekwakte huizen met de tientallen levensgrote duivenhokken op de daken deden me bemerken dat we al in den Haag waren. M'n buurvrouw stond op en 't scheen me dat ze - nauwelijks merkbaar - met haar hoofd een uitnodigend gebaar maakte. 'k Zat er net over na te denken of ik het nu wel goed gezien had, toen ook de witte schoenmaker (in die branche had ik 'm ingedeeld) aanstalten maakte de trein te verlaten. Bij het uitstappen zag ik hoe de vrouw struikelde en ik hoorde de gebleekte schoenenfrik zeggen: „Kijk uit, sufferd. Vandaag of morgen breek je nog's je poten". Ik had me weer 's vergist, ze bleken heel erg getrouwd te zijn! JAVAS De aktieve Honkbalver. Schiedam houdt op le Paasdag een groat Honkbaltournooi waaraan 120 jon- gens tussen de 8 en 18 jaar zullen deelnemen. Hiervan zijn 4 ploe- gen van buiten Schiedam en wordt in 3 pools (de Bleezing, BRL en RDM) gespeeld. De wedstrijden worden gespeeld op het gezellige „Hargaterrein", dat door de leden zelf goed is op- geknapt. Alles kreeg een verfje, er is een nieuwe geluidsinstallatie, terwijl ook de cantine een meta- morfose onderging. Voor liefhebbers: Aanvan,g le Paasdag om 10 uur 's-morgens. Het vervolg in de serie concerten op het Hoofdorgel van de Grote- of St. Laurenskerk te Rotterdam, zien er voor de komende weken als volgt uit: Maandag 22 april: Ekkehard Schneck (organist te Trier) en op Maandag 13 mei: door Andre Verwoerd (organist van de Pauluskerk te Rotterdam). Aanvang beide maandagen: 20.15 uur.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3