Het Diensten-Centrum Rabobank B Woudhoek" is geopend! UW BANKZAKEN voorAL PETER ST0LKER B.V. voorheen GROENOORD-AKKOORDEN" 24 april 1974 6e jaargang no. 154 Opening door Weth. Colle Dankwoord Uil de Staafscourant Parallelweg exit Reinigingsdienst verkoopt plastic vuilniszakken Dienstencentrum „De Woudhoek" houdt OPEN HUIS T elef oon vernielers ook in Groenoord aktieff Automobielbedrijf SIMCA CHRYSLER SCAREAM \<HHll(T\kkO«llh'H Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. 1 Medewerker: C. A. P. Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Het was vrijdagmiddag 5 april j.l. een grote dag voor Schiedam-Noord. Toen immers werd het Diensten-Centrum „De Woudhoek" geopend en aan de Raad van Bejaardenwerk overgedragen. Dit was een feestelijk gebeuren. Lang voor de opening hadden de ca. 160 genodigden een plaats gevonden in de wel zeer fraaie en gezellige ruirfite. Wie van U de kale en kille ruimte tevoren heeft gezien kon zijn ogen maar nauwelijks geloven toen hij aansehouwde wat tot stand is ge- bracht. Alle hulde voor ontwerpers en uitvoerders voor't creeren van deze gezellige en intieme ruimte. Het is daar goed toeven. Iedere be- zoeker en bezoekster zal zich daar ogenblikkelijk thuis voelen. Inderdaad Schiedam-Noord is een eommunicatie - centrum rijk ge- worden waar wij terecht trots op kunnen zijn. Alle bejaarden uit de wijk, en daar buiten, zijn van harte welkom. Ik heb zo het idee dat vooral de Wijkver. 'Groenoord' met intens veriangen naar zulk een gezellig onderkomen uitziet. Omstreeks drie uur nam Wethou- der B. E. Coll6 het woord. Er was hem verzocht namens de Gemeen- te en de Gemeentelijke Woning- dienst dit object aan de Raad voor het Bejaardenwerk over te dragen. Als dat gevraagd wordt kan je twee dingendoen: je kunt ja maar ook neen zeggen. Maar uit het feit dat Wethouder Colle daar stond is duidelijk geworden dat hij bevestigend op dat'verzoek heeft geantwoord. En zeer gaarne zelfs. Uit het ge- hele betoog bleek dat de Wethou der het zeer op prijs stelde dat dit. Diensten-Centrum aan de Raad voor het Bejaardenwerk en daar- door ook aan de gehele wijk kon worden overgedragen. Hij memoreerde de eerste bespre- kingen op 30 oktober 1972. Vele vergaderingen zijn daarna nog gehouden velerlei meningen zijn naar voren gekomen, maar uit de botsing van meningen is tdch ten- slotte het besluit gegroeid dat de Heij ermansf lat tot Bejaardenflat zou worden bestemd en dat dit Diensten-Centrum daarin een plaats zou krijgen. Dank werd ge- bracht aan de ambtenaren die in derdaad veel werk hebben verzet teneinde tot het gewenste resul- taat te komen. Toen eenmaal duidelijk was ge worden welke bestemming de flat zou krijgen raakte men allerwege „gemotiveerd" en kon veel werk worden verzet door allerlei samen- werkende instanties en groepen. Tenslotte overhandigde de Wet houder een tegoedbon aan Mevr. J. Poll-Schut, voorzitster van de Raad v.h. Bejaardenwerk, welke bon kon dienen voor de aanschaf van bankjes in de hal en in liften. Daarna nam Mevr. Poll het woord en heette de talrijke genodigden welkom waaronder ook Wethouder Kaptein. Allereerst richtte zij een woord van dank tot Wethouder Colle voor de bereidwilligheid tot de opening en voor het cadeau dat zeer goed zal voldoen omdat het rondom de flat nogal eens kan waaien. Na nog maar net bekomen te zijn van de vele werkzaamhe- den welke hebben geleid tot de tot standkoming van het Dien sten-Centrum de 4 molens staan wij hier om dit Diensten-Centrum in ontvangst te nemen en aan de bewoners van de Heij ermansf lat en de overige bewoners van de wijk over te dragen. Een lange rij namen passeerde de revue, namen van zovelen die hebben bijgedragen tot het berei- ken van dit resultaat. Ook dankte Mevrouw Poll de zeer velen die door middel van het aan- bieden van geschenken hun be- langstelling hebben getoond. Wij zullen die lange rij namen riiet noemen omdat in 'Het Nieuwe Stadsblad' van 10 april een breed- voerig artikel heeft gestaan waar- in U alles wat gezegd is was ge- memoreerd. Wij willten echter een uitzondering maken voor de gift van f 3000,- van de Raad van Rheuma-patienten, welke gift kan worden besteed voor de aanschaf van een rolstoel, een pedicure- stoel en nog een gemakkelijke stoel. Verder willen wij vermelden de gift van voorlopig de eerste biljartklok (de tweede komt nog) aangeboden namens de Disco-bar „Oud-Holland". Dit is een hart- verwarmend gebaar. Heel veel dank aan deze jongeren die veel doen voor de oudere mensen. (Zij schonken bij de opening van „de 4 Molens" ook een t.v.-toestel, even- eens schonken zij het Holy-Zie- kenhuis 2 kleuren t.v.'s). Hier zien we maar weer dat men nimmer generaliserend in mineur over de jongeren moet spreken. Oud en jong hebben hier elkander wel op zeer prettige wijze ontmoet. Nog- maals hulde. Aan het bedanken van vele gevers kwam bijna geen einde. Een bewijs van intens medeleven al die blijken van be- langstelling, omgezet in daden. Toen het offiliele gedeelte ten ein de was, en nadat een linnen doek was ontrold, welke op kunstzinni- ge wijze was beschilderd vermel- dende de woorden: "Diensten- Centrum De Wcudhoek", begon men aan een prettig samenzijn. Een drankje en een hapje vonden gretige aftrek. Nog geruime tijd ■bleef men bij een. Tenslotte bleven de naaste medewerkers nog, geze- ten in een wijde kring, bijqen, om nog wat na te praten over de grote aanwinst welke door velerlei hulp en steun tot stand kwam. Schiedam - Noord hartelijk geluk gewenst met dit prachtige resul taat. Maak er een goed gebruik van. Zoekt U gezelligheid en sfeer ga dan naar Uw Diensten-Cen trum „De Woudhoek". Hartelijk welkom! capk. Schiedam Kethel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 In de Nederl. Staatscourant van 8 april j.l. lazen we: ,,De Minister heeft de gemeente Schiedam een vast bedrag van 1.665.000,— toe- gezegd als rijksbijdrage in de kos- ten van reconstructie van de Chur- chillaan en de Laan van Bol'Es, de aanleg van de Brederodeweg." Nou, dan gaat't er toch van komen Sloper J. de Waard uit Schiedam gaat een einde maken aan het restant van de Parallelweg in Schiedam. Reeds gedurende enkele jaren be- stonden plannen in die richting en de reeds gedeeltelijk gesloopte, ge- isoleerde straat lag er droeviig en krakkemikkerig bij. Aan deze wat roemruchtige straat zal nu een einde komen, wanneer de laatste panden (van nr. 220 tot 242) binnen enkele maanden onder de vakkundige slopershamers ge- vallen zullen zijn. Bij de gemeentelijke Reinigings dienst (V.R.O.M.-dienst) aan de Buitenhavenweg 154 zijn voor het publiek weer plastic vuilniszakken verkrijgbaar. De prijs bedraagt f 3,50 voor een pak van 20 zakken. Het zijn zakken van een goede kwaliteit en voorzien van het KOMO-keur, dit in tegenstelling tot de zakken van dubieuse kwali teit die begin dit jaar als nood- maatregel door de Reiniginsdienst zijn verkocht om de huisvrouwen uit het ergste tekort aan zakken te helpen. Ook in meerdere winkels zijn weer plastic vuilniszakken van een goe de kwaliteit en voorzien van het KOMO-keur verkrijgbaar, hoewel de prijzen hoger liggen dan een half jaar geleden en de voorraden niet onbeperkt zijn. De ergste nood aan vuilniszakken schijnt weer voorbij te zijn. Aangezien het niet de bedoeling is dat de gemeente de winkels concurrentie aandoet zal de Reinigingsdienst de plastic vuilniszakken niet in onbeperkte hoeveelheden verstrekken; het moet wel blijven bij een of twee pakken van 20 stuks per persoon. De zakken zijn te verkrijgen op de werkdagen gedurende de normale werktijden. Vanwege de Reinigingsdienst wordt er op gewezen dat voor het aanbieden van huisvuil uitsluitend gebruik gemaakt mag worden van plastic vuilniszakken die niet van een KOMO-keur voorzien hoeven te zijn en van de oude metalen vuilnisemmers. Het gebruik van dozen is niet toegestaan! De vuil- nis-ophalers zullen die niet meer aannemen. De reden is dat dozen makkelijk uitelkaar vallen en dan een grote verontreiniging van de straten geven. Om U kennis te laten maken met het Dienstencentrum en U tevens een inzicht te geven in de mogelijkheden die dit centrum biedt, zal op vrijdag 26 april a.s. 's-middags van 4 uur tot 's-avonds half 8 „OPEN HUIS" worden gehouden. Het Dienstencen trum „De Woudhoek" is ge- legen op het Herman Heijer- mansplein, Alle belangstellenden uit Schiedam-Noord worden har telijk uitgenodigd om van bovengenoemde gelegenheid gebruik te maken. Mede namens de medewerkers, L. G. Groeneweg, leidstcr Dienstencentrum. Evenals elders in Schiedam het geval was, hebben de telefooncel- krakers ook Groenoord niet met rust gelaten. Was enkele weken geleden de telefooncel op het Bachplein het mikpunt, nu werd enkele dagen geleden de eel op het Jac. Urlusplein met een be- zoek „vereerd". De geringe op- brengst van de gelichte en geheel vernielde geldbakjes staat in geen enkele verhouding tot de grote schade die wordt aangericht. Wij begrijpen dat op den duur de P.T.T. er wellicht van terugdeinst telkens weer de telefoons te re- par eren. Om te voorkomen dat defecte telefoons „defect blijven", raden wij de bewoners van onze wijk aan, wanneer een signalement van de daders bekend is, dit onmiddel- lijk aan de politie door te geven. Offlcleel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1