Zaalvoetbal ma ANWB Jeugdkamp „HAERELAND" 1974 Voor ca. 15 jongens en/of meisjes van 8 t/m 12 jaar uit Groenoord e o bestaat gelegenheid deel te nemen aan een vakantieweek van zaterdag 29 juni t/m zaterdag 6 juli a s, voor de totaalprijs van f 70 -■ per persoon. Dit vakantiekamp is op het landgoed ,,'t HAERE" in t Harde op de Veluwe. -De Wijkvereniging Nieuwland organiseert dit icamp en wij zijn verheugd, dat wij als Wijkvereniging Groenoord e o hieraan deel kunnen nemen, Voor opgave en inlichtingen kunt U zich in verbinding stellen met: R. Bonneur, Arnoldipad 41, J. v. d. Slot, D. Schaferplein 90, telefoon 70 40 34, telefoon 70 48 53. Politiek Cafe Autorijschool Groenoord STICHTING SAMENLEVINGSOPBOUW SCHIEDAM-NOORD Informatie Interkerkelijk avendgehed ^Heeft U de advertenties^ I op de andere pagina's I al gezien j^het is de moeite waard! j St. Jacobuskerk in Kethel op monumentenlijst Voor al Uw Verzeheringen Hypothehen Finan cieringen A. JVaalewijn In de Noorder Akkoorden heeft u regelmatlg kunnen lezen, dat velen vinden dat er vaak flink wat man- keert aan de leefsituatie in onze woonwijk. Uit al die geschreven tekst beluis- teren we een nogal grote dnte- vredenheid. Wij geloven dan ook, dat u vol vragen zit. Vragen over waarom de wijk Schiedam-Noord zo is, als hij nu is. Vragen met name ook over hoe Noord er in de nabije toekomst uit zal gaan zien straten, gebouwen, winkels, huizen, groenvoorziening, enz. Het uiteindelijke antwoord op al deze vragen ligt bij het gemeente- bestuur. En het gemeentebestuur is gebaseerd op de politieke par- tijen Op dinsdag 7 mei kunt U 's-avonds in „De Ark" Uw vragen afvuren. De Wijkvereniging en de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam- Noord hebben in een gezamenlijk initiatief zes politieke partijen aangeschreven en gevraagd of zij hun medewerking willen verlenen t.w. P. v. d. A., C.D.A. (K.V.P., C.H.U., A.R.), P.P.R P.S.P., C.P.N, en DS '70. Hieronder vindt U een afschrift van de betreffende brief. Geacht bestuur, Enige tijd geleden bent u telefo- nisch benaderd over een te houden informatieavond voor de bewoners van Schiedam-Noord. U heeft toen positief gereageerd en uw medewerking toegezegd. Deze bijeenkomst wordt belegd door de wijkvereniging Groenoord en de Stichting Samenlevingsop bouw Schiedam-Noord om infor- matie te verstrekken aan de bewo ners van Noord over het politieke leven in Schiedam in verband met de komende gemeenteraadsverkie- zingen. Wanneer: Dinsdagavond 7 mei '74 om 8 uur 's-avonds. Waar: „De Ark", Hargplein 101, Schiedam. Hierbij nodigen wij u uit met een of twee mensen aan deze avond deel te nemen. We zouden het bovendien op prijs stellen als dit R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEFOON 70 91 15 gediplomeerd instructeur of 70 78 94. Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. mensen zouden zijn, die zelf woon- achtig zijn in Noord of die een bepaalde politieke positie (gaan) bekleden (bijv. wethouder). Gezien het kader waarin deze avond is opgezet gaat het met name over datgene, wat uw partij van plan is te gaan doen in de komende vier jaar in Schiedam- Noord. We zullen hierop nog nader terug- komen. Uw antwoord zien we graag spoe- dig tegemoet. Met vriendelijke groeten, J. B. Winkelman, voorzitter wijkvereniging. J. W. J. Roelands, voorzitter S.S.S.N. U heeft er uiteraard recht op om te weten wat er gebeurt of gaat gebeuren met Uw eigen woon- situatie. Sterker nog: U zou ja of nee moeten zeggen; voor of tegen de plannen moeten kunnen zijn die direkt met Uzelf te maken hebben (En wie is er deskundiger dan de bewoner zelf Maar dan moet lJ natuurlijk wel weten bijv. hoe het bestemmings- plan voor Schiedam-Noord er uit ziet; welke adviezen zoal aan de gemeente gegeven worden; welke projekten er uitgevoerd zullen gaan worden. De Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord dacbt in een avond (Politiek Cafe, 7 mei, in „De Ark") niet voldoende infor matie te kunnen krijgen. Zodoende heeft zij aan het College van Bur- gemeester en Wethouders een brief gestuurd en gevraagd of zij tijdig ingelicht kan worden over de diverse plannen en projekten, zodat U tijdig inzage kunt krijgen. De brief is medio maar.t verzon- den. Wij houden U op de hoogte Tot op heden hebben toegezegd: Hr. J. de Jong en mevr. Y. Siljee van de P. v.d. A.; Hr. J. v.d. Wilk (lijsttrekker en kandidaat wet houder) en Hr. R. in 'tVeld van de P.P.R.de Heren G. P. Verhuls- donk en Bakkers van de V.V.D. en de Heren P. Poot en R. Poels van C.D.A.de Heer Scheffers, DS '70; de Heer J. Schravensande, P.S.P. Sinds 27 maart jonigstleden is de oeoumeniese werkgroep van Schie dam-Noord begonnen met een in terkerkelijk avondgebed een maal per maand op de laatste woensdag van de maand in de Dorpskerk van Kethel. Het begint om half acht en is om acht uur afgelopen. De bedoeling ervan is namens de kerken gelegenheid en vorm te bieden voor inkeer, meditatie en gebed; een half uurtje van rust en tot jezelf komen ten overstaan van de HEER. De volgende keer zal zijn op 24 april en dan weer op 29 mei enz. Iedereen is hartelijk welkom. P. Margre. Overzicht competitie 1973-1974. Met nog een wedstrijd te spelen, n.l. tegen DDC, is het volgens mij wel het moment om eens terug te blikken op de achter ons liggende competitie. Wij stonden in het eerste jaar van ons bestaan al gelij'k voor de taak zo gunstig mo- gelijk uit de bus te komen, omdat door de RVB was vastgesteld, dat er deze competitie gespeeld moest worden voor een plaats in de eer ste, tweede of derde klasse. De nummers 1 en 2 van iedere af- deling werden n.l. in de eerste klasse ingedeeld, de nrs. 3, 4, 5 en 6 in de tweede klasse en de resterende in de derde klasse. Ondanks intensieve training wa- ren onze eerste wedstrijden geen sukses, om een voorbeeld te noe- men, tegen VVOH gingen onze jongens met 8-1 ten onder. Er werd verschrikkelijk hard ge- werkt en overdadig getranspi- reerd, maar dat was allemaal niet voldoende om een wedstrijd te winnen. Wat echter heel erg be- langrijk was, de stemming onder de jongens bleef uitstekend en het was mede aan deze goede sfeer te danken, dat de Groenen zich lang- zaam maar zeker zich herstelden en met wisselend sukses naar de top van de ranglijst kropen. Het eerste echt grote sukses was het gelijke spel (1-1) tegen kop- loper Demos en het grootste sukses was wel de 7-4 overwinning op het sterke Eurosport. Tegen VVOH was er bij een over- winning zelfs nog een kans om als tweede te eindigen, maar deals door zenuwen en deels door een zeer slechte arbitrage werd deze voor ons zo belangrijke wedstrijd met 3-0 verloren. Kort en goed, we hebben in ieder geval of een derde of een vierde plaats gehaald en daardoor mogen we het vol- gend jaar starten in de tweede klasse. Voorwaar is dit geen slecht resultaat te noemen na pas een jaar zaalvoetballen. Het is de bedoeling dat we ko- mend seizoen met een sterk ver- jongde ploeg als basisteam aan zullen treden, daar er de laatste maanden zoveel nieuwe leden zich hebben aangemeld, waarbij enkele veel belovende spelers. Het staat nu al vast dat Groenoord het volgend seizoen met 4 teams mee gaat doen en als daarbij de Gemeente Schiedam ons ook nog behulpzaam wil zijn met het zoe- ken naar een geschikte accomoda- tie, dan voorzien wij een voor- spoeding 1975. A. Kloppers. een Een mooi bedrag aan kopergeld is er gelukkig weer binnengekomen. Ik zeg gelukkig, want heus het is fijn om mensen blij te maken, maar zonder geld doet men nu eenmaal niets, daarom is het zo heerlijk te constateren dat er men- sen zijn die dit werk een warm hart toedragen en trouw hun ko pergeld opsparen. Van onderstaande personen kre- gen wij dit bedrag en wel van: Mevr. de B., C. v. Zantenplein 500 Mevr. H„ C. v. Zantenplein 400 Mevr. B., Molensingel 250 Dr. Sauerschool klas 3 577 Dr. Sauerschool klas 1, 2, 3, 4, 5, 6 2401 Mevr. P., Joh. Wagenaarstraat 200 Mevr. G., B. Verhallenplein 1000 Totaal 5328 Allen heel hartelijk dank. Per- soonlijk heeft U Uw bedankje reeds in Uw bezit. Mevr. de Jager, telefoon 70 10 65. Voor „Breng eens 'nzonnetje" ont- vingen wij via de giro van de Heer B. van het Baohplein een bedrag van 10.-. Ook hiervoor hartelijk dank. De St. Jacobuskerk in Kethel is door het ministerie van C.R.M. op de monumentenlijst gezet. Het col lege van B W van Schiedam kan de kerk van de lijst laten afvoeren doch heeft - gelukkig - laten weten tegen de plaatsing van de kerk op de lijst geen bezwaar te hebben. ASSURANTIEKANTOOR Bachplein 248 - Schiedam Telefoon 70 61 58

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3