5 10 Q Gezondheidszorg Kethel - Groenoord GELDLENINGEN Redaktie: Meeuwensingel 74, telefoon 70 28 54. a o o a> T3 Z van de bestuurstafel Op maandag 1 april j.l. was het dagelijks bestuur weer bij een met- de medisch-adviseurs en de wijk- verpleegsters. Voor deze vergade ring waren ook de candidaa-t-.be- stuursleden uitgenodigd, waardoor zij een indruk konden opdoen van het praktische werk van onze ver eniging. Hoewel de agenda niet zoveel punten bevatte werd deze van 8 tot half elf in -een geani- meerde bespreking afgewerkt. Dat de dames op deze vergadering in de meerderheid waren leverde voor de heren geen enkel pro- bleem. De personele situatie was het eer- ste en vermoedelijk wel het voor- naamste punt van de agenda. 2 zusters in de wijk, n.l. de dames Smink-van Kasteel en Wagenaar- Walta ontvingen op eigen verzoek eervol ontslag en in hun plaats werden, behoudens goedkeuring van de Hoofdinspectie Volksge- zondheid, benoemd als zusters in de Wijk de dames Van Dalen- Kroesbergen en Wissing. Het be stuur prijst zich gelukkig, dat op zo korte termijn in de vacatures kon worden voorzien, waardoor het werk in de Gezondheidszorg in deze wijk geen stagnatie onder- vindt. De nieuw-benoemden werd een hartelijk welkom toegeroepen in de kring van de medewerksters en de verwachting uitgesproken, dat in een goede samenwerking het belang van onze leden zou worden gediend. De stand van zaken van het nieuwe wijkgebouw stond weer op de agenda en Dr. van der Veer bracht verslag uit. Het wacbten is slechts op een schrijven van B W van Schiedam, waarin ons wordt medegedeeld, dat deze (n-u wel langdurige) zaak rond is. Zodra de brief is ingekomen kan de aan- besteding plaats hebben. Het plan is om in mei a.s. een al- gemene vergadering te beleggen, waarop aan de leden de definitieve plannen zullen worden bekend ge- maakt. We schreven reeds eerder: „Onzerzijds staan we volledig startklaar, het definitieve bericht is de enige hinderpaal voor de eerste paal." Een vast punt op de agenda vormt: binnengekomen -en ver- zonden stukken. Het is steeds weer een voile map, zodat een zekere sneltreinvaart nodig is, om de in- houd ter kennis te brengen aan het bestuur en medewerkers. Na bespreking van een aantal voor de leden minder interessante za ken sloot de voorz. de vergadering. seer. D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Akkoorden gehoord. EEN NIEUW HORLOGE OF EEN SIERAAD KOOPT U BIJ DE VAKMAN daden gevraagd Iedereen staat van har-te achter het werk van de kruisverenigin- gen. Daar ligt het pr-obleem hele- maal niet. Maar je opgeven als lid, dat komt er gewoonweg vaak niet van. We hoeven immers niet ver- pleegd te worden thuis. We heb ben geen kleine kinderen, nog niet of niet meer. We hoeven -niet dagelijks een injektie te krijgen. We zijn ook niet invalide. Waarom zouden we dan lid worden? Inderdaad, dan niet direkt om deze redenen. Wees daar in de meeste gevallen maar blij om; Maar het is wel kortzichtig. Allemaal kunnen we ooit wel eens de direkte hulp van een kruisver- eniging nodig hebben. En boven- dien doet een kruisvereniging meer dan verpleging en verpleeg- artikelen uitlenen. Ze werkt met name heel sterk aan het gezond houden en het beter leefbaar ma- ken van onze omgeving. In het bijzonder bij onze vereniging staan deze taken hoog genoteerd. We zullen er op deze bladzijde nog vaak op terug komen. Juist dat werken aan een betere leefomge- ving is direkt ieders belang, ook als je gezond bent. Daarom kunnen we Uw lidmaat- schap niet missen. Op deze bladzijde staat weer de bekende bon. Vul hem in, knip hem uit en stuur hem op. TELEFOON 7006 47 watergeld voor schiedamse kruisverenigingen Voor de bekende miljoenen uit de afkoop van het waterkontrakt met de gemeente Rotterdam hebben zich velen staan te verdringen. Ook de gezamenlijke Schiedamse kruisverenigingen, gebundeld in de Stichting Kruisraad Schiedam, dienden een aanvraag in. Een fik- se; anderhalf miljoen. De red en: het kruiswerk eens en voor altijd uit die aftandse oude gebouwtjes en houten keten te halen, van waaruit tot nu toe altijd werd ge- werkt. Het is niet langer meer verantwoord om de gezondheids zorg en de workers daarin maar te laten aanmodderen in absoluut ongeschikte werkruimten. De eigenlijke gezondheidszorg lijdt er onder. De kruisverenigingen vonden bij het gemeentebestuur een willig oor. Op 3 december van het vorig jaar nam de gemeenteraad het besluit de gevraagde som van anderhalf miljoen gulden beschik- baar te stellen voor de bouw van vier nieuwe kruisgebouwen in Schiedam. We zijn de gemeente hier bijzonder dankbaar voor. Het eerst staat ons eigen nieuwe gebouw in Kethel-Groenoord op het programma. De voorbereidin- gen daarvoor zijn al zeer ver ge- vorderd. Met de gemeentebijdrage zijn we er intussen natuurlijk niet. Er zal ook vanuit onze eigen ver eniging het nodige op tafel moe- ten komen. Daar hoort U binnen- kort nog venoeg over. Maar de gemeente heeft ons wel een stevi-g steuntje in de rug gegeven. t.v.-uitzendingen De Stichting Samenwerkende Landelijke Kruisverenigingen heeft ons desgevraagd geatten- deerd op binnenkort uit te zenden t.v.-programma's, die betrekking hebben op de gezondheidszorg. Wij geven U hierbij de volgende uitzendingen door: Programma ,,Op uw gezondheid" (Tros): 24 april: sterilisatie bij man en vrouw (vanavond). 30 mei; borstkanker. 16 juni: zomer en vakantie. Programma „Open en Bloot" (VARA). 16 mei: geslaehtziektebestrijding. Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uui v.m.: Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. van Dalen-Kroesbergen Zr. Wissing Zr. Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 03 59 telefoon 70 57 74 telefoon 70 15 49 telefoon 26 74 22 telefoon 71 05 27 zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uuc v.m.: Koninginnedag telefoon 70 15 49 27/28 april telefoon 70 57 74 4/5 mei telefoon 26 74 22 Dietiste (op medisch advies), in „De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in „De Ark", Hargplein 101, (Wit-Gele en Groene kruis). Magazijn, Kerkweg 8. openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. Kursussen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Opgave lidmaatschap. Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van f 18,--. Naam: Voorletters: Adres: tel.: tH O O Dr. Wibautplein 15 - Telefoon 70 69 05

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 5