Wijkvereniging had gesprek met gemeente Rabobank O BANKZAKEN voorAL 8 mei 1974 6e jaargang no. 155 voorheen ^GROENOORD-AKKOORDEN' Deskundige uitleg over Mozartlaan Prettig gesprek Voorlichtend artikel in voorbereiding Mozartlaan voorlopig tweebaans Automobielbedrijf PETER STOLKER B.V. S1MCA CHRYSLER SUA REAR Winkelcentrum Nog geen aanbesteding Hulpsecretarie Groenoord langer geopend Musical sluitstuk van 700 jaar Schiedam Jaarlijkse Feestavond Wijkvereniging zeer succesvol Wie niet weet waar 'ie het beste en goedkoopste kan kopen, leest beslist geen NOORDER AKKOORDEN Nog GEEN bejaarden-reducfie voor bus/fram Twee speelvelden in Groenoord Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e.o., Schiedam. Tevens mededeldngenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbus 410 - J. van Sohaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker1 C. A. P, Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: D E MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. i Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Zoals U ongefwijfeld bekend zal zijn, fteerste er nog al wat onrust onder de bewoners in de directe omgeving van de Mozartlaan over de aanleg van een vierbaansweg aldaar. Met name de bewoners van het Johann Straussplein zagen hierin een gevaar voor de vele overstekende kinderen die hun scholen op het Bachplein hebben. In ons nummer van 10 april j.l. deelden wij mede, dat de Wijkvereniging de Gemeente verzocht had hierover met hen een gesprek te mogen houden. Inmiddels heeft dit gesprek op 29 april j.l. plaatsgevonden en wel in het Stadskantoor. Bij deze - beslist geanimeerde te noemen - bijeenkomst waren namens de Ge meente o.a. aanwezig, de burge- meester H. Roelfsema, de wethou- ders C. J. M. Bolmers en G. Kap- tein, alsmede Ir. H. G. de Block en Mr. M. J. Blok. De wijkvereni ging werd vertegenwoordigd door de Hoofdbestuursleden J. B. Win- kelman, H. F. W.-Haan en J. van Schaverbeke, terwijl Mej. G. Bot als opbouwwerkster en de Heer P. van Gilst als wijkbewoner hier- aan waren toegevoegd. Het is een bijzonder prettig ge sprek geworden, waarbij aan de hand van een aantal kaarten op deskundige wijze uitleg werd ge- geven van de bestaande en ko- mende situatie. Op initiatief van de burgemeester zal door Ir. H. G. de Block in samenwerking met de voorlich- tingsambtenaar D. A. Buschkens een speciaal voor Noorder Akkoor- den bestemd artikel over deze ma- terie worden vervaardigd. Hierin zal aan onze lezers, i.e. de bewo ners van Schiedam-Noord, de no- dige voorlichting worden gegeven. Wij zijn er van overtuigd dat hier- door veel verkeerd overgekomen informaties of onzekerheden zul- len worden weggenomen. De vele reacties op onze artikelen en de meer dan 350 ingezamelde handtekeningen geven ons de overtuiging dat men wel zeer nieuwsgiering zal zijn naar de resultaten van ons gesprek. Voor- uitlopende op het nog te publi- oeren gemeentelijke artikel wil- len wij daarom wel reeds nu enkele mededelingen doen. Zeer belangrijk is daarbij wel dat de Mozartlaan nu voorlopig als TWEE-BAANS weg zal worden uitgevoerd. Ter hoogte van het le Bachpleinflat zal de weg zich van vier in twee bamen splitsen. Wij hopen dat door deze rnede- deling de bewoners zich al wat geruster voelen, temeer omdat dan aan de situatie niet zo veel is gewijzigd. Immers (tot voor ca. Officieel dealer van: Laan van Bol'Es 2 Telefoon 7106 43 3 jaar) was er aldaar reeds een geasfalteerde tweebaansweg. De aansluiting op de verbrede Churchillweg zal bovendien in de toekomst van niet minder dan 4 verkeerslichten worden voorzien. Dit geeft vanzelfsprekend al een afremming van het verkeer, zodat er naar onze mening (die wij met de Gemeente delen) van een race- baaneffect geen sprake zal zijn. Ook het geplande voetgangerstun- neltje op de Zwaluwlaan zal er komen, al houd,t dit nauw ver- band met de aanleg van het nieu- we winkelcentrum. In dat verband merkte wethouder Bolmers nog op, dat er een ver- traging in de bouw van het win kelcentrum zou kunnen optreden. Volgens de wethouder zou dit in hoofdzaak kunnen ontstaan wan- neer de bewoners vasthouden aan de eis het oude Raadhuis van Kethel te behouden. Hierdoor zou het gehele plan gewijzigd moeten worden en blijft Groenoord daar- door nog enkele jaren verstoken van een winkelcentrum dit snel groeiende wijk waardig. De wet houder voegde er nog aan toe dat de bewoners in feite de keuze heb ben (of moeten maken) tussen een winkelcentrum en het raad- huisje. De Heer Bolmers merkte nog op dat ook monumentenzorg het behoud van het raadhuis - waaraan pas veel later het hui- dige geveltje is toegevoegd - niet adviseert Op onze vraag wanneer met de aanleg van de Mozartlaan zou worden gestart, kon nog geen de- finitieve datum worden genoemd. Aanbesteding heeft nog niet plaatsgevonden. De aanleg van de Mozartlaan en de reconstructie van de Churchillweg en de Laan van Bol'Es zullen - zij -het in een verschillende fase - tegelijkertijd worden uitgevoerd. Resumerende kunnen wij vast- stellen dat wij op een prettig en vruchtbaar gesprek met de Ge meente kunnen terugzien, waar- van wij U enkele resultaten niet wilden onthouden. Zoals reeds eerder vermeld is, kunt U in een van onze volgende nummers een meer gedetailleerd verslag tegemoet zien. J. v. S. Met ingang van 1 mei j.l. is het loket van het kantoor Jac. Urlus- plein voor de afd. Bevolking door P.T.T.-personeel overgenomen. Dit houdt in dat het loket weer langer voor het publiek geopend zal zijn, n.m. elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur. Volgend jaar mei wanneer Schie dam het 700-jarig bestaan van de stad zal gedenken zal dit mede worden gevierd met de opvoering van een grootse musical en/of revue. Twee Vlaardingers E. Verkade en C. Bezooijen heibben aangebo- den om de teksten te schrijven, terwijl - weer een Vlaardinger - D. Borst de muziek zal compo- neren. Medewerking aan he,t spek- takelstuk zal worden gevraagd aan zo'n 100 Schiedamse amateurs. In augustus a.s. zal hiertoe een auditie worden gehouden. De bedoelinig is om de premiere te houden in het dan opnieuw ge- opende, verbouwde Passage-The ater, waar overigens de musical zo'n 10 voorstellingen zal geven. De kosten worden geraamd op 60.000 gulden. Men hoopt de helft van dit bedrag te ontvangen uit de verkoop van programmabladen en entreegelden. Voor het restant zal men zien sponsors te vinden. De op 19 april j.l. gehouden jaar lijkse feestavond in 'De Rank' mag als bijzonder succesvol worden be- titeld. De toneelvereniging 'Groe- ton' wist onder regie van Simon Coene tot zeer goed spel te komen en ontlokte de goed gevulde zaal talloze lachsalvo's. Het kluchtig blijspel 'De Hoekse en Kabeljouw- se twisten' (van D. J. Eggengoor) stond garant voor dolkomische si- tuaties, die door de geroutineerde leden van 'Groeton' op de juiste wijze werden uitgebuit. Vanaf een half uur voor de aan- vang werd door de uit 4 leden be staande Groenoord-band gezellige muziek ten gehore gebracht. Door een groot aantal prachtige prijzen, beschikbaar gesteld door de winkeliers uit Schiedam-NooTd e.o., was men vlot door de tom- bolaloten heen en bleef men na afloop van het toneelspel nog tot 2.00 uur - onder de tonen van de voortreffelijke Groenoord-band - bijeen. Mede dankzij de leden van de toneelvereniging en de band en de goede organisatie door de Soos- oommissie kan de Wijkvereniging Groenoord op een geslaagd jaar- feest terugzien. J. v. S. Controleurs van de R.E.T. hebben gesignaleerd dat er bejaarden zijn die nu reeds gebruik denken te kunnen maken van het reductie- tarief voor bejaarden in de bus en trams van de R.E.T. Zij reizen op een kinderrittenkaart en tonen bij de controle hun bejaardenpas ter verklaring. Van gemeentewege wordt er op gewezen dat het reductietarief voor de Schiedamse bejaarden nog niet van kracht is en eerst zal in- gaan op een nog door Burgemees ter en Wethouders van Schiedam vast te stellen tijdstip, vermoede- lijk eind mei. De bejaarden dienen ock gebruik te maken van kinder- rittenkaarten die van een speciale opdruk zijn voorzien en die ver- krijgbaar zijn bij een twintigtal adressen in Schiedam, n.l. dien- stencentra en bejaardensocieteiten Het reizen door bejaarden op kin- derrittenkaarten is momenteel strafbaar volgens de bepalingen van de R.E.T. de bank voor iedereen Schiedam Kernel Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw Naar wij vernemen zullen in Groenoord een tweetal speelvel den worden gerealiseerd. Een klein terrein (voor tennis en badminton) aan het van Beetho- venplein en een groter terrein aan de Valeriusstraat. Laatst ge noemd terrein zal worden geschikt gemaakt voor voetbal en handbal- len. Beide speelvelden zullen van een afrastering worden voorzien.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1