boutique'74 Ingezonden voor meubelen PARKWEG 201 SCHIEDAM ZAGEN kgSsta reiiri ZDZEVLIEGEN? ANWB j kmm folio Zijn de bewoners van Schiedam-Noord apatisch? Autorijschool Groenoord Z 50 jaar Christelijk Volksonder- wijs te Kethel c.a. GEK OP WORTELS? PLANT EEN BOOM 6 5 6 7 00 Poldervaart weer terug BOEKBESPREKING verf/wandbekleding Mgr.Nolenslaan696 VTef.708766 Jeugdland 1974 vraagt medewerkers Heeft U de advertenties^ op de andere pagina's al gezien ^het is de moeite waard! j Alhalen VISAKTEN Wie de Havenloods van donderdag 25 april j.l. leest most wel tot de conclusie komen: wij, bewoners van Schiedam-Noord, zijn luste- loos, ongevoelig en onverschillig of, met een moeilijker woord: apatisch. De opbouwwerkster Gera Bot, sinds enkele maanden in dienst van de Stichting Samenlevingsop- bouw Schiedam-Noord, heeft het al gezien. Na een aantal gesprek- ken met vertegenwoordigers van de verschillende groeperingen en particulieren uit -dit stadsdeel is haar conclusie onder meer (oitaat uit het krante-artikel),,De men- sen in Schiedam-Noord blijken sterk apatisch te zijn; men gelooft er niet meer in. Niet in behoorlijke wegen, niet in een winkelcentrum dat al zo lang beloofd is, maar waarvan men niets ziet. Men gaat om iets te kopen veelal naar Vlaardingen, omdat in Groenoord niets is." (Einde citaat). Zo, de wijkvereniging kan wel stoppen met het werk dat ze al een tijdje doet, de winkeliers in ,,De Ketel" en elders kunnen hun deuren wel sluiten, -de.kerken met al hun werk; ze bereiken niets, de diverse verenigingen, politieke partijen, enthousaaste mensen be- zig in deze wijken: jammer, -alle- maal voor niets, apatische mensen. Let nog eens op het citaat: DE mensen in Schiedam-Noord BLIJ KEN STERK apatisch te zijn. Niet een aantal mensen, nee DE mensen. De mensen lijken niet apatisch, nee ze BLIJKEN het te zijn. Ze zijn het niet een klein beetje, nee ze zijn STERK apa tisch Gera houdt de nodige slagen om haar arm, dat staat ook in het artikel. Best mogelijk maar met bovenstaande kunnen we het voorlopig wel doen. Sommigen, nee velen zijn al jaren in deze wijken bezig met sociaal- cultureel werk en toegegeven moet worden dat er soms moei- zaam gebokst moet worden tegen ongeinteresseerdiheid en men treft wel eens een zaal aan die voller had gekun-d enz. maar diegenen die -hier dan al zo'n tijd bezig zijn hebben het woord apatisch niet in hun woordenboek. Eenvoudig om dat het niet waar lis. DE mensen BLIJKEN nietSTERK apatisch. Je komt die figuren natuurlijk wel tegen, maar wagr niet? Wij. weigeren ook-te gel-oven dat Gera van de vertegenwoordigers van de verschillende groeperingen de bovenstaande mening zou-heb ben opgedaan Gelukkig lezen we bbk dat Gera Bot het fijn vindt om iets te kun nen doen en ze verwacht nog veel van haar werk en dat is dan de reden om haar vanaf deze plaats te zeggen; Gera, kijk het nog min- stens een jaar aan, praat met nog veel meer mensen en je zult ont- dekken dat er veel meer gebeurt dan je tot nil toe h'ebt gehdord. Duik in de problemen, werk mee, draag b.v. de ddeeeir aan om wat tegen de inderdaa-d eenzaamhei-d te doen en je zult ontdekken dat er mensen te vinden zijn die je daarbij willen helpen. Na een tijd lezen we dan weer een conclusie van je ip de krant, evenwichtiger, niet met allerlei slagen om de arm en tegelijkertijd zo vernie-tigend. Vel-e mensen in Schiedam-Noord logenstraffen het artikel door hun werk in de wijken van Schiedam- Noord Misschien ontmoeten jullie elkaar nogeens. Succes bij je werk Gera Ser Louis. Naschrift redaktie. Ja, het gewraakte artikel in „de Havenloods'' hebben we ook ge- lezen. Evenzo een soortgelijk ar tikel in de Scliiedamse Courant van enkele dagen geleden. Ons als redaktie van het enige wijkblad dat Schiedam-Noord rijk is, gaf het een gevoel van teleurstelling. Niet alleen om de inhoud - hier door U met een scherpe pen weer- gegeven - maar toch ook wel dat een tweetal van oorsprong Rotter - damse bladen hiervoor geinteres- seerd moesten worden. Een bewijs dat een nieuwkomer in onze wijk nog niet precies de weg weet te vinden. We willen Dw brief van geen ver- der commentaar voorzien, ook al omdat deze voor zich zelf spreekt. We liopen dat er lering uit zal worden getrokken en „Samenle- vingsopbouw" naar onze mening SAMEN leven en SAMEN opbou- vven betekent. Hiertoe zijn WIJ t.a.t. bereid. J. v. S. Rijks V.A.M.O.R.-M.I. gediplomeerd instructeur R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam TELEFOON 70 91 15 of 70 78 94. G 01 "O o o <u T3 o o Dit jaar viert de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs te Ke thel c.a. haar 50-jarig jubileum. Weliswaar werd de -vereniging reeds in 1922 opgericht ten huize van de Heer G. M. Breugem, doch eerst in 1924 startte de vereniging haar voorgenomen taak daadwer- kelijk door de eerste school voor lager onderwijs op christelijke grondslag te openen. Deze school staat nu nog naast de huidige jubilerende Koningin Juli- anaschool aan de Vlaa-rdingseweg aan de rand van de oude dorps- kern van Kethel. Door de krachtige stedelijke ont- wikkeling in het gebied van de in 1941 aan de Gemeente Schiedam toegevoegde gemeente Kethel en Spa-land is het aantal leerlingen voor het christelijik onderwijs sterk gegroeid. Thans heeft de vereniging drie scholen voor basisonderwijs en drie kleuterscholen onder haar be- heer. In relatie met de voortge- zette ontwikkeling in het gebied Schiedam-Noord zal dit bezit nog de nodige uitbreiding ondergaan. Op 10 mei zal in de Margriethal GIRO BOOMPLANTAKTIE tam Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, f 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Groenoord, Giro 26 75 85, Schiedam. - Telefoon 70 10 65. Onlangs is begonnen met de u-it- voering van de eerste fase van de werken aan de Poldervaart. Deze zijn gelegen in het gedeelte Pol dervaart tussen het Windas en in zui-delijke richting tot rijksweg 20 en een vijverpartij ten noorden van het Be-atrfxpark. Het pol-der- bemalingsplan is noodzakelijk ge- worden door resp. de stadsuitbrei- ding in het gebied Kethel en door het wegvallen van de Poldervaart als boezemwater van Delfland. De plannen zijn afg-estemd op de toekomstige zuivering van het af- valwater -en het hebben van een goede kwaliteit water in de vijvers in Schiedam-Noord. Hoewel de Poldervaart ter hoogte van de L.O.M. school tot rijksweg 20 geheel gaat verdwijnen en plaats gaat maken voor een par- keerterrein t.b.v. bad Groenoord, blijft anderzijds de Poldervaart voor een gedeelte behouden. Hiertoe moeten nog tal van maat- regelen worden genomen zoals de verlaging van de bestaande kaden, het aanleggen van rietkragen om de str-akke lijnen van de oever- verdediging wat te vervagen. De gemeente Schiedam zal tr-ach- -ten de nieuwe situatie landschap- pelijk in te passen en de recreatie (hengelen ed.) al-daar ,te behouden op feestelijke wijze uitin-g worden gegeven aan de dankbaarheid en vreugde omtrent dit jubileum. 's-Morgens zal aldaar het gezel- schap van Connie Vink optr-eden voor alle kinderen van de scholen der jubilerende vereniging, ver- volgens recipieert het bestuur van 19.30 tot 20.30 uur voor belangstel- lenden in deze Sporthal, wa-arna aansluit-end de avond wordt voort- gezet met -een reunie voor alle oud-leerlingen en leerkrachten van de Koningin Julianaschool. Voorafgaande aan de festiviteiten wordt er op -donderdagavond 9 mei in de dorpskerk te Kethel een her- denkings-dienst gehouden, welke geleid zal worden door Ds. P. H. Quartet. De aanvang van de dienst is 19.30 uur. Ter gelegenheid van dit jubileum is er een boekje uitgegeven waar- in o.m. allerlei g-egevens over de historie van de vereniging en de scholen zijn opgenomen. Dit jubileumboekje is toegezonden aan all-e leden van de vereniging, oud-leerlingen, relaties en andere betrokkenen. n 6** frxcAAi kuoth x-irt Vtl o <oo UW iooWioZtxxt*'<o±tt" U« <Jc vooth-JUodi- «>V.oi.K UtO <of,no<rxr. it wviootwooio kooM;o6o. at**#!***** (xi 4* Op het ogenblik worden voorbe- reidingen getroffen om in de zo- mervakantieperiode weer een veertien-daags Kindervakantie- project (Jeugdland 1974) in Schie+ dam te organiseren. Ook vorig jaar werd -dit in de Sporthal „Margriet" on-der de naam ,,Kin- derdorp" gehouden. Voor dit project zij-n 65 personen nodig die zich gedurende de 14 dagen hun medewerking willen v-erlenen. De organisatoren den- ken aan ,,jongelui" van 16 jaar en ouder, die voor een geringe week- vergoeding zich van 29 juli t.-e.m. 9 augustus volledig in willen zet- ten om de dagelijkse stroom van ca. 800 kinderen -onvergetelijke uren te laten beleven. Opgaven en nadere inlichtingen worden ver-strekt via telefoon nr. 26 77 67 (Gerard Vos - Centrum ,,De Kreek") en nr. 70 46 71 (Roel Rasker - Jeugdhaven Nieuwland). Onder deze titel verscheen on langs bij uitgeverij „De Fontein" een boek van de Zweedse schrij- ver K. Costa Rehn. Reihn, m-eester in de rechten en doctorandus fili- sofie is een van de vele weten- schapsmensen die zich intensief met het UFO-on-derzoek bezig- houden. Veel -mensen vinden Vliegen-de schotels maar onzin, maar alleen al 5 miljoen Amerikanen zeggen ze te hebben gezien. In het 225 pagina's t-ellende boek worden vele tegenargu-menten weerlegd en laat de schrijver talrijke getui- gen aan het woord. Het boek met tientallen fo-to's en tekeningen geeft o.m. opmerke- lijke UFO-observaties -weer en bijzonder interessant zijn de be- schrijvingen van McDivitt (Ge mini 4) en Frank Borman (Ge mini 7) en het verschrikkelijke verhaal over d-e on-tmoeting van de Apollo 8 met een UFO in de- cemiber 1968. Vooral met het oog op de groots opgezette UFO-EXPO, met de spectaculaire opening (landing van een „vliegende schotel") op de Scheveningse boulevard op He- melvaa-rtsdag (23 m-ei a.s.) is het boek een w-elkome uitgave. Een boek voor zowel overtuigde aanhangers als fanatieke bestrij- ders van de UFO en voor -hen die ■twijfelen of er meer van willen weten. Het alleszins belangwek- kende boek is zijn prijs van 16.90 zeker waar-d. J.v.S. De verschillende visvergunnin-gen kunnen voor het nieuwe seizoen mei '74/'75 worden a-fgehaald. Dit kan geschieden el-ke werkdag van 8.30 tot 16.30 uur (en op don derdagavond van 19.00 - 21.00 uur) bij de afd. bevolking van de ge- meente-secretarie en voor zover het de bijdragebewijzen en kleine visakten be-treft bij het hulpkan- toor Jac. Urlusplein in Groenoord, elke werkdag van 8.30 - 12.00 uur.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3