o IS Gezondheidszorg Kethel - Groenoord GELDLENINGEN van de bestuurstafel D'r zijn winkeliers die best nog een paar klanten meer willen hebben. Zeker nooit van Noorder Akkoorden gehoord. pasgeboren zuigelingen even meerekenen TELEFOON 7006 47 Maandag t/m vrijdag 8.00 - 8.30 uur v.m.: overheid zaterdag en zondag 8.00 - 8.30 uut v.m.: Gezondheidszorg Kethel-Groenoord Stuur deze bon in een ongefrankeerde enveloppe aan Vereniging voor Gezondheidszorg Kethel e.o. Antwoord nr. 17, SCHIEDAM. 1 Redaktie: Meeuwensingel 74, telefoon 70 28 54. e T3 O O H <u ~o o o De TV-uitzending van de voetbal- wedstrijd Stuttgart-Feijenoord 2-2 op 24 april j.l. had geen enkele invloed op het bezoek aan de extra bestuursvergadering, zodat het bijna voltallige bestuur met de 3 medisch-adviseurs, 3 candidaat- bestuursleden en de coordinerend wijkverpleegkundige bij een waren Er vjel op die avond dan ook een voor onze vereniging zeer belang- rijke beslissing te nemen. De met smart verwachte brief van de Ge- meente Schiedam voor het nieuwe wijkgebouw was ingekomen en maakte het voornaamste punt van de besprekingen uit. Op verzoek van de voorzitter, Drs. G. A. A. Smits, heeft Dr. Van der Veer als lid van de bouwcommis- sie het plan aan de hand van de bcuwtekening uitvoerig toegelicht. Zodra de bouwvergunning is ver- kregen (en dit behoeft geen lange procedure te vormen) kan tot aanbesteding door het Architec- tenbureau Swaneveld en Goslinga worden overgegaan. Het nieuwe gebouw is gesitueerd tegenover het winkeicentrum 'Prelude' aan de Bachpleinzijde. Het is een onderdeei van een com plex, dat in paviljoenvorm zal worden opgetrokken. Ons wijkge bouw zal dus het eerste zijn van deze serie. Later volgen waar- schijnlijk het postkantoor, de bi- bliotheek en andere paviljoens. Bij de uiterlijke vorm valt vooral de dakconstructie (glaskap) op, die in pyramidevorm is opgezet. Deze pyramiden worden later voortgezet voor de aangrenzende gebouwen, waardoor tussen deze gebouwen een overkapping ont- staat. l>e ingang ligt aan de Bach pleinzijde en alle vertrekken zijn gelijkvloers. Het inwendige gedeelte, met een oppervlakte van-plm. 28x18 M. is vanzelfsprekend geheel afge- stemd op het doel, de gezondheids- zorg in ruime zin. Behalve een ruime wachtruimte bevat het gebouw spreekkamers, dokters-, zusters- en boxenkamers magazijn, vergaderkamer, keuken, CV en bergruimte. De voor- en zijkanten bestaan uit stalen glaspuien. Nadat door de penningmeester, dhr. Ooms, de financiele kant was toegelicht besloot het bestuur unaniem dit project te aanvaarden en de opdracht aan de Architecten Swaneveld en Gosl inge te ver- lenen. De voorzitter dankte de leden van de bouwcommissie voor 't vele werk tot op heden verricht. Het 2e voor de vereniging belang- rijke besluit was het aanwijzen van een opvolger van onze pen ningmeester, dhr. Ooms, die ons helaas gaat verlaten. Op zijn vertrek hopen wij op de algemene ledenvergadering in be gin juni a.s. nader terug te komen. Mevr. Nieuwenhuizen die in de juni-vergadering als bestuurslid zal worden gecandidateerd, zal zijn taak overnemen. Ons bestuur was bijzonder verheugd met deze oplossing, vooral omdat wij maar al te goed weten, dat het penning- meesterschap bij onze vereniging geen senicure is. Ten slotte waren er nog enkele buishoudelijke zaken af te doen en zij vormden het sluitstuk van de vergadering. sect. Aangezien nieuwe adressen ons niet tijdig bekend zijn worden nieuwe wijkbewoners met nog zeer jonge zuigelingen verzocht zo snel mogelijk kontakt op te nemen met een van de wijkver- pleegsters. Belt U hiertoe mevr. Kletter, telefoon 71 05 27 die de betreffende wijkzuster zal verwit- tigen. De kans op voedingstoor- nissen is in dit stadium nl. niet uitgesloten. Weet U hoeveel leden onze kruis- vereniging telt? Dat zijn er onge- veer 3100! Ja, en dan bedoelen we met een lid in verreweg de meeste gevallen een gezin. Onze 3100 leden moet je dus eigenlijk ver- menigvuldige-n met, pak weg, 3. Dan kohl je tot ©en kleine tien duizend mensen. Tien duizend mensen, die via het lidmaatschap een vaste binding hebben met onze kruisvereniging zoals die werkt in Kethel, Groenoord, Woudhoek, Bijdofp, Tuindorp, de Polder en de Kerkbuurt. Dat lijkt heel wat, maar als je het aantal mensen in deze wijken bij elkaar telt - ongeveer 20.000 - dan is het percentage nog geen 50. Toeh niet gering. Iedere politieke partij bijvoorbeeld zal jtfloers zijn op ons. Dat kan wel zo zijn, maar als je deze cijfers legt naast de uitkomsten van een groot lande- lijk 'onderzoek over de kruisver- enigingen, dan moet er bij ons nog heel wat gebeuren. Uit dat onderzoek blijkt nameiijk dat landelijk het lidmaatschap van de kruisverenigingen ligt op 80 pet. Dat is de reden waarom U op deze bladzijde voorlopig nog wel het bekende uitknipbare' recht- hoekje tegenkomt waarmee U zich kunt opgeven als lid van onze vereniging. Zr. van Dalen Zr. Gielen Zr. van Dalen-Kroesbergen Zr. Wissing Zr Kletter-v. Leeuwen telefoon 71 03 59 telefoon 70 57 74 telefoon 70 15 49 telefoon 26 74 22 telefoon 71 05 27 Hoe meer leden we hebben, des te meer kunnen we doen. Daar gaat het am. Met meer leden meer kontributie en ook meer over- heidssubsidie. Het mes snijdt aan twee kanten. De overheid! Je hoort het steeds meer tegenwoordig: de overheid moet het kruiswerk eigenlijk hele- maal gaan bekostigen. Dat zou prachtig zijn, inderdaad. Hoewel, tooh niet in alle opzichten. Het geld moet toch weer ergens van- daan komen. Juist, van ons. Bovendien hebben we het nu nog grotendeels in eigen hand om meteen in eigen gebied een pro- bleem aan te pakken wanneer dat opduikt. Dat kunnen we door de kontributie van de leden. Hoger- hand met de hele ambtelijke pa- pierbrij hoeft niet eerst toestem- ming te geven. Dat is ons heel wat waard. 11/12 mei telefoon 70 57 74 18/19 mei telefoon 71 03 59 Dietiste (op medisch advies), in ,,De Ark", Hargplein 101, elke 2e maandag van de maand van 10.00 tot half 11 voor leden gratis, voor niet-leden 5,00. Kraamzorg, gelegenheid tot bespreken elke 3e donderdag van de maand van 2.00 tot 3.00 uur, in ,,De Ark", Hargplein 101, (Wit-Gele en Groene kruis). Magazijn, Kerkweg 8, openingstijden: maandagavond en vrijdagavond van 6 tot 7 uur, woensdagmiddag van 1 tot 2 uur, tel. 70 91 48. KlirSUSSen (prae-natale en post-natale gymnastiek, gymnastiek voor be- jaarden, moeder- en kleuterkursussen) inlichtingen bij Mevr. M. C. van Pelt, Meeuwensingel 78, telefoon 70 38 20. Sekr.- C. Dubbeld, Kerkweg 12, tel. 70 53 78. Ledenadministratie, Th. van Deurzen, telefoon 70 94 11. Opgave lidmaatschap. Ik wens lid te worden van de Verg. voor Gezondheidszorg (v.h. Groene Kruis - Wit-Gele Kruis) tegen een jaarkontributie van 18,—. Naam; Voorlett ers: Adres: tel.:

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 5