Laat U niet ALLEEN door links besturen Stemt daarom: Sporthui# ItUmun Lijst 2 INGEZONDEN Wat bezielt ze? 2; Wijkvereniging faalt, Gemeente Schiedam zet klok 50 jaar terug Grote sortering badgoed en vrije tijds kleding. Badminton Hockey A.R.P. K.V.P. C H.U. Drs. Schmelzer spreekt 28 mei om 8 uur in zaal Irene, Nieuwe Haven 155, Inwonersaantal Schiedam nog verder achteruit Benf U ai lid van de Wijkvereniging? e u ~a o 0 Jh 01 -a sh o o Met verbijsteringlas i'k, dat de Mozartlaan toeh aangelegd wordt. In plaats van 'een prettig gesprek' had ik spandoeken verwacht of op zijn minst een hevig verzet van de wijkvereniging. Maar de weg komt er toch en wel met toestem- rmng van die wijkvereniging. Het is de mensen nog steeds niet duidelijk dat een weg als de Broersvest gelegd wordt in een veel nauwere ruimte en dat, - in- dien het een vierbaansweg wordt het verkeer op nog geen 5 meter van de hoeken van de flats voor- bij zal razen. Praten, een stukje muziek is al- leen mogelijk bij gesloten deuren en ramen. Want de weg ligt uit- gerekend aan de woonzijde van de flats van het Bachplein en het Joh. Straussplein en wat denken we nog van slapen, de meeste slaap- kamers liggen oak aan de weg. Bovendien is de 4-baansweg ver- boden. In Eindhoven is zelfs een weg verboden die geen 20 meter van de huizen aflag. De wijkvereniging moet zich nog maar eens bedenken en zeker de bew oners. U zult zeggen dat er geen andere oplossing is. Drie jaar geleden heb ik ook een stukje geschreven maar de mensen Sliepen. Dus nog- maals: Wie op de Churchillweg gaat staan ziet duidelijk dat de rooilijn gelijk loopt met de 5de flat van het Bachplein. De ruimte tussen. deze flat en de villa's is zeer ruim en voldoet aan de mo- derne normen van leefbaarheid. Waarom ontwerpt men plotseiing een kronkel en perst men de weg op een ondeugdelijke wijze tussen het dichtstbevolkte gedeelte van Groenoord door? Waarom een kronkel weg i.p.v. een moderne rechte brede weg? Waarom een dure voetgangerstunnel? Noch de wethouders, noch de he- ren de Blok en Block kunnen dit in een tijd als deze goedpraten, gezien de belangen van 2.000 inwoners, tenzij zij deze tijd niet begrijpen. A] denkende kwam ik tot de ver- velende vragen waarom de Chur chillweg net voor de villa's af- buigt; waarom-'nou net daar het z.g.n. metrobos neergelegd is; waarom men schooltjes neerzet precies op dat mooie verkeers- trace. Echt zo van; nou kan het zeker niet meer en zal de wijk toe moeten geven, dat de weg, zij het op gevaarlijke wijze (dat geeft men toe) toch tussen de flats door moet. Er is jarenlang gediscusieerd om het dorp Kethel van het verkeer te ontlasten. Indien de Churchill weg doorgetrokken wias, had deze aan kunnen sluiten op de Harre- weg en zie het verkeer is weg uit het dorp. De wijkvereniging is ongewapend ten strijde getrokken en had een prettige avond. Nu nog kan de Churchillweg op rnoderne wijze warden doorge trokken en met een fraaie bocht tussen de Heyermanflat en de zij- kant van de 3e flat door. Het huidige stuk Mozartlaan kan iets noordelijker gelegd worden evenals de Zwaluwlaan waardoor het kruispunt met de Churchill weg ruim van de woonhuizen af- ligt en mooie wegen worden, na- dat eindelijk die vieze oude hou- ten gebouwtjes verbrand zijn, De Eduard van Beinum dient een doodlopende straat te worden, dus alleen voor bewonersverkeer, zo- als dit een moderne wijk betaamt. Er zijn in Groenoord teveel door- lopende straten. De Churchillweg moet de hoofdader zijn. Alle plei- nen mogen maar een ingang he!b- ben. Ook het Bachplein. Dat geeft rust en veiligheid. Gemeente Schiedam het is nog niet te laat. Er lopen toch al zo- veel inwoners weg. J. A. B. Voetbal Zaalsporten voor al uw sportartikelen Oranjesfraat 15 - Schiedam - Telefoon 26 7513 Naschrift redaktie. Uw brief is overduidelijk en we moeten voorop stellen, dat wij het op tal van punten met U eens zijn. Onze publikaties over de Mozart laan in onze uitgaven van de laat- ste maanden liegen er niet om. Het lieeft dus geen enkele zin hier uit te gaan leggen hoe we over de situatie denken. In Uw brief komen we ook enkele opmerkingen i.z. de Wijkvereni ging tegen, die ons niet prettig aandoen. Niet omdat ze minder vleiend zijn - we kunnen wel tegen een stootje -, maar omdat ze bezijden de waarheid zijn. We gunnen ons wel even de tijd dat uit te leggen. Dat wij (i.e. de wijkver.) gefaald hebben bestrij- den wij. Mede dank zij onze be- moeienissen is er in de Mozartlaan geen sprake van de aanleg van een 4-baansweg, doch zoals in ons vorig nummer reeds vermeld is, komt er een 2-baansweg. Wij wijzen er nog eens op dat daarmee de weg (in een verbeter- de vorm) terugkomt die er drie jaar geleden al was! Hieron waren toen GEEN klachten Dat de betreffende weg er komt met TOESTEMMING van de wijk ver. - zoals U schrijft - is natuur- lijk een onzinnige opmerking. De door U gebezigde zin 'De Wijk vereniging is ongewapend ten strijde getrokken en had een pret tige avond' is door U, nemen wij aan, wat ondoordacht op papier gezet. In de tijd dat de meeste mensen onderuitgezakt naar de televisie keken, besteedden enkele bestuursleden hun vrije avond om met de gemeente te discusieren en te praten. Als U dat als "prettige avond' wilt betitelen, heeft U een vreemde opvatting over 'prettig'. J. v. S. C A, Dat vraag je je wel eens af, als je de mensen zo bezig ziet. Als je de verbeten gezichten ziet in het spitsuurverkeer, als je ziet, hoe weinig consideratie buren soms voor elkaar hebben in het woonverkeer, als je ziet hoe par- tijbelangen maar al te vaak boven het algemeen welzijn gaan in de politiek, kortom, overal, waar mensen met elkaar bezig zijn, zie je kortsluitingen optreden. En dan kun je je voorstcllen, dat de Fran- se denker Jean Paul Sartre zegt: ,,De hel? dat zijn de anderen!" Wat bezielt ze? Wat voor geest is er toch in de mensen gevaren, dat we vaak zo weinig begrip en open- heiid voor elkaar opbrengen? Wat een geldingsdrang, waardoor an deren in het gedrang komen. Wat een tweedracht, die versdheurt, wat toch eigenlijk bij elkaar be- lioort, in de kerken, in de politiek, tussen volken, rassen en belangen- groepen. Hoeveel constructieve ar- beid breekt er niet stuk op ons gebrek aan eendracht? Op 2 en 3 jun^ is het Pinksteren. Voor velen niet meer dan een paar vrije dagen. Toch is Pinksteren naar zijn oor- spro-ng meer. Het is bet feest van de vernieuwing en bezieling van mensen met een andere Geest: de Geest van Jezus Christus. De bij be! vertelt, hoe mensen el kaar opeens gaan verstaan. Er komt een wondenbaarlijke een dracht en bewogenheid over hen. Er ontstaat een nieuwe communi- catie, die zelfs leidt tot een vrij- willige gemeenschap van goederen een samen delen, zo dat niemand gebrek heeft. Dat komt niet uit ons mensen op, maar het is God zelf, die bier aan het werk is onder mensen, die open staan voor znn Geest. Het Nieuwe Testament noemt als vruchten van die Geest: liefde, vreuigde, vrede, geduld, vriende- lijkheid, goedheid en vertrouwen, bescheidenheid en zelfbeiheersirtg. Helaas hebben ook de mensen in de kerken zich telkens weer ver zet tegen die Geest. Vandaar de heilloze verdeeldheid en de colla- boratie met de duistere machten van deze wereld. Toch is dit Geest blijven werken en zijn er gelukkig ook altijd weer mensen geweest, die zich er door hebben laten bezielen. Ik denk aan de duizenden, die hun leven heb ben gegeven om lets voor hun medemensen te betekenen, in mis- sie en zending, al zullen er ook wel eens uitwassen geweest zijn van een minder fraaie „zieltjes- winnerij". Ik denk aan mensen als Joannes XXIII en mgr. Bekkers, aan Al bert Schweitzer en Martin Luther King, maar ook aan de vele naam- lozen, die ergens ibezig waren of zijn, om de menselijke samen- leving een ihumaner gezicht te geven. Vanuit die Geest hebben in de Oecumene Rooms Katholieken en Protestanten elkaar op een nieuwe manier leren zien en waarderen. Wat bezielt ze De Geest van Christus, die tmuren tussen mensen verbreekt. Vanuit die Geest, willen ook hier in KetJhel - Groenoord - Woudhoek de kerken het Pinksterfeest vie- ren, Rooms Katholieken en Pro testanten en wie mee wil doen, doe mee Namens de Oecumenisohe Werkgroep Kethel-Groenoord, S. Gerbrandy. Had Schiedam in februari nog 79655 inwoners, het getal over maart wijst 79546 aan. Een steeds verdere achteruitgang dus, dat hoofdzakelijk aan vertrek naar elders te wijten is. 449 inwo ners vertrokken naar Noord-Bra- bant, Capelle a.d. IJssel en naar Vlaardingen. Dat laatste verbaast ons wat, want voor een betere lucht of omgeving hoef je daar niet heen. Zou het dan toch betere huisvesting be tekenen Elke veertien dagen vindt U de „Noorder Akkoorden" (officieel orgaan van de Wijkveren. Groen oord e.o.) in Uw bus. Uit de reak- ties die we krijgen, weten we dat het een veel gelezen blad is en natuurlijk stemt ons dat bijzonder tevreden. Toch blijkt steeds weer dat veel mensen bij de naam „Wij>kvereni- ging" aan kaarten, sjoelbakken en andjere - overigens zeer gezellige - spelen denken. Natuurlijk hoort dat er bij, inaar de Wijkvereniging doet meer, veel meer Al meer dan zes jaar be- ijvert de vereniging zich om de leefbaarheid in.onze (niet zo bar gezellige) wijk te verbeteren. Ze doet dat door regelmatig con tact te houden met de gemeente; politie, plantsoenendienst en noem maar op. Recentelijk had de vereniging nog een gesprek met de burgerneester en enkele wethouders over de Mozartlaan, de slechte toestand van sommige straten en het win- kelcentrum. In het nabije verleden werden veel contacten gelegd en ook veel be- reikt o.a. werden tientallen bomen in Groenoord en Kethel geplant (en er volgen dit jaar nog meer), waarschuwingsborden (overste- kende eenden) werden geplaatst, stopverboden versdhenen en het parkeren van vrachtauto's in onze wijk werd onmogelijk gemaakt. Zo maar een greepje uit de vele aktiviteiten van de wijkvereniging waarbij het goede werk dat voor onze bejaarde bewoners en zieken wordt gedaan zeker niet vergeten mag worden. We schrijven dit niet om ons eens op de borst te kloppen, maar om U een idee te geven wat de wijk vereniging in feite doet. En daar blijft het heus niet bij; voor het komende seizoen staan nog heel veel andere plannen op stapel. 29 mei a.s. gaat U weer kiezen; wellicht heeft U Uw keuze voor de nieuwe gemeenteraad al ge maakt. Wat U <5ok kiest, wij nemen gaarne aan dat U wel weet wat goed voor U is. Maar kies zeker voor Wijkvereni ging Groenoord e.o., de vereniging die altijd op de bres staat, voor UW omgeving, voor UW wijk, voor U Schrijf even naar postbus 410 te Schiedam of bal vandaag nog even 70 25 93, 70 35 18 of 70 10 65. Doenj.v.s

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 11