Lelystad paradijs voor kinderen (en Schiedam??) RoMMt S IANKZAKIN voorAL 22 mei 1974 7e jaargang no 156 voorheen GROENOORD-AKKOORDEN" Peter Stolker B.V. Onkruidbestrijding. Wonen. Paradijs voor kinderen. Schiedam moet (kan) voorbeeld volgen. Dienstencentrum Woudhoek breidt aktiviteiten uit Een dubbe! kampioenschap voor de schakers van Groenoord Bedankt, winkeliers Animo voor Kabeltelevisie in Schiedam-Noord? Telcsfen Noorder Akkoorden juni naar Postbus 410 AGENDA Orgelconcerten Adm. kan.. .GROENOORD" Verschijnt elke 14 dagen huis aan huis. Orgaan van de Wijkvereniging Groenoord e,o., Schiedam. Tevens mededelingenblad voor S.S.S.N. en Gezondheidszorg. Redaktie: Postbu3 410 - J. van Schaverbeke, Bachplein 189 - Telefoon 70 35 18. Medewerker: C. A. P Kortrijk, telefoon 70 41 72. Uitgave en advertentie-exploitatie: „DE MAGNEET", drukkers - uitgevers Rotterd.dijk 279, S'dam, tel. 26 86 66. - Bezorgklachten tot dond. 19 uur, tel. 701956. De Rijksdienst voor de IJsselmeerpolders geeft sinds korte tijd een informatiebulletin uit, waarin het een en ander „uit de doeken" wordt gedaan over de bij ons 'Westerlingen' nogal onbekende plaats 'Lelystad'. Het zou voor ons ondoenlijk zijn de uit 4 pagina's bestaande bulletin in ons blad te publieeren, ook al staat daar bijzonder veel interessants in. Interessant vooral omdat de 11.000 inwoners van deze splinternieuwe stad in een bevoorrechte positie schijnen te verkeren. Dat door het ontbreken van luchtvervuilende industrie het er beter leven is dan in onze omgeving is natuurlijk een logische zaak. Maar uit de informatie's blijkt ons> dat het gemeentebestuur op zeer veel punten bijzonder voortvarend is. AUTOMOBIELBEDRIJF OFFICIEFL SIMCA-DEALER DEMONSTRATIEWAGENS CIIRIJSLER 2 liter 1974 9000 km gel. f 1500.- korting. SUNBEAM 1500 T.C. 8000 km gel. J" 1250.- korting. INRUIL AUTO'S SIMCA 1000 SPECIAL 1972 i 4750.- TRIUMPH SPIT FIRE 1972 f 5750.- AUSTIN 850 MINI 1971 3000.- Wat denkt U b.v. over de manier van onkruidbestrijding? Er wor- den daar geen chemische bestrij- dingsmiddelen gebruikt en doet men dat met boomschors Deze schors wordt in stukjes ge- hakt, in een laag van 10 em. in de parken verspreid. Resultaat; het onkruid komt er niet doorheen, de heesters en bloemen worden niet in hun groei belemmerd. De laag schors zal een gezonde insektenwereld ontwik- kelen, dat weer voedsel voor de mezen en lijsters betekent. En die ziet en hoort men graag in Lelystad. Bijna alle woningen zijn van het eengezinstype met een grate tuin, sommige met een dakterras, alle- maal centraal verwarmd en aan- gesloten op een antennesysteem dat de ontvangst van 5 f.v.-stations mogelijk maakt. Een deel van de woningen heeft een eigen garage, verder heeft ieder huis de be- sdhikking over 1 a 2 parkeerplaat- sen. De huren van de zeer aardige woningen zijn bijzonder redelijk te noemen. De Stichting ..Pressiegroep stop de Kindermoord" heeft vastgesteld dat Lelystad de veiligste stad van Nederland is. Nog nimmer is in het 6 jarig bestaan van de stad voorgekomen dat een kind door een verkeersongehik om het leven is gekomen. De „vooruitziende"- bouwers van Lelystad hebben langzaam en snelverkeer een eigen plaats in de stad gegeven. Voetgangers en fietsers maken ge- bruik van een eigen stelsel van wegen en kruisen de autowegen via viaducten. Een systeem waar de bevolking zeer blij mee is. Het gevoig van dit unieke resultaat is dat er thans 10 verkeersbruggen gereed zijn, vier zijn in aanbouw en maar liefst nog dertien in voorbereiding de bank voor iedereen Schiedam Kerne! Zwaluwlaan 111 - Telef. 70 51 55 Nieuwlandplein 56 - Tel. 70 81 83 Groenelaan 52 - Telef. 26 21 60 uw V We zijn dit artikel begonnen met de kop „Lelystad paradijs voor kinderen", maar al schrijvend en daardoor nadenkend, moeten we tot de slotsom komen dat alleen het woord ..paradijs" voldoende is. Want ook voor ouderen lijkt het ons een woonoord om trots op te zijn. Onwillekeurig dringt zich dan een vergelijking met Schiedam-Noord op en moeten we vaststellen dat wij er hier maar „bekaaid" vanaf komen. Ook onze wijk bestaat nog niet zo lang en het is jammer dat men in Schiedam niet van de ge- legeniheid gebruik gemaakt heeft om ook hier eens van de geijkte paden af te wijken. Men heeft het hier niet verder gebracht - het spijt ons dat te moeten vaststellen - tot een archi- tectonisch allegaartje met wegen die er niet in passen en levens- gevaarlijk blijken en blijven. We weten het, gedane zaken ne- men geen keer. Maar we zouden het niet vreemd vinden, dat a.s. gemeenteraadsleden die „ruimte- lijke ordening", „ihuisvesting", 'recreatie' 'stadsontwikkeling' e.d. in hun banier voeren in Lelystad eens een kijkje gingen nemen. Wellicht dat dan met de honder- den woningen die in Kethel-Noord Spaland en Woudhoek nog zullen komen, men tot andere gedachten en vooral een andere uitvoering kan komen. Prettig is dat men bij de bekende opgravingen bij de ru'ine Oud- Mathenesse het verleden van ONDER DE GROND te voorschijn haalt. Nog prettiger lijkt ons dat men straks in de nieuwe wijken het heden BOVEN DE GROND kan bewonderen. J. v. S. Nog veel mensen denken dat het dienstencentrum er alleen is voor de bejaarden die in het flat aan' het Heijermansplein woonachtig zijn. Niets is minder waar, alle bejaarden van Schiedam-Noord zijn in het dienstencentrum van harte welkom. Naast een bar, bi- bliotheek, dameskapper en een pedicure is er nog wel meer te vinden. Via een onlangs verzonden en- quetteformulier tracht de leiding van het centrum er aehter te komen wat de wensen onder de bejaarden in onze stadswijk zijn. Met de antwoorden daarvan zal het winterprogramma worden vastgesteld. Wat reeds vele weken in de lijn van de verwachtingen lag is uit- eindelijk werkelijkheid geworden, zowel het eerste als het tweede team van Groenoord is ongeslagen kampioen geworden. Groenoord 1 finishte met twee matchpunten voorsprong op de naaste concur rent door in de laatste ronde 5-5 te spelen tegen Dordrecht 3. Groenoord 2 versloeg runnerup Zwarte Paard in de laatste ronde met 6i/2-li/2 en werd daardoor op grote afstand en met het maximale aantal matchpunten kampioen. Kortom Groenoord kan terugzien op een zeer succesvol competitie- jaar. Duidelijk is geworden dat de kracht van Groenoord niet alleen voortkomt uit een steeds groter wordende speelsterkte. De inzet waarmee gespeeld wordt plus de grote animo om afgebroken par- tijen te analyseren hebben menige precaire situatie opgelost. Groenoord 1 zal na dit derde kam pioenschap in successie volgend seizoen uitkomen in de promotie- klasse, met als bijzonderheid een derby tegen stadgenoot Schiedam. Het tweede team zal dan in de derde Masse spelen, met goede kansen zoals het zich nu laat aan- zien. Een derde team dient zich aan, hetgeen wijst op een gezonde groei. Het is misschien voor vele aspirant- en huisscftakers plezie- rig om te weten dat een verdere groei van het ledental van .harte zal worden toegejuicht waarbij het wonen in Groenoord beslist geen voorwaarde behoeft te zijn voor het lidmaatschap. Het grote kampioensfeest is in verband met de naderende vakan- ties en het wereldkampioenschap voetbal wat in de verdrukking geraakt waardoor het feest ver- schoven is naar begin September, zodat alle leden eventueel met echtgenote aanwezig kunnen zijn. Tenslotte worden alle leden erop gewezen dat het schaakseizoen 1973-1974 op 11 juni a.s. besloten zal worden met de traditionele schaaksimultaan. Langs deze weg danken wij alle winikeliers uit Kethel en Groen oord, de Marktkooplui en onze adverteerders uit „Nooraer Ak- koorden" voor hun gul'le gaven- Hierdoor is de tombola, gehouden op het jaarfeest van de Wijkver eniging Groenoord e.o. een groot sukses geworden. De Sooseommissie. Wijkvereniging Groenoord houdt enqueite. Er is de laatste weken in de dag- bladpers nogal wat aandacht ge- wijd aan de mogelijke aanleg van kabeltelevisie in Rotterdam. Ook andere steden (o.a. Krimpen a.d. IJssel) beschikken reeds over een dergelijke ontvangstmogelijk- heid, terwijl sinds kort ook Rotter- dam-Zuid enmet name Pen- drecht) deze mogelijkheid reeds bezit. Naar aanleiding van een ingezon- den brief, welke U elders in dit blad gantreft, wil de Wijkvereni ging Groenoord e.o. eens onder- zoeken of er in Schiedam-Noord behoefte dan wel animo bestaat om tot een dergelijke wat uitge- breider t.v. ontvangst te komen. De meningen zullen hierover uiteraard wel verdeeld zijn, maar zonder Uw medewerking kunnen wij onmogelijk een juist beeld krijgen wat de bewoners van onze wijk nu in feite willen. Wij doen daarom een dringend beroep op onze lezers het enquet- te-formulier, dat U in dit blad zult tegenkomen, in te vullen en - in ieder geval voor 31 mei a.s. - te zenden aan Postbus 410 te Schie dam. In een van onze volgende nummers zullen wij dan nader op dit onderwerp terugkomen. J. v. S. In verband met zakelijke afwezig- heid van onze redacteur, de heer J. van Schaverbeke, verzoeken wij U Uw teksten, bestemd voor onze uitgaven van 5 en 19 juni a.s. uit- sluitend te zenden aan Postbus 410 te Schiedam. Na 19 juni kunt U wederom Uw tekst ook aan het bekende adres, Bachplein 189, zenden. De serie orgelconcerten op het Hoofdorgel van de St. Laurens- kerk te Rotterdam wordt nog vervolgd op: Maandag 10 juni Andre Verwoerd. Maandag 24 juni J. T. Lemckert m.m.v. Laurens Cantorij. Aanvang beide avonden 20.15 uur. VOOR VERZORGING van: BELASTINGAANGIFTEN Indienen BEZWAARSCHRIFTEN ALLE BOEKHOUDINGEN B.T.W. aangiften LOON administraties BALANSEN Bart Verhallenplein 102 Telefoon 70 06 47

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 1