INGEZONDEN Klaayzang in gips AINIWB Kabeltelevisie, centraal antennesysteem, ol wat VOOR O O TEGEN O O Kabeltelevisie in Schiedam-Noord Verhoging maandhuur voor aansluiting Ik heb nu WEL/GEEN goede beeldontvangst. (doorhalen wat niet van toepassing is). Indien GEEN goede ontvangst waaruit bestaat dit dan en hoe denkt U dat dit kan zijn veroorzaakt? Politiek Cafe goed bezocht Veel vragen. Ingezonden door NAAM: ADRES: Autorijschool Groenoord Opzenden voor 31 mei a.s. naar Postbus 410 te Schiedam. r Corresp. adres Wijkver. Groenoord: Postbus 410, Schiedam. Betalingen en contributies Wijkver.: f 4.50 per kwartaal, 18.00 per jaar, t.n.v. Penningmeester Wijkvereniging Qroenoord. Giro 26 75 85, Schiedam. - Telethon 70 10 65. Uit gaande van het gegeven, dat alien, die over een radio/televisie- toestel beschikken luister/kijkgeld moeten betalen (uitzonderingen daargelaten), mag men dan ook verlangen dat men een goede ont- vangat heeft. Dit geldt uiteraard vooral voor televisie-ontvangst. Aan dit laatste ontbreekt het nog al eens, en dan niet alleen op piaatselijk doch ook op landelijk niveau. Nu kan men dit probleem o.plos- sen door een individuele onthef- fing teo/erlenen als de ontvangst aantoonbaar slecht is. De laatste tijd echter kan men dui delijk waarnemen dat er gedok- terd wordt aan een centraal an tennesysteem of kabeltelevisie, wat het verschil dan ook mag zijn, gezien de aktiviteiten die van enkele zijden worden gedemon- streerd. Reden waarom het nu wel tijd wordt dat er enige voorlich- ting komt. Er heeft zich al iemand (Delta) gepresenteerd die de gemeente- besturen van Rotterdam en Schie dam heeft aangeboden om deze gemeenten van kabeltelevisie te voorzien. Als ik goed ben geinfor- meerd wil de maatschappij Delta- kabel uit Den Haag via een revo- lutionair systeem ons gaan helpen en wordt zo terloops een aftak- systeem (is dat hetzelfde als een rijgsysteem??) en een sternesy- steem vermeld. Ik heb getracht hier wat nader over te wcten te komen. Daarbij is wel duidelijk geworden, dat een aftaksysteem „slechts" 6 kanalen- mogelijkheid heeft, tegenover het sternesysteem keuze uit 36 moge- lijkheden. Dekeuze uit 6 is meer dan voldoende, en levert toch al genoeg huiselijke keuze-moeilijk- heden op. Een ander facet van sternetsys- teem is de theoretische mogelijk- heid dat die instelling die dit systeem gaat beberen de kans biedt om af te tasten wie naar welk net kijkt, terwijl ook de mogelijkiheid niet is uitgesloten dat men een soort munitmeter- systeem kan gaan invoeren, zodat men eerst een of andere penning moet inwerpen om een bepaald net te kunnen ontvangen. De kos- ten worden volgens het R.N. van 18 april begroot op 4.85 per aan- sluiting per maand. De vraag is echter wie dit moet gaan betalen. Als aantoonbaar duidelijk gemaakt kan worden wie de boosdoener is die een slechte onitvangst veroor- zaakt, lijkt het mij, dat die boos doener (Stadskantoor Schiedam, Bouwers/eigenaars/beheerders van grote toren- flatgebouwen ha- venkranen en welke andere oor- zaken er meer genoemd zouden kunnen worden) allereerst in aan- merking moeten komen om de schade te dragen. Een mooie kluif voor de politieke partijen. Een ander belangrijkpunt is: wie gaat dit beheren De gemeente met hun kans misbruik te maken gezien het streven en de realiteit van programoolleges Uit de brand ben je. dan. Dan zal zo'n programcollege wel uitmaken wat we mogen zien. De hamvraag is uiteraard; moet iedere kijkgeldbetaler tegen wil en dank aangesloten zijn en der- halve gedwongen worden te be talen, ook al heeft hij niet de minste interesse Het interesseert mij ten zeerste te weten hoe reacties zijn. Wat Rotterdam betreft heb ik al een actie vernomen van 'Tussen- dijke', terwijl het bestuur van DS '70 Schiedam al een nota aan ge- meenteraad cq college B W ge- zonden heeft over Schiedam-Zuid. Ik rnoge het bestuur van S.S.S.N./ Schiedam-Noord/Wijkvereniging Groenoord-Kethel in overweging geven oqk van hun zijde stappen te ondernemen die voor de 'Kijk-. misdeelden' een oplossing kan brengen. C. Niessen. Naschrift redaktie. We hebben Uw brief met veel in teresse gelezen en zou het heel goed mogelijk zijn dat een groot aantal mensen in Schiedam-Noord wel iets voor 'kabeltelevisie' voe- len. Anderzijds zullen er weer mensen zijn -die dat weer een beetje te veel van het goede vin- den en met twee zenders best tevreden zijn. Omdat we zo hier en daar nog al eens klachten over slecht beeld horen, is kabeltelevisie voor de laatste categorie mensen toch ook wel weer aan te bevelen omdat daardoor een betere ontvangst gegarandeerd is. We zouden van Uw ingezonden brief gebruik willen maken om eens te peilen wat de bewoners van onze wijk nu in feite willen en/of hoe ze er over denken. We laten daarom hieronder een formuliertje afdrukken en wij ver- zoeken alle bewoners van Schie dam-Noord dit in te vullen en te zenden aan de redaktie van ons blad, Postbus 410 te Schiedam. Natuurlijk kunnen wij met enkele tientallen formulieren nog niet veel doen en zal het U alien dui delijk zijn dat pas een massale inzending ons een juist becld kan geven. Het kost U weliswaar een postzegeltje (0.40) maar wanneer U weet dat wij pas aan de hand van de ingevulde formulieren kunnen bezien welke maatregelen of aktie's er genomen kunnen wor den, zal dat wel niet zo'n be- zwaar zijn. (Zorgt U er voor dat het formulier voor 31 mei a.s. in ons bezit is?). Het spreekt vanzelf dat wij de namen en adressen in onze akties niet gebruiken! Hierlangs afknippen Ik zag'm in de verte al zitten, Tussen het omliggende groen van het kinderspeelplaatsje zat hij op een bankje, waar op een wat vroeger tijdstip moeders op hun kinderen plachten te letten Vanwege het wat vergevorderde uur waren er kinderen noch moe ders te zien en ik verwonderde me over de wat eenzame figuur, Nieuwsgierig ais ik van nature ben hep ik - hoewel ik er zeker niet moest zijn - door het speelptaatsje been en zag dat de kleine wat grijzende man z'n vooruitgestoken been in 't gips had. Nadat ik als welopgevoed mens wat onduidelijk „goeien-avoud" tnompelde, bieef ik even staan en zei zeer origineel „Lekker weertje". „Gaat wel" zei de man niet al te enthousiast, .iGevallen?'' vroeg ik op z'n gipsbeen wijzend. De man keek me een tikje mistroostig aan en antwoordde nukkig „Nee!" Met de stellige indruk dat een conversatie hem niet zo aanlok- kelijk leek, wilde ik al weer doorlopen toen de man plotseling zei „Ga even zitten". Hij staarde me aan en sprak bedachtzaam ,,'t is wel een gek ver- haal, maar ja ik wil ook wel 's praten". Ik knikte begrijpend en hij vervolgde, ,,'t zit zoik woon in dat flat daaren hij wees in de richting van een hoog gebouw in de verte. „0, daar" wist ik te antwoorden. „Ja, al een paar jaar. Meneer, 'tis een betonnen flat, maar praat me niet van de muren. Van karton, van bordpapier, meneer. 'k Heb nog zelden zo'n gehorige toestand meegemaakt. U zult 't niet geloven, maar als iemand op drie hoog z'n nagels zit te knippen, bonken ze op de vijfde op de verwarming en gillen ze - Ken het niet wat zachter! „Dan zijn 't zeker kalknagels" pro- beerde ik, maar 't ontging de aankomende grijsaard. Hij ging tenminste onverstoorbaar door; „De laatste tijd kan je de buren niet alleen horen, je ruikt ze ook. Jazeker, hebben ze beneden zin in hutspot, dan ruik ik uien wanneer ik gestoofde peertjes eet. Eten m'n vrouw en ik komkommer (daar ben ik gek op) ruik ik van boven bloemkool". „Dan bent U zeker blij wanneer U verkouden bent" zei ik, maar ook dat bleek een mislukt grapje. Zonder me te horen vertelde hij hoeveel last hij had met slapen. „Kijk" zei 'ie „onze slaapkamer grenst aan de huiskamer van de buren. Die hebben laatst zo'n supersonische, kwadrafonische bandrecorder aangeschaft en wanneer je dan om 12 uur op bed ligt en je hoort dan tot zo'n uurtje of een hoe Adam Eva met een suikerbiet voor d'r kont slaat". Hij stopte even en voegde er aan toe „Hoelarieje, hoeladiejo nou dan weet U 'twel". „Nou ben ik een beetje dovig, dus 't is voor mij maar een zacht suikerbietje, maar m'n vrouw wordt d'r zenuwachtig van". „Jamaar hoe komt dat dan" vroeg ik (op z'n been "wijzend) en hij zei haastig Dat komt nog Nou dan tot overmaat van ramp hebben ze beneden een electronisch orgeltje gekocht. Die spelen gelukkig wel aardig, maar't kan soms lekker uitlopen. Twee uur 's-nachts da's niks meneer, dan beginnen ze pas te leven! Vorige week werd ik om bij half drie zo giftig, 'k had nou al twintig keer gehoord „Is d'r een dokter in de zaal?", dat ik pisnijdig uit m'n bed vloog en keihard op de grond stampte - Is - dat - nou - af-ge-lo-pen - met - die - lierrie - Nou en teen is m'n poot gebroken. Toch te hard gestampt met m'n blote voeten". „Waarom gaat U niet verhuizen" vroeg ik verbluft. „Daar pieker ik niet over" zei hij resoluut „Ik blijf zitten waar ik zit, ik hou m'n poot stijf." JAVAS Het op initiatief van de Wijkver eniging Gro-enoord in samenwer- king met de S.S.S.N. belegde „po- litiek cafe" op 7 mei j.l. mag wel succesvol genoemd worden. Althans wat het bezoekersaantal betreft (zo'n dikke 100 mensen) kan men van een goed bezette avond spreken. Zeven politieke partijen, t.w. P. v. d. A., CDA, WD, PPR, DS'70 CPN en PSP hadden zich bereid verklaard aan deze avond hun medewerking te verlenen. Het was - zoals wel werd verwacht - een z.g.n. „probleemavond", want de aanwezigen vuurden vra- gen af die in hoofdzaak op niet al te beste problemen van de wijk betrekking hadden. De meeste vragen speelden reeds langere tijd een rol in Schiedam- Noord en waren bijna alien reeds meerdere malen in ons blad onder de loupe genomen. Vooral de kwestie „Mozartlaan" kwam nog al eens ter sprake. Hierover deed de Noorder Akkoor- den op 8 mei (dus de dag daarna) een boekje open en o.i. is in dat bewuste artikel veel informatie gegeven, die op 7 mei de vragen overbodig maakte. Helaas kwam onze uitgave - zoals gezegd - eerst de volgende dag uit. Natuurlijk werden er ook vragen gesteld over de hobbelige v. Bei- numlaan, over de groenvoorzie- ningen, de metro en het toekom- stige winkelcentrum. Al met al bleek dat er nogal wat vragen onder de mensen zijn en daar de 100 aanwezigen maar een zeer klein percentage vormde van de totale Schiedam-Noord-bevol- king moeten er nog heel wat meer problemen/vragen zijn. Een wijkbewoner vond dat een dergelijke avond medr moet wor den georganiseerd en dan liefst in aanwezigheid van iemand van het gemeentebestuur. De Wijkvereniging Groenoord ziet hier wel iets in en zal hierover binnen korte tijd zich met het gemeentebestuur in verbinding stellen. J. v. S. R. HAAN BACHPLEIN 269 Groenoord - Schiedam Rijks V.A.M.O.R.-M.I. TELEF OON 70 91 15 gediplomeerd instructeur of 70 78 94.

Noorder Akkoorden | 1974 | | pagina 3